Władzy raz zdobytej.....Początki systemu komunitycznego w Polsce 1944-1947

Okładka książki Władzy raz zdobytej.....Początki systemu komunitycznego w Polsce 1944-1947 Instytut Pamięci Narodowej (IPN)
Instytut Pamięci Narodowej (IPN) Wydawnictwo: Instytut Pamięci Narodowej historia
historia
Instytut Pamięci Narodowej
2023-01-01
2023-01-01

Władzy raz zdobytej .... Początki systemu komunistycznego w Polsce 1944-1947 to zbiorowa praca pod patronatem Instytutu Pamięci Narodowej w tym przypadku Oddziału Rzeszów.
Autorzy m.in Paweł Pleskot ( Oddział IPN Warszawa ),Paweł Fornal ( IPN Rzeszów ),Wojciech Łukaszewski Ostrołęckie Towarzystwo Naukowe im .Adama Chętnika ,Grzegorz Ostasz ( Politechnika Rzeszowska ) Ks. Stanisław Nabywaniec- Uniwersytet Rzeszowski oraz inni. nakreślają nam początki systemu komunistycznego w Polsce w latach 1944-1947. Pragnę jednak tutaj zaznaczyć, że te początki wedle tych publikacji oraz posiadanej przeze mnie wiedzy z innych publikacji sięgają znacznie wcześniej, bo już poważne zakusy następowały w latach 30 ,a swoista plaga tych działań przypadła na okres 1939 kiedy to Armia Czerwona wraz ze wszelkiego rodzaju politrukami wkroczyła 17 września na tereny Rzeczypospolitej Polskiej.
Autorzy niniejszego wydania pokazują czytelnikowi krok po kroku próby stworzenia nowego ładu- ma to także miejsce w trakcie działań wojennych, sowieci nic sobie z tego nie robią, że III Rzesza okupuje znaczne tereny RP. Ideologia jaką ze sobą niosą nie może czekać....idą wytyczne wprost z Moskwy. Owszem działania wojenne momentami osłabiają ową werwę komunistów, nie mniej nie ustają oni w swoich działaniach na wielu frontach. Rok 1941 przynosi nasilenie tych działań. A rok 1944 kiedy to już wiadomo, że Niemcy przegrają wojnę, bo pozostaje już nie pytanie : Czy ? , ale jest już tylko pytanie : Kiedy ? wtedy bowiem cała ta machina propagandy wrzuca drugi szybszy bieg. Zgodzę się z postawionymi tutaj tezami, że rok 1947 czyli jest to data sfałszowania wyborów do Senatu otworzyła drzwi szeroko do narzucenia wbrew woli polskiego narodu obcego nam systemu komunistycznego. Systemu obcego, wrogiego nastawionego antypolsko w swoich działaniach w każdej dziedzinie dotyczącego zwykłego obywatela.
I m.in o tym jest ta książka. Mędrcy ze Wschodu ze swoim totalitarnym systemem antyludzkim , antypolskim wkracza we wszelkie dziedziny życia Polaka- jest to wychowanie młodzieży, jest to kultura, nauka, szkolnictwo na każdym poziomie, to jest idąc dalej- miejsca pracy, radio, prasa i każda inna forma działania. Autorzy przytaczają tutaj szereg opisów początków systemu. Walka komunistów z organizacjami niepodległościowymi, śmiercionośna amnestia, zmęczenie narodu, wymęczenie fizyczne i psychiczne, propaganda na każdym możliwym kroku zawsze i wszędzie. Sfałszowane wybory, odwieczny terror, kary śmierci, pokazowe sprawy sądowe, wieloletnie kary więzienia, grabienie majątku i innego typu szykany i infamia. Kłamstwo pogania kłamstwo - na siłę pod przymusem, sposobem, nie cofnęli się przed niczym - możnowładcy z czerwonym z rodowodem z pomocą pod różnymi postaciami i z różnych względów przychodzą im Polacy.
Bardzo rzeczowa i dokładna analiza działań komunistów na terenach Rzeczypospolitej, dająca odpowiedź na szereg pytań m.in : dlaczego Polska była wchłonięta do ZSRS ( ZSRR) i dlaczego wyglądała przez długich szereg lat oraz najważniejsze ) ponieważ problem jest nadal aktualny ) dlaczego Polska pomimo upadku ZSRR nadal wygląda tak jak wygląda i głosuje w wyborach na czerwonych pająków ubranych co prawda w inne szaty, kolory, ale nada są to czerwone komunistyczne pająki.
Książka bardzo dobrze napisana. Nie mniej wiedza po niej staje się większa, ale i smutek następuje tutaj z bardzo ważnego powodu. Komuniści nigdy nie odpuścili Polsce. Nigdy .

• I i II wojna światowa/ Historia