Okładka książki Tak jak człowiek myśli

Tak jak człowiek myśli

Autor:
As a Man Thinketh
filozofia, essay, psychologia
typ
papier
7,21 (28 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Ten niewielki wolumen - owoc medytacji i doświadczenia - nie jest wyczerpującym traktatem na temat powszechnie opisywanej siły oddziaływania myśli. Przedstawia raczej sugestie niż wyjaśnienia. Ma zainspirować zarówno kobiety, jak i mężczyzn do odkrycia i dostrzeżenia prawdy, w myśl której SAMI SIEBIE TWORZĄ poprzez myśli, które wybierają i wzmacniają. Ma także ukazać, że umysł - to najważniejszy t...

SAMI SIEBIE TWORZĄ
poprzez myśli, które wybierają i wzmacniają. Ma także ukazać, że umysł - to najważniejszy tkacz", zarówno naszej wewnętrznej (charakter), jak i zewnętrznej (zdarzenia, okoliczności) szaty. Podobnie jak do tej pory, oba jej rodzaje utkane były z ignorancji i bólu; teraz ich tworzywem może być oświecenie i szczęście.

źródło opisu: http://www.mentis.pl/302-tak-jak-czlowiek-mysli

Polecamy

Opinie czytelników
Ramon | 2011-12-29
Przeczytana: 2010 rok

Klasyka gatunku, chyba jeden z fundamentów współczesnej literatury poruszającej problem wagi myśli w życiu.

coffeebreak | 2013-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2013

straszny para-filozoficzny bełkot z którego zupełnie nic nie wynika.

gorys | 2014-01-17

Krótko i na temat;-) tytuł mówi bardzo dużo, polecam

Galen | 2014-07-03

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica