Tak jak człowiek myśli

As a Man Thinketh
filozofia, essay, psychologia

Ten niewielki wolumen - owoc medytacji i doświadczenia - nie jest wyczerpującym traktatem na temat powszechnie opisywanej siły oddziaływania myśli. Przedstawia raczej sugestie niż wyjaśnienia. Ma zainspirować zarówno kobiety, jak i mężczyzn do odkrycia i dostrzeżenia prawdy, w myśl której SAMI SIEBIE TWORZĄ poprzez myśli, które wybierają i wzmacniają. Ma także ukazać, że umysł - to...

SAMI SIEBIE TWORZĄ
poprzez myśli, które wybierają i wzmacniają. Ma także ukazać, że umysł - to najważniejszy tkacz", zarówno naszej wewnętrznej (charakter), jak i zewnętrznej (zdarzenia, okoliczności) szaty. Podobnie jak do tej pory, oba jej rodzaje utkane były z ignorancji i bólu; teraz ich tworzywem może być oświecenie i szczęście.

źródło opisu: http://www.mentis.pl/302-tak-jak-czlowiek-mysli

• W drodze nad Morze Żółte
  • Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
  • Rzymski poranek
  • Amber
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Niewypowiedziane słowa

7 (11 ocen i opinii)
Klaśnięcie jednej dłoni
Richard Flanagan

8 (2 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,5 (2 ocen i opinii)
Krocząc w ciemności
Leonie Swann

0 (0 ocen i opinii)
W drodze nad Morze Żółte
Nic Pizzolatto

8 (1 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

7,8 (5 ocen i opinii)
Rzymski poranek
Virginia Baily

10 (1 ocen i opinii)
Amber
Gail McHugh

7,78 (58 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Linia serc
Rainbow Rowell

6,56 (36 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Krzysztof | 2015-03-27

Krótka, ale treściwa rozprawa filozoficzna na temat tego, że nasze myśli są zalążkiem tego, co nas w życiu spotyka i tego, jak to odbieramy.
Bardzo dobry wstęp do rozwijania pozytywnego myślenia, podkreśla wagę naszych myśli jako nastrajanie umysłu do otaczającego nas świata, pokazuje, że świat i myśli tworzą wzajemne interakcje.

Ramon | 2011-12-29
Przeczytana: 2010 rok

Klasyka gatunku, chyba jeden z fundamentów współczesnej literatury poruszającej problem wagi myśli w życiu.

zbysek | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Książka trafia w sedno.

Autor książki jest wyrocznią. Nie pozostawia miejsca na wątpliwości. Jest przekonany o tym co mówi. Wśród wielu książek motywacyjno psychologicznych które przeczytałem żadna nie była tak rzeczowa. Dodatkowym walorem jest obrazowy i poetycki język zastowany przez Allena. Jednak najważniejsza jest treść. ,,Tak jak myśli człowiek" przeczytać można w pół godziny. Zawartość dzieła jest tak konkretna, że pomimo tego że jest na prawdę krótkie, przewyższa przypadkowy kilku tomowy zbiór książek motywacyjno psychologicznych pod względem treści.

Idea jest prosta i na tyle sugestywna, że będąc szczerym wobec siebie musimy ją zaakceptować chociażby w częściowo. Jesteśmy ogrodnikami w naszym umyśle. Wszystkie myśli zarówno dobre jak i złe wydadzą owoc. Szlachetne i wzniosłe myśli naprowadzą nas na dobrą drogę prowadzącą do szczęścia. Podłe i niezdrowe myśli wydadzą odpowiednio przeciwny skutek. Okoliczność jest pochodną myśli. Jesteśmy kowalem swojego losu i to co nas...

Krzysztof | 2015-11-17

Książeczka jest króciutka, ale treściwa.

Doceniam autora za to, że trafia w samo sedno bez zbędnego rozwlekania się.

Podstawy psychologii, które warto znać.

Polecam.

luk11c4 | 2015-06-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Jak myśli człowiek - takim się staje. Sami jesteśmy za siebie odpowiedzialni, słabe myśli tworzą nas słabymi, a silne nas umacniają, mamy pełną władzę nad naszymi myślami i możemy sterować naszym wewnętrznym wszechświatem dokądkolwiek mamy ochotę, trzeba sobie tylko z tego zdać sprawę i iść po swoje. Naszym największym ograniczeniem jest nasze (słabe) myślenie, ale może też być naszym największym sojusznikiem w staniu się wielkim, to od nas zależy, kim się staniemy.

Vmark | 2015-01-12

Książka jest tak krótka, że szkoda się rozpisywać o niej. Przeczytaj i wyrób sobie zdanie. Mi osobiście bardzo się podobała.

gorys | 2014-01-17

Krótko i na temat;-) tytuł mówi bardzo dużo, polecam

Kinga | 2015-10-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Zdecydowanie zaliczam ją do kategorii: ulubione. :)

coffeebreak | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

straszny para-filozoficzny bełkot z którego zupełnie nic nie wynika.