Tak, jak myśli człowiek

Okładka książki Tak, jak myśli człowiek James Allen
Okładka książki Tak, jak myśli człowiek
James Allen Wydawnictwo: Empik Selfpublishing filozofia, etyka

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Takie o. Współczesny coaching

Takie o. Współczesny coaching

Książkę można zamknąć w jednym zdaniu (lub haśle): trzeba odpowiedzialnie myśleć (myślenie życzeniowe).

[Koniec książki]

[Koniec książki]

Coaching z xix wieku. Kilogramy kalwinistycznej predestynacji, a to wszystko podlane amerykańską religią sukcesu. Znakomita część "porad" można sobie spokojnie wyrzucić do kosza bo wspolczesnie mozna to tylko nazwac "myśleniem życzeniowym". Szkoda czasu, oczu i drzew na papier.

Krótko ale w samo sedno. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje życie oraz za to co się myśli. Jak się okazuje jedno z drugim ma wiele wspólnego...

Pozwolę sobie zacytować opinie Rafała o tej książce bo uważam, że jest w punkt:

"Nie ważne jak napisana, co zawiera, jak długo się czyta, ile kosztuje. Najważniejsze to ile człowiek z niej wyciągnie i ile wcieli w życiu. Polecam każdemu."

Polecam!

Pozwolę sobie zacytować opinie Rafała o tej książce bo uważam, że jest w punkt:

Polecam!

Dobrze że była krótka.

Dobrze że była krótka.

Na prawdę bardzo wartościowa pozycja, która w zwięzły i konkretny sposób porządkuje temat związany z myślami człowieka, jaki mają one wpływ na zachowania itp.

Krótka książka w której autor przedstawia swoje poglądy na temat wiary i wizji .
Jak dzięki tym atrybutom można osiągać wyznaczone cele w życiu .

Jak dzięki tym atrybutom można osiągać wyznaczone cele w życiu .

Mała, mądra książeczka :)

Mała, mądra książeczka :)

Książka krótka i treściwa. Podczas czytania czuć ogrom wiedzy ale także mądrość autora.

Autor wyjaśnia jak ogromny wpływ na nasze życie mają nasze myśli. O tak zwanym "pozytywnym myśleniu" każdy już pewnie słyszał. Nasza sytuacja życiowa, nasze zdrowie, nasze sukcesy i porażki kształtują w dużym stopniu nasze myśli. Warto więc panować nad tym co człowiek myśli ponieważ: "Samokontrola jest siłą. Właściwa myśl jest mistrzostwem. Opanowanie jest mocą."

• Rozwój osobisty
  • Psychologia