Jak opiekować się Ziemią. Wielka nauka dla małych dzieci.

Okładka książki Jak opiekować się Ziemią. Wielka nauka dla małych dzieci. Olga Woźniak
Okładka książki Jak opiekować się Ziemią. Wielka nauka dla małych dzieci.
Olga Woźniak Wydawnictwo: Papilon literatura dziecięca
14 str. 14 min.
literatura dziecięca
Papilon
2023-09-27
2023-09-27
14 min.

Okładka książki Kosmos. Wielka nauka dla małych dzieci Maciej Łazowski, Olga Woźniak
Kosmos. Wielka... Maciej Łazowski, Ol...

"Jak opiekować się Ziemią" to książka adresowana do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Opowiada o sprawach, z którymi stykamy sie na co dzień. W ciekawy sposob przedstawiając,czym jest ekologia, recykling, jak nie marnować wody czy jak mądrze robic zakupy.
Powiecie, że to tematy proste? A jednak... Wiele osob dorosłych ma z tym ciagle problem.Warto wiec tą wiedzę zaszczepiać już od małego i uświadamiać dzieci skąd pochodzą zanieczyszczenia.
Zapoznawać je ze złą działalnością człowieka i uczuć segregowania śmieci i korzyści z tym związanych.
Taka wiedza i nawyki na pewno wyczulą je na zmiany zachodzące w środowisku naturalnym i potrzeby chronienia go.
Poniewaz ochrona środowiska to nie fanaberia, lecz potrzeba czasów w których żyjemy.Bowiem mimo coraz większych osiągnięć cywilizacyjnych cały czas potrzebujemy czystego powietrza, wody i zdrowej żywności.Jednak bez wprowadzenia zmian, może nam tego niebawem zabraknąć.
Dlatego tak ważne jest szanowanie przyrody i pozostawienie jej następnym pokoleniom w dobrym stanie.
Ta zaś książeczka z solidnymi, kartonowymi stronami i 35 okienkami bedzie świetnym początkiem ku lepszej przyszłości.

Zaciekawiła dwójkę dzieci i udało się wypić ciepłą kawę!
Czyli polecam na 100%!!

Bardzo ciekawa, edukująca.

Zaciekawiła dwójkę dzieci i udało się wypić ciepłą kawę!
Czyli polecam na 100%!!

Bardzo ciekawa, edukująca.

Wydawnictwo Papilon wspiera eko edukację najmłodszych czytelników. Dla nich, we współpracy z Olgą Woźniak i Maciejem Łozowskim, wydało kartonową, kolorową książeczkę pt. "Jak opiekować się Ziemią. Wielka nauka dla małych ludzi", która zachęca do odkrywania tego, co być może jeszcze nie znane.
Na poszczególnych rozkładówkach zawarte są podstawowe informacje z zakresu ekologii. Najmłodsi wielbiciele literatury dowiedzą się jak na co dzień troszczyć się o środowisko. Książka ta uświadomi im, jak wiele dobrego robią segregując śmieci, zakręcając kran podczas mycia zębów, czy gasząc światło przy wyjściu z pomieszczenia. Te proste czynności, utrwalane już od najmłodszych lat, mają ogromne znaczenie dla naszej planety.
Ubrane w proste słowa zasady łatwo zapadną w pamięć kilkuletnich dzieci.
Dodatkową zachętą do poznania treści zawartej w tej książeczce są zamieszczone w niej okienka. Mnóstwo zabawy i wiedzy, w sam raz dla ciekawych świata i rządnych wiedzy maluchów, bo "żadne dziecko nie jest za małe, żeby opowiadać mu o szanowaniu środowiska naturalnego i trosce o Ziemię".

Na poszczególnych rozkładówkach zawarte są podstawowe informacje z zakresu...

Podniesiony z ziemi śmieć, zakręcony podczas mycia zębów kran, własna torba na zakupach… Ochrona przyrody ma wiele twarzy, a o środowisko naturalne można dbać na wiele różnych sposobów. I wcale nie trzeba być dorosłym, by opiekować się Ziemią. Nie trzeba nawet chodzić do szkoły!

