Okładka książki Tak jak człowiek myśli

Tak jak człowiek myśli

Autor:
As a Man Thinketh
filozofia, essay, psychologia
typ
papier
7.21 (28 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Ten niewielki wolumen - owoc medytacji i doświadczenia - nie jest wyczerpującym traktatem na temat powszechnie opisywanej siły oddziaływania myśli. Przedstawia raczej sugestie niż wyjaśnienia. Ma zainspirować zarówno kobiety, jak i mężczyzn do odkrycia i dostrzeżenia prawdy, w myśl której SAMI SIEBIE TWORZĄ poprzez myśli, które wybierają i wzmacniają. Ma także ukazać, że umysł - to najważniejszy t...

SAMI SIEBIE TWORZĄ
poprzez myśli, które wybierają i wzmacniają. Ma także ukazać, że umysł - to najważniejszy tkacz", zarówno naszej wewnętrznej (charakter), jak i zewnętrznej (zdarzenia, okoliczności) szaty. Podobnie jak do tej pory, oba jej rodzaje utkane były z ignorancji i bólu; teraz ich tworzywem może być oświecenie i szczęście.

źródło opisu: http://www.mentis.pl/302-tak-jak-czlowiek-mysli

Polecamy

Opinie czytelników
Ramon | 2011-12-29
Przeczytana: 2010 rok

Klasyka gatunku, chyba jeden z fundamentów współczesnej literatury poruszającej problem wagi myśli w życiu.

coffeebreak | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

straszny para-filozoficzny bełkot z którego zupełnie nic nie wynika.

gorys | 2014-01-17

Krótko i na temat;-) tytuł mówi bardzo dużo, polecam

Galen | 2014-07-03

Kalendarium literackie
  • Jacek Dukaj
    40. rocznica
    urodzin
    Lepiej znamy intencje naszych czynów niż owe czyny. Lepiej wiemy, co chcieliśmy powiedzieć, niż co naprawdę powiedzieliśmy. Wiemy, kim chcemy być - nie wiemy, kim jesteśmy.
  • Ann Brashares
    47. rocznica
    urodzin
    Jeśli nie ma wyjścia, trzeba je stworzyć. Nie można pozwalać, by świat po prostu nam się przydarzał(...).
  • Patricia Schröder
    74. rocznica
    urodzin
    Na to nie ma słów - powiedział czule. - Noszę cię w sercu, odkąd po raz pierwszy cię zobaczyłem. To prawda, Elodie... Prawda, której właściwie nigdy nie powinnaś usłyszeć.
  • Mario Spezi
    45. rocznica
  • Arnold Schwarzenegger
    67. rocznica
    urodzin
    Sens życia, to nie zwykła, szara egzystencja czy przetrwanie, ale parcie do przodu, windowanie się do góry, osiąganie czegoś, zdobywanie.
  • Cherie Priest
    39. rocznica
    urodzin
    Nawet anioły załkają, gdy ujrzą, co ci zrobiłam.
  • James Blish
    39. rocznica
  • Maeve Binchy
    2. rocznica
  • Ingmar Bergman
    7. rocznica
    śmierci
    Człowiek jest absolutnie samotny. Wszystko inne jest złudzeniem. (...) Nie spodziewaj się niczego oprócz zła. Jeśli zdarzy się coś przyjemnego - tym lepiej. (...) Nie będziesz rozczarowana, kiedy wszystko wróci do dawnego porządku. Trzeba żyć ze świadomością, że samotność jest absolutna. Wtedy człow... pokaż więcej
  • Jun'ichirō Tanizaki
    49. rocznica
    śmierci
    Każdy powinien tworzyć sobie system moralny odpowiadający jego naturze, a następnie zgodnie z nim postępować.

Znajdź nas na Facebooku