Wprost w Twoje ramiona

Ewa Sobel Wydawnictwo: Empik Selfpublishing literatura obyczajowa, romans
Empik Selfpublishing
2023-11-07
2023-11-07
hatelove obyczajowa romans powieść miłość zazdrość sekrety rywalizacja kłamstwa

Lepsza najgorsza prawda niż najładniejsze kłamstwo...
W tej historii poznajemy Emilkę- dziewczynę niezdecydowaną, która nie wie co wybrać, co będzie dla niej najlepsze. Może być dla niektórych czytelników lekko irytująca.
Gdyby odrazu odkryła Mateuszowi swoją tajemnicę, mogłaby żyć spokojniej i nie pogrążać się w kolejne intrygi.
Historia Emilki nie mogłaby by być taka interesująca gdyby nie poznani przyrodni bracia - Mateusz i Patryk.
Obydwoje zabójczo przystojni, pewni siebie i obydwoje zakochani po uszy w naszej Emilce.
Patryk to osoba o wiele bardziej pozytywna niż jego brat. To postać, która plusuje już od samego początku.
Mateusz natomiast jest arogancki, uzależniający i uzależniony od wielu rzeczy. Ma ogromny żal do Emilki a kontakty z bratem są zimne ,aż kipią nienawiścią.
Książkę czyta się miło i przyjemnie. Prędkość akcji i przystępny język autorki sprawia, że nie można oderwać się od lektury.
Polecam serdecznie 😊

Lepsza najgorsza prawda niż najładniejsze kłamstwo...
Historia Emilki nie mogłaby by być taka...

Ewa Sobel "Wprost w Twoje ramiona"

Główna bohaterka książki to Emilia Ochojska pisarka młodego pokolenia, której książki są rozchwytywane i gorąco wyczekiwane. Dziewczyna ucieka sprzed ołtarza.
Dlaczego to zrobiła?
Problem stanowi postać z przeszłości, która zmusiła ją do podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Na szczęście z pomocą przychodzi jej przyrodni brat narzeczonego Patryk.

Dziewczyna po raz kolejny stanie na ślubnym kobiercu, ale tym razem również do niego nie dojdzie.
Dlaczego?

Po odpowiedź odsyłam do książki.

To co dzieje się dalej to obrazowo można przedstawić jak huragan i burze z piorunami :)
Emilia musi podjąć bardzo trudną decyzję, a mianowicie wybrać między Mateuszem, a Patrykiem, czyli wybrać jednego z braci. Wybór nie jest prosty, bo coraz to nowsze fakty z życia chłopaków wychodzą na wierzch i robi się coraz bardziej niebezpiecznie.

To nie jest zwykła historia o miłości. Raczej historia o trudnych wyborach, gdzie nie zawsze można kierować się tylko sercem. A największym problemem jest tajemniczy mężczyzna i sekret skrywany przez Emilię.

Czego więc możecie się spodziewać:
- uciekającej Panny Młodej
- braterskiej rywalizacji
- scen iście z filmu sensacyjnego
- wakacji marzeń
- happy endu - [choć nie do końca nie jestem przekonana; zakończenie daje dużo do myślenia i rodzi pewne przypuszczenia, albo to tylko moja wybujała wyobraźnia :)]

Książkę miałam okazję przeczytać w ramach BookTour zorganizowanemu przez @love.s.books oraz autorkę @ewa_sobel.autorka

Ewa Sobel "Wprost w Twoje ramiona"

Dlaczego to zrobiła?

Emilia ucieka sprzed ołtarza w dniu swojego ślubu. Co ją do tego skłoniło? Przecież była zakochana w swoim narzeczonym i nie wyobrażała sobie życia bez niego. Jednak nieoczekiwanie pojawił się ktoś z przeszłości, kto zaważył na jej decyzji. Z pomocą przyszedł przyrodni brat jej niedoszłego męża. A to co wydarzyło się dalej to był jeden wielki misz masz.

