Pół gangster, pół serio. Zemsta jest słodka. Część 1

Pół gangster, pół serio. Zemsta jest słodka. Część 1
BookEdit
2021-08-02
2021-08-02

Hej moliki w ten zimowy dzień :) U mnie od wczoraj sypie śnieg, a jak u Was ?
Dzisiaj przybliżę Wam książki z BT, które miałam możliwość przeczytać.
"Pół gangster, pół serio. Zemsta jest słodka.
Autor: Ewa Sobel
Wydawnictwo: BookEdit
Dziękuję bardzo @zakazaneksiążki za możliwość wzięcia udziału w BT i przeczytania książki debiutującej autorki Ewy Sobel.
"Postanowił jeszcze grać przed nią kochającego męża, zanim na dobre odkryje swe prawdziwe oblicze diabła wcielonego".
Książkę pomimo objętości czyta się zaskakująco szybko. Zaskakująca fabuła pełna akcji z dość dużą dawką humoru, na pewno nie jest typowym romansem mafijnym. Będzie również emocjonalnie i wzruszająco a to za sprawą niektórych bohaterów. Zakończenie na pewno jest zaskakujące.
Polecam przeczytać i samemu ocenić, bo każdy z nas ma swój gust jednemu się spodoba, drugiemu nie. Osobiście przeczytała bym następne książki od autorki :)
Poniżej zostawiam Wam opis. Do zaczytania...:)
Opis:
Zemsta jest słodka, lecz czy przyniesie tak długo wyczekiwane ukojenie?
Przekona się o tym Sebastian Savage, który musiał diametralnie zmienić całe swoje życie, by dorwać ludzi odpowiedzialnych za śmierć swoich bliskich. Szczególnie jednego.
Przeistoczył się więc w nieobliczalnego gangstera i latami przygotowywał do zadania wrogowi ostatecznego ciosu. Gdy wreszcie nadchodzi upragniony moment i Sebastian staje oko w oko z przestępcą, sprawy nieoczekiwanie wymykają się spod kontroli. Na jego drodze staje bowiem piękna kobieta, która okazuje się być kluczem do finału tej historii, lecz czy na pewno?
Czy miłość okaże się silniejsza niż zemsta? A może i jedno, i drugie będzie priorytetem?

Hej moliki w ten zimowy dzień :) U mnie od wczoraj sypie śnieg, a jak u Was ?
Dzisiaj przybliżę Wam książki z BT, które miałam możliwość przeczytać.
"Pół gangster, pół serio. Zemsta jest słodka.
Autor: Ewa Sobel
Wydawnictwo: BookEdit
"Postanowił...

Bardzo kiepska książka. Czułam się jakbym miala styczność z serialem paradokumentalnym ’dlaczego ja’ w wersji papierowej..

Dobra, troszkę ubawiłam się czytając tę książkę. Zanim w stopce o autorce przeczytałam że, jest ona miłośniczką telenoweli meksykańskich już śmiałam się, że można by nagrać serial na podstawie tej książki.
Wszystkiego w tej historii było bardzo dużo i działo się bardzo szybko. Właśnie taka jest ta książka, opowieść o miłości od pierwszego wejrzenia w tym przypadku od pierwszego słowa. Jak w tej telenoweli mamy ślub, zdradę, ciążę, chęć zemsty, zbrodnię, tajemnicę, mafię, czarny charakter, piękną, dobrą kobietę, kilka jeszcze wątków pobocznych. Tu mi się przypomina jak kilkanaście lat temu zasiadałam ze swoją babcią przed tv by obejrzeć "Esmeraldę" 😁
Choć na początku mówiłam do siebie "chyba nie dam rady" to wielowątkowość zmusza do czytania by poznać zakończenie. Fajne, lekkie i zabawne pióro autorki pozwala w dość szybki sposób czytać do końca. Zabawne dialogi powodowały nie jeden wybuch śmiechu.

🔥 🔫 RECENZJA 🔫🔥

Autor: @ewa_sobel.autorka
Wydawnictwo: @bookedit.pl

Pół gangster, pół serio
Zemsta jest słodka, Tom 1

Sebastian Savage chce dorwać ludzi, odpowiedzialnych za śmierć swoich bliskich. Latami przygotowywał się, do zemsty, by zadać ostateczny cios. Doprowadziło to do tego, że Sebastian, stał się nieobliczalnym gangsterem.
W końcu nadchodzi dzień, kiedy mężczyzna staje oko w oko, ze swoim wrogiem. Sprawy jednak wymykają się spod kontroli. Na drodze Sebastiana, staje piękna kobieta, kim jest? 🤔
Czy między nimi pojawi się uczucie? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedź jak sięgnięcie po książkę 📖.

Książka jest debiutem autorki i jak dla mnie, bardzo udanym. Myślę, że jest warta przeczytania. Czyta się ją szybko, mimo iż jest gruba. Z pewnością sięgnę po drugi tom 🙂.

Polecam każdemu z Was ją przeczytać i ocenić, każdy z Was ma inny gust i co innego mu się podoba 📖😊.

Gratuluję autorce debiutu i życzę dalszych sukcesów.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ♥️.

