Naznaczone śmiercią

Tłumaczenie: Bogumiła Nawrot
Cykl: In Death | Oblicza śmierci (tom 21)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Origins in Death
morderstwo, detektyw, śledztwo, Eve, Dallas
Ewa

Porucznik nowojorskiej policji Eve Dallas i jej współpracowniczka Delia Peabody prowadzą śledztwo w sprawie brutalnego pobicia popularnej aktorki. Nim jednak rozwiążą tę sprawę, muszą zająć się kolejnym morderstwem: od jednego ciosu nożem prosto w serce ginie Wilfred B. Icove, dyrektor kliniki chirurgii plastycznej. Czy sprawczynią jest oszałamiająco piękna kobieta widoczna na nagraniach...

Czy sprawczynią jest oszałamiająco piękna kobieta widoczna na nagraniach ochrony, ostatnia pacjentka słynnego chirurga? Gdy w identyczny sposób ginie jego syn, porucznik Dallas ma już niemal pewność, że powszechnie szanowany lekarz wcale nie był tak idealny, jak się wszystkim wydawało.

myślnik | 2013-06-02
Przeczytana: 2012 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Co się dzieje,kiedy wychodzą na jaw manipulacje czymś istnieniem?!

Co zrobisz,jak wyjdzie na jaw,że twoja uroda,piękno,talent to zwykła manipulacja w zimnym laboratorium?!

Co poczujesz,kiedy się dowiesz,że takich chodzących ideałów jak ty jest wiele,wiele więcej?!

Skalpel w serce.
Szanowani chirurdzy giną w zimny,prosty i wyrachowany sposób.
Ofiary,które znały sprawcę.
Ofiary,które pozwoliły podejść do siebie na tyle blisko,żeby...

Eve Dallas i jej prawa ręka Delia Peabody ruszają tropem zbrodni.

Marta Kilian | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

Uwielbiam Norę Roberts za to, że pisze nie tylko ckliwe romanse, że łączy gatunki, czym czyni swoje powieści lekką i przyjemną lekturą, która niekoniecznie okryta jest wątkiem miłosnym. Niestety tym razem, po raz pierwszy, zawiodłam się. Naznaczone śmiercią znudziły mnie. Jakaś ta akcja nieciekawa, umieszczona w przyszłości przypominającej popularną kreskówkę Jetsonowie, gdzie androidy, także mają uczucia i są członkami rodzinny, choć bliżej im do niewolnictwa Afroamerykanów z czasów sprzed wojny secesyjnej. Jestem zapewne jedną z nielicznych osób, które rozczarowały się i zniechęciły do kryminalnej serii J.D. Robb…. Myślę, że zdania nie zmienię. Mimo wszystko po inne gatunki literackie skreślone dłonią Roberts nadal chętnie będę sięgać, bo to pisarka, która doskonale odmalowywuje ciekawy świat bohaterów, a tym samym ciągnie w krainę zapomnienia każdą swoją czytelniczkę, odrywając ją od codzienności.

Marysieńka | 2012-01-22
Przeczytana: 2006 rok

Co wspólnego ma pobicie znanej aktorki ze śmiercią dyrektora kliniki chirurgii plastycznej a potem jego syna? Zagadkę tę muszą rozwikłać w kolejnym swoim śledztwie porucznik Eve Dallas i jej partnerka Delia Peabody. Akcja kolejnej powieści z cyklu o porucznik Dallas jak zwykle toczy się w Nowym Yorku w drugiej połowie XXI wieku. Każda z powieści cyklu opowiada o innym śledztwie i nie może nudzić. Idealny relaks. Polecam.

wiola | 2014-10-19

Temat jaki tym razem podjęła autorka jest co najmniej kontrowersyjny, bo kto nie zgodzi się że klonowanie ludzi ba nawet klonowanie klona dla ulepszenia jego produkcji nie wywoła w czytelniku emocji. Książka w całości utrzymana w konwencji i spójności toku myślenia autorki. Chodź mam jedno "ALE" chyba zaczyna mnie męczyć wątek męża pani porucznik który jest niczym skrzyżowanie Batmana z Supermenem Bonda z Indiana Jones, cóż w tym momencie wprowadza to śmieszność do książki i niestety to przeszkadza.