To była niby powieść o miłości, zdecydowanie o trudnych wyborach, bo główna bohaterka Emilia była bardzo niezdecydowana, którego z braci kocha i z którym chce być i banalnych tajemnicach jak dla mnie. Książka mnie śmieszyła i nudziła jednocześnie. Niektóre sceny wywołały nawet grymas niesmaku na twarzy. Ogólnie odniosłam wrażenie, że zostało tutaj zrobione wielkie halo o nic. Czuję się trochę zawiedziona, bo książka miała potencjał, a mam wrażenie że przeczytałam historię o niczym.
A na pewną scenę w końcowych rozdziałach wręcz przewróciłam oczami z zażenowania 😅. Ogólnie śmieszna historia. Jednakże jeśli jesteś ciekawa tej historii, to przeczytaj i sama wyrób sobie zdanie na jej temat 🙂.

To była niby...

☁️☁️☁️☁️☁️ Recenzja ☁️☁️☁️☁️☁️

Ewa Sobel " Wprost w twoje ramiona "

Wydawnictwo : Empik Selfpublishing

☁️☁️☁️☁️☁️🪻☁️☁️☁️☁️☁️🪻☁️☁️

" Wiem to z doświadczenia, więc ja również przepraszam, bo życie jest zbyt krótkie i czasem może się okazać, że jest już za późno na jakąkolwiek skruchę..."

"Wprost w Twoje ramiona" to historia pełna miłości, wyborów i tajemnic, która wciąga czytelnika w emocjonalny wir.. Wydaje się, że droga do szczęścia dla bohaterów jest pełna trudności i niekończących się kłamstw..
Bohaterowie muszą pokonać labirynt kłamstw i przeszkód, aby znaleźć szczęście.. Ta historia obiecuje niezapomniane chwile i zaskakujące zwroty akcji..

Styl autorki jest bardzo wciągający i pełen napięcia..
Autorka umiejętnie buduje tajemnicę i trzyma czytelnika w niepewności co do dalszego rozwoju wydarzeń..
Jej opisy są barwne i obrazowe, co pozwala nam wczuć się w emocje bohaterów.. Ponadto, autorka potrafi stworzyć interesujące postacie o różnych charakterach, które wprowadzają dynamikę i konflikty do fabuły..
To naprawdę wciągająca historia, która zapewne trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.

Poza tym, autorka potrafi również świetnie oddać emocje i uczucia bohaterów.. Czytając tę historię, można poczuć się jakbyśmy byli tam razem z Emilią i Patrykiem, przeżywając ich radości, smutki i napięcie.. To naprawdę wspaniałe, gdy pisarz potrafi tak mocno wciągnąć czytelnika w historię..

Autorka doskonale ukazuje wewnętrzne konflikty bohaterów i ich rozwijające się relacje.. Czytelnik jest wciągany w emocjonalną podróż, pełną zwrotów akcji i nieoczekiwanych momentów..

Emilia, główna bohaterka, to utalentowana pisarka o silnym charakterze.. Jest odważna i gotowa podjąć ryzyko, uciekając z własnego ślubu. Patryk, brat Mateusza , wkracza w jej życie i oferuje pomoc.. Jest inteligentny i pełen tajemnic, co dodaje historii dodatkowego zacięcia.. Mateusz, inny ważny bohater, jest mężem Emilii, którego muszą trzymać w nieświadomości ich sekretu.. To trójka bohaterów, którzy będą musieli zmierzyć się z trudnymi wyborami i konsekwencjami swoich działań..

" – Zakochałam się w innym Mateuszu Zdrojewskim. Tego, który stoi teraz przede mną niczym kat i mierzy do mnie ze spluwy, zupełnie nie poznaję. Między innymi właśnie to sprawiło, że ta miłość umarła. Teraz kocham tylko Patryka, zrozum to...!"

