Gotowe na miłość

Seria: Do Torebki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Making Your Mind Up
literatura piękna

Lottie na pozór nie szuka miłości. Żyje w pięknym domu na angielskiej wsi z dwójką cudownych (czasami!) dzieciaków, w niezłych stosunkach z eksmężem i w otoczeniu oddanych przyjaciół. A jednak, kiedy poznaje swego nowego szefa - idealny materiał na partnera - zakochuje się w nim, i to z wzajemnością. Niestety, dzieci Lottie nienawidzą Tylera! Na dodatek, kiedy w ich życiu pojawia się przystojny Seb, to jego wybierają na nowego tatę. Czy miłość trafi pod właściwy adres? Czy także przyjaciółka Lottie, porzucona przez męża Cressida, pokona przeciwności losu i zwiąże się z nieśmiałym Tomem? Dowcipna, wzruszająca, wciągająca historia miłosna z dziećmi w tle, świetna próbka stylu królowej literatury kobiecej, Jill Mansell.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2007

ewika | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

pistacjowa | 2017-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Gotowe na miłość" to ciepła i przyjemna historia, którą dobrze mi się czytało. Autorka fajnie skonstruowała postaci. Ruby i Nat przypominali mi dzieci bohaterki granej przez Jennifer Aniston w filmie "Żona na niby" - bystre i z charakterkiem. Odwrotnie niż dzieciaki Lottie - ja od razu polubiłam Tylera, natomiast Seb od początku nie przypadł mi do gustu. Mialam nadzieję i przeczucie, że Lottie i Tyler w końcu jednak będą razem. Zastanawiałam się tylko, co się wydarzy, żeby Ruby i Nat zaakceptowali Tylera. I po jakimś czasie otrzymalam odpowiedź :) Fajna opowieść, którą jak najbardziej polecam.

Kinga | 2017-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Nie do końca oklepana historia ani nie była przewidywalna do końca. Czytało się szybko. Warto do niej wrócić kiedyś.

Liza | 2016-09-02
Przeczytana: 02 września 2016

Lottie, to rozwódka z dwójką dzieci: 7-letnim synem Natem i 9-letnią córką Ruby, ma przyjacielskie stosunki z eksmężem, samotna i wolna, nie chce chodzić na katastrofalne randki, aż nagle w jej życiu pojawiają się dwaj przystojni kandydaci na partnera. Tyler będzie jej nowym szefem w pracy, natomiast Seba poznaje w supermarkecie. Pierwszego jej dzieciaki nie cierpią, ponieważ ciągle popełnia wobec nich faux pas, wręcz mają na niego alergię, natomiast drugiego uwielbiają za dowcip i styl bycia, bez wysiłku zaskarbił sobie ich względy. Kogo wybierze Lottie i co zdarzy się po drodze?

Jednak ta książka to nie tylko perypetie miłosne, to także słodko-gorzka historia, o niegodziwości losu, ale też o jasnej stronie życia. Na pewno ciekawym i odchodzącym od szablonowej fabuły wątkiem były decyzje Freddiego, motyw naprawienia win i odkupienia. Kibicowałam Kressidzie, dziewczynie, która poznała co to bolesna strata („nie jest moją córką, tylko się nią opiekuję”), aby w końcu udała się jej...

Paullina | 2016-08-10

Szczerze mówiąc, kupiłam ją dlatego, że w mojej domowej biblioteczce nie było żadnego romansu. I nie żałuje, że ją mam. Książka co prawda nie wyróżnia się ciekawym wątkiem ( raczej jest taki jak we wszystkich romansach) aczkolwiek nie można się od niej oderwać ! Książka jest lekka, zabawna i na prawdę wciągająca. Historia miłości dla mnie troszkę przerysowana no ale cóż, nie jestem autorką ;))

zielonykot | 2016-05-25
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016

To kiepsko napisany Harlequin. Wymuszony,tani dowcip,który mnie irytował, nie śmieszył.Zmęczyłam.Szło mi jak pannie lekkich obyczajów w deszcz. Sama siebie podziwiam za upór w jej dokończeniu. Nie polecam.

polka_czytajaca | 2016-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2016

Niezwykle zabawna zaskakująca powieść dla kobiet, które pragną miłości i szczęśliwych zakończeń. Kiedy po niezdanym egzaminie otworzyłam książkę i zaczęłam czytać, udało mi się zapomnieć o troskach dnia codziennego. Zabieram się za kolejne powieści tej autorki, bo naprawdę warto.

Poranek | 2016-01-03
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Mamy tu całkiem lekką opowieść o życiu Lottie (i dwóch mężczyzn, którzy poruszą jej sercem), jej byłego męża Maria (i jego nowej dziewczyny) i jej przyjaciółki Cressidy (tak, a jakże, ona też będzie miała swojego ukochanego). Książka nic nowego nie wnosi, ale całkiem przyjemnie się czyta, więc jeśli ktoś chce zająć się czymś w nieco nudny wieczór może sięgnąć po książkę Jill Mansell "Gotowe na miłość".

virgo123 | 2015-12-13
Przeczytana: 04 grudnia 2015

Do przeczytania tej książki skusił mnie jej opis. Ale chyba trochę się przeliczyłam, bo według mnie jest taka jakaś nudnawa ta książka, wciąga, ale jednak nie tak, żeby nie można było się od niej oderwać. Ale nie żałuję, że po nią sięgnęłam.

beta781 | 2015-09-13
Przeczytana: 08 kwietnia 2015