Mistrz piorunów

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 8)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. Il maestro di felmini
przygoda
Accio

Anita, Rick i Jason wyruszają w tajemnicy na poszukiwanie Kraju, który umiera. Tymczasem w Kilmore Cove Julia musi szybko odnaleźć egzemplarz książki Morice'a Moreau, żeby móc porozumieć się z przyjaciółmi i przyjść im z pomocą. Anita, Rick i Jason rzeczywiście znaleźli się w tarapatach. Podpalacze i ich szef, Malariusz Wojnicz, chcą zniszczyć miasteczko zwane Krajem, który umiera, posługując się swoją najgroźniejszą bronią, ogniem.
Dzieci ścigają się z czasem, żeby ocalić miasteczko i jego ostatnią mieszkankę oraz odkryć ostatecznie tajemnicę Wrót Czasu.

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

Ania | 2010-07-22
Przeczytana: lipiec 2010

Naprawde fajna książka były momenty miłosne i o przyjaźni,ta książka umie czławieka za fascynować!

Avenix | 2010-07-22

Mistrz Piorunów to jedna z najlepszych części Ulysses Moore jakie przeczytałem. Książka niesamowicie mnie zaskoczyła i podobała mi się. Zaciekawiła mnie książka okno, podróż dzieci do Arkadii i, co raczej nie zadowoliło mnie, Julia nie wyruszyła z nimi ;(

kahori | 2010-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2010

Połknęłam. Autor dobrze opisał Podpalaczy i ciekawie przedstawił podróż Jasona, Ricka i Anity. W moich wyobrażeniach Arkadia była pięknym krajem. Część oczywiście skończyła się w zapierającym dech w piersiach momencie.

--pisarka-- | 2014-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Uważam, że nie jest tak dobra jak pozostałe, chociaż równie ciekawa. Autor pozostawił za dużo spraw niewyjaśnionych, niezamkniętych, co jest dużym minusem tej książki.

Deimon | 2010-07-30
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 30 lipca 2010

Połknięta na raz i to dosyć szybko. Najlepszy fragment to ten kiedy Tommaso przybywa do Kilmore Cove i spotyka się z Julią.

Klakier | 2010-08-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 sierpnia 2010

To już 8 zeszyt o przygodach Julii, Ricka, Jacksona, Tomassa, Anity i Nestora. Rewelacyjna!

Natalia | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Przeczytana w jeden dzień. Przeczytałam sobie trzy rozdziały przed snem, wzięłam książkę na wszelki wypadek do szkoły i w trakcie nudnych lekcji połknęłam 150 stron. Skończyłam czytać, no i nie wiem co powiedzieć.
Jedna z najlepszych części, zdecydowanie. Pięknie napisana, tyle zagadek się rozwiązuje, tyle nowych zagadek dochodzi. Dowiemy się czegoś ciekawego o przodkach Calypso i o konstruktorach drzwi, a w ostatnim rozdziale także czegoś o samych drzwiach, o dziwo nie w Kilmore Cove. Ale nie będę zdradzać szczegółów, przeczytajcie bo warto! No i oczywiście Pierdomenico Baccalario musiał zakończyć książkę w tak ciekawym momencie... Jutro zaczynam kolejną, a tą bardzo POLECAM! No i znowu muszę to napisać- jak te książki są pięknie wydane! haha :)

Paulina | 2015-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Super!Bardzo szybko i przyjemnie się czyta.Pochłonęłam w kilka godzin.Autor zakończył w najciekawszym momencie.Czas na kolejną część.Polecam!

Lunatyczka | 2011-12-13
Przeczytana: 11 grudnia 2011

Ta i ukryte miasto to chyba moje ulubione części , bardzo mi się podobały , jedna przygoda się kończy a druga zaczyna