Emilia Ochojska, utalentowana pisarka, ma wszystko - sławę, majątek i kochającego partnera, Mateusza Zdrojewskiego.. Jednak coś w jej życiu jest nie tak.. W dniu swojego ślubu, Emilia ucieka z kościoła niemal sprzed ołtarza, zostawiając wszystko za sobą.. Powód jej radykalnego kroku pozostaje tajemnicą..

Patryk oferuje jej pomoc i zapewnia, że ma rozwiązanie dla jej problemu.. Emilia, zdesperowana i zaintrygowana, decyduje się zaufać mu i dzieli się swoim sekretem..

Teraz, Emilia i Patryk muszą wspólnie pracować, aby utrzymać ten sekret przed Mateuszem i chronić Emilię przed jego potencjalnymi negatywnymi konsekwencjami..

Historia staje się coraz bardziej skomplikowana, gdy Emilia i Patryk muszą wymyślić coraz bardziej złożone plany, aby utrzymać Mateusza w nieświadomości..

Pytanie brzmi, jak daleko będą gotowi się posunąć, aby chronić Emilię i utrzymać sekret przed Mateuszem.
Czy ich intryga przyniesie im szczęście, czy też przyniesie tylko więcej kłopotów?

To musisz przeczytać, aby się dowiedzieć..

☁️☁️☁️☁️☁️ Recenzja ☁️☁️☁️☁️☁️

Ewa Sobel " Wprost w twoje ramiona "

Wydawnictwo : Empik Selfpublishing

☁️☁️☁️☁️☁️🪻☁️☁️☁️☁️☁️🪻☁️☁️

"Wprost w Twoje ramiona" to historia pełna miłości, wyborów i...

Opnia

"Wprost w Twoje ramiona"

Autorka
@ewa_sobel.autorka

Emilia Ochojska, jedna z najbardziej utalentowanych pisarek swojego pokolenia, ma wszystko - sławę, majątek i kochającego partnera. Najwyraźniej to jej jednak nie wystarcza, gdyż pewnego dnia ucieka z kościoła niemal sprzed ołtarza, przerywając swój własny ślub z Mateuszem Zdrojewskim. Problem, który skłonił ją do tak radykalnego kroku zdaje się nie mieć rozwiązania. Pomoc przychodzi z nieoczekiwanej strony. Tajemniczy Patryk Krajewski składa jej propozycje nie do odrzucenia.

Jest to książka o miłości dwóch mężczyzn do jednej kobiety ,a tych dwóch mężczyzn to bracia . Trójkąt miłosny wciągająca fabuła która zmienia się jak bumerang, dużo tajemnic , trudnych wyborów . Bohaterzy są zmieni zwłaszcza Emila sama nie wie co chce czy Mateusza czy Patryka troszkę mnie irytowała swoim zachowaniem ale to moje zdanie .
Książka bardzo różni się od poprzedniej,jest zaskakująca ,z sporą dawką emocji.Styl autorki bardzo polubiłam czyta się ją szybko.
Polecam książkę 😉

Książka bierze udział w maratonie z @relax_with_a_book
Mikołajkowy maraton z N i Szcześciarrą.

#wprostwtwojeramiona#ewasobel#lubieczytać#

Opnia

"Wprost w Twoje ramiona"

Autorka
@ewa_sobel.autorka

Emila jest młodą dobrze prosperującą pisarka, która w swoim życiu już ma naprawdę wiele. Jednak to nie wszystko by jej życie było piękne. W dniu ślubu nieoczekiwanie ucieka sprzed ołtarza.
Problem, jaki ja dopadł jest trudny do rozwiązania, a w udzieleniu jej pomocy stanie Patryk brat Mateusza jej niedoszłego męża.
Sekret, w który oboje wpadną albo połączy ich lub rozdzieli raz na zawsze.

