Śmierć dysydenta. Dlaczego zginął Aleksander Litwinienko?

Tłumaczenie: Władysław Jeżewski
Wydawnictwo: Magnum
Death of a dissident: the poisoning of Alexander Litvinenko and the return of the KGB
978-83-89656-32-2
Owcunia

Opowieść o życiu i śmierci Aleksandra Litwinienki, napisana przez najbliższe mu osoby: żonę Marinę i przyjaciela Alexa Goldfarba. Jest to także opowieść o współczesnej Rosji: kulisach polityki Kremla, walkach o władzę między oligarchami i służbami specjalnymi, ciemnych machinacjach Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Aleksander Litwinienko, były agent Federalnej Służby Bezpieczeństwa, który uciekł z Rosji w październiku 2000 roku i otrzymał azyl polityczny w Wielkiej Brytanii, został otruty promieniotwórczym polonem w Londynie w listopadzie 2006 roku. Kilka tygodni przed śmiercią uzyskał obywatelstwo brytyjskie.

WarHead | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Książka ukazuje dojście Putina do władzy, kulisy intryg politycznych Kremla, rolę FSB jako narzędzia aparatu władzy we współczesnej Rosji, oraz jej udział w konflikcie Rosyjsko-Czeczeńskim. Warto przeczytać by uzmysłowić sobie jak niewiele się zmieniło w Rosji od czasów ZSRR.

Anka76 | 2013-05-24
Przeczytana: marzec 2008

Jedna z niewielu książek tematyce politycznej, którą czytałam jak najlepszą, wciągającą powieść. Przeczytałam w 3 dni, nie mogłam przestać.

glupek | 2016-03-27
Przeczytana: 27 marca 2016