Charlie zmienia się w kurczaka

Okładka książki Charlie zmienia się w kurczaka Sam Copeland, Sarah Horne
Okładka książki Charlie zmienia się w kurczaka
Sam CopelandSarah Horne Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Charlie McGuffin (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Charlie McGuffin (tom 1)
Charlie Changes Into a Chicken
Media Rodzina
2019-10-02
2019-10-02
Maciej Potulny

Okładka książki Wilcza nora Marie Muravski, Anna Starobiniec
Wilcza nora Marie Muravski, Ann...
Okładka książki Na szlaku szczęścia Anne Buist, Graeme Simsion
Na szlaku szcz... Anne Buist, Graeme ...
Okładka książki Śnieżna siostra Lisa Aisato, Maja Lunde
Śnieżna siostra Lisa Aisato, Maja L...
Okładka książki Życie i przygody Świętego Mikołaja Lyman Frank Baum, Lena Grzesik-Zysk
Życie i przygo... Lyman Frank Baum, L...

Kapitalnie napisana przygodowa opowieść o chłopcu, który w dość osobliwy sposób uzewnętrznia swoje emocje związane ze zmartwieniami, zmieniając się w… zwierzęta.

Wypełniona znakomitym humorem, wciągająca i urzekająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, której nie straszne żadne, nawet te paranormalne zjawiska.

Autor na kartach książki podchodzi z wielkim dystansem do samego siebie, a co za tym idzie potrafi zachęcić młodego czytelnika do świata książki i wejścia do krainy fantastycznych wymysłów. W opowiadaniach zaciera się granica pomiędzy pisarzem, a czytelnikiem, oboje stają się bowiem częścią jednej historii, której finał będzie na pewno zaskakujący.

Polecamy! wopisie.pl - tu dzieci mają głos!

Autor na kartach książki podchodzi z wielkim dystansem do samego...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

🔎 "Charlie zmienia się w kurczaka" . Ta książka przyciąga samą swoją okładką 😍 Opowieść o kilkulatku, który w wyniku stresu i zdenerwowania zmienia się w różne zwierzęta może wydać się absurdalna, jednak książka jest niezwykle ciekawa i zabawna. Do tego w całym tym humorze możemy znaleźć pretekst do rozmów z dzieckiem na tak poważne tematy jak choroba czy prześladowania przez rówieśników. Fajne ilustracje i zmiana czcionek dodatkowo są atrakcją myślę więc, że książka zasługuje na zainteresowanie

Duża dawka humoru i wyobraźni, osadzonych w prawdziwych życiowych problemach i codziennych sprawach. Bardzo fajna lektura dla starszych dzieci ok. 8-12 lat. Próbowałam czytać 5latce ale jest zdecydowanie za mała np. na specyficzny humor i na przenośnie które pojawiają się w zdaniach:) Ciekawa forma całego wydania, piękna błyszcząca okładka, w środku różne czcionki plus zabawne ilustracje. Tytuł przewrotny, Charlie zamienia się w różne zwierzęta, czy będzie tytułowym kurczakiem? - trzeba przeczytać samemu!

Do pozostałych recenzji dodam, że warto się pobawić w czytanie dzieciom na głos. Wczujcie się, wymyślcie każdej postaci zupełnie inny, zabawny głos, a wasze dzieciaki będą wam na zawsze wdzięczne za mega frajdę. Moja córeczka, chociaż od dawna czyta sama, nie mogła się doczekać każdego nowego "odcinka" przed snem.

"O wartości człowieka nie decydują rzeczy, które go spotykają, tylko sposób, w jaki sobie z nimi radzi."

Książka idealnie nadaje się na rodzinne zaczytanie, wciągnie dzieci, ale i dorośli znajdą w niej upodobanie. Ciepły i inteligentny dowcip wypływa z każdej strony, humor sytuacyjny zaskakuje barwnym opisem, dialogi wywołują salwy szczerego śmiechu. Żartobliwych wtrąceń i wyjaśnień nie sposób nie docenić inaczej niż sprawiającym wiele frajdy chichotem. Narracja ułatwia szybkie przemieszczanie się po wypełnionym incydentami scenariuszu zdarzeń. Wszystko podane w swobodnej i przyjaznej formie, choć powieść dotyka trudnych życiowych zagadnień, zwłaszcza dla młodych osób, które dopiero poznają świat wokół siebie, uczą się zarządzać emocjami, kształtują tożsamość, oraz zbierają ciepłe i atrakcyjne wspomnienia, do których chętnie powracać będą w kolejnych latach.