Wprost w twoje ramiona to powieść o miłości, ciężki wyborach życiowych oraz tajemnica. Każdy sekret wprowadzi nas w wir emocji poprzedzany wieloma przeszkodami. Jest to naprawdę świetnie napisana historia, w której autorka przedstawia trójkąt. Miłość pomiędzy dwojgiem braci do jednej kobiety.
Historia, dzięki swoim tajemnicą serwuje swoim, czytelnikom, ogromny wachlarz emocji.
Styl autorki jest przyjemny oraz lekki, dzięki czemu książkę pochłania się w zaskakująco szybki tempie.
Autorka świetnie wykreowała bohaterów oraz świat, w którym żyją na co dzień.

Sekret, w który oboje wpadną albo połączy ich lub rozdzieli...

Opowieść jest przemiła i przeurocza, choć bywa również nieco agresywna i intensywna. Jest motyw książki w książce, gdzie nawet się odnalazłam. Ogólnie całość nazwałabym jako marzenie, gdyż postacie tu występujące bardzo dużo bujają w obłokach. Snują marzenia, myśli i dalszy bieg historii, która jeszcze nie zdążyła się wydarzyć, ewentualnie wracają do scen z przeszłości, kiedy jeszcze byli sobie bliscy. Bardzo dużo jest tutaj scen aż gorących w emocje, gdzie bohaterzy pragną siebie nawzajem, ale coś ich powstrzymuje. Ją wciąż pociąga mężczyzna z przeszłości. Jednak powracając do jej życia robi wielki ból i niepewność, bo sama szykuje się na własny ślub. Przez jakiś czas nie znamy powodów dla których ma wziąć ten ślub, historia toczy się między tym co zakazane i trudne do opanowania. Ten, który chce z powrotem kobiety swojego życia jest pewny tego, że w końcu mu ulegnie. Ona sama daje mu sygnały swojej niepewności, lecz bywa, że przychodzi takie przebudzenie i działają konkretnie, uczciwie względem przyszłej drugiej połówki. Na tym jednak opowieść się nie kończy, a nawet powiedziałabym, że dopiero się zaczyna. To, bowiem do czego miało dojść, mało, że zostało przerwane, to wskoczyło na tory wyższych sekretów o których lepiej aby nikt się nie dowiedział. Naprawdę emocji tutaj nie brakuje. Takim dodatkiem ze strony autorki była pisana przez nią książka, która niby oddzielona jest innym drukiem, ale te wydarzenia chwilami mi się myliły. Autorka w powieści bowiem ma swoje życie i drugie prowadzi w książce. Zapewnia nas też, że nie może być całkowicie szczera, gdyż ceni swoją prywatność. Nie wiedziałam jednak czy chodziło o zawartość jej książki, czy całość powieści w której jest bohaterką. To dawało mi impuls by zachłannie czytać ją dalej. Niby cała historia jest lekka, ale chwilami potrzebowałam skupienia, tak bardzo zostałam zakręcona. Myślę, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie, bo sekretów i intryg tutaj nie brakuje. Prawdopodobnie najbardziej ucieszy osoby wrażliwe, ale dlaczego, to pozostawię w tajemnicy:-)

27/52

🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Wprost w twoje ramiona
Autor: Ewa Sobel

Emila pisarka którą ma za chwilę wyjść za mąż, jednak wszystko komplikuje jej były narzeczony. Porywa ją z pod kościoła, myśląc że jego ukochana chce jednak być z nim a nie ze swoim przyszłym mężem. Po dość długiej ucieczce Mateusz zatrzymuje się w leśnej chatce, kiedyś ulubionym miejscu dwójki byłych kochanków. Emilia jednak podstępem wymyka się i wraca do swojego przyszłego męża.
Emilia i Patryk tak na prawdę nie są prawdziwą parą, mają pewien układ aby tajemnica kobiety nie wyszła na światło dzienne oraz żeby Mateusz dał jej spokój. Wszystko zaczyna się komplikować kiedy Emi zaczyna powoli zakochiwać się w Patryku, ale uparcie stara się nie poddać temu uczuciu. Jeszcze bardziej daje się we znaki Mateusz który jest chorobliwie zazdrosny i tworzy się z tego niezła bomba którą wybucha.