To książka, która uświadomi maluchom, że one też mają siłę sprawczą! Że ich drobne, codzienne wybory, mogą zmienić świat na lepsze. Druga, po „Kosmosie”, część świetnej serii „Wielka nauka dla małych dzieci” Wydawnictwa Papilon. Skierowana do czytelników w wieku 3-5 lat, zaspokaja ciekawość maluchów, nie przytłaczając ich jednocześnie zbyt dużą ilością ciekawostek i detali. Ma wyraziste, kontrastowe ilustracje i wyróżniony białym paskiem tekst. A na deser to, co dzieci lubią najbardziej, czyli ekscytujące i angażujące okienka. Jest ich tu aż 35!

Na dużych, kartonowych stronach, znajdziecie zbiór prostych, ale istotnych zasad troski o środowisko. Takich, które mają szansę przemówić do każdego przedszkolaka i które są w stanie wcielić w życie. Nie hałasuj w lesie, nie pal w nim ogniska, sprzątaj kupy po swoim psie, nie dokarmiaj ptaków chlebem. Zastanów się nad piciem wody z kranu…

Autorka uczy dzieci, w jaki sposób segregować śmieci, podpowiada jak nie marnować jedzenia i uczula na kwestie oszczędzania wody. W bardzo prostych, przystępnych słowach tłumaczy pojęcia ekologii, recyklingu, czy paneli fotowoltaicznych. A wszystko to robi w ciepły, niemoralizatorski sposób. Bez straszenia konsekwencjami, czy kategorycznego nakazywania.

Jestem pod dużym wrażeniem doskonałego wyważenia ilości informacji w stosunku do wieku grupy docelowej. Znajdziecie tu wszystko to, co dla przedszkolaków istotne, a jednocześnie nawet przez moment nie poczują się one przytłoczone.

Jeśli szukacie pierwszej książki do edukacji ekologicznej, ta pozycja jest zdecydowanie godna uwagi!

Nietrudno zauważyć, że książek o ekologii przybywa w zawrotnym tempie. Są one dostępne dla różnych grup wiekowych czytelników i coraz więcej ukazuje się tytułów dla najmłodszych dzieci. Dobrze jest edukować i kształtować mądre nawyki od małego, ale czy temat ekologii nie zaczyna was lekko przytłaczać? Co myślicie?
"Wielka nauka dla małych dzieci" to seria kartonowych książek, w której dotychczas ukazał się tytuł dotyczący kosmosu, kojarzycie? Wczoraj premierę miała kolejna część traktująca o ochronie środowiska, ekologii i dbaniu o planetę. Jeśli szukacie książki, z której pomocą przekażecie pociechom te wartości, to ten tytuł będzie odpowiedni.
Czytelnicy dowiedzą się nie tylko, czym jest ekologia, ale także że sami są częścią przyrody. Poznają kolory pojemników na śmieci, najważniejsze zasady segregowania odpadów oraz ciekawostki na temat przetwarzania śmieci, czyli recyklingu. Przeczytają, co warto zmienić w swoim postępowaniu np. mądrze robić zakupy i nie marnować jedzenia, oszczędzać wodę, prąd czy ograniczać plastik. Ponadto książka podkreśla, że w przyrodzie nic nie ginie i czasem należy tej przyrodzie pomóc m.in. sadząc nowe drzewka lub dokarmiając zimą ptaki.
Niewiele treści oraz krótkie i konkretne zdania sprawiają, że książkę z powodzeniem można czytać już 3-letnim maluchom. Poziom przekazywanej wiedzy również został dostosowany do tak młodych odbiorców, by nie przytłoczyć zbędnymi informacjami, a zainteresować ich tematyką. Niespodzianką będzie aż 35 okienek! Mali czytelnicy z ich pomocą odkryją nie tylko kolejne obrazki, ale także ciekawostki związane z ekologią i przyrodą.

Książka posiada barwne, dość specyficzne grafiki na całe strony, charakteryzujące się geometrycznymi elementami i karykaturalnymi ludzikami. Są ciekawe, ale nie każdemu zapewne przypadną do gustu.

Wartościowa, prosta w swym przekazie publikacja pokrótce odpowie na dziecięce pytania i uwrażliwi na losy naszej planety. Nieśmy zatem przykład, bo dzieci bacznie nas obserwują, a razem możemy znacznie więcej.

