Rób to, co działa. Osiąganie normoglikemii w cukrzycy typu 1

Tę książkę polecam zarówno osobom, które zmagają się z cukrzycą, jak i ich bliskim, aby móc poznać skomplikowane mechanizmy tej choroby, o których często się nie mówi. Książka obala wiele mitów dotyczących żywienia osób z zaburzeniami gospodarki glukozowo-insulinowej. Oprócz tego to ciekawa pozycja dla lekarzy oraz dietetyków, aby móc poznać genezę aktualnych zaleceń żywieniowych. Diety niskowęglowodanowe powinny być standardem postępowania dietetycznego przez wzgląd na wyniki jakie uzyskują pacjenci. W cukrzycy typu 1 jest ona jak najbardziej możliwa, czego przykładem jest sam autor, który na co dzień stosuję się do zaleceń dr.Bernsteina osiągając normoglikemię. Książka to duży obraz dojrzałości, zrozumienia i akceptacji. Powinny po nią sięgnąć również osoby świeżo po diagnozie, które często mają problem z akceptacją choroby i wprowadzeniem zmian w swoim życiu. Świadomość to prawdziwy klucz do normoglikemii.

Książka, która powinna zagościć na półkach każdego diabetyka, zwłaszcza tego świeżo zdiagnozowanego, jako element edukacji, prowadzący do zrównoważonego funkcjonowania życia z cukrzycą. Dla niektórych, wydawać się może kontrowersyjna wśród jeszcze aktualnych zaleceń diabetologicznych, natomiast coraz częściej wybierana jako alternatywny sposób radzenia sobie z cukrzycą. Wśród stosowanych diet niskowęglowodanowych jest idealnie opisana, wyjaśniona, poparta ogromną ilością wiedzy z dziedziny fizjologi człowieka, biologi, farmakoterapii i dopasowana do potrzeb każdego diabetyka. Dzięki książce, poprzez wiedzę i własną obserwacje oraz konsultacje z lekarzem prowadzącym można wejść w szczęśliwe i zgodne życie z cukrzycą.
Dla sceptyków warta przeanalizowania, dla osób szukających metody na lepsze prowadzenie swojej cukrzycy będzie dobrym początkiem do pozytywnych zmian.
Jako dietetyk i jednocześnie diabetyk typu 1, mam nadzieję , że książka i wiedza w niej zawarta, przypływająca ze Stanów, będzie z każdym dniem coraz bardziej pozytywnie spostrzegana wśród środowiska diabetologicznego.

Cukrzyca typu 1 jest chorobą podstępną, prowadzi do powikłań dotykających każdy skrawek ludzkiego ciała. Najczęściej zapadają na nią dzieci i przyjmując z zewnątrz insulinę rosną i rozwijają się, ale czy prawidłowo? Czy wiemy o wszystkich konsekwencjach cukrzycy? Czy przeprowadzane badania są dogłębne i szczegółowe? Czy znamy wszystkie powikłania tej choroby? Póki organizm jest w stanie rozwoju funkcjonuje, ale kiedy nadejdzie czas "zwijania się" powikłania uderzą z podwójna mocą.
Ta książka to lektura obowiązkowa dla każdego cukrzyka typu 1. Należy zdać sobie sprawę , że najważniejsze w tej chorobie są trzy rzeczy: insulina, ożywianie (a nie jedzenie) i świadomość. Książka śmiało przełamuje stereotyp jedzenia za insulinę, rozprawia się bezpardonowo z wszelkimi ogólnie przyjętymi i stosowanymi metodami prowadzenia ct1. Prowadzenia tak, że chory nadal pozostaje zdrowym człowiekiem.
Książka stanowi świetne uzupełnienie "Sposób na cukrzycę. Protokół dr. Bernsteina" . To są książki z gatunku game changer. POLECAM

Dodaj cytat z książki Rób to, co działa. Osiąganie normoglikemii w cukrzycy typu 1