🔥 🔫 RECENZJA 🔫🔥

Autor: @ewa_sobel.autorka
Wydawnictwo: @bookedit.pl

Pół gangster, pół serio
Zemsta jest słodka, Tom 1

W końcu nadchodzi dzień, kiedy...

Przyznam szczerze, że lektura "Pół gangster pół serio" niestety nie trafiła w mój gust czytelniczy.
Jak dla mnie zachowanie bohaterów było zbyt nielogiczne oraz kompletnie nie rozumiałam ich poczucia humoru. Co jeszcze irytowało mnie w tej powieści, to dziwne zwroty akcji oraz kolejne postacie, które pojawiały się znikąd.

Jedynym pozytywnym plusem była postać dziadka, Antonio. Nawiasem mówiąc, też chciałabym mieć takiego zabawnego starszego jegomościa😊.

Gratuluję autorce debiutu, sięgnę jeszcze po inne działa debiutującej pisarki mam nadzieję, że kolejne książki bardziej przypadną mi do gustu

Jedynym pozytywnym plusem była postać dziadka,...

😍Recenzja książki 😍

"PÓŁ GANGSTER PÓŁ SERIO "

AUTOR : EWA SOBEL
Ewa Sobel - strona autorska

Wydawnictwo : Book Edit

Książkę przeczytałam dzięki Booktour który zorganizowała Zakazaneksiazki .
To była świetna przygoda i poznałam kolejną Autorkę i jej książkę. 😁😍😍😍❤️❤️❤️

🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡
" Od tych promili we krwi coś Ci się chyba popierdoliło, bo ja w tym świecie jakoś nigdy nie czułem i nie czuję się jak pączek w maśle. Powiedziałbym raczej, że jak dynamit w głównie! - wrzasnął gniewnie, gdy po czym kontynuował.
- Gdy podpalisz lont, to nie dość, że będzie kurewsko śmierdzieć, to jeszcze wylecisz w pizdu gdzieś w kosmos, więc nie pierdol mi tutaj takich farmazów, okej? "
💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛
Książka" PÓŁ GANGSTER PÓŁ SERIO" to debiut autorki.
I uważam że bardzo udany.
Książka to książkowy grubasek.
Ale dzięki fajnemu i dosyć lelkiemu stylowi pisowni, bardzo szybko i z wielką przyjemnością się ją czyta.
Fabuła książki bardzo ciekawa, z dużą dawką humoru.
To książka o gangsterach, zemście i miłości.
Tytuł książki mówi sam za siebie, czytając zobaczycie co miałam na myśli. 😁❤️
Mamy tutaj dużo zabawnych sytuacji i dialogów.
Powiem szczerze że na początku czytając ją miałam mieszane uczucia, co do niej, lecz całkowicie niepotrzebnie. Bo zagłębiając się dalej było, co raz bardziej ciekawiej.
Jest inna niż wszystkie inne książki, które Czytałam, bo jest pisana z przymrożeniem oka, nadając jej nutkę humoru. Bo jak powiedziała autorka "kto powiedział że wszystko musi być na serio." I zgadzam się z nią w 100 %. To coś świeżego i nowego.
Dwóch gangsterów, którzy pałają chęcią zemsty. I piękna kobieta we wszystko zamieszana.
Nie zabraknie w niej zaskakujących zwrotów akcji, tajemnic, dużej dawki emocj i akcji. Oraz prawdziwej miłości.
Główni bohaterowie super wykreowani, tak samo jak poboczni bohaterzy którzy sporo wnoszą do historii. Każdy był inny, nieprzewidywalny i miał swój punkt widzenia i inne priorytety.
Autorka miała świetny pomysł na fabułę książki, a historia w niej zawarta, jest nie do przewidzenia. Zapełnia mnóstwo emocji, akcji wrażeń i sporą dawkę humoru.
Końcówka książki totalnie zaskakująca. I strasznie mnie zakręciła. Już myślałam że.. Jak to, tak nie może się skączyć, a czytając dalej okazuje się co innego..

- Czy Sebastian Savage zemści się za śmierć swojej rodziny.
- Czy pozna miłość swojego życia.
-Co wydarzy się w pięknym Acapulco
- Czy Gabriela pozna prawdziwą twarz swojego męża.
- Kim okaże się Isandro Caballero
- I jakie tajemnice wyjdą na światło dzienne.

