Panda na scenie

Wilga
2023-09-06
2023-09-06

Okładka książki Charlie zmienia się w kurczaka Sam Copeland, Sarah Horne
Charlie zmieni... Sam Copeland, Sarah...

„Panda na scenie” to druga część przygód pandy Pudding, która, krótko mówiąc, zwiała z zoo i zatrzymała się u jednej z edynburskich rodzin. Owa panda mówi, śpiewa, a teraz też występuje na scenie z głową rodziny, z którą mieszka. Podczas występów Pudding udaje, że nie jest prawdziwą pandą, tylko człowiekiem w przebraniu pandy 😉, bo gdyby prawda wyszła na jaw, rodzina miałaby niemałe problemy. A, że „życzliwych” ludzi nie brakuje, to oczywiście problemy się pojawią? A jakie? Tego dowiecie się już z książki 😊.

Na początku wspomnę, że zachęcam Was do czytania od pierwszej części, dzięki czemu dla dzieci cała historia będzie bardziej zrozumiała.

Jeśli chodzi o fabułę, to fajnie było poznać dalsze losy nieco zakręconej pandy i rodzinki Campbell. Mam tylko wrażenie, że ta część nie była tak porywająca, jak wcześniejsza i niestety było trochę nudno. I nie jest to wyłącznie moje wrażenie ale też dzieci, którym ją czytałam. Całość była jakby za bardzo rozciągnięta w czasie, wszystko kręciło się niemal bez postępów wokół jednego tematu. Myślę, że w takich książkach dla dzieci akcja powinna toczyć się nieco szybciej, by nie tracić uwagi młodych czytelników. Zainteresowanie dzieci zauważyłam na początku, gdy główny wątek się rozkręcał i pod koniec, gdy wszystko zaczynało się wyjaśniać. Mam podstawy sądzić, że ta końcówka uratowała ogólne wrażenie, ponieważ padło pytanie z ust dzieci, czy mam następną część 😁.

Nie sposób odmówić pandom wrodzonego uroku. Trochę niezgrabne, niezbyt gramotne, ale bardzo przytulaśne i sympatyczne miśki rozczulą niemal każdego. I chociaż panda Pudding ma ze swoimi współsiostrami wiele wspólnego, to nie sposób odmówić jej rezolutności, sprytu i... talentu.

"Panda na scenie" to kontynuacja opowieści o pewnej pandzie, która uciekłszy z edynburskiego zoo zadomowiła się w pewnej rodzinie. Dzięki jej nietuzinkowej aparycji i niezaprzeczalnemu talentowi stała się gwiazdą miejskiego teatru. Wszystko układało się pomyślnie, aż pewna podstępna dziennikarka zasiała w niej i jej scenicznemu towarzyszowi pragnienie sławy niczym z amerykańskiego snu, które całkowicie przesłoniło zdrowy rozsądek rodzinie Campbellów. Na szczęście Callum zwietrzył podstęp i udało mu się uratować bliskich przed niechybną katastrofą.

To niedługa opowieść przeplatana uroczymi czarno-białymi ilustracjami. Niezobowiązująca, lekka, nieco tchnięta angielskim humorem, sprawia że czas spędzony z Pudding to chwile relaksu i przyjemnej rozrywki. Można z niej wyciągnąć też wartościowe lekcje.

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Jakie powinny być pierwsze książki dla dzieci samodzielnie czytających?

Lekkie, humorystyczne i z ciekawą fabułą?

Zdaje się, że mam propozycję, która spełnia wszystkie te warunki i gwarantuje czytelnikom świetną zabawę.

Poznajcie Pandę Pudding!

Ta wyjątkowa panda, która niegdyś zamieszkiwała edynburskie zoo, dziś sprawuje opiekę nad rodziną Cambellów. A właściwie sprawowała, bo właśnie realizuje się jako pandzia aktorka, zjednując rzesze sympatyków i reperując tym samym porządnie budżet Cambellów. I wszystko układałoby się jak po maśle, gdyby nie pewna wścibska dziennikarka z plotkarskiego pisma. Penny Pi, która podstępem zjednuje sobie przychylność rodziny i obiecuje wielką karierę w Hollywood, w rzeczywistości żądna jest taniego rozgłosu. Jaki ma plan wobec rodziny i jaki w tym wszystkim udział będzie mieć Pudding?

