Okładka książki Zewnętrzny porządek,wewnętrzny spokój .Zaprowadź ład,aby przygotować szczęściu więcej miejsca
Gretchen Rubin Wydawnictwo: Studio Emka poradniki
poradniki
Studio Emka
2021-02-14
2021-02-14

Dziękując wydawnictwu StudioEmka za możliwość przeczytania książki pani Gretchen Rubin, jednocześnie chciałabym podzielić się z Wami opinią.

Autorka w książce "Zewnętrzny porządek wewnętrzny spokój" udowadnia jak nieporządek wokół nas, negatywnie wpływa na nasz nastrój. Trudno jest się skupić, kiedy obok nas leży sterta dokumentów, przewrócone buty, maile czekają na odpowiedź, wokół panuje nieprzyjemny zapach. W takich sytuacjach zazwyczaj jesteśmy mało wydajni, a nasza uwaga jest rozproszona. Jak zatem zaprowadzić porządek, żeby pracowało się przyjemniej?
Zauważyliście, że dużą różnice robi nawet pościelone łóżko?

Gretchen Rubin przedstawiła zasadę "jednej minuty", która moim zdaniem robi furorę i jest niezwykle efektywna. Teraz, gdy biorę jakąś rzecz do ręki, gdzieś z tyłu głowy mam hasła jak: nie kładź rzeczy gdziekolwiek, nie gromadź, zacznij sprzątać jeśli nie możesz czegoś znaleźć.

To tylko kilka wskazówek, które zostały przedstawione w książce. Bardzo cieszę się z możliwości przeczytania. Książka pomogła mi zaprowadzić porządek w życiu. Myślę, że wskazówki są bardzo pomocne i motywujące. Chętnie do niej wrócę, jeśli zgubię motywację do sprzątania.

#456 - Zewnętrzny porządek,wewnętrzny spokój .Zaprowadź ład,aby przygotować szczęściu więcej miejsca - Gretchen Rubin - Wydawnictwo Studio EMKA
#16/52/2021

Książka ma 240 stron, swoją premierę będzie miała dnia 14.02.2021 roku i jest to poradnik.

"Porządek to pierwsze prawo nieba." - Aleksander Pope

Bardzo podoba mi się pewien fragment, który najlepiej opisuje o czym jest ta książka:
"Dokonaliśmy wyborów, zaprowadziliśmy porządek, dowiedzieliśmy się czegoś o sobie i wyrobiliśmy pomocne nawyki - przeszliśmy długą drogę, by pokonać bałagan."

Książka składa się z pięciu bardzo ważnych części:
- Dokonaj wyborów,
- Zaprowadź porządek,
- Poznaj siebie - i innych,
- Pielęgnuj dobre nawyki,
- Upiększaj.

Bardzo polecam tą książkę i ogromnie za nią dziękuję Wydawnictwo Studio EMKA.

#16/52/2021

"Porządek to pierwsze prawo nieba." - Aleksander Pope

Bardzo podoba mi się pewien fragment, który najlepiej opisuje o czym...

Gretchen Rubin Zewnętrzny porządek,wewnętrzny spokój .Zaprowadź ład,aby przygotować szczęściu więcej miejsca Zobacz więcej