Będzie inaczej. O rozstaniu rodziców.

Okładka książki Będzie inaczej. O rozstaniu rodziców. Åsa Gilland, Clare Helen Welsh
Okładka książki Będzie inaczej. O rozstaniu rodziców.
Åsa GillandClare Helen Welsh Wydawnictwo: Harper Collins Polska Seria: Książki, które dają siłę literatura dziecięca
24 str. 24 min.
2024-04-24
2024-04-24
24 min.
Jędrzej Sołowij, Przemysław Staroń
emocje dzieci rozstanie rodziców emocje

Okładka książki Fale Ashling Lindsay, Clare Helen Welsh
Fale Ashling Lindsay, Cl...

"Książki, które dają siłę" to zupełnie nowy, aczkolwiek bardzo potrzebny i warty uwagi cykl książek dla dzieci, niosący im wsparcie w trudnych momentach życia i niełatwych wyzwaniach. Dziś przybliżę wam jedną z dwóch nowości należącej do tej serii, która oswoi dzieci z tematem rozstania rodziców i pomoże zrozumieć zmiany będące konsekwencją tej niełatwej dla dorosłych decyzji.

Mały chłopiec znalazł się w niebywale trudnej życiowej sytuacji, ponieważ podczas wakacji i beztroskiego czasu spędzanego na budowaniu zamków na plaży, rodzice oznajmili mu, że po wielu wspólnych latach zdecydowali się rozstać. Na chłopca ta wiadomość spadła niczym grom z jasnego nieba, a metaforyczny zamek zburzony został przez zimne morskie fale. Chłopiec czuje się bezradny i winny rozpadu rodziny, jednak rodzice wykazują się dużym zrozumieniem, otaczają chłopca wsparciem i bezgraniczną miłością, przez co nieco łatwiej jest mu zmierzyć się z nadchodzącymi zmianami i nadal trwać w poczuciu bezpieczeństwa. Upływają dni, mijają kolejne pory roku, rodzice nieustannie zapewniają synka o swojej miłości do niego, a sami rozstają się w zgodzie wzajemnym szacunku do siebie.

Piękny i wzruszający picturebook na podstawie wielu metafor ukazuje uczucia małego zagubionego chłopca, dając do zrozumienia czytelnikom, jak bardzo emocjonalny to dla niego czas. Książka w łagodny sposób przedstawia rozstanie rodziców, które dla dziecka jest początkiem końca ułożonego dotychczas świata i szczęście w nieszczęściu, że chłopiec ma przy sobie tak dojrzałych rodziców. Nie wszyscy mają to szczęście i osobiście znając pary po rozwodach, nie trafiłam jeszcze na taką zgodną i bezkonfliktową, dlatego też ta publikacja nie przyniesie wsparcia wszystkim rodzinom, a wręcz przeciwnie może spotęgować frustrację i nieprzyjemne odczucia.

Bardzo doceniam książki, które podejmują trudne bądź nawet niewygodne tematy i pomagają dzieciom przetrwać kryzysowe chwile. Ta zdecydowanie warta jest polecenia, natomiast ostrożnie dobierzcie ją do sytuacji!

"Będzie inaczej" to pięknie zilustrowana książka obrazkowa, która ma pomóc przygotować dzieci na rozstanie rodziców. Skupia się na trudnych emocjach, pomaga sobie z nimi radzić, nazywać, ale przede wszystkim uczy, że nawet jeśli rodzice się rozstają, ich miłość do dziecka trwa, zostaje na zawsze. http://madebybibi.blogspot.com/2024/04/ksiazki-ktore-daja-sie-bedzie-inaczej-i.html

Dodaj cytat z książki Będzie inaczej. O rozstaniu rodziców.