4tendencje .Poznaj profile osobowości, aby żyć i działać skuteczniej

Okładka książki 4tendencje .Poznaj profile osobowości, aby żyć i działać skuteczniej Gretchen Rubin
Gretchen Rubin Wydawnictwo: Studio Emka nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Studio Emka
2018-01-01
2018-01-01
Władysław Jeżewski
#poznajsiebie #osobowość

Książka zawiera kwestionariusz dotyczący tego, jakim typem osoby się jest. I tak, dalej mamy obszerne rozdziały dotyczące opisów "osobowości" czy jakkolwiek to ująć:

-prymusa (w dużym uproszczeniu to ten notujący w kalendarzu, trzymający się terminów)
-obowiązkowego (w dużym uproszczeniu to ten, który ceni pracę zespołową, obowiązkowość i twierdzenie, że "jeden za wszystkich, wszyscy...")
-sceptyka (w dużym uproszczeniu to ten, który musi posiadać konkretny cel, uzasadnienie do działania)
-buntownika (w dużym uproszczeniu ceniący wolność, własną indywidualność i nie znoszący narzucania mu zdania)

W mojej skromnej ocenie książka nie jest psychologicznym poradnikiem co widać w opisie powyżej. Można ją przeczytać i wynieść inspirujące słowa, choć nie wiem czy jest sens wrzucać się bardzo mocno do którejś z szufladki i etykietować się niepotrzebnie... Pod taką etykietką mogą kryć się po prostu problemy do rozwiązania, takie jak brak asertywności czy prokrastynacja.

#160 - 4 Tendencje. Poznaj profile osobowości, aby żyć i działać skuteczniej - Gretchen Rubin

#21/52/2019

Jest to fantastyczna książka, która pozwala lepiej zrozumieć siebie, oraz otaczających nas ludzi.

Zamieszczony w książce test - poznaj swoją tendencję pozwolił mi potwierdzić, że jestem kolorem ZIELONYM - obowiązkowym, dzięki czemu mogłam zaobserwować pewne zależności występujące w moim życiu.

Kolor zielony fantastycznie oddają następujące słowa:
"Jeśli będę musiał, to tak; jak sam będę chciał, to nie."

Każdy znajdzie w tej książce wiele odniesień do własnego życia i charakteru.

Bardzo dziękuję Wydawnictwo Studio EMKA za możliwość recenzji tej książki. 270 stron bardzo użytecznej wiedzy.

Zdecydowanie polecam zapoznanie się z nią.

#21/52/2019

Zastanawialiście się kiedyś, czemu wasze decyzje, wybory są takie ,a nie inne? Dlaczego potraficie dążyć do celu jeśli ktoś was kontroluje, ale samodzielność tracicie motywację. A może nie lubicie jak, ktoś wam narzuca swoje zdanie? Autorka @gretchenrubin porusza ten ciekawy temat w swojej książce #4tendencje.
4 tendencje czyli cztery profile osobowości człowieka :sceptyk, buntownik, obowiązkowy i prymus. W środku książki jest test, który dopasuje was do danej tendencji
Oczywiście przeprowadziłam test na moim mężu i sobie. Chcecie znać wynik? 😀
Tak jak się spodziewałam jestem typem obowiązkowa z delikatnym dodatkiem buntownika ,za to mój mąż typowy buntownik z delikatnym dodatkiem sceptyka. Co to znaczy?
Według autorki osoba o osobowości "obowiązkowy" jest trochę takim służącym.😂 Spełnia oczekiwania wszystkich wokół. Zawsze dotrzymuje obietnice .Dąży do celu jeśli ma nad sobą kontrolę innej osoby, wyznaczony termin. Jeśli zostaje pozostawiona na pastwę losu ,sama dla siebie ,to nie robi nic 😂 "buntownik " czyli moje zdanie na wierzchu. Nie lubi jak coś mu się każe. Pan dla siebie. Robi co chce i kiedy chce. Cały mój mąż 😂
Podobno związek idealny 🤔
Jak już się uczepiłam mojego męża to zawsze zastanawiałam się "czemu on taki jest " ,"czemu robi tak a nie inaczej ". Dzięki autorce i książce #czterytendencje wiem, że to prostu tak został "zaprogramowany ". Na pewno ,dużo łatwiej jest mi zrozumieć jego niektóre zachowania i przeszłam w stan "tolerancji ", ale swoje wymagać też będę. 😂 Jest cudownym człowiekiem, ale momentami udusiłabym go gołymi rękami. Czy to nie miłość ? 😂😂😍
Jeśli skusicie się na ten poradnik, to z pewnością dowiecie się jak postępować z danym typem osoby, a przede wszystkim go zrozumiecie. Poznacie wady ,zalety danej osobowości i jak je wykorzystywać w życiu. .

4 tendencje czyli cztery profile osobowości człowieka...

• PRO - Zespół / Lider
  • Z polecenia do kupienia ...
  • Psychologia dla amatora
  • Kolejka najważniejszych
  • Must read
  • Rozwój osobisty

Dodaj cytat z książki 4tendencje .Poznaj profile osobowości, aby żyć i działać skuteczniej