Książka warta przeczytania i polecam bardzo ❤️❤️

😍Recenzja książki 😍

"PÓŁ GANGSTER PÓŁ SERIO "

AUTOR : EWA SOBEL
Ewa Sobel - strona autorska

Wydawnictwo : Book Edit

Książkę przeczytałam dzięki Booktour który zorganizowała Zakazaneksiazki .
To była świetna przygoda i poznałam kolejną Autorkę i jej książkę. 😁😍😍😍❤️❤️❤️

🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡🧡

Dziś na tapecie jeden z lepszych {Jak nie, najlepszy} debiut tego roku, czyli „Pół gangster, pół serio” autorstwa Ewy Sobel.
W tej książce poznajemy dość ciekawe i mało dopasowane małżeństwo, czyli Gabrielę i Isandra. Isandro to dość zabawna, a zarazem denerwująca postać. Wspaniale wykreowany fajtłapa. Za to Gabriela jest super kobietą, niestety skrzywdzoną przez życie. W ich małżeństwie nie układa się najlepiej, chociaż są małżeństwem strasznie krótko. W tej historii nie mogło zabraknąć gangstera, który jest ideałem większości kobiet, a mowa tutaj o Sebastianie. Sebastian, chcąc zniszczyć wroga zakochuje się w jego żonie.
Cała książka trzyma w napięciu, jest pełna intryg i tajemnic. Sam wątek to po prostu mistrzostwo, kreatywność autorki jest niesamowita. Książka nie należy do krótkich, ponieważ ma aż 390 stron wartych przeczytania. Jak można się domyślić w książce jest wiele zwrotów akcji, jak i wątków, na szczęście nie ma zbyt wielu postaci, więc łatwo jest się ze wszystkim połapać. Postacie idealnie wykreowane i do tego z poczuciem humoru, gołym okiem widać, iż autorka włożyła w samą kreację postaci wiele czasu. „Pół gangster, pół serio” to nowa odsłona romansów mafijnych, gangsterzy przedstawieni w nowej odsłonie bardzo przypadli mi do gustu. W książce spotykamy się z dramatycznymi wspomnieniami bohaterów, jednak jest w niej zawarte dużo zabawnych scen i dialogów. Wszystko wydaje się bardzo naturalne, nieprzedobrzone można powiedzieć, że książka jest napisana z niesamowitym wyczuciem.
Z tego miejsca gratuluję autorce tak cudownego debiutu. Ja już jestem ciekawa czym zaskoczy nas Ewa Sobel w kolejnych swoich książkach. A teraz zostało mi tylko polecić wam z całego serca książkę „Pół gangster, pół serio” autorstwa Ewy Sobel.

W ciągu ostatnich 2 tygodni trafiłam już na drugą książkę, której pewnie nie skończę. 100 stron i nie wierzę własnym oczom: infantylizm, błyskawiczny seks i jeszcze szybsze zakochanie, mimo, że kilka godzin wcześniej bohaterka kocha innego, a bohater ma "plany".
Na dodatek ten pan aspiruje na gangstera i: nie gwałci, nie handluje narkotykami i nie macza palców w burdelowym biznesie. Serio?
Poziom dialogów mnie pokonał i nawet nie wiem czy nie zwichnęłam sobie oczu wywracając nimi.

[…]-Drogi Lucku. Z tej strony Chuck Norris. Jeśli natychmiast nie oddzwonisz, dołączysz do swoich umarlaków w piekle. Wiesz, że mam czarny pas w karate[…]”

Humorystyczna, miejscami podnosząca ciśnienie.

Oto historia o Sebastianie, Isandrze i Gabrielli. Sebastian gangster z wyboru, dziki, odważny i nieobliczalny. Chce się zmieścić na zabójcy swej rodziny, czyli Isandrze. Gdy pewnego dnia dzwoni na jego komórkę, słyszy głos żony Isandra, Gabireli. Coś w nim drga. Coś, czego się nie spodziewa. Od tego momentu zakochuje się w niej, chociaż praktycznie wie o niej wszystko. Jedno spotkanie, jedna chwila sprawia, że tych dwoje walczy o swoje uczucia.

Przyznam się szczerze, że miałam spore problemy ze wciągnięciem się w czytanie. Główna bohaterka i jej mąż działali na mnie jak płachta na byka. Ich nielogiczne zachowania, ich dziwne działania, sprawiały, że momentami odechciewało mi się czytać, więc odkładałam książkę kilkakrotnie, ale. Autorka jakby wyczuła, że początek mógł mi się nie spodobać, wiec jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki całkowicie zmieniła akcje, bohatera i dodatkowo wprowadziła osobę poboczną, czyli dziadka. I normalnie od tego momentu nie chciałam się rozstać z książką. Czytałam i czytałam.

Akcja płynęła normalnie. Zawarte w historii zabawne scenki, powodowały ból brzucha ze śmiechu. Droga autorko z całej sympatii do twoich głównych bohaterów, to jednak moim idolem jest dziadek Sebastiana. Jego bezpardonowe zachowania, szczerość, humor, sprawiły, że zakochałam się w tym człowieku i sama chciałabym mieć takiego dziadka. Żałuje tylko, że było go tak mało.

Z tego, co słyszałam to, że jest to debiut i myślę, że całkiem udany. A wam polecam przeczytać choćby dla humoru i całkiem ciekawego podejścia do gangsterki 😊

Humorystyczna, miejscami podnosząca ciśnienie.

Ciepłe kluchy a nie gangster. To raczej komedia a nie książka o mafii. Trz podejścia żeby doczytać do końca. Masakra, kolejny gniot

• Sierpień 2021
  • Rezygnacja
  • Kupię w następnej kolejności :)
  • DO PRZECZYTANIA ZESZYT

Dodaj cytat z książki Pół gangster, pół serio. Zemsta jest słodka. Część 1