Szkoła retoryki. Jak przekonująco przemawiać, dyskutować i pisać

Okładka książki Szkoła retoryki. Jak przekonująco przemawiać, dyskutować i pisać Przemysław Kutnyj
Przemysław Kutnyj Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2024-01-23
2024-01-23

Audiobook. To dobra książka. Zawiera wiele merytorycznych informacji, które pomogą czytelnikowi w lepszy sposób prezentować się publicznie bądź pisać prezentacje. Mankamentem tego typu książek jest to, że są one do bólu "praktyczne" przez co tracą nieco uroku i źle się je słucha. Można śmiało stwierdzić, że jest to poradnik. Oprócz gotowych rozwiązań nie ma tutaj nic nadto odkrywczego. Odnoszę wrażenie, że gdybym przeczytał tę książkę, a nie odsłuchał to zrobiłaby ona na mnie większe wrażenie. Nie można odmówić autorowi wiedzy i umiejętności - bez wątpienia je posiada i w sposób dosyć czytelny przekazuje je czytelnikowi. Spodziewałem się jednak czegoś więcej.
Reasumując - ciężko powiedzieć o tej książce coś więcej niż to, że jest ona (tak jak w opisie) konkretna i precyzyjna. Myślę, że adepci sztuki przemawianie czy szerzej - prezentowania siebie znajdą w niej niezbędne informacje, które warto wykorzystać. Jest to bez wątpienia książka rozwojowa. Myślę jednak, że można było temat ująć w nieco bardziej ciekawy sposób. Książka ma charakter podręcznika, przez co jej lektura dosyć szybko ulatuje z pamięci. Niemniej jednak warto sięgnąć po tę pozycję, a zwłaszcza w momencie gdy czytelnik przygotowuje się do pisania jakiejś pracy czy też gdy niezbędne są mu umiejętności skutecznego prezentowania siebie oraz innych informacji.

" Szkoła retoryki" ~ P. Kutnyj

Zacznę od tego czemu w ogóle sięgnęłam po książkę Przemysława. 😊

Od jakiegoś czasu moja praca zaczęła bardziej polegać na autoprezentacji przez co zaczęłam zauważać swoje słabsze strony.
W związku z tym zaczęłam myśleć nad książkami, które nie tylko umilą mi czas, ale także wniosą coś dobrego w moim zawodowym życiu.

Choć nieco sceptycznie podchodziłam do tego typu książek, ta zmieniła moj pogląd. Autor podzielił książkę na rozdziały, które skupiały się na zupełnie innych aspektach przekazywania informacji. Rozdziały były dosyć szczegółowe i mimo specjalistycznego języka napisane bardzo zrozumiałe dla nowicjusza.

Skupiono się między innymi na mówię, piśmie oraz gestach. Które zostały mocno rozwinięte w swoich podrozdziałach.

Podczas czytania zwróciłam uwagę na rzeczy, które pojawiają się u mnie i nad którymi należałoby zapanować. Autor dodając ilustracje i zestawienia zrobił bardzo dobry krok w stronę podencjalnego odbiorcy.

Myślę, że książka jest naprawdę dobrym początkiem do pracy nad sobą. Jeżeli chodzi o mnie to zdecydowanie będę zabierała ją ze sobą do pracy, szczególnie w pierwszej fazie - nauce panowania nad sobą i radzenia sobie z prezentacją i przemówieniami.

[współpraca z wydawnictwem]

#ksiazka #ksiazki #nauka #retoryka
#książkinaukowe #czytam #uczęsię #mowaciała #recent4recent #recenzentka #read #reads #reading #readbook #polskiblog #polskiautor

" Szkoła retoryki" ~ P. Kutnyj

Zacznę od tego czemu w ogóle sięgnęłam po książkę Przemysława. 😊

Choć nieco sceptycznie...

🙋Pozycja obowiązkowa dla każdej osoby, dla której niezwykle ważna jest autoprezentacja (handlowiec czy szkoleniowiec).
🙋Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy chcą napisać własną książkę lub tworzyć jakościowe treści w przystępnej formie.

Przemysław Kutnyj jest certyfikowanym trenerem biznesu, autorem krążek „Sztuka autoprezentacji i wystąpień publicznych na żywo i online”, oraz kultowej „Jak być zabawnym a nie śmiesznym”.

W swojej Szkole Retoryki, opowiada o takich aspektach, jak:
▪️Tworzenie swojego wystąpienia krok po kroku
▪️Rola głosu, ciała, oddechu oraz intonacji w autoprezentacji
▪️Praca ze stresem spowodowanym ekspozycją
▪️Filary wartościowej rozmowy, czyli co mówić i jak słuchać
▪️Jak pisać prosto i jasno, z zachowaniem odpowiedniej interpunkcji, szyku, leksyki.

Kompendium - tak bym to nazwała. Wiedzy jest baaardzo dużo. Jest to zdecydowanie książka, którą czytać należy powoli i dokładnie. Ślę szczere ochy i achy w kierunku dzieła autora!
Kawał dobrej roboty!

