Zdrada

Okładka książki Zdrada Elżbieta Pytlarz
Okładka książki Zdrada
Elżbieta Pytlarz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Intrygi i namiętności (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Intrygi i namiętności (tom 3)
Prószyński i S-ka
2023-11-23
2023-11-23
9788383520896

Kontynuacja ciekawej sagi, której akcja toczy się u progu XX wieku, gdy jeszcze szlacheckie pochodzenie ma wielkie znaczenie a życie salonowe to priorytet.
Perypetie młodego małżeństwa Emilii i Henryka przybierają nieco drastyczną formę, jak na tamte czasy. Emilia podejmuje trudne ale odważne decyzje, a Henryk miota się i zatraca
w oskarżeniach żony
o zdradę. Przychodzi proza małżeńskiego życia, pojawia się dziecko. Niestety niedomówienia i brak odpowiedniej komunikacji pomiędzy bohaterami sprawia, że przeżywają liczne i poważne problemy. Ale dzięki temu czytelnik może przeżywać wachlarz emocji. Wyjazd Emilii, rozstanie, poszukiwanie, rozterki, cierpienie. Te i inne aspekty zostały poruszone w książce. Za sprawą anonimów została podkopana wiarygodność
i zasiano ziarno zwątpienia. Czy uda się pogodzić małżonkom
i wrócić do sielskich czasów, które przecież trwały tak krótko? Aby poznać dalsze, jakże ciekawe losy Emilii
i Henryka, koniecznie sięgnijcie po “Zdradę”.
NIe wiedzieć czemu byłam przekonana, że to trylogia, więc z radością przeczytałam informację, że
w przygotowaniu jest kolejna część tej sagi. Trudno byłoby mi się rozstać z tak wspaniałą powieścią.

w oskarżeniach żony
o zdradę. Przychodzi...

Jak się cieszę, że autorka postanowiła kontynuować serię "Intrygi i namiętności". Jestem niezmiernie ciekawa, jak potoczą się losy bohaterów w następnych tomach.
"Zdradę" czytało mi się znakomicie. Autorka ma niesamowicie plastyczny styl i wie, jak przykuć uwagę czytelnika. Akcja jest dynamiczna, a fabuła niezwykle barwna. Powieść niczym nie ustępuje swoim poprzedniczkom.
Polecam. Warto przeczytać!

Trzeci tom i wciąż trzyma poziom. Zarówno warstwa emocjonalna, bohaterowie, jak i historyczne tło. Super się czyta i wciąż zaciekawia i nie nudzi.
Zdrada, czym ona jest? Czy zawsze to jest tylko romans, akt seksualny? Tak, o tym jest ten tom.

16/52/2024

16/52/2024

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Telenowela brazylijska: schodzą się, rozchodzą, jedno chce, drugie nie. Bohaterowie zachowują się jak para z podstawówki: zamiast rozmowy fochy, obrażanie się, rzucanie zabawek do piaskownicy, ucieczka od męża zamiast spokojnej rozmowy. Anonimy i plotki podstawą do rozstania? Słaby motyw.
Na plus: wiernie oddane realia, ładny język.

Na plus: wiernie oddane realia, ładny język.

Dalszy ciąg historii Emilii i Henryka. Bardzo dobra książka. Wzloty i upadki młodego małżeństwa. Intrygi, namiętności, walka o utrzymanie małżeństwa oraz duma bohaterów. Warto przeczytać.

Od drugiego tomu całym sercem kibicuję Emilii i Henrykowi, serce się cieszy, że tej dwójce się układa… a potem czytam prolog kolejnej części i serce łamie się na kawałeczki 💔 Jak to możliwe, żeby Henryk tak się zachował?

Z niecierpliwością więc nurkuję w kolejne rozdziały… i co na mnie czeka?

Emilia pakuje walizki i wraz z synkiem, zdeterminowana, wbrew sprzeciwom rodziców, wyjeżdża do Paryża. Tam zamierza zaleczyć rany, studiować malarstwo i żyć na własną rękę.

Do rozpadu związku tych dwojga przyczyniają się anonimy od „życzliwego”, który skutecznie sieje w Henryku ziarnko zwątpienia w wierność ukochanej.

Henryk miota się między złością a miłością. Czuje się zagubiony w swoich uczuciach, nie wie komu wierzyć. Za każdym razem, gdy próbuje odnaleźć Emilię, ta albo się mu wymyka, bądź dzieje się coś strasznego.

Czy tych dwoje kiedyś zazna prawdziwego, spokojnego życia? Kto rzuca im kłody pod nogi? Czy w ogóle jest jeszcze dla nich szansa?

