Malinka Wombat i Klops

2023-09-25
2023-09-25
32 min.

Okładka książki Czary w Kopytkowie Katarzyna Dowbor, Marcin Kozioł
Czary w Kopytk... Katarzyna Dowbor, M...
Okładka książki Oddech smoka Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Eliza Piotrowska, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Małgorzata Strzałkowska, Rafał Witek, Maciej Wojtyszko
Oddech smoka Krzysztof Kochański...

Na początku muszę wspomnieć, że ta książka jest tak barwna, że zachwycam się nią również ja. Twarda oprawa, piękne, kolorowe ilustracje, śliskie strony, które nadają kolorom niesamowitego efektu oraz treść, która przyciąga uwagę dziecka. To wszystko ma właśnie ta pozycja dla dzieci.

,,Malinka Wombat i Klops" autorstwa Marcina Kozioł ukazała się nakładem Wydawnictwa Bumcykcyk.
To historia małej Malinki, która chciała zostać reporterką i która znalazła pewnego dnia ku temu okazję. Bycie reporterką to nie jest prosta sprawa, zwłaszcza gdy trzeba o czymś opowiedzieć, nie narażając nikogo na nieprzyjemności. Jak myślicie czy Malinka znalazła odpowiedni temat? Kogo poznała przy okazji?
Czy wiecie, kim są Wombaty? Jeśli nie to na końcu książki mamy kilka ciekawostek na temat tych przepięknych stworzonek. Malinka Wombat z malinkową kokardą to urocza świnka, która chce spełnić swoje marzenie. Pokazuje, że warto próbować, jednak nie za wszelką cenę i nie kosztem innych.
Ciekawa historia napisana w prosty, momentami zabawny sposób. Jestem jak najbardziej na tak i mam nadzieję, że wyjdzie jeszcze wiele książeczek o Malince, albo innych stworzonkach.

,,Malinka Wombat i Klops" autorstwa Marcina Kozioł ukazała się nakładem...

Malinka Wombat jest niewielką świnką z wielkimi marzeniami. Pragnie zostać sławną reporterką, a udział w konkursie ma jej w tym pomóc. Jest tylko jeden problem. Musi znaleźć odpowiedni temat, co nie jest takie proste, jak się początkowo myślała. Czy znajdzie temat? Na jakie pomysły wpadnie?

To moje pierwsze spotkania zarówno z tą serią, jak i z wydawnictwem. Przyznam szczerze, że bardzo żałuję, że nie była dostępna, kiedy moje dzieci były małe, ponieważ jest po prostu świetna.
Historia w książce momentami zabawna, przekazująca wiele wartościowych rzeczy (np. dziecko dowie się, że nie wolno o kimś pisać bez jego zgody). Według mnie to jedna z tych pozycji, która zarówno bawi, jak i uczy.

Wizualnie książka jest bardzo ładna. Znajdziemy w niej ilustracje, które są adekwatne do treści, przyciągające wzrok i zachęcające do poznania treści.

Okładka twarda i solidna, dzięki niej książka posłuży dłuższy czas.

Tekst napisany pod dziecko, czyli dość prosty, a przy tym ciekawy. Zdecydowanie „wpada w ucho”, zachęca do słuchania.

„Malinka Wombat i Klops” to moim zdaniem świetna książka dla dzieci. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2024/01/malinkawombatiklopswydawnictwobumcykcyk.html

Pięknie zaprezentowana zasada, którą przede wszystkim powinien kierować się każdy reporter (i dziennikarz)!

Muszę przyznać, że już dawno żadna książka nie oczarowała mnie swoimi ilustracjami tak bardzo jak "Malinka Wombat"

Wydawnictwo @wydawnictwo_bumcykcyk oddało w ręce młodych czytelników książki zarówno piękne jak i mądre. Zapoznają one dzieci z niezwykle ciekawymi mieszkańcami Australii, a dodatkowo przekazują ważne i uniwersalne wartości.

Malinka Kozioł- najsłodsza reporterka świata ma niewiele ponad 40 centymetrów i nosi malinową kokardę. Jej brat Maksymilian to słynny podróżnik. Tata lubi czytać, a mama interesuje się sztuką. Do tej rodzinki należy jeszcze Klops, który uwielbia klopsy 🙂

Malinka marzy o tym by zostać reporterką. Czy jej się to uda oraz jakie przygody na nią czekają, dowiecie się z tych uroczych książeczek. Bardzo Wam je polecamy.

Malinka Kozioł- najsłodsza...

„Malinka Wombat i Klops”, w którym przeczytacie jak Malinka szuka inspiracji na ciekawy artykuł, ponieważ bardzo chciałaby wygrać konkurs reporterski. To miał być zabawny reportaż o czymkolwiek. Może napiszę o którymś z braci? Jednak tata w porę wyjaśnił jej, że trzeba mieć zgodę, aby i kimś napisać. Czy uda jej się znaleźć temat, który zapewni jej wygraną?