▪️Dla każdego źródłem adrenaliny jest co innego. Dla jednych będzie to wspinaczka górska⛰️, dla innych sporty ekstremalne🏄‍♂️, czy też atrakcje typu skok na bungee. Dla mnie są to wystąpienia publiczne💬, które uwielbiam i ostatnimi czasy towarzyszą mi coraz częściej.
▪️Staram się, żeby moje wypowiedzi wzbudzały w odbiorcach zaciekawienie, dlatego postanowiłam zapoznać się z treścią "Szkoły retoryki"🗣️.
▪️Jest to książka, która oprócz tematyki wystąpień porusza również takie aspekty jak rozmowa🗨️ (zarówno ze strony mówcy jak i słuchacza) oraz sztuka przekształcania myśli w treść✍️.
▪️Oprócz samych wiadomości w tej pozycji znajdziemy ćwiczenia i przykłady, które sprawiają, że wszystko zdaje się jaśniejsze i prostsze w odbiorze🤩.
▪️Oprócz samej treści, książka wyróżnia się pozytywnie również swoją budową🤔. Jest podzielona na rozdziały i podrozdziały, dzięki którym szybko znajdziemy interesujące nas kwestie🤯.
▪️Uważam, że "Szkoła retoryki" to doskonała opcja dla wszystkich, zainteresowanych tematyką wystąpień, mowy czy pisania jak i również dla tych, którym to sprawia trudności, a muszą się mierzyć z tymi czynnościami na codzień (czyli jak prawie każdy)🙋.
▪️Książka spełnia obietnicę znajdującą się w haśle okładki "Jak przemawiający przemawiać, dyskutować i pisać" i z czystym sumieniem mogę wam ją polecić❤️.

Każdy z nas pragnie być słyszany, zrozumiany i przede wszystkim skutecznie przekazywać swoje myśli. W dzisiejszym świecie, w którym komunikacja odgrywa kluczową rolę, umiejętność posługiwania się retoryką staje się nieodzowna. Przemysław Kutnyj w swojej książce Szkoła retoryki. Jak przekonująco przemawiać, dyskutować i pisać kieruje naszą uwagę na znaczenie tej dawnej sztuki dla współczesnego świata.

Od starożytności po dzisiejsze czasy, retoryka była podstawowym narzędziem w budowaniu przekonujących argumentów i efektywnego komunikowania się. Kutnyj przypomina nam o dawnych korzeniach retoryki i jej roli jako filara kultury. Jednakże, zamiast pozostać w przeszłości, autor kładzie nacisk na aktualność i praktyczność retoryki w dzisiejszym świecie.

Książka nie tylko wyjaśnia podstawowe zasady retoryki, ale także oferuje praktyczne wskazówki i ćwiczenia, które pozwalają czytelnikom rozwijać swoje umiejętności w tej dziedzinie. Bez względu na to, czy jesteś już doświadczonym mówcą, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z publicznym wystąpieniem, Szkoła retoryki będzie dla Ciebie cennym przewodnikiem.

Jedną z najmocniejszych stron tej książki jest jej dostępność i praktyczność. Kutnyj unika zawiłego języka i skupia się na konkretnych przykładach i sytuacjach, z którymi czytelnik może łatwo się zidentyfikować. Czytając tę książkę, nie tylko dowiesz się, jak skutecznie przekazywać swoje myśli, ale także zyskasz pewność siebie w komunikacji zarówno werbalnej, jak i pisemnej.

Warto sobie teraz odpowiedzieć na pytanie, czy wiesz, nad czym dalej pracować i czy masz odpowiednie narzędzia. Mam nadzieję, że tak jest. Zapisz sobie to, co dla Ciebie jest najważniejsze pod kątem dalszej pracy, i przejdź do części poświęconej sztuce rozmowy.

Podsumowując, Szkoła retoryki. Jak przekonująco przemawiać, dyskutować i pisać to niezastąpiona lektura dla wszystkich, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne. Przemysław Kutnyj udowadnia, że sztuka retoryki nadal ma wiele do zaoferowania, a jej opanowanie może przynieść realne korzyści zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

"Szkoła retoryki" to fascynująca podróż po świecie sztuki perswazji, skoncentrowana na budowaniu artystycznych i efektywnych wypowiedzi. Autor udowadnia, że retoryka pozostaje kluczowym elementem skutecznej komunikacji.

Książka jest niezwykle wartościowym przewodnikiem dla tych, którzy chcieliby poprawić swoje umiejętności werbalnego wyrażania myśli. Nie jest istotne, czy już jesteś biegłym retorem czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z sztuką słowa - autor kieruje swoje słowa do każdego, kto pragnie skuteczniej komunikować się w życiu codziennym i zawodowym.

W przystępny sposób omawia podstawy retoryki, pokazując, jakie znaczenie ma ona we współczesnym świecie. Dzięki praktycznym wskazówkom czytelnik może zdobyć umiejętności niezbędne do pewnego i efektywnego wyrażania swoich myśli. Książka nie tylko nauczy Cię retorycznych sztuczek, ale także pokaże, jak zbudować pozytywne wrażenie podczas rozmowy czy korespondencji.

Czytając tę książkę, zrozumiesz, że retoryka to nie tylko dziedzina dla nielicznych urodzonych talentów, ale umiejętność, którą można rozwijać i doskonalić. Jeśli kiedykolwiek czułeś niepewność przed wypowiedzią, ta książka stanie się Twoim niezastąpionym przewodnikiem. Studiowanie "Szkoły retoryki" to doskonały sposób na odkrycie potencjału swojej własnej komunikacji i zdobycie pewności siebie w różnorodnych sytuacjach życiowych. Gotowy na transformację? Sięgnij po tę książkę i zacznij swoją retoryczną podróż już dziś!

Dziękuję Wydawnictwu Helion za egzemplarz recenzencki!

• Psychologiczne
  • Psychologia
  • Audiobooki
  • Świetne poradniki

Dodaj cytat z książki Szkoła retoryki. Jak przekonująco przemawiać, dyskutować i pisać