Kolorowy opis szkolnej rzeczywistości, w której nie brakuje odniesień do świetnej zabawy, doniosłości przedstawień, siły więzów przyjaźni, ale też do konfliktu z rówieśnikami i groźby przemocy internetowej. Cudowne portrety reprezentantów grona nauczycielskiego, przedstawione oczami dziecka, dla których dany szczegół wydaje się mieć istotniejsze znaczenie niż ten dostrzegany przez dorosłych, gdyż spostrzegawczość dzieci zabarwiona jest krytycyzmem, ironią, pozą i wyobrażeniami. Fabuła obejmuje to, co może przytrafić się w salach i na korytarzach gmachu edukacji. Sam Copeland postawił nie tylko na zręcznie zaplecioną intrygę bazującą na istotnych z punktu widzenia dziewięciolatka aspektach i wyjątkowo pokręconych wesołych przygodach. Przemycił również ważne zagadnienia, jak smutne oblicze codzienności, choroba starszego brata, troski zmartwionych rodziców. Przez co jednocześnie wyśmienicie bawi, oddziałuje na wyobraźnię, przywołuje różne emocje, delikatnie i z wyczuciem edukuje.

Charles McGuffin, zwany przez bliskich i przyjaciół Charlie, to wypełniony energią i optymizmem dziewięciolatek. Uwielbia czytać książki o wulkanach, grać w gry wideo, bawić się ze starszym bratem. Niestety, teraz bardzo martwi się o zdrowie Henriego, a silny stres wywołuje u niego zdolność do przemieniania się w różne zwierzęta. Chłopiec poznaje uczucie istnienia w powłoce pająka, gołębia, pchły, węża, nosorożca, a nawet szympansa. Wszystko byłoby fajnie, jednak miejsca i czas transformacji wypadają nader niefortunnie, przez co epizody, choć fantastyczne, to jednak sprawiają mnóstwo kłopotów i komplikacji. Jak najszybciej trzeba znaleźć rozwiązanie dla przykrej strony zjawiska, tak aby nie najeść się wstydu, wyjść obronną ręką z perypetii, nie dać złapać się przebiegłym wrogom. A co stanie się z tytułowym kurczakiem, jaką rolę odegra w opowieści? Tego musicie dowiedzieć się sami, zapewniam, że niezwykle sympatycznie będzie podążać tropem tej zagwozdki. Tak pierwszorzędnie napisana książka z pewnością wzmocni pasję czytania, wystarczy za nią chwycić a słowa same poprowadzą ku mega przygodzie.

bookendorfina.pl

Charlie McGuffin posiada niezwykłą zdolność, mianowicie niekiedy przemienia się w różnego rodzaju zwierzęta. Jednak istnieje mały problem związany z tym, że chłopiec nigdy nie wie kiedy i w co się przemieni... Z pomocą trójki znajomych postanawia rozwikłać borykający go problem. W międzyczasie zamienia się, między innymi w malutką pchłę, gołębia, który musi poradzić sobie z natarczywymi wielbicielami oraz sporych rozmiarów nosorożca.
_________________________________
Bardzo dobra pozycja na poprawę humoru. Podczas czytania uśmiałam się jak nigdy... Już dawno nie czytałam tak zabawnej książki🤗. Dlatego polecam każdemu na te jesienne melancholijne dni. Jak moja mała córeczka podrośnie to na pewno zapoznam ją ze zwariowanym Charliem i paczką jego oddanych przyjaciół. Jeśli chodzi o młodszego czytelnika to z pewnością nie będzie problemu z czytaniem, ponieważ książka jest stosunkowo krótka i posiada duże litery. Pojawia się również sporo świetnie dopracowanych ilustracji, które skradły moje serce🥰. Powieść czyta się naprawdę bardzo szybko. Wnętrze skrywa również ciężkie tematy związane między innymi ze złym traktowaniem przez rówieśników oraz stanem zdrowia najbliższych. Pokazuje jak ważne w życiu jest wsparcie przyjaciół. Nie chcę zdradzać zbyt wiele, ponieważ to pozycja warta uwagi i zachęcam abyście sami się z nią zapoznali🤗.

