Tak jak człowiek myśli

As a Man Thinketh
filozofia, essay, psychologia

Ten niewielki wolumen - owoc medytacji i doświadczenia - nie jest wyczerpującym traktatem na temat powszechnie opisywanej siły oddziaływania myśli. Przedstawia raczej sugestie niż wyjaśnienia. Ma zainspirować zarówno kobiety, jak i mężczyzn do odkrycia i dostrzeżenia prawdy, w myśl której SAMI SIEBIE TWORZĄ poprzez myśli, które wybierają i wzmacniają. Ma także ukazać, że umysł - to...

SAMI SIEBIE TWORZĄ
poprzez myśli, które wybierają i wzmacniają. Ma także ukazać, że umysł - to najważniejszy tkacz", zarówno naszej wewnętrznej (charakter), jak i zewnętrznej (zdarzenia, okoliczności) szaty. Podobnie jak do tej pory, oba jej rodzaje utkane były z ignorancji i bólu; teraz ich tworzywem może być oświecenie i szczęście.

źródło opisu: http://www.mentis.pl/302-tak-jak-czlowiek-mysli

źródło okładki: http://www.healsa.co.za/images/As%20A%20Man%20Thinketh.jpg

Ta niespełna czterdziestostronicowa książeczka to kompedium wiedzy nt. prawa przyciągania, potęgi myśli, Sekretu, autosugestii...
Nie od dzisiaj wiadomo, że nasze myśli i to jak postrzegamy świat wpływa na to, co otrzymujemy i czego doświadczymy w przyszlości.
Mimo, że coraz częściej czytamy o kolejnych odkryciach naukowych, które dowodzą prawdziwości powyższej tezy, nie tak łatwo jest to tak po prostu zaakceptować i sumiennie starać się kontrolować własne myśli. Często tłumaczymy się, że wszystkie niepomyślne zdarzenia w naszym życiu są wyłącznie spowodowane przez świat zewnętrzny. Czasami też nieświadomie pozwalamy by to wlaśnie, to co się dzieje poza nami, manipulowało naszym wnętrzem, dlatego szczególnie dzisiaj, w epoce zasypywania ludzi różnorakimi informacjami i bycia w stałej łączności z resztą świata, sztuką jest przejąć calkowitą kontrolę nad swoimi myślami, emocjami, odczuciami ,reakcjami.
Jak zapewnia sam autor, niezmącony umysł ułatwia dążenie do wytyczonych celów....

asiula1000 | 2016-09-05
Przeczytana: 04 września 2016

Książeczka cienka, raptem nieco ponad 20 pełnych stron druku, w sam raz do przedpołudniowej kawy :)
A daje do myślenia. Wierząc w jej słowa, myślę, że można tylko zyskać.
Współcześnie mówi się o samospełniających się przepowiedniach. James Allen mówi o tym samym, tylko lepiej. Poza tym, krążąc ciągle wokół głównego tematu, nie powtarza się.

Co bardzo mi się podobało, to płynący ze zdań spokój, a jednocześnie głębokie przekonanie o ich prawdziwości.
Niby tu nic odkrywczego - jeśli chcesz osiągnąć cel, skup się na nim.
Nie myśl o strachu, niepowodzeniu. "Oddal od siebie myśli słabe i ckliwe, a na każdym kroku zdarzać się będą sytuacje, które pomogą wytrwać w silnych postanowieniach".
Myślę, że wspomniany pod koniec, ciężko pracujący przed laty w warsztacie młodzieniec, to autor właśnie.

Jesteśmy odbiciem naszych myśli, spotyka nas to, na co jesteśmy gotowi i na co zasłużyliśmy. Jesteśmy kowalem własnego losu.

Krzysztof | 2015-03-27

Krótka, ale treściwa rozprawa filozoficzna na temat tego, że nasze myśli są zalążkiem tego, co nas w życiu spotyka i tego, jak to odbieramy.
Bardzo dobry wstęp do rozwijania pozytywnego myślenia, podkreśla wagę naszych myśli jako nastrajanie umysłu do otaczającego nas świata, pokazuje, że świat i myśli tworzą wzajemne interakcje.

zbysek | 2016-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2016

Książka trafia w sedno.

Autor książki jest wyrocznią. Nie pozostawia miejsca na wątpliwości. Jest przekonany o tym co mówi. Wśród wielu książek motywacyjno psychologicznych które przeczytałem żadna nie była tak rzeczowa. Dodatkowym walorem jest obrazowy i poetycki język zastowany przez Allena. Jednak najważniejsza jest treść. ,,Tak jak myśli człowiek" przeczytać można w pół godziny. Zawartość dzieła jest tak konkretna, że pomimo tego że jest na prawdę krótkie, przewyższa przypadkowy kilku tomowy zbiór książek motywacyjno psychologicznych pod względem treści.

Idea jest prosta i na tyle sugestywna, że będąc szczerym wobec siebie musimy ją zaakceptować chociażby w częściowo. Jesteśmy ogrodnikami w naszym umyśle. Wszystkie myśli zarówno dobre jak i złe wydadzą owoc. Szlachetne i wzniosłe myśli naprowadzą nas na dobrą drogę prowadzącą do szczęścia. Podłe i niezdrowe myśli wydadzą odpowiednio przeciwny skutek. Okoliczność jest pochodną myśli. Jesteśmy kowalem swojego losu i to co nas...

Ramon | 2011-12-29
Przeczytana: 2010 rok

Klasyka gatunku, chyba jeden z fundamentów współczesnej literatury poruszającej problem wagi myśli w życiu.

Krzysztof | 2015-11-17

Książeczka jest króciutka, ale treściwa.

Doceniam autora za to, że trafia w samo sedno bez zbędnego rozwlekania się.

Podstawy psychologii, które warto znać.

Polecam.

luk11c4 | 2015-06-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Jak myśli człowiek - takim się staje. Sami jesteśmy za siebie odpowiedzialni, słabe myśli tworzą nas słabymi, a silne nas umacniają, mamy pełną władzę nad naszymi myślami i możemy sterować naszym wewnętrznym wszechświatem dokądkolwiek mamy ochotę, trzeba sobie tylko z tego zdać sprawę i iść po swoje. Naszym największym ograniczeniem jest nasze (słabe) myślenie, ale może też być naszym największym sojusznikiem w staniu się wielkim, to od nas zależy, kim się staniemy.

Vmark | 2015-01-12

Książka jest tak krótka, że szkoda się rozpisywać o niej. Przeczytaj i wyrób sobie zdanie. Mi osobiście bardzo się podobała.

gorys | 2014-01-17

Krótko i na temat;-) tytuł mówi bardzo dużo, polecam