"Wielka nauka dla małych dzieci" to seria kartonowych...

Ziemia to nasz dom🌄

Musimy o nią dbać, bo inaczej zostawimy tylko piach, tereny niezdatne do życia i jałowe pustkowie, bez roślin i zwierząt. Uczę dbania o nasz DOM swoje dzieci, każdego dnia. Oszczędzamy wodę, segregujemy śmieci, sadzimy drzewa, prowadzimy własny ogródek warzywny i nie stosujemy chemicznych środków ochrony roślin, na zakupy zawsze zabieramy woreczki i duże torby wielokrotnego użytku...
Mogłabym wymienić jeszcze wiele...

Mieszkamy w pięknym miejscu, gdzie wokół jest zieleń, lasy i uroczy staw. Często spacerujemy po lesie i natykamy się na stosy śmieci. Jeśli chodzi o pojedyncze „okazy” są to głównie puszki po piwie i butelki po wódce... Zdarzają się też wielkie góry ułożone z worków, które pełne są śmierdzącej zawartości. Kilka razy widzieliśmy na własne oczy, jak „Wielki Pan Wędkarz”, łowiący ryby w stawie, wyrzuca za siebie puszkę po piwie, która wędruje prosto w krzaki...

Moje dzieci pytają wtedy: dlaczego DOROŚLI tak się zachowują? Czy nie wiedzą, że robią źle???
Może właśnie nie wiedzą...
Mówię, że być może nikt nie nauczył ich dbania o Ziemię, gdy byli mali i teraz robią takie złe rzeczy.
Musimy uczyć nasze dzieci dbania o planetę, od najmłodszych lat.

„Jak opiekować się Ziemią” to pozycja wprost stworzona dla dzieci. Treść jest prosta i dostosowana do wieku czytelnika, okienka zachęcają do aktywnego czytania, a ciekawe ilustracje świetnie działają na wyobraźnię. Autorka objaśnia najważniejsze terminy związane z ekologią, podkreśla znaczenie roślin na Ziemi, z pomocą okienek uczy zasad segregacji śmieci, opowiada o alternatywnych źródłach energii itd.
Bardzo polecamy!!!

Ziemia to nasz dom🌄

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Czy zgadzacie się z tym stwierdzeniem?

Ekotematyka jest bardzo ważna w naszej domowej biblioteczce, a każdego dnia staramy się uczyć dzieci szacunku do przyrody i kształtujemy proekologiczne postawy. Zabieramy śmieci z parku, lasu czy plaży, oszczędzamy wodę i prąd, dajemy przedmiotom drugie życie i segregujemy śmieci.

Jakich zachowań uczycie dzieci, aby zadbały o otoczenie?

Jeśli brakuje Wam pomysłów i szukacie inspiracji, jak poszerzyć temat ekologii z młodymi czytelnikami to zachęcam do przeczytania publikacji, z którymi przyszło do nas @wydawnictwo_papilon

Dziecko dowie się tutaj, skąd biorą się zanieczyszczenia, na czym polega recykling, jak człowiek przyczynia się do niszczenia Ziemi, co zrobić, aby to zmienić, jak nie marnować jedzenia oraz wiele więcej.

To całokartonowe wydanie z barwnymi i pomysłowymi ilustracjami oraz mnóstwem okienek (jest ich aż 35!) idealnie sprawdzi się dla przedszkolaków. Solidne wykonanie pozwoli na długie cieszenie się z tej pozycji w biblioteczce, a jej czytanie na pewno przyniesie mnóstwo korzyści.

Polecam z całego serca.

"Jak opiekować się Ziemią. Wielka nauka dla małych dzieci" - to cudowna książka, która zawiera proste opowieści o sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Książka zawiera aż 35 otwieranych okienek! Mój syn jest zachwycony i w ostatnim tygodniu bardzo często sięgamy właśnie po ten tytuł. Olga Woźniak, autorka, oraz Maciej Łazowski, ilustrator, zrobili kawał naprawdę dobrej roboty! Uważam, że warto uczyć dziecko już od małego jak troszczyć się o środowisko naturalne. Muszę pochwalić się moim małym osiągnięciem jak matki, mój dwuletni syn potrafi już rozróżnić, do jakiego pojemników koloru wyrzucamy szkło, plastik, papier. Jedynie pomagam mu niekiedy z identyfikacją materiału :) Piękna kolorowa książka z ważną treścią jak dla dzieci tak i dla rodziców! Polecam!!!

