Nowa przygoda Gwinea

Wydawnictwo: Wydawnictwo Poznańskie
Arkady Fiedler, podróże, Gwinea
Aneta

Inne wydania

Książka autorstwa słynnego podróżnika, Arkadego Fiedlera, będąca zapisem jego podróży do Republiki Gwinei w Afryce.

źródło opisu: Opis autorski

Artur Schodziński | 2014-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 marca 2014

Nie sądziłem, że książka Arkadego Fiedlera może być słaba. Jednak przekonałem się, że jednak może, a nawet jest słaba. Autor relacjonują swoją podróż, ale bez pomysłu i polotu. Zainteresowały mnie jedynie wzmianki etnograficzne.

kasiuka83 | 2015-03-20
Przeczytana: 20 marca 2015

Bardzo interesował mnie ten kraj i znalazłam niewielką ilość pozycji o samej Gwinei. Przy tak niewielkim wyborze książek typowo o tym kraju, ta tym bardziej mnie zawiodła. Autor uznany za wysokiej klasy podróżnika piszącego książki bardzo mnie zanudził. Książkę polecić można tylko wytrwałym osobom zainteresowanym Gwineą.

Paweł | 2010-11-17

Autor wybrał się do Gwinei (nie Bissau, Równikowej czy Nowej, ale tej bez żadnego dodatku) tuż po uzyskaniu przez kraj niepodległości. Posiedział trochę w hotelach, pozwiedzał dzikie okolice, widział polskie kłódki, zasmucił się losem małego szympansa trzymanego na uwięzi i nie wyszło mu planowane poetyckie zestawienie brzydoty pawiana z pięknem jakiegoś drzewa (chyba baobabu). To chyba wszystko co pamiętam z tej czytanej dawno temu książki, Fiedler pisał lepsze ale i ta ujdzie.

Grzegorz | 2016-09-27
profix | 2016-07-25