Rola mojej rodziny w światowej rewolucji

Wydawnictwo: Czarne
Uloga moje porodice u svetskoj revoluciji
Belgrad, Serbia

Książka jest brawurowym popisem autora, stanowi złożony, lecz koherentny obraz z życia w pierwszych miesiącach i latach po wyzwoleniu Belgradu.

Vesna-Parun | 2011-05-20

Świetne poczucie humoru, wartka i porywająca narracja, barwne postaci. Ta książka wręcz opływa komizmem, choć autor nie zawsze śmieje się z zabawnych rzeczy. Bardzo polecam:)

Dorota | 2011-01-23
Przeczytana: 17 stycznia 2011

W sposób lekki pisane o trudnych czasach.
Perspektywa dziecka, które myśli, że ta nienormalność jest normalnością - przecież nie zna innych czasów...

Leszek Rymarczyk | 2012-09-26
Przeczytana: wrzesień 2012

Książka wpadła w ręce więc przeczytałem. Przez 139 stron szybko się przeleciało. W kilku miejscach pojawił się uśmiech ale całość nie zrobiła na mnie większego wrażenia.

Książka opisuje absurdalne (ale na pewno prawdziwe ze względu na czas akcji) losy jugosłowiańskiego chłopca i jego rodziny w czasach komunizmu.

Można przeczytać, a jak się tego nie zrobi to nic się nie straci.

Michał | 2011-04-22
Przeczytana: 22 kwietnia 2011

Nie mam pojęcia, czy w takiej rodzinie długo bym wytrzymał. Na pewno swoje zrobiły też wydarzenia dziejowe, które odbywały się gdzieś tam w tle. Może właśnie spojrzenie dziecka na to wszystko było najlepszą receptą? Czasem było to podejście absurdalne, komiczne, jednak im bliżej końca, tym więcej w tym wszystkim było realizmu, aż w końcu groteska sięgnęła szczytu.

elch999 | 2016-11-09
Antonella | 2016-04-24