Portret w bieli

Tłumaczenie: Xenia Wiśniewska
Cykl: Kwartet weselny (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Vision In White
przyjaźń, ślub, miłość, romans
Baaktywna

Pierwsza część bestsellerowego kwartetu weselnego NORY ROBERTS – o miłości, przyjaźni i nieprzewidywalnych kaprysach losu… Co może być lepsze od robienia tego, co kochasz – i to razem z najlepszymi przyjaciółkami, jakie kiedykolwiek miałaś? Cztery przyjaciółki z dzieciństwa, Parker, Emma, Laurel i Mac, prowadzą jedną z najlepszych agencji ślubnych w Connecticut. Po latach urządzania...

Cztery przyjaciółki z dzieciństwa, Parker, Emma, Laurel i Mac, prowadzą jedną z najlepszych agencji ślubnych w Connecticut. Po latach urządzania wymarzonych ślubów i przyjęć weselnych, przygotowywania bukietów, deserów i dopracowywania każdego szczegółu – właśnie w tym są najlepsze – gwarantują swoim klientom idealną, niepowtarzalną uroczystość, po której wspomnienia pozostaną na całe życie. Ma w tym swój wielki udział Mackensie „Mac” Elliott – jej ślubne fotografie to prawdziwe dzieła sztuki. Już od dzieciństwa Mac najlepiej czuła się za aparatem – gotowa uchwycić za pomocą zdjęć szczęśliwe chwile, których sama nigdy nie przeżyła.
Pewnego dnia, tuż przed ważnym spotkaniem służbowym, Mac wpada na brata przyszłej panny młodej… Chociaż Carter Maguire, seksowny nauczyciel literatury angielskiej, nie jest w jej typie, Mac uznaje, że przelotny romans pomoże jej przestać myśleć o rozhisteryzowanych pannach młodych i nieustannych telefonach matki. Czy niezobowiązująca znajomość może przerodzić się w coś poważnego? Z pomocą trzech przyjaciółek Mac musi się nauczyć, jak zatrzymać szczęśliwe chwile…

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2010

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Portret_w_bieli-p-30294-.html

Magdalena | 2014-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Bardzo polubiłam książki Nory Roberts i cieszę się, że wreszcie sięgnęłam po jej utwory. ,,Portret w bieli" to pierwszy tom ,,Kwartetu weselnego", ale dwie ostatnie części już przeczytałam. Niedługo biorę się za drugi tom, ostatni który mi został. ,,Portret w bieli" to opowieść o Mac, która spotyka na swojej drodze życiowej Cartera. Boi się zaangażowania i odrzucenia. Jej życie nie było usłane różami, bo jej rodzice nie interesują się nią i jedynymi osobami na które może liczyć są jej przyjaciółki. Czy zaryzykuje swoje serce i odda się uczuciu?

Ulka | 2013-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2013

Historia czterech przyjaciółek,które prowadzą agencję ślubną. W pierszej części została nam przybliżona postać Mac. Znalazła miłość i szczęście u boku Cartera. Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Wspaniała opowieść, Polecam!!!

wiejskifilozof | 2014-03-02
Przeczytana: 01 marca 2014

Tak wyszło,że tom 1 czytam jako ostatni.Trochę to dziwne uczucie,zwłaszcza że wiem jak się kończy cały cykl.
Książka zaskakuję świeżością i dobrym stylem.Autorka przedstawia zaradne kobiety, które biorą sprawy w swe ręce.Ciekawa fabuła tej książki sprawiła,że przeczytałem w 1,5 dnia.
I mimo,że jest ona dość domyślna nie przeszkadzało mi to w cieszeniu się lekturą.

Dominika | 2013-12-14

Fajna lekka powieść o przyjaciółkach które wspólnie otwierają swój biznes ślubny...zaczynają jako małe dziewczynki "zabawy w wesela" i w dorosłym zyciu odnajdują się w tym zawodzie idealnie...pierwsza część opowiada o miłości Mac...