Ta ciepła opowieść o wesołej pandzie, jest w rzeczywistości historią o codzienności rodzinnej, ludzkich problemach i bolączkach. Pudding to pełna optymizmu panda, która mówi ludzkim głosem i zawsze znajduje mądre rozwiązywania na rodzinne problemy. Swoją postawą zjednuje sobie czytelnika od razu. Jak nikt inny ma dar do pakowania się w tarapaty i komediowe sytuacje. Zawsze jednak wychodzi z nich cało, a jej zabawne perypetie, zapewniają miło spędzony czas.

Książka będzie dobrą propozycją dla dzieci, które rozpoczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Duża czcionka jest znacznym ułatwieniem, a czarno-białe ilustracje nie rozpraszają uwagi i dają wrażenie czytania "dorosłej literatury".

Lekko, zabawnie, przyjemnie, z nutką refleksji. Polecam!

Jakie powinny być pierwsze książki dla dzieci samodzielnie czytających?

Lekkie, humorystyczne i z ciekawą fabułą?

Poznajcie Pandę Pudding!

"Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci"... A jeśli dzieci polubiły już pandę Pudding, która pewnego dnia stanęła na progu domu rodzinnego Calluma, to z pewnością czekają na kontynuację tej zabawnej i uroczej książki Sarah Horne, która tym razem nosi tytuł Panda na scenie.

To pozycja skierowana do odbiorców w wieku wczesnoszkolnym, idealna zarówno do głośnego czytania przez rodzica, jak i do wprawek dla dzieciaków czytających samodzielnie, które zaczynają sięgać po nieco dłuższe fabuły. A przede wszystkim pełna uroku książeczka z baaardzo sympatycznym misiem.

Druga część jest równie pełna uroku jak pierwsza i równie zabawna. I już samo to powinno stanowić doskonałą rekomendację. Ale dodajmy do tego fakt, że autorka stawia przed bohaterami kolejne wyzwanie. Skoro poukładały się już sprawy rodzinne, Callum będzie musiał zmierzyć się z przeciwniczką, której ufają wszyscy poza nim i przebić się przez pragnienie sławy taty i fascynację wizją spełnienia aktorskiego marzenia samej Pudding.

To znów historia, w której humor pojawia się na styku świata zwierzęcego i ludzkiego, ale poruszająca całkiem realne kwestie, jak marzenie o sławie czy bezwzględne dążenie do realizacji własnych planów. Wszystko to w lekkiej, niezbyt rozbudowanej formie, która stanowić będzie dla najmłodszych dobrą rozrywkę okraszoną humorem.

Czy słyszeliście kiedyś o Marry Poppins? To bohaterka filmu, w którym pewna osobliwa dama o niezwykłych, magicznych zdolnościach, wciela się w rolę opiekunki mocno rozbrykanych szkrabów. I czyni cuda, wprowadzając spokój i harmonię do rodziny swoich pracodawców. A co powiecie gdyby tak w rolę takiej niezwykłej opiekunki wcieliła się panda?

"Panda na scenie" to drugi tom przygód ciepłej, serdecznej i ... gadającej pandy Pudding, która uciekła z ogrodu zoologicznego i zamieszkała z rodziną Cala, wcielając się w rolę niani. Pudding i Graham, tata Cala, stali się sławni za sprawą swojego niezwykle zabawnego występu, który nazywają Pandomimą. Ludzie uwielbiają ich wygłupy, jednak nie wszyscy. Podczas ostatniego popisu w ich łaski wkradła się pewna nieuczciwa dziennikarka, która obiecała im sławę i Hollywood, podczas gdy tak naprawdę jedyne czego pragnie to ich zdemaskować i wybić się w swoim podrzędnym magazynie. Jedyną osobą, która zwietrzyła jej podstęp jest Cal. Problem jednak w tym, że nikt mu nie wierzy i cała rodzina wprost pcha się w paszczę lwa.