Marta Świć | 2012-03-05

Książki z tej serii wypożyczałam z biblioteki. Gdybym miała więcej miejsca w pokoju to kupiłabym dla samego posiadania całą serię i sięgała po nie kilkakrotnie, bo warto. Wartka akcja, niespodziewanie pojawiające się nowe wątki w połączeniu ze świetnym humorem i zawsze zaskakującym zakończeniem. Ze względu na dość drastyczne opisy, polecam czytelnikom o mocnych nerwach:)

merusia | 2014-03-26
Przeczytana: 22 marca 2014

Jak zwykle ciekawa, pochłonęłam jednym tchem. Może dlatego że lubię książki tegoż autora. Nie mniej jednak nie przypadło mi do gustu klonowanie i czytanie o kilku takich samych osobach. Troszkę przesadzone, ale polecam jeżeli chce się pochłonąć całą serię.

Nula | 2012-05-28
Przeczytana: 28 maja 2012

Przeczytałam wiele książek Nory i naprawdę bardzo podoba mi się jej styl pisania. Nie polega on wyłącznie na romansie, co jest tak powielane u wielu pisarek. Natomiast Roberts łączy różne wątki. Czy to kryminał, szczypta magii, medycyna etc. Szczególnie seria 'In Death' mnie zachwyciła, ze względu na rodzaj oraz bohaterów. Ta kobieta trafiła w dziesiątkę z opisem każdego, a szczególnie zauroczona jestem Eve. Prawdziwa kobieta!

Książka była niesamowicie wciągająca. Klony genetyka i rekonstrukcja ciała to coś niewyobrażalnego w teraźniejszej medycynie (oczywiście są prowadzone badania, eksperymenty, a medycyna rekonstrukcyjna jest już używana w chirurgii plastycznej lecz nie jest to tak dalekosiężna myśl, jaką opisała Nora Roberts). Byłam zachwycona tą częścią zupełnie jak pozostałymi z serii. Polecam!

LoVeandHoPe | 2016-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2016

Wiedzialam,ze Nora Roberts pisala swoje powiesci takze pod pseudonimem, jednak nie mialam okazji przeczytac zadnego kryminalu J.D.Robb,az do teraz. "Naznaczone smiercia" opowiada o cichych narodzinach, o klonach, idealnych dziewczynkach, kobietach bez wad, tworzonych w laboratoriach, przyszla rasa nadludzi. Cala akcja rozgrywa sie w roku 2059, czyli w naszej przyszlosci. Sa juz androidy-roboty majace ludzki wyglad, telelacza,powietrzne tramwaje,autokucharze. Autorka ma rewelacyjne pomysly na swoje dziela.
Uwazam,ze Nora Roberts pisze niesamowite powiesci romantyczne,ale kryminaly ktory wyszly spod jej piora, pisane pod pseudonimem sa po prostu genialne. Mistrzostwo.

Anastazja | 2011-03-28

Akcja wartko idzie do przodu a intryga przyprawia o dreszcze z przerażenia. A czytelnik zdaje sobie sprawę, że są i będą ludzie zdolni do wykorzystania najbardziej niewinne istoty na świcie - dzieci.

rumiko | 2016-04-02
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 14 października 2015

Ponieważ planuję przeczytać całą serię nie będę się powtarzać, chyba że zdarzy się jakaś wyjątkowa zmiana w stylu autorki, lub wyjątkowe obniżenie lotów. Moja bardziej szczegółowa opinia, która odnosi się również do tej książki, zamieszczona jest przy tomie pierwszym przygód Eve Dallas pt "Dotyk śmierci".
Całkiem niezła.