Jak zwykle poszłam w ciemno, nie czytałam nic na temat książki i trafiłam na coś bardzo dobrego. Fajne jest to że mamy tutaj podział, czyli narracja nie jest prowadzona przez jedną osobę tylko co jakiś czas się zmienia. Dzięki temu wiemy jakie odczucia ma dany bohater, oraz co myśli. Czyta się bardzo szybko, więc jak dobrze przysiąść to jeden wieczór i książka za wami.

Dziękuję autorce za możliwość przeczytania jej najnowszej książki i tym samym poznanie jej twórczości. ♥️

#wprostwtwojeramiona
#ewasobel
#recenzja #recenzjapopremierowa #dziękuję #światrecenzentów #czytamzdziewczynami #książkoweimpresje #zima #miłość #ślub #tajemnica #porządanie #strach #pisarka #fotograf #book #instabook #bookstagram #mariolaczyta

27/52

🍑 Recenzja 🍑

Tytuł: Wprost w twoje ramiona
Autor: Ewa Sobel

❤️ Recenzja patronacka ❤️

"(...) A jeśli kiedyś niechcąco zranicie kogoś bardzo wam bliskiego, kto był przy was w najtrudniejszych momentach, nie wahajcie się poprosić go o wybaczenie".

Pojawienie się pewnej osoby na ślubie Emilii sprawi, że kobieta po prostu z niego ucieknie... Jej ratunkiem w tej sytuacji okaże się brat pana młodego, ale kiedy pozna sekret Emilii, postanowi jej pomóc.

Co z tego wyniknie? Co takiego skrywa Emilia? Czy Mateusz tak łatwo podda się w walce o serce swojej byłej narzeczonej?

"Wprost w twoje ramiona" to historia, która pokazuje nam, że tajemnice prędzej czy później ujrzą światło dzienne, a my będziemy musieli zmierzyć się z konsekwencjami...

Bohaterowie tej książki tworzą swego rodzaju trójkąt miłosny, gdzie dwóch mężczyzn zabiega o jedną kobietę. Mateusz oraz Patryk to bracia, którzy są swoimi przeciwieństwami. Mateusz jest bardziej narwany, nie potrafi tak dobrze okazywać swoich uczuć, ale przede wszystkim jest zbyt bardzo zakochany w Emilii, co może zalepić mu rozum. Patryk natomiast to mężczyzna, który określa siebie mianem aroganckiego dupka, ale nie pokazuje tego swoim zachowaniem. Ja widzę go jako mężczyznę, który zrobi wszystko, aby wybrance jego serca niczego nie zabrakło, jest oddany, ale przede wszystkim sprawia, że można czuć się z nim bezpiecznie. Ale serce Emilki może wygrać tylko jeden z nich... Natomiast główna bohaterka to tak denerwująca osoba, która miałam wrażenie, że nie potrafi zdecydować się, w którym kierunku ma podążać. I mimo że lubię jej postać, to jednak czasami działała mi mocno na nerwy. Nie wie, czego sama chce od życia. Czy się tego dowie? Musicie przekonać się sami.

Po świetnym debiucie autorka powraca do nas z zupełnie nową historią, w której tajemnice będą grały pierwsze skrzypce. Nie zostaną nam one wyjawione zbyt szybko, będziecie musieli trochę poczekać, aby odkryć prawdę, ale uwierzcie mi zdecydowanie warto. Takich informacji na pewno się nie spodziewacie usłyszeć, a to jeszcze nie wszystko... Ostatnie wtórny czytałam niczym na autopilocie. Działo się tam tak wiele, że nie potrafiłam w to uwierzyć. Zalała mnie dosłownie fala emocji. Od strachu po nadzieję, aż po radość i smutek. A finał? Stanowi największą zagadkę... Nie takiego zakończenia się spodziewałam. Zostałam po prostu wbita w fotel.