Aniutka90 | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Wspaniała. Lekka zabawna i radosna. Z chęcią przeczytam kolejne tomy. Wspaniale spędzony czas.
Polecam!

Katarzyna Busłowska | 2015-10-20
Przeczytana: 20 października 2015

To jest to, co u Nory Roberts kocham najbardziej: przyjaźń silniejsza niż wszystkie babskie fochy, praca dająca satysfakcję i miłość na przekór zdrowemu rozsądkowi.

Mac i Carter są parą frajerów. To nie moje słowa, tylko Mac. Mnie nie pozostaje nic innego, tylko się z nią zgodzić. Mimo, że jest kobietą sukcesu i w pracy potrafi być twarda, to w życiu prywatnym nie zawsze radzi sobie tak dobrze. Z Carterem jest podobnie. Facet ma gołębie serce i potrafi obwinić się nawet w sytuacji, gdy to on został skrzywdzony. Po prostu frajer. Nudny, naiwny, zasadniczy mól książkowy. Czasem jednak tacy faceci właśnie potrafią najbardziej zawrócić w głowie. Doprowadzają do szaleństwa gadką o Szekspirze albo konserwatywnymi okularami. Podobno piękno tkwi w oku patrzącego.

Znów nie mogłam przestać się uśmiechać podczas czytania. Bolą mnie policzki, ale za chwilę biorę się za kolejną część:)

Anna | 2013-06-30
Przeczytana: 16 czerwca 2013

Uwielbiam twórczość Nory Roberts, więc oczywiste jest, że i do tej książki zasiadałam z wielką nadzieją na historię, od której trudno będzie się oderwać.A tymczasem wielkie rozczarowanie....Już po pierwszym rozdziale wiedziałam, że przeczytanie tej lektury nie będzie łatwe. Historia naiwna i głupkowata, bohaterowie nudni i jak dla mnie tacy nijacy. Mam nadzieję, że to tylko jednorazowe potknięcie się pani Roberts, więc zasiadam do drugiej części Ślubnego Kwartetu. Oby było lepiej...

Marianna | 2016-05-06
Przeczytana: 2015 rok

Pierwsza część historii czterech przyjaciółek. Szybko się czyta, lubie książki o miłości pani Roberts pisze tak pięknie, że zawsze na koniec się wzruszam. Ogólnie ciepła, pełna uczuć powieść, z happy endem. Polecam szczególnie romantyczkom.

Edith | 2012-07-05
Przeczytana: 04 lipca 2012

Po „Portret w bieli” sięgnęłam, ponieważ miałam lekkiego „doła” i tylko dobry romans był w stanie temu zaradzić. I udało się. Powieść bardzo mi się podobała, czytało ją się szybko i przyjemnie. Niejednokrotnie wywoływała uśmiech na mojej twarzy.

Ktoś może tu dopatrywać się niekonsekwencji po tym jak niedawno zjechałam w swojej recenzji „Pamiętnik” Sparksa. Nic z tych rzeczy. Nie mam nic przeciwko „literaturze kobiecej”. Poprawka: dobrej literaturze kobiecej. Uważam, że powieść Nory Roberts jest bardzo dobra w swoim gatunku. Znacznie lepsza od książki Sparksa, który w moim mniemaniu do perfekcji opanował granie na najniższych ludzkich uczuciach. A to żadna sztuka. Powieść „Portret w bieli” to lekki romans do poduszki. Jest znacznie bardziej szczery niż nadmuchane do granic możliwości i przepełnione patosem powieści wyżej wymienionego pana.

Następnym razem, gdy najdzie mnie ochota na dobry romansik sięgnę na pewno po kolejną część „Kwartetu weselnego” i wszystkim również...

kwiatek29 | 2012-10-02
Przeczytana: 02 października 2012

Jest to pierwsza część kwartetu weselnego pani Roberts.Cztery przyjaciółki,Parker,Emma,Mac i Laurel prowadzą firmę organizującą wytworne śluby i przyjęcia weselne.W pierwszej części Mac,która zajmuje się fotografią ślubną jest główną bohaterką.Książkę czyta się lekko i przyjemnie.