Śmierć dysydenta. Dlaczego zginął Aleksander Litwinienko?

Alexander GoldfarbMarina Litwinienko Wydawnictwo: Magnum biografia, autobiografia, pamiętnik
Death of a dissident: the poisoning of Alexander Litvinenko and the return of the KGB
978-83-89656-32-2
Władysław Jeżewski
Magnum
służba bezpieczeństwa KGB Litwinienko zabójstwo polityczne Rosja
biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-89656-32-2
Władysław Jeżewski
służba bezpieczeństwa KGB Litwinienko zabójstwo polityczne Rosja

Okładka książki Śmierć dysydenta. Dlaczego zginął Aleksander Litwinienko? Alexander Goldfarb, Marina Litwinienko
7,2
Śmierć dysyden... Alexander Goldfarb,...

Aleksander Litwinienko - najbardziej znany rosyjski szpieg. Jego walkę o życie w londyńskiej klinice relacjonowały wszystkie światowe kanały informacyjne.
Zabity za to, że zdradził "Firmę", czyli KGB. Tak naprawdę nie był już groźny dla Putina, ale tu chodzi o zasady. Śmiertelny izotop, którego można uzyskać tylko w reakcjach chemicznych w elektrowni atomowej sprawił, że...

Bezwzględna, bezkompromisowa, brutalna, dynamiczna codzienność wielkich, a właściwie największych tego świata - rosyjscy oligarchowie, agenci służb specjalnych, terroryzm, teorie spiskowe, walka o władzę, wszechobecna śmierć jednostek, znaczących tyle, co "na deszczu łza" - tyle i jeszcze więcej znajdzie każdy, kto sięgnie po tę pozycję, którą czyta się jak thriller...

Książka ukazuje dojście Putina do władzy, kulisy intryg politycznych Kremla, rolę FSB jako narzędzia aparatu władzy we współczesnej Rosji, oraz jej udział w konflikcie Rosyjsko-Czeczeńskim. Warto przeczytać by uzmysłowić sobie jak niewiele się zmieniło w Rosji od czasów ZSRR.

Jedna z niewielu książek tematyce politycznej, którą czytałam jak najlepszą, wciągającą powieść. Przeczytałam w 3 dni, nie mogłam przestać.

• Służby Specjalne / Wywiad / Militaria
  • Rosja