Już od najmłodszych lat edukacja ekologiczna jest niezwykle istotna i wartościowa. Najczęściej dzieci uczą się jej poprzez obserwacje dorosłych, ale także pomocne w tym procesie mogą być odpowiednio dostosowane książeczki.
📔Książka "Jak opiekować się ziemią" cechuje się kartonowymi stronami oraz liczniejszymi okienkami, które w sposób przyciągający i zrozumiały angażują najmłodszych czytelników.

🌳Książka odpowiada na pytania co to jest ekologia oraz czym się zajmuje. W prosty sposób na przykładzie licznych ilustracji omawia jak możemy dbać o środowisko i do czego możemy wykorzystać rzeczy, tak aby się nie zmarnowały.
🦌Jak możemy pomoc zwierzętom, zwłaszcza zimą? 🌿Jak dbać o rośliny i jak można właściwie wykorzystać śmieci?

🛒Znajdziemy w książce również rozdział o zakupach ekologicznych, podpowiadający
, jak robić je z rozsądkiem, aby nasz wpływ na przyrodę był jak najbardziej pozytywny. Książka również podkreśla znaczenie oszczędzania wody, prądu i troski o jakość powietrza. 🌬️

🚮To co nas najbardziej zachwyciło to ilustracje pojemników do segregowania śmieci, które posiadają okienka i możemy zajrzeć co w poszczególnych pojemnikach można umieścić. To praktyczne podejście pomaga najmłodszym zrozumieć ideę segregacji odpadów.🗑️

Zdecydowanie polecamy tę książeczkę najmłodszym czytelnikom! 🧡

Wyrabianie i utrwalanie dobrych nawyków do długi proces, więc warto zacząć go jak najwcześniej. Jako ludzkość wyrządziliśmy naszej planecie wiele zła i wciąż trudno nam się od tego oderwać, jednak warto wdrażać nawet małe kroki, bo im ich więcej, tym szybciej nadejdzie zmiana…

O ekologii powiedziano i napisano już chyba wszystko. Można odczuwać przesyt ekologicznymi treściami, ale jeżeli każda kolejna publikacja ma przyczynić się do zmian nawyków chociaż jednej osoby, to warto brnąć w to dalej. A różnorodność form mówienia o ekologii gwarantuje, że każdy znajdzie wśród licznych lektur tę, która trafi w jego gust i przemówi do niego najmocniej.

„Jak opiekować się Ziemią. Wielka nauka dla małych dzieci” Olgi Woźniak to publikacja skierowana, jak zdradza podtytuł, do najmłodszych czytelników. Prosta, czytelna, dostosowana do możliwości percepcyjnych kilkulatków. Ujmuje temat w jasnych, krótkich zdaniach, które definiują zjawiska i wskazują konkretne działania, jakie powinno się realizować we własnym domu. Mimo tej prostoty treści i jej niewielkiej ilości porusza wszystkie najistotniejsze wątki, które w miarę potrzeb można we własnym zakresie rozwijać.

Otwierane okienka są zawsze kuszącą opcją dla dzieciaków, która zwiększa ich zaangażowanie w lekturę i zainteresowanie książką, jednocześnie wykorzystuje fakt, że przy zabawie dzieci uczą się najchętniej i najłatwiej. Kolorowe ilustracje przykuwają uwagę, a wyważona ilość szczegółów jej nie rozprasza. Kaniasta kreska Macieja Łazowskiego ma w sobie coś intrygującego, choć jest specyficzna i nie każdemu przypadnie do gustu.

Spory format, kartonowe strony i zaokrąglone rogi gwarantuję bezpieczne obcowanie z lekturą nawet bardzo małym czytelnikom.

Zdecydowanie jest to książka, którą mogę polecić. Zwłaszcza jako wprowadzenie do tematu ekologii.

• Popularnonaukowe
  • Samodzielne
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Jak opiekować się Ziemią. Wielka nauka dla małych dzieci.