Nieidealna insulinooporna

zdrowie, medycyna
Pascal
2024-02-14
2024-02-14

Masz insulinooporność? Czy mimo zmian jakie wprowadziłaś w swojej diecie waga wciąż rośnie? Ćwiczysz intensywnie na siłowni by schudnąć, a tu nic? A może trzymasz się jadłospisu ze wszystkich sił, a tu byle jaka sytuacja sprawia, że Twoja praca i plan wywracają się do góry nogami i musisz zacząć od nowa?

Przybij piątkę, ja też tak zaczynałam...
Śmiało mogę stwierdzić, że od okresu nastoletniego jestem na wiecznej diecie, bo zawsze chciałam być szczuplejsza, mieć mniejszy rozmiar. Tylko jedna z tych popularniejszych dała prawdziwy, duży efekt (utrata 28kg w ciągu niecalych ½ roku),ale później odbiła się podwójnym echem na moim zdrowiu. Stres nie pomagał, ale pomagały papierosy. Nie jadłam, tylko paliłam. Pewnego dnia znalazłam w sobie ostateczną siłę by rzucić palenie. Dziś po latach wiem, że narobiłam sobie poważnego bałaganu w ciele...narzucałam sobie zbyt wiele, chciałam zbyt szybko...więc wszystko kończyło się fiaskiem. Długo by opowiadać...samo życie 🙈.

Gdy zaczęłam czytać tę książkę zobaczyłam w niej siebie - właśnie tak się zachowywałam, tak sabotowalam własne zdrowie. To idealna książka na początek Twojej drogi jeśli cierpisz na insulinooporność. Lekko, z uśmiechem, bez spiny i nudnego łopatologicznego żargonu. Muszę przyznać autorce @dietetyk_beata_ossowska że nabrałam się jak zapewne większość na listę zakazanych produktów 😅. W pierwszej chwili poczułam żal, ale teraz się cieszę, bo lektura dała mi do myślenia. Są ważniejsze aspekty, które przy odrobinie motywacji i siły poprowadzą Cię do sukcesu czyli zdrowiu, a piękna sylwetka będzie "skutkiem ubocznym" tych działań ❤️.

Małe kroczki będą bardziej efektowne niż skok na głęboką wodę, uwierz mi...przyrost wagi w moim przypadku to w sumie 32kg i samoocena która z samego nieba spadła by brodą uderzyć w ziemię, nieraz. Ale dość już tego, czas zakasać rękawy i czerpać radość z jedzenia, ruchu i balansu, który będzie dla mnie i dla Ciebie złotym środkiem ❤️. W książce znajdziesz pełen arsenał broni - odpowiedzi na setki pytań, które przyjdą Ci do głowy w trakcie czytania. Ile jeść posiłków? Czy jest śniadania? Co sprawiło, że zjadłaś tego batonika - emocje czy prawdziwy głód? Jak pwiinien wyglądać talerz insulinooporny?

Trzymam kciuki mocno za Ciebie! Enjoy and fight! 💪.

Przybij piątkę, ja też tak zaczynałam...
Śmiało mogę stwierdzić, że...

Na półkach: , , , , , ,

Moje, poradnikowe odkrycie roku.
Książka pełna wiedzy, ale napisana z humorem i przystępnym językiem. Wiele czytałam o insulinooporności, były to jednak sztywne, pełne ciężkich do przyswojenia tez. W tym przypadku jest zdecydowanie inaczej. Przyjemnie się czyta, jednocześnie odnajdując siebie i swój przypadek.
Bez zadęcia i próby udowodnienia wyższości autora nad zagubionym w meandrach techniczno-medycznych czytelnikiem.
Już w trakcie lektury zostałam fanką pani Beaty i chłonę wszystko co publikuje. Polecam wszystkim insulinoopornym. To zmieni Wasze życie.

Moje, poradnikowe odkrycie roku.
Bez zadęcia i próby udowodnienia wyższości autora nad...

Świetna książka - napisana prostym i zrozumiałym językiem. Przed jej przeczytaniem miałam poczucie, że mam dużą wiedzę na temat odżywania i postępowania przy IO ale ta pozycja zdecydowanie pomaga tę wiedzę usystematyzować, walczy z wieloma mitami i prowadzi za rękę :) Polecam serdecznie!

Miałam watpliwości co do zakupu tej książki, ponieważ myślałam że na temat diety w insulinooporności wiem już bardzo dużo. Przekonał mnie jednak spis treści, a zwłaszcza rozdział GŁOWA. Książkę się czyta bardzo przyjemnie. Fajnie, że pojawiły się konkretne przykłady pacjentów. Autorka bardzo zwraca uwagę na aspekty psychodietetyczne a hasło ewolucja a nie rewolucja napewno zostanie w moim życiu na długo! Bardzo fajnym elementem jest też rozdział z bilansowaniem codziennych potraw.
Na minus dla mnie napewno jest jadłospis. Nie jem mięsa a takich przepisów jest w nim sporo.

Od dłuższego czasu obserwuje już konto @dietetykbeataossowska i podejrzewałam, że książka autorki będzie czymś wartym przeczytania i nie zawiodłam się. Bardzo się cieszę, że to nie jest zwykły poradnik dotyczący diety w insulinooporności, których na rynku jest pełno. Książka składa się z trzech głównych rozdziałów i jakbym miała je podsumować:

CIAŁO- Fajnie, że książka zaczela się od wyjaśnienia bardzo prostym językiem fizjologii, procesu odchudzania, insulinooporności i zależności miedzy hormonami. Przyznam szczerze, że w kilku miejscach miałam takie „AHA… to dlatego!”

TALERZ- Tutaj w sumie bez większego zaskoczenia, raczej większość rzeczy już gdzieś przeczytałam. Z całego rozdziału na ogromny plus podrozdział z bilansowania normalnych codziennych posiłków. Baaaardzo wartościowy!

GŁOWA- Genialnie pokazane czemu tak trudno wprowadzić nam zmiany mimo, że znamy zasady diety. Ten rozdział będzie długo dźwięczał w mojej głowie spojrzenie na dietę w IO okiem psychodietetyka to był strzał w dziesiątkę i coś czego mi brakowało.

Będę wszystkim polecała i gratuluje świetnej książki!

CIAŁO- Fajnie, że książka...

Książka bardzo dobrze napisana w języku zrozumiałym dla każdego. Autorka bardzo dokładnie tłumaczy mechanizmy i schematy, poprzez które czasami trudno nam utrzymać zdrowe nawyki na co dzień. Bardzo dużo praktycznej wiedzy, bez zbędnego "obchodzenia tematu do okoła". Polecam!!!

Świetna książka, pełna rzetelnej wiedzy. Polecam !

Świetna książka, pełna rzetelnej wiedzy. Polecam !

• Poradniki
  • Kindle
  • .Posiadam
  • Odchudzanie
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Nieidealna insulinooporna