Książka kucharska Mikołajka

Okładka książki Książka kucharska Mikołajka Beatrice Valentin, Christine de Beaupre
Okładka książki Książka kucharska Mikołajka
Beatrice ValentinChristine de Beaupre Wydawnictwo: Znak emotikon kulinaria, przepisy kulinarne
kulinaria, przepisy kulinarne
Znak emotikon
2023-10-11
2023-10-11
Barbara Grzegorzewska, Magdalena Talar

Mam ogromną słabość do książek kucharskich, a już szczególnie do tych nawiązujących do kultowych serii - np. takich właśnie jak Mikołajek!

Niedawno nakładem Wydawnictwa Znak Emotikon ukazała się książka z 50 przepisami z serii książek o znanym francuskim łobuziaku, czyli Mikołajku. Co istotne jest to książka dla dzieci od 7 roku życia! To całkiem proste i łatwe w wykonaniu przepisy.

Znajdziecie tutaj:
🔸10 bardzo pysznych przekąsek
🔸10 niesamowicie smacznych dań 🔸10 fantastycznych deserów
🔸10 śmiesznych pomysłów na piknik
🔸10 niesamowitych smakołyków

Niektóre z tych smakołyków dzieci mogą wykonać samodzielnie, te do których potrzebna będzie pomoc rodzica zostały odpowiednio oznaczone, a to przecież dodatkowa przyjemność, żeby gotować z dziećmi 😊

Każdy przepis to lista składników, sposób, wykonania, ilustracja i fragment z książek oraz miejsce na "przypiski do przepisu" - wygodne rozwiązanie, jeśli będziemy mieć uwagi np. do dodatków, sposobu wykonania, lub jeśli będziemy chcieli tam wpisać to co uznamy za istotne.
Po każdym rozdziale jest miejsce, gdzie można dopisać jakiś swój przepis, aby jeszcze bardziej wzbogacić książkę.

Czcionka trochę szkolna - dla mnie niezbyt wygodna, ale dla mojego szkolniaka w sam raz.

Czy to może być pierwsza książka kucharska naszego dziecka? Z jego uwagami, dodatkowymi przepisami?
Jak najbardziej 😊

• Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Literatura młodzieżowa
  • Książki przeczytane w 2024r.
  • Wydawnictwo Znak
  • Tematyka kulinarna, książki kucharskie