Czy chłopiec zdoła obronić rodzinę przed sprytną dziennikarką? Czy wreszcie znajdzie sprzymierzeńca? A może sprawa mieszkającej pod ich dachem pandy wreszcie się wyda i Pudding będzie musiała wrócić do ogrodu zoologicznego?

Drugi tom serii jest równie ciekawy i zabawny jak poprzedni. Postać Pudding jest tak niewiarygodna i jednocześnie hipnotyzująca, że samemu chciałoby się mieć taką właśnie nianię. Fabuła książki jest bystra i nie pozwala czytelnikowi się oderwać, trzyma bowiem w napięciu i trudno się jej oprzeć. Zdecydowanie polecam ❤️

"Panda na scenie" to drugi tom...

Panada na scenie" Sarah Horne

To już drugi tom powieści o sympatycznej Pandzie Pudding, która zwiała z Edynburgskiego ZOO i zamieszkała w domu z rodziną Campbellów, a od niedawna wraz głową rodziny Panem Grahamem występuje w spektaklu o wdzięcznej nazwie "Pandamima".

Przedstawienie robiło furorę wśród widowni i cieszyło się sporym zainteresowaniem. Nikt nie podejrzewał, że Pudding nie jest aktorką przebraną za pandę lecz prawdziwym zwierzęciem. Wszystko układało się wprost idealnie, ale tylko do czasu.
Podczas jednego z występów aktorami zainteresowała się dziennikarka Penni Pi. Szybko odkrywa,że Pudding nie jest człowiekiem w przebraniu.
Takie sensacyjne odkrycie to dla niej nie lada gratka. Wpada na niecny plan, którego realizacja ma jej pozwolić wspiąć się po szczeblach kariery dziennikarskiej.

Obiecuję rodzinie Campbellów występy w Hollywood tym samym zbliżając się do nich .
Cała rodzina jest zachwycona wizją sławy. Jedynie Callum dostrzega podstęp i próbuje przekonać wszystkim o złych intencjach dziennikarki. Niestety nikt go nie słucha.

Czy uda im się zachować swoją tajemnicę i nie stracić członka rodziny ?

To świetna historia pełna intryg i dynamicznej akcji. Z całą pewnością przy tej lekturze nie da się nudzić !😊
Czcionka jest dosyć duża, idealnie dostosowana do młodego czytelnika. Kartki powieści zdobią czarno - białe ikustracje , które uatrakcyjniają czytanie 😊

Mi zdecydowanie ta część podobała się bardziej niż pierwsza 😊

Panada na scenie" Sarah Horne

Mieliście już okazję poznać najbardziej uroczą literacką pandę na świecie? Jeśli nie to nadróbcie zaległości, bo przed Wami Panda Pudding w książce "Panda na scenie".

To kontynuacja historii o pandzie, która nawiała z ZOO, aby zostać nianią. Losy Pudding oraz rodziny, od której dołączyła przybrały nieoczekiwany obrót, aby ostatecznie znaleźć swoim finał na scenie, w autorskim przedstawieniu pod tytułem Pandomima!

I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie wścibska pseudo dziennikarka, która szukając sensacji postanawia węszyć wokół przedstawienia i pandy, która jak aktorkę w przebraniu (bo tak przedstawiana jest Pudding) wygląda zbyt realistycznie 😉

Szybko dochodzi do zamieszania, niedopatrzeń, nadmiernej euforii i braku rozwagi, jak połączyć to jeszcze z nieudolnymi detektywami- amatorami to mamy gotowy przepis na katastrofę. Cal staje przed najtrudniejszym zadaniem - musi uratować rodzinę!

Szybkie tempo i intryga sprawiają, że nie będziecie się nudzić w trakcie lektury. Gdy dorzucimy do tego jeszcze humor i pandzią słodycz, to mamy książkę, która zapewnia przyjemnie spędzone chwile.

Spróbujcie, nie pożałujecie 😉

• Literatura dziecięca
  • Dla dzieci
  • Czytam dzieciom

Dodaj cytat z książki Panda na scenie