Tak jak człowiek myśli

7,59 (54 ocen i 7 opinii)
As a Man Thinketh
filozofia, essay, psychologia

Ten niewielki wolumen - owoc medytacji i doświadczenia - nie jest wyczerpującym traktatem na temat powszechnie opisywanej siły oddziaływania myśli. Przedstawia raczej sugestie niż wyjaśnienia. Ma zainspirować zarówno kobiety, jak i mężczyzn do odkrycia i dostrzeżenia prawdy, w myśl której SAMI SIEBIE TWORZĄ poprzez myśli, które wybierają i wzmacniają. Ma także ukazać, że umysł - to...

SAMI SIEBIE TWORZĄ
poprzez myśli, które wybierają i wzmacniają. Ma także ukazać, że umysł - to najważniejszy tkacz", zarówno naszej wewnętrznej (charakter), jak i zewnętrznej (zdarzenia, okoliczności) szaty. Podobnie jak do tej pory, oba jej rodzaje utkane były z ignorancji i bólu; teraz ich tworzywem może być oświecenie i szczęście.

źródło opisu: http://www.mentis.pl/302-tak-jak-czlowiek-mysli

• Głuchy telefon
  • Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Biblioteka pana Lemoncella
  • Nie zmienił się tylko blond
  • Podziemny labirynt

7,33 (3 ocen i opinii)
Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
Lars Bill Lundholm

6,76 (17 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Biblioteka pana Lemoncella
Chris Grabenstein

8,1 (10 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

Wakacje
Nina Majewska-Brown

7,48 (31 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Krzysztof | 2015-03-27

Krótka, ale treściwa rozprawa filozoficzna na temat tego, że nasze myśli są zalążkiem tego, co nas w życiu spotyka i tego, jak to odbieramy.
Bardzo dobry wstęp do rozwijania pozytywnego myślenia, podkreśla wagę naszych myśli jako nastrajanie umysłu do otaczającego nas świata, pokazuje, że świat i myśli tworzą wzajemne interakcje.

Ramon | 2011-12-29
Przeczytana: 2010 rok

Klasyka gatunku, chyba jeden z fundamentów współczesnej literatury poruszającej problem wagi myśli w życiu.

luk11c4 | 2015-06-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jak myśli człowiek - takim się staje. Sami jesteśmy za siebie odpowiedzialni, słabe myśli tworzą nas słabymi, a silne nas umacniają, mamy pełną władzę nad naszymi myślami i możemy sterować naszym wewnętrznym wszechświatem dokądkolwiek mamy ochotę, trzeba sobie tylko z tego zdać sprawę i iść po swoje. Naszym największym ograniczeniem jest nasze (słabe) myślenie, ale może też być naszym największym sojusznikiem w staniu się wielkim, to od nas zależy, kim się staniemy.

Vmark | 2015-01-12

Książka jest tak krótka, że szkoda się rozpisywać o niej. Przeczytaj i wyrób sobie zdanie. Mi osobiście bardzo się podobała.

coffeebreak | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

straszny para-filozoficzny bełkot z którego zupełnie nic nie wynika.

gorys | 2014-01-17

Krótko i na temat;-) tytuł mówi bardzo dużo, polecam

margo | 2015-07-16
michał | 2015-07-15