Główny bohater tej książki, Charlie, wydaje się zwykłym chłopcem, jednak posiada on niesamowitą moc - potrafi zmieniać się w zwierzęta. Na swoim koncie ma przemiany w m.in. pchłe i węża. Niestety do wspomnianych przemian dochodzi, gdy Charlie jest smutny lub zmartwiony. Sprawy nie ułatwia fakt, że powodów do stresu ma naprawdę wiele... Od ciężko chorego brata zaczynając, na szkolnym prześladowcy kończąc 🤷🏽‍♀️
Jestem pewna, że małym czytelnikom spodoba się humor, jaki wręcz z tej książki się wylewa. Wielokrotnie Charlie mnie rozbawił, zwłaszcza po transformacjach, podczas których dochodziło do naprawdę zabawnych sytuacji. Normalnie 💩 śmiechu... Dosłownie! 😂😂
Nie myślcie jednak, że jest to pozycja bezwartościowa, która ma na celu tylko rozbawienie czytelników. Humor bez wątpienia sprawia, że ta pozycja jest bardzo lekka i przyjemna w odbiorze, jednak "Charlie zmienia się w kurczaka" może być furtką do rozmowy rodziców i dzieci na temat strachu, złości i smutku, oraz o tym, jak sobie z tymi emocjami radzić. Poza tym w środku znajduje się wiele ilustracji, którymi moja córka była zachwycona 😊

Charles McGuffin znany jako Charlie, jest zwyczajnym kilkulatkiem chodzącym do zwyczajnej szkoły podstawowej. Młody bohater jest przedstawiony bardzo sympatycznie, lecz czytelnik poznaje go w momencie, gdy w beztroskim dotąd życiu chłopca nastaje bardzo trudny okres. Charlie oprócz problemów szkolnych musi zmierzyć się z trudnymi sprawami rodzinnymi i bardzo poważną chorobą swojego ukochanego starszego brata.

Charlie nie różni się niczym od innych dzieciaków, aż do dnia, w którym całkiem niespodziewanie zamienia się w pająka! Dziwne transformacje w najróżniejsze zwierzęta zdarzają mu się coraz częściej w najróżniejszych sytuacjach, i choć najlepsi przyjaciele z początku nie chcą mu wierzyć, z biegiem czasu pomagają w rozwiązaniu tej dziwacznej zagadki -Co powoduje, że Charlie zmienia się w zwierzęta, i czy da się temu jakoś zaradzić?

Książka o przygodach Charliego jest przezabawna! Humorem kipi tu każda strona, a historię dopełniają absurdalne sytuacje, śmieszne dialogi oraz ciekawe rysunki autorstwa Sarah Horne. Jednak oprócz całej tej ogromnej dawki dobrego humoru, młody czytelnik (bądź słuchacz) zostaje wprowadzony w dziecięcy świat, który nie jest pozbawiony kłopotów. Książka "Charlie zmienia się w kurczaka" może być wstępem do poważniejszej rozmowy dorosłego z dzieckiem, na temat chorób w rodzinie, konfliktów ze szkolnymi kolegami, a także stresu czy strachu.

Okładka jest elementem, którego nie można tutaj pominąć- złota i zabawna- hipnotyzuje i zdecydowanie przyciąga uwagę! Do tego w idealny sposób odzwierciedla treść książki i z pewnością zachęci młodego czytelnika do lektury! Na uwagę zasługuje też niespotykany i oryginalny język narratora- zabawny, pełen śmiesznych i ciekawych wtrąceń czy przerywników.

Charliego już od pierwszych stron bardzo się lubi! Myślę, że skradnie on serce zarówno chłopcom, jak i dziewczętom w wieku 8-12lat, a do gustu przypadnie miłośnikom zwariowanych przygód "Koszmarnego Karolka", "Gieśków", "Mikołajka" czy "Dynastii Miziołków".

