Czas. Przewodnik użytkownika

Wydawnictwo: W.A.B.
Zeit - der Stoff aus dem das Leben ist
psychologia
Pistacia

Czas pędzi, płynie, biegnie, wlecze się, stoi. I niezależnie od tego – mija. Niestety przy okazji zdarza mu się używać swego – jak się zdaje – jedynego zęba i obchodzić się okrutnie z ludźmi i przedmiotami. Choć przyznać trzeba, że cieszy się też (nie do końca zasłużoną) sławą znakomitego lekarza. Czym jednak jest czas? Kim wobec tego zjawiska jesteśmy? Czy czas ludzi, zwierząt i rzeczy upływa...

Czas pędzi, płynie, biegnie, wlecze się, stoi. I niezależnie od tego – mija.
Niestety przy okazji zdarza mu się używać swego – jak się zdaje – jedynego zęba i obchodzić się okrutnie z ludźmi i przedmiotami. Choć przyznać trzeba, że cieszy się też (nie do końca zasłużoną) sławą znakomitego lekarza. Czym jednak jest czas? Kim wobec tego zjawiska jesteśmy? Czy czas ludzi, zwierząt i rzeczy upływa tak samo? A może czas w ogóle nie istnieje? Wiele osób niejednokrotnie stawiało sobie te pytania. Stefan Klein próbował udzielić na nie odpowiedzi. Poznając je, można przy okazji zauważyć, że czytanie tej książki zajmuje mniej czasu, niż czytanie wielu innych książek takiej samej długości.

[opis wydawcy]

| 2014-11-19

Poranny ptaszek czy nocna sówka? Nie zastawiało Cię czemu kiedy jedni rzucają się z rana w wir zajęć inni walczą z zapałkami w oczach i horyzont ich myśli zawężony jest do słowa "kawa". Na wieczór zresztą role odwracają się.

Ile trwało przeczytanie poprzedniego akapitu? Chwilę?
A ile trwa chwila?

Ta książka pełna jest ciekawych obserwacji, często zaskakujących pytań i w punkt dwunasta udzielonych odpowiedzi (podbudowa naukowa oczywiście przytaczana), jej czytanie zajmie sekundę, no może dwie, (chyba, że Twój czas subiektywny biegnie inaczej) ale wszystkie chwile poświęcone czytaniu "Czasu..." należeć będą do tych pięknych, co mijają za szybko.

.:exile:.

Mirage | 2015-06-26
Przeczytana: 05 maja 2012

Wspaniała książka o czasie opisująca zagadnienie na wielu płaszczyznach. Fizyka nie musi być nudna! W tej książce jest naprawdę FASCYNUJĄCA!

Mariusz | 2010-07-10
Przeczytana: 30 września 2009

Świetnie napisana książka o rzeczy która nas wszystkich dotyczy, warto ją przeczytać by choć na chwile się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem i nad tym co jest ważne.
Dużo wiedzy podane w bardzo ciekawy sposób. Polecam !

Carmel | 2012-12-28
Przeczytana: sierpień 2008

Książka nowatorska. Pejzaż różnych widzeń czasu - społecznie, biologicznie, psychologicznie, fizycznie. Polecam, bo warto poświęcić czas na przeczytanie.

Fantastyczna popularno-naukówka z potencjałem praktycznym ;)

Annedriea | 2016-10-30
Przeczytana: 2013 rok