Jestem zachwycona tą sagą. Po raz kolejny autorka przedstawia fascynującą historię, którą otula pięknym historycznym tłem. Jej narracja zajmuje, dotyka, wciąga. Ja całkowicie przepadłam.

UWAGA BĘDĄ WYKRZYKNIKI 😆

Ta saga od pierwszego tomu mnie zachwyciła, a teraz widzę, że tom po tomie jest jeszcze lepiej, niż było na początku! Nie podejrzewałam, że jest to możliwe!
Brawa dla autorki za utrzymanie tak wysokiego poziomu! Czekam już na kolejną część z wielką niecierpliwością!

Więcej nie będę pisać, kocham i polecam!

Z niecierpliwością więc nurkuję w kolejne rozdziały… i co na mnie czeka?

Emilia pakuje walizki i wraz z synkiem, zdeterminowana, wbrew sprzeciwom...

Emilia i Henryk to małżeństwo, które właśnie się pogodziło.. przeszli wiele jako para. Musieli stawić czoło: rodzinie, społeczeństwu, swoim słabościom, a jednak zawalczyli o swoje uczucie... 🥹. Są szczęśliwi, dużo czasu spędzają razem, jednak los nadal im nie sprzyja mimo tego, że oboje bardzo się starają .. ktoś próbuje zasiać ziarno nieporozumienia... Czy się uda? Jak silne jest uczucie tych dwojga?
To jest kontynuacja poprzednich części, i z początku było mi trudno, ale tylko z początku, potem gdy sobie ułożyłam puzzle ciężko mi było odłożyć tę książkę na później.. Bardzo polubiłam Emilię. To dla mnie prawdziwa kobieta. Jeśli kocha to stawia czoła przeciwnościom, nieważne co o niej mówią, dodatkowo jasno i wyraźnie mówi o swoich planach, pasjach i marzeniach. Jest gotowa do poświęceń, i choć kocha swą rodzinę, to idzie po stronie męża, gotowa odciąć się od rodziny... 🥹
Co do Henryka jego też polubiłam, choć w pewnym momencie gdy uniósł się honorem miałam ochotę go udusić...
Autorka ukazuje nam wiele perspektyw, wodzi za nos pozwala nam się domyślać, myśleć.. to zdecydowanie prawdziwa przyjemność.
Zdecydowanie bardzo udana powieść historyczna z miłością w tle..
Aż żaluje, że nie mam poprzednich części bo zdecydowanie mi się spodobało.
Czy tego się spodziewałam biorąc książkę do ręki? Otóż nie! Ale jestem bardzo szczęśliwa, że tak potoczyły się losy tych dwojga... 🥰

Mam nadzieję, że sięgnięcie po tą powieść!

Zdecydowanie rzadko daję książką ocenę 10/10 jednak w tym przypadku jest to jak najbardziej zasłużona nota.
Ksiązka napisana przez Elżbietę Pytlarz zrobiła na mnie ogromne wrażenie. To przepieknie napisana i dopracowana w najmniejszym drobnym szczególe opowieść rogrywają się na przełomie XIX i XX wieku. To już trzeci tom tej serii i na szczęście nie ostatni! Z reguły nie przypadam za romansami które przenoszą nas w odległe lata wstecz. Tutaj jednak autorka tak zgrabnie napisaną powieścią pochłania czytelnika iż nie sposób oderwać się od lektury.
Trzeci tom o tytule Zdrada ukazuje jak bardzo zależne od mężczyzn były nasze przodkinie. Jedynym praktycznie rozwiązaniem by kobieta mogła zyskać odrobinę swobody było wyjście za mąż. I to nie zawsze z wybrankiem swojego serca. Wyobrażacie sobie w dzisiejszych czasach ślub aranżowany przez rodziców czy Waszych dziadków głównie ze wzg finansowych czy awansów społecznych? Katastrofa! To z czym musiały się mierzyć kobiety by zyskać choć cień wolności zaskakuje. Zaskakuje nas, które obecnie nie mają takich problemów. My kobiety przyszłyśmy bardzo długa drogę by znaleźć się w miejscu gdzie jesteśmy obecnie. Tym bardziej załamuje mnie czasem fakt iż naszą obecną wolność niektórzy chcą ograniczać. Nie będę zagłębiać się w polityczne sprawy bo jednak jest to recenzja książki, ale polecam Wam ją przeczytać jeśli chcecie poznać część swojej historii. Historii która nie była usłana różami a ich kolcami.
Jestem oczarowana powieścią i czekam na kolejną odsłonę!

• Historyczne/Wojenne/Czasy dawne itp.
  • Historia miłosna
  • Idealna na prezent