To bardzo ładne i ciekawe książki, w których poza historią znajdziecie informacje o różnych zwierzętach. W pierwszej części na końcu książki znajdziecie kilka faktów o wombatach natomiast w drugiej o kangurach.

To bardzo...

Malinka Wombat” to seria książek dla dzieci lubiących zwierzęta, a które dziecko ich nie lubi? :) Książka zachwyca już od pierwszego spojrzenia- duże przepiękne ilustracje oraz te kolory..przyciągają. Książka pokazuje że dążenie do celu jest ok ale trzeba uważać by kogoś przy tym nie zranić.

Urocza seria książek dla dzieci o Malince Wombat, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Bumcykcyk. Autorem serii jest Marcin Kozioł, który stworzył ciekawe dla dzieci postacie oraz fabułę. W serii ukazały się dwa tytuły: „Malinka Wombat i Klops” oraz „Malinka Wombat i Kangurek”. Na kartach pięknych książek poznajemy główną bohaterkę tej opowieści, którą jest tytułowa Malinka, wombat zamieszkujący Australię. 🥰 W pierwszej książce czytamy, że Malinka marzy o tym, aby zostać reporterką. Niestety nie jest to takie łatwe, a mała bohaterka musi pokonać pewne trudności. Poznajemy także innych bohaterów - brata Klopsa i rodzinę kakadu. W drugiej książce czytamy o kangurze, który się zgubił, a Malinka próbuje pomóc go odszukać. 👌 To ciepłe opowieści idealne dla kilkulatków, które zainteresują dzieci dzięki pięknej szacie graficznej. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/11/malinka-wombat-i-klops-malinka-wombat-i.html

Książka zachwyca już od pierwszego spojrzenia ilustracje obłedne, poznajemy rodzinkę wombatow ,ale przede wszystkim Książka pomaga dziecku zrozumieć że czasem coś co się nam wydaje śmieszne nie będzie takie dla tej osoby, którą to spotkało. Dążenie do celu jest ok ale nie należy ranić innych.polecam zwariowane Trio

Książki o Malince Wombat to seria książek wydana przez @wydawnictwo_bumcykcyk
Ilustracje są bardzo ładne, całostronicowe, książki czyta się przyjemnie i szybko/
Nadadzą się dla dzieci od 2rz.

Czego uczą książki dowiesz się z filmu który nagrałam
Poniżej też krótkie podsumowanie.
Malinkę i klops mogę śmiało polecić, fajnie pokazuje dziecięce pasje, ale pokazuje, że nie warto robić rzeczy wbrew komuś i bez czyjeś zgody.
Myślę, że to ważna lekcja w tych czasach, gdzie jesteśmy otoczeni telefonami i Social Mediami.
___
Przy Malince i Kangurku nie spodobało mi się zasugerowanie ze Kangurkowi „dostanie sie od mamy „ Za to ze za bardzo się wychylał i wypadł z torby.
Oczywiście, tak się nie stało i historia kończy się dobrze, ale lepiej było by bez tej wstawki.
Ta historia może pokazać naszym dzieciom jak się zachować jeśli się zgubią.

Książki o Malince Wombat to seria książek wydana przez @wydawnictwo_bumcykcyk
Nadadzą się dla dzieci od 2rz.

Czego uczą książki dowiesz się z filmu który nagrałam
Poniżej też krótkie podsumowanie.

Malinka Wombat mieszka w Australii, ma czterdzieści centymetrów wzrostu oraz marzy o tym, żeby zostać uznaną reporterką. Wraz ze swoją rodziną spędzają czas, nie spiesząc się nigdzie i ciesząc się każdym dniem, który przynosi im nowe przygody.
Pewnego dnia Malinka Wombat zobaczyła plakat przywieszony na drzewie, niestety była za niska i nie widziała, co jest na nim napisane, więc poprosiła o pomoc swojego brata Klopsa. Po wielu trudach udało się wreszcie odczytać treść plakatu, na którym był ogłoszony konkurs na stanowisko reporterki i Malinka Wombat postanowiła się zgłosić.
Uwielbiamy takie książki, w których dużo się dzieje, a bohaterowie są tak zaradni, Malinki Wombat nie da się nie lubić, jest bystra, miła i potrafi dążyć do obranego przez siebie celu. Ze swoim bratem tworzą świetny duet i pewnie mogliby przeżyć nie jedną przygodę, gdyby nie to, że Klops najbardziej lubi jeść i spać, mamy też nadzieję, że kiedyś uda nam się bliżej poznać ich mamę.
Historię są krótkie, więc idealne na raz, chociaż najchętniej byśmy się z tą bohaterką nie rozstawali, mamy tutaj piękną, kolorową grafikę, a na końcu ciekawe informacje, z których można się dużo dowiedzieć o różnych zwierzętach.
Na pewno będziemy czekać na dalsze losy Malinki Wombat, ponieważ są to opowieści pełne ciepła i humoru, idealne dla dzieci w każdym wieku.

• Dziecionkowe
  • Krótkie