Śmierć dysydenta. Dlaczego zginął Aleksander Litwinienko?

Tłumaczenie: Władysław Jeżewski
Wydawnictwo: Magnum
Death of a dissident: the poisoning of Alexander Litvinenko and the return of the KGB
978-83-89656-32-2
Owcunia

Opowieść o życiu i śmierci Aleksandra Litwinienki, napisana przez najbliższe mu osoby: żonę Marinę i przyjaciela Alexa Goldfarba. Jest to także opowieść o współczesnej Rosji: kulisach polityki Kremla, walkach o władzę między oligarchami i służbami specjalnymi, ciemnych machinacjach Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Aleksander Litwinienko, były agent Federalnej Służby Bezpieczeństwa, który uciekł z Rosji w październiku 2000 roku i otrzymał azyl polityczny w Wielkiej Brytanii, został otruty promieniotwórczym polonem w Londynie w listopadzie 2006 roku. Kilka tygodni przed śmiercią uzyskał obywatelstwo brytyjskie.

Beata | 2017-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Bezwzględna, bezkompromisowa, brutalna, dynamiczna codzienność wielkich, a właściwie największych tego świata - rosyjscy oligarchowie, agenci służb specjalnych, terroryzm, teorie spiskowe, walka o władzę, wszechobecna śmierć jednostek, znaczących tyle, co "na deszczu łza" - tyle i jeszcze więcej znajdzie każdy, kto sięgnie po tę pozycję, którą czyta się jak thriller polityczny. Polecam, chociaż .... czasem może lepiej nie utwierdzać się w przekonaniu, co do prawd i zasad rządzących światem wielkiej polityki ...

WarHead | 2015-04-30
Przeczytana: 30 kwietnia 2015

Książka ukazuje dojście Putina do władzy, kulisy intryg politycznych Kremla, rolę FSB jako narzędzia aparatu władzy we współczesnej Rosji, oraz jej udział w konflikcie Rosyjsko-Czeczeńskim. Warto przeczytać by uzmysłowić sobie jak niewiele się zmieniło w Rosji od czasów ZSRR.

Anka76 | 2013-05-24
Przeczytana: marzec 2008

Jedna z niewielu książek tematyce politycznej, którą czytałam jak najlepszą, wciągającą powieść. Przeczytałam w 3 dni, nie mogłam przestać.

verso | 2017-02-02
glupek | 2016-03-27