Magia chaosu

8388922084
Chaos, Magia, Okultyzm
popularnonaukowa
foexfoe

Czym jest chaos? Stanem bezładu czy ukrytym porządkiem świata? Najnowszym trendem mody czy odwieczną cechą nieustannie zmieniającego się życia? W Magii chaosu Phil Hine, jeden z najwybitniejszych reprezentantów paradygmatu chaosu, traktuje chaos jako matrycę możliwości, w której odciska się ludzki los oraz przedstawia metody i techniki, przy pomocy których można wieść bardziej twórcze, pełne fantazji życie.

Magia chaosu to pionierskie dzieło, prezentujące jeden z najprężniej rozwijających się nurtów we współczesnych praktykach rozwoju wewnętrznego. Nowatorskie wprowadzenie w techniki wykorzystujące najnowsze odkrycia w psychologii, naukach społecznych i fizyce dla rozwoju znajdujących się w każdym człowieku mocy, które w dawnych czasach były znane jedynie nielicznym adeptom okultyzmu.

źródło opisu: http://sklep.okultura.pl/

źródło okładki: http://sklep.okultura.pl/

Wilcza | 2012-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2012

Pierwsza połowa książki jest wręcz genialna w moim odczuciu. Ogólne kwestie magii poruszone w prosty, rzetelny sposób. Wiele tam zwięzłych odpowiedzi na częste wątpliwości i wiele spraw, o których sama myślałam, ale nie potrafiłabym ich ująć w tak zgrabne słowa.
Jednak i dalsza część obfituje w wiele ciekawych uwag.

Obowiązkowa pozycja dla każdego zainteresowanego tematem magii chaosu.

povc12 | 2017-10-01

Książka bardzo przydatna o sporej wartości, jednak w moim odczuciu nie porywa i nie ma tej głębi, i nie czyta jej się jakoś szczególnie dobrze, chociaż od strony merytorycznej itp. przyczepić się nie można. Podejście magii chaosu towarzyszy mi w praktyce pogaństwa, ale często jednak znacznie bardziej porywające i głębsze są dobre książki o czarownictwie, szamanizmie, eklektycznym pogaństwie.

Tym, co jest plusem tej książki, jest znacznie bardziej dojrzałe spojrzenie autora na magię chaosu. Chociaż czerpię z niej wiele, 90% książek o niej traktujących odpycha mnie swoim podejściem. Na palcach jednej ręki mogę zliczyć książki, które charakteryzują się poważnym i dojrzałym podejściem do tematu i nie prezentują magii chaosu, jako zbioru metod na manipulację rzeczywistością, w którym zagadnienia głębszej duchowości, wglądu, samodoskonalenia i kontaktu z boskością są pomijane. W tej książce Hine prezentuje właśnie to duzo dojrzalsze i odpowiadające mi podejście, ale jest kilka książek o...

Hatus | 2018-03-09
Aegot23 | 2017-12-27