Mój przyjaciel Mamut

2023-05-09
2023-05-09
32 min.
Marta Duda-Gryc
dladzieci mamut przyjaciele epoka lodowcowa

To ciekawa książka z katalogu Wydawnictwa CzytaLisek, która może się spodobać dzieciom. Wydanie zachwyca szatą graficzną, a do tego ma ważne przesłanie. Książka jest wydana w dużym formacie i twardej oprawie na eleganckim papierze, dzięki czemu może sprawdzić się jako prezent z różnych okazji. 🙂 Bohaterką tej historii jest dziewczynka Mansi, która lubi chodzić do muzeum. Udaje się tam sama, bo nie ma przyjaciela, a ze wszystkich eksponatów najbardziej lubi oglądać mamuta. Pewnego dnia gdy Mansi postanawia narysować mu kolegę, oboje przenoszą nagle się do epoki lodowcowej, gdzie spotykają jaskiniową dziewczynkę. Więcej na blogu.

Kolejna piękna, doprecyzowana w każdym calu książka została wydana przez Wydawnictwo CzytaLisek. Zaczynając od okładki, poprzez solidne, grube strony, na wspaniałych ilustracjach i wartościowej treści kończąc.

Poznajcie Mansi, dziewczynkę która uwielbia rysować i zwiedzać muzeum, by poznać przeszłość. Żałuje tylko, że nie ma z kim dzielić swoich pasji.
Ze wszystkich prehistorycznych zwierząt najbardziej lubi mamuta włochatego. Uważa, że on też jest samotny, więc postanawia narysować mu przyjaciela. I wtedy dzieje się magia...
Mansi wraz z mamutem przenosi się do epoki lodowcowej. Poznaje dziewczynkę, która tak jak ona uwielbia rysować, poznaje zwierzęta, których nigdy wcześniej nie widziała oraz odkrywa, jak wyglądał kiedyś świat.
Mansi przeżywa niezapomniane chwile a wszystko uwiecznia na ilustracjach.
A kiedy wraca do teraźniejszości poznaje chłopca, którego zachwyciły jej rysunki. Zaprzyjaźnia się z nim i razem