Dziś przybliżę Wam pewną czytelniczą nowość dla dzieci w nieco inny sposób, bo od końca. Na końcu właśnie jest informacja od wydawcy, że autor oszukał wszystkich i próżno szukać w historii Charliego odniesienia do tytułowego kurczaka. Owszem, jest pająk, pchła, nawet nosorożec, ale naiwnym będzie ten, kto spodziewa się postaci kury. Jednak wierzę, że mimo początkowej deklaracji wydawca da szansę autorowi i wyda kolejne pozycje, jeśli takie Copeland zaoferuje. 😉
Charlie odkrywa umiejętność zmiany w zwierzęta i owady. Jeszcze nie wie, jak do tego dochodzi; jak to się dzieje, że nagle zaczyna odczuwać przemianę, ale sam fakt bardzo komplikuje mu życie i chłopiec doświadczając przemian zamiast cieszyć się zaczyna odczuwać niepokój. W końcu dzieli się swoim sekretem z grupką przyjaciół. Jeden szkolny łobuz, który odkrył sekret kolegi chce Charliemu przysporzyć mnóstwa kłopotów, tak jakby bohater miał ich już mało… Tytułowa postać odkrywa, że przemiany mają miejsce właśnie wtedy, gdy zaczyna się martwić, więc poniekąd ma do czynienia z błędnym kołem, gdzie problem pojawia się, gdy za mocno zaczyna o nim myśleć, ale może to nie problem i Charlie zauważy w swojej umiejętności dar, który można przekuć w coś wyjątkowego?
Ciekawa, przyjemna w czytaniu książka dla dzieci, gdzie magia i niewytłumaczalne zjawisko, jakim obdarowany jest chłopiec mogą stać się wstępem do sporych problemów lub do czegoś dobrego.

„Wcale nie czuję się jak superbohater”, czyli zabawna historia o tym, że dzieci też mają swoje problemy, które dorośli często lekceważą.

Charlie zmienia się w kurczaka to pozycja skierowana dla dzieci, ale nie tylko. Dorośli także znajdą w tej książce coś dla siebie.

Charlie McGuffin z pozoru jest zwykłym chłopcem. Wyróżnia go jednak niesamowita cecha – potrafi zmieniać się w rozmaite zwierzęta, od pchły przez pająka i węża aż do wilka. Niestety dzieje się to tylko wtedy, gdy Charlie jest zmartwiony lub zestresowany. A chwilowo powodów stresu ma co niemiara: brat w szpitalu, spanikowani rodzice czy znęcający się nad nim kolega ze szkoły. Z pomocą trójki przyjaciół Charlie musi nauczyć się wykorzystywać tę swoją tajemniczą siłę, i to jak najprędzej. Czy mu się powiedzie?

Jest to przezabawna historia Charliego, chłopca, który ma zwierzo-zmienne zdolności. Ta książka na pewno spodoba się dzieciom. Ma wszystko to, co może ich zainteresować. Przyciąga do siebie swoją zwariowaną (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) okładką. Duża czcionka ułatwi czytanie, a zabawne obrazki urozmaicą historię. Autor wielokrotnie odnosi się do popkultury.

Ta książka to idealne lekarstwo na brak humoru. Muszę przyznać, że kilka razy parsknęłam śmiechem. Tutaj cały czas się coś dzieje i jest bardzo dużo śmiesznych momentów, które z pewnością rozśmieszą niejednego czytelnika. Autor idealnie oddał świat dziewięciolatka, ukazując, że dzieci także mogą stresować się jak dorośli i także mają swoje problemy. Sam Copeland nie tylko bawi, ale i też ukazuje morały i trudny świat dzieci. Styl autora jest lekki i prosty, więc dzieci nie będą miały problemu ze zrozumieniem treści. Mogą się także utożsamiać z Charliem i dzięki temu poznać sposoby na radzenie sobie z problemami.

Na wielki plus zasługuje wydanie książki: nie da się przejść obojętnie obok tej złotej okładki, w środku jest dużo rysunków, często też zmieniana jest czcionka, aby podkreślić ważność danych słów. Myślę, że dzięki temu dzieciaki chętniej sięgną po tę książkę. Idealnie nada się ona także na wspólne czytanie. Rodzicom także spodobają się przygody Charliego.

Mam nadzieję, że w Polsce zostaną wydane kolejne części. A tymczasem Charlie zmienia się w kurczaka może być idealnym prezentem.

• Serie
  • Półka Julka
  • Egzemplarz recenzecki

Dodaj cytat z książki Charlie zmienia się w kurczaka