Agenci ewolucji

Okładka książki Agenci ewolucji Timothy Leary
Okładka książki Agenci ewolucji
Timothy Leary Wydawnictwo: Okultura Seria: Transgresje ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Transgresje
Evolutionary Agents
Okultura
2017-10-01
2017-10-01
Dariusz Misiuna
psychodelika

Krótko. Niektóre wizje i tezy z tej książki rozszerzały mi pogląd na czas w którym obecnie się znajdujemy. Z kolejną przeczytaną stroną miałem coraz większą frajdę z "zabawy umysłowej" którą proponuje T. Leary.
Aż przypomniała mi się "Starość aksolotla" Jacka Dukaja, którą polecam przeczytać w parze z "Agentami ewolucji".
Lubię takie zabawy ;)

Lubię takie zabawy ;)

Ciężko opisać o czym ta książka w ogóle jest. Powiedzieć ,że o rozwoju i ekspansji DNA? to trochę za mało jak i za dużo.

Książka staje się logarytmicznie ciekawsza im bliżej końca, jej pierwsza połowa nie powala i nudzi, dlatego odłożyłem ją na półkę po 50 stronach i tak przeleżała pare miesięcy.
Pare dni temu przeglądając o północy półkę coś mnie tknęło by przeczytać pare stron, tak mnie wciągnęła że ocknąłem się prawie przy końcu a na zegarze wybiła 3:30 rano.

Książka jest pomieszaniem myśli bardzo wyrafinowanych i nowatorskich wraz z mieszanką bełkotu i hardkorowego new age.
Zdecydowanie warto przeczytać, dla tych przebłysków geniuszu.

Daję wysoką note bo autor wytworzył koncepcje i filozoficzne dysputy o których nigdy w życiu nie słyszałem ani nigdzie mi się nie przewinęły. Zaskoczyłem się tym bardzo. Zwłaszcza jeden akapit dosłownie mnie olśnił i zmienił moje przekonania tak bardzo, że pamiętam o nim już każdego dnia.

Pare dni temu przeglądając o północy półkę coś mnie tknęło by przeczytać...

• Okultura
  • Must have
  • Popularnonaukowe
  • Ezoteryka, Rozwoj duchowy🔮🕉☯️
  • Kvlt
  • Nauki o nauce
  • Przereklamowane

Dodaj cytat z książki Agenci ewolucji