Mistrz piorunów

Tłumaczenie: Bożena Fabiani
Cykl: Ulysses Moore (tom 8)
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Ulysses Moore. Il maestro di felmini
przygoda
Accio

Anita, Rick i Jason wyruszają w tajemnicy na poszukiwanie Kraju, który umiera. Tymczasem w Kilmore Cove Julia musi szybko odnaleźć egzemplarz książki Morice'a Moreau, żeby móc porozumieć się z przyjaciółmi i przyjść im z pomocą. Anita, Rick i Jason rzeczywiście znaleźli się w tarapatach. Podpalacze i ich szef, Malariusz Wojnicz, chcą zniszczyć miasteczko zwane Krajem, który umiera, posługując się swoją najgroźniejszą bronią, ogniem.
Dzieci ścigają się z czasem, żeby ocalić miasteczko i jego ostatnią mieszkankę oraz odkryć ostatecznie tajemnicę Wrót Czasu.

Znam wiele książek, którego autorem jest Pierdomenico Baccalario. Każda z nich przypadła mi do gustu :D
Szybko się czyta, ciekawe wydarzenia i bohaterowie :)
Przygody pobudzają wyobraźnie i pozwalają na wędrówkę po fantastycznych miejscach :D
Na prawdę polecam!!

Ania | 2010-07-22
Przeczytana: lipiec 2010

Naprawde fajna książka były momenty miłosne i o przyjaźni,ta książka umie czławieka za fascynować!

Avenix | 2010-07-22

Mistrz Piorunów to jedna z najlepszych części Ulysses Moore jakie przeczytałem. Książka niesamowicie mnie zaskoczyła i podobała mi się. Zaciekawiła mnie książka okno, podróż dzieci do Arkadii i, co raczej nie zadowoliło mnie, Julia nie wyruszyła z nimi ;(

Fobos | 2018-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2018

Okazuje się właśnie, że to czego się dowiedzieliśmy o Wrotach Czasu z pierwszych sześciu to bardzo mała część olbrzymiej tajemnicy. To praktycznie nic.

W poprzednim tomie Jason, Julia oraz Rick poznali Anitę, która z odnalazła dziwny dziennik, który nie tylko służy do zapisywania notatek. "Mistrz piorunów" jest automatycznym ciągiem dalszym wydarzeń z "Ukrytego miasta". Trzynastolatkowie nie tylko będą starać się rozwikłać sekret dziennika, ale i (głównie) dążyć do Kraju, który umiera.
I to właśnie na tym głównie się skupiamy, ale nie tylko...

Zarysował się następny związek miłosny w serii. Nie napiszę konkretnie o kogo chodzi. Tak jak pierwszy związek był dla mnie trochę,... że tak napiszę niezbyt. Nieodpowiednio napisany patrząc na wiek bohaterów. Ale nie, aż taki zły. Dało się już nawet przymknąć na to oko, zwłaszcza, że to nie był główny wątek. To... Ten, który pojawia się w tej książce... Pan Baccalario mnie...

kahori | 2010-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2010

Połknęłam. Autor dobrze opisał Podpalaczy i ciekawie przedstawił podróż Jasona, Ricka i Anity. W moich wyobrażeniach Arkadia była pięknym krajem. Część oczywiście skończyła się w zapierającym dech w piersiach momencie.

--pisarka-- | 2014-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Uważam, że nie jest tak dobra jak pozostałe, chociaż równie ciekawa. Autor pozostawił za dużo spraw niewyjaśnionych, niezamkniętych, co jest dużym minusem tej książki.

Paulina | 2015-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Super!Bardzo szybko i przyjemnie się czyta.Pochłonęłam w kilka godzin.Autor zakończył w najciekawszym momencie.Czas na kolejną część.Polecam!

Deimon | 2010-07-30
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane
Przeczytana: 30 lipca 2010

Połknięta na raz i to dosyć szybko. Najlepszy fragment to ten kiedy Tommaso przybywa do Kilmore Cove i spotyka się z Julią.

Natalia | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Przeczytana w jeden dzień. Przeczytałam sobie trzy rozdziały przed snem, wzięłam książkę na wszelki wypadek do szkoły i w trakcie nudnych lekcji połknęłam 150 stron. Skończyłam czytać, no i nie wiem co powiedzieć.
Jedna z najlepszych części, zdecydowanie. Pięknie napisana, tyle zagadek się rozwiązuje, tyle nowych zagadek dochodzi. Dowiemy się czegoś ciekawego o przodkach Calypso i o konstruktorach drzwi, a w ostatnim rozdziale także czegoś o samych drzwiach, o dziwo nie w Kilmore Cove. Ale nie będę zdradzać szczegółów, przeczytajcie bo warto! No i oczywiście Pierdomenico Baccalario musiał zakończyć książkę w tak ciekawym momencie... Jutro zaczynam kolejną, a tą bardzo POLECAM! No i znowu muszę to napisać- jak te książki są pięknie wydane! haha :)

Klakier | 2010-08-16
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 07 sierpnia 2010

To już 8 zeszyt o przygodach Julii, Ricka, Jacksona, Tomassa, Anity i Nestora. Rewelacyjna!