Kurs rzucania zaklęć

Wydawnictwo Kobiece
2023-10-25
2023-10-25

Szczypta magii.

Rzucanie zaklęć to nie tylko machanie różdżką, wypowiadanie właściwych inkantacji i oczekiwanie spektakularnych efektów zewnętrznych. Świat czarów i zaklęć to coś, co jedni traktują z przymrużeniem jako pewną ciekawostkę (chyba najlepsze podejście - polecam),natomiast inni jadą po bandzie i albo wyklinają te tematy od czci i wiary (wywijając nieomal widłami, chcąc spalić heretyków na stosie),albo też czynią z całej tej tematyki prawie że pełnoprawną religię, której są gorliwymi (aż do przesady) wyznawcami. Czym tak naprawdę jest i na czym polega rzucanie zaklęć? Możecie się tego dowiedzieć z książki pt. "Kurs rzucania zaklęć. Rozwijaj swoje magiczne zdolności".

Książkowe Nowości Księgarni Tania Książka to zawsze tytuły ciekawe, intrygujące, wychodzące poza dobrze znane schematy. Bardzo często towarzyszy im powiew świeżości, intrygująca zapowiedź czytelniczej przygody, lub też - tak jak w tym przypadku - dawka zmieszanych z magią tajemnic i tradycji, które są w stanie rozpalić wyobraźnię i zaintrygować od pierwszej do ostatniej strony. Na takie historie warto się skusić, zapewniają one bowiem nie lada rozrywkę i są szansą na całkiem nowe czytelnicze doznania.

„Kurs rzucania zaklęć” to przełomowy poradnik o praktyce magii autorstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych czarowników na świecie. Potencjalnie znajdziemy tu klucz do swoich magicznych mocy. Znajdziemy tu także wszystko, czego potrzebujemy, aby stworzyć unikalną magię i dogłębnie łączyć się z potęgą natury. Nauczymy się, jak wzmocnić osobistą energię przed użyciem zaklęcia, jak korzystać z sieci energetycznej, jak dostroić i rozszerzyć zaklęcie, które stosowaliśmy w przeszłości, a także zrozumiemy złożoność sztuki czarostwa i dowiemy się, jak wykorzystywać ją do zaspokajania własnych niepowtarzalnych potrzeb. Tak przynajmniej twierdzi autorka.

Jeśli chcecie rozwijać zdolności parapsychiczne i ćwiczyć sztukę szukania zaklęć, Mat Auryn będzie doskonałym przewodnikiem na tej drodze. Profesjonalne medium, czarownik, nauczyciel okultyzmu, a także autor bestsellera „Moc czarownicy” tym razem prezentuje poradnik, który pomoże doskonalić praktykę magii i skutecznie przekraczać granicę między światem widzialnym, a niewidzialnym.

Celem autora jest wskazać ci drogę do ukrytych w tobie magicznych mocy – duchowej siły, którą posługują się czarownice. Znajdziesz tu wskazówki, które pomogą poprawić skuteczność zaklęć ochronnych czy miłosnych uroków. Poznasz narzędzia niezbędne w praktyce magii. Nauczysz się pracować żywiołami, Księżycem, planetami, a także wykorzystywać energię poszczególnych pór roku. Oprócz wypróbowanych zaklęć Mata Auryna w książce znajdziesz także ponad tuzin zaklęć autorstwa innych wybitnych czarownic i praktyków.

Wszystko to być może brzmi dziwnie i zalatuje szarlataństwem, lecz nie ma z nim nic wspólnego. To wyłącznie zbiór znanych, ludowych sposobów na lepsze funkcjonowanie domowego ogniska, które uzupełniono o praktyki z zakresu wicca oraz sztuki uzdrawiania energią. Wymaga to wprawy i ćwiczeń, jednak - jak zapewnia autorka - jest całkowicie bezpieczne oraz użyteczne. Czy coś szkodzi spróbować? Moim zdaniem nie...

„Kurs rzucania zaklęć” to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce pracować nad swoim magicznym warsztatem i doskonalić się w sztuce czynienia czarów. Dla nowicjuszy i nowicjuszek będzie to początek ekscytującej drogi, a dla doświadczonych czarownic i czarowników szansa na zdobycie i pogłębienie kolejnych umiejętności.

Zawsze uważałem, że w życiu ważny jest umiar - także w przypadku takich lektur, jak ta, najlepiej jest ją bowiem potraktować tyko i wyłącznie jako interesującą ciekawostkę. Książki poświęcone ezoteryce i parapsychologii - takie jak ta - to wyjątkowe lektury, które wymykają się tradycyjnym sposobom pojmowania ludzi, świata i otaczającej nas rzeczywistości. To książki z pogranicza mistycznej duchowości, religii, mistycyzmu, przepowiedni i tajemnic, które od zawsze zakorzenione są w prastarych ludowych mądrościach. Obecnie coraz częściej się do tego wszystkiego wraca, stąd zapotrzebowanie na takie właśnie książki, którym nie brak odbiorców. Z pewnością nie zabraknie ich też w tym przypadku - ta lektura z całą pewnością na to zasługuje.

Książka zrecenzowana dzięki uprzejmości TaniaKsiazka.pl

Zapraszam raz jeszcze do sekcji Nowości TaniaKsiazka.pl

#bloggujezTK #taniaksiazka #taniaksiazkapl #ksiegarniataniaksiazka #kursrzucaniazaklęć #matauryn #białamagia #cosnapolce #bookreview #czytamksiazki #bookstagram #bookstagrampolska #recommendedbooks #bookreview #instabooks #instabookspoland

Szczypta magii.

Witajcie 🤩 dzis chcialam Wam pokazać conieco magii. To moje kolejne spotkanie z autorem @matauryn. Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @wydawnictwo.kobiece mogę Wam zdradzić co nieco z jej wnętrza 🤩

Kurs rzucania zaklęć. Rozwijaj swoje magiczne zdolności.

Nie musze Wam mówić że okładki z tej serii sa naprawdę piękne. A wnętrze niesamowicie rozbudowane.
Co w niej znajdziecie?
✨Przeróżne tajemnice i zakątki swojego wnętrza
✨Korzystanie z własnej intuicji, wizualizacji, intencji i współpracy
✨Wibracje które wysylamy w świat oraz ich skutki
✨Jak tworzyć bariery ochronne
✨Wszelakie narzędzia potrzebne do uruchomienia energii
✨Pory roku ich znaczenie i wpływ na nasze życie
✨Słońce i Księżyc różnorodna energia
✨Planety i ich oddziaływanie na aspekty życia
✨Tajniki alchemii
✨Praca z żywiołami
✨Świetnie opisane znaki zodiaku
✨I olbrzymia ilosc kąpieli, rytuałów, oczyszczania

Tak naprawdę książka jest wspaniałym przewodnikiem który krok za krokiem prowadzi nas nie tylko po poznawaniu świata wokół nas i nauczenia jak z nim pracować ale również odnalezienia własnej ścieżki do swojego wnętrza by móc w pełni wykorzystać swój potencjał.
Tak jak juz kiedyś stwierdzilam, człowiek zdobywa wiedzę i kształci zdolności całe życie więc co mogę Wam powiedzieć to był mile spędzony czas z lekturą. I wielokrotnie będę do niej wracać po kolejne pomysły ✨

✨Macie w swoich domowych biblioteczkach jakieś ciekawe książki z zakresu ezoteryki?

Kurs rzucania zaklęć. Rozwijaj swoje magiczne zdolności.

Co w niej...

"Kurs rzucania zaklęć" to książka, która porusza wiele ezoterycznych aspektów pod kątem zasugerowanym przez tytuł, czyli rzucaniu zaklęć.

Autor wprowadza osoby początkujące w podstawy magii oraz zaklęć, w przystępny sposób przybliża ten temat opisując wiele ważnych czynników, których wymaga ta praktyka.

W rozdziale trzecim opisane zostały zasady, którymi kierują się czarownice, zahaczając o misteria związane z czarostwem oraz nieco wiedźmiej filozofii - byłam miło zaskoczona, że takie treści się pojawiły, aczkolwiek niestety poświęcono im bardzo mało miejsca, jest to zaledwie liźnięcie tematu.

Kolejne rozdziały opowiadają o ochronie potrzebnej przy rzucaniu zaklęć, kreśleniu kręgów oraz wymaganych narzędziach - są to jednak wciąż podstawy, które moim zdaniem wymagają dalszego zgłębienia, by praktyka była efektywna.

Podobało mi się dodanie wstawek neopogańskich i odniesień do wpływu natury na czarownice oraz czarostwo - to moim zdaniem ważny aspekt. Fani astrologii również znajdą nieco informacji dla siebie.

Oko cieszy nie tylko prześliczna oprawa graficzna, ale także kilka stron bibliografii, na które polecam zwracać uwagę młodym czarownicom 😉

A teraz przejdźmy do samych zaklęć, jest ich w tej książce sporo, oprócz przykładowych zaklęć, ćwiczeń, medytacji, są także propozycje praktyk wróżbiarskich. Nie wszystkie mi się spodobały, niektórych bym sama nie wykonała, ale można tu znaleźć wiele inspiracji i fajnych ćwiczeń dla początkujących czarownic.

Jeśli kogoś ciągnie do tego tematu to ten poradnik może stanowić swego rodzaju inspirację lub wprowadzenie, lecz nie polecam rzucania zaklęć na lewo i prawo po jego lekturze, a solidne zgłębienie tematu i nabycie większej wiedzy przed bardziej zaawansowaną praktyką 😉

W rozdziale trzecim opisane zostały zasady, którymi kierują się...

• Rok 2023.
  • Witch
  • Współpraca
  • Ezoteryka

Dodaj cytat z książki Kurs rzucania zaklęć