Jestem ciekawa czy wy przewidzicie taki obrót sprawy i jak zareagujecie na to, co się wydarzy w tej historii. Przygotujcie się na jazdę bez trzymanki.

❤️ Recenzja patronacka ❤️

Historia spod pióra Ewy Sobel już od pierwszych stron wzbudza całkiem uzasadnione zaintrygowanie. Nie macie co liczyć, że poznanie bohaterów przebiegnie w spokojnej atmosferze 🤭 Porwanie z własnego ślubu. Co o tym myślicie? 😏 Zachęca, no nie? Mnie też 🥰
W moje czytelnicze ręce wpadł motyw trójkąta miłosnego, który tak rzadko mam okazję czytać. Zdecydowanie miła odmiana i powiew świeżości, bo nie ma tu przerysowanego schematu. Autorka pokusiła się o pomysł na niestandardową historię. Zwykle już na samym początku wiemy wokół kogo ta powieść miłosna będzie się kręcić. A tutaj czy po opisie wiedziałam kto jest tym jednym jedynym? Niestety nie….. Czy przez połowę historii się to rozjaśniło? Kolejne rozczarowanie 😂 Ciągłe przerzucanie myśli, może Mateusz, może Patryk. Nawet przeczucie tutaj nie pomagało. Autorka była przez długi czas konsekwentna i skutecznie wyprowadzała na manowce.
Emilia Ochojska to znana polska pisarka, kobieta, do której należą serca dwóch braci. Postać kobiety nieco działała mi na nerwy. Nie tyle co nie dziwiłabym się jej, gdyby ciągle była rozdarta i niepewna uczuć, to ciągłe zmienianie zdania było frustrujące. Emilia to osoba w żaden sposób nie była stała w uczuciach. Była jak ten wiatr na wietrze – nieprzewidywalna i zmienna. Ostatecznie się z nią nie polubiłam.
Mateusz i Patryk to dwaj przyrodni bracia, których celem jest jedna i ta sama kobieta. Z tej dwójki to właśnie Mateusz zaskarbił sobie moją sympatię, waleczny mężczyzna, który bez walki się nie poddaje i będzie w stanie dołożyć tyle starań, ile trzeba, żeby odzyskać miłość swojego życia. Patryka nie powalał pierwszym wrażeniem, wręcz czułam, że to on jest tym złym w tej historii. Ale autorka wcale nie utwierdziła mnie w dokonanych ocenach. W pewnym momencie obaj stali się w moich oczach godnymi rywalami o serce Emilii i już sama nie wiedziałam komu kibicuję. Istny kocioł w głowie. Patryk sam siebie określał mianem aroganckiego dupka. Prawdę mówiąc nijak się te określenia mają do jego zachowania. Nie dało się odczuć, że Patryk jest taki jaki o sobie mówił. Oczywiście złość na Mateusza kilkakrotnie się pojawiała, ale ta złość była raczej taka standardowa i w pełni zrozumiała.
Pomysł na tę niecodzienna historię zyskuje moją sympatię 🥰 Właściwie zakochałam się w tym miłosnym trio 😍 W kwestii już samej redakcji w oczy rzuciły mi się zbyt długie opisy, które rozwodziły się nad nieistotnymi rzeczami, nie wnosiły nic do treści. Musiałam wracać właściwie parę linijek wyżej, żeby wrócić do momentu, w którym zatrzymały się zdarzenia. Odrobinę to wytrąca z rytmu i warto byłoby się temu przyjrzeć ☺️ Moją sugestią byłoby z pewnością zastąpienie tych opisów bardziej rozwiniętymi dialogami między bohaterami. Miały w sobie widok na coś ciekawego, ale zbyt szybko się kończyły. Emilka momentami była wściekła na mężczyznę i już myślałam, że będzie soczysta wymiana zdań, a tutaj między bohaterami już była zgoda. Dobrze byłoby to dłużej pociągnąć 😈 Moją uwagę zwróciły zbyt długie retrospekcję, które tak jak w przypadku opisów, delikatnie wytrącały mnie z rytmu.
Książka nie należy do cegiełek i czyta się ją bardzo szybko 🤭 Ale z potencjałem tej historii myślę, że spokojnie mogłaby nią być. Zdecydowanie żałuję, że była nieduża okazja przyjrzeć się bohaterom z perspektywy ich prywatnego życia. Ich pracy, tej takiej części codzienności, która nie byłaby pośrednio bądź bezpośrednio związana z partnerem. Chętnie więcej przeczytałabym o zawodzie Emilii ☺️ albo też o fotografii, którą zajmował się Patryk 😍 jeśli chodzi o Mateusza też niezmiernie ciekawie byłoby się dowiedzieć jakie kroki podejmuję bądź nie podejmuję w związku z „zrezygnowaniem” z zawodu adwokata. Może byłaby okazja przekonać się czy wśród ludzi Patryk jest faktycznie tym aroganckim dupkiem 😏 Co do samej końcówki, żeby za wiele nie zdradzić powiem ogólnikowo 🤫Działo się tam naprawdę wieeeeele, jak to czytałam to zbierałam szczękę z podłogi 🤯 To było absolutnie nie do przewidzenia. W życiu bym się nie domyśliła. Autorka zrzuciła na nas ogromną bombę. Tylko czy aż tyle zdarzeń to nie za dużo? W sensie za mało tekstu, za dużo wydarzeń. Ja tutaj potrzebowałabym parudziesięciu stron więcej, żeby się tak fajnie rozwinęły te wątki 🥰
Nie uszło mojej uwadze, że pojawiały się kilka razy błędy merytoryczne. Niektóre sytuacje się po prostu gryzły. Przykładem są wydarzenia tuż przed ślubem. W ciągu niecałej godziny jaka została do ceremonii, z informacji jakie podała nam autorka, wydarzyło się tak wiele rzeczy, które uważam, że są fizycznie w takim czasie są nie do zrobienia, w tym między innymi fryzura i makijaż panny młodej.
Pierwszy raz mam do czynienia z piórem autorki i zdecydowanie widać po niej tej niepowtarzalny, taki swój własny styl. Czytałam książkę z zapartym tchem i zaintrygowaniem co pojawi się na następnej stronie. Przyjemny styl pisania ciągnął mnie do siebie jak szalony. 😍W powieści odrobinę frustrowała mnie ciągła powtarzalność imion i nazwisk bohaterów. Jednak już na początku wiedzieliśmy, że Antoni Ochojski jest Antoni Ochojskim. Myślę, że na korzyść byłoby odrobinę zmniejszyć dawkowanie tego. Zwykle w konkretnej chwili zdarzenia jak już zaznaczymy kogo tam mamy to przyporządkowanie wypowiedzi do bohaterów wydaję się już być jedynie logicznym połączeniem faktów.
Jak już wspominałam nie powiedziałam ostatniego słowa jeszcze w sprawie literatury autorki i na tej książce nie poprzestaje. Widzę, w tym piórze ogromny potencjał i zadatki na jeszcze wiele ciekawych historii. Tutaj w paru kwestiach było coś nie po drodze, ale to wszystko jest do wypracowania. To rzeczy mechaniczne i do wyłapania w trakcie korekty i redakcji. A to jednak od pomysłów i wyobraźni wszystko się zaczyna, a tego autorce absolutnie nie brakuję 🥰 Czekam na więcej!

• Przeczytane#2
  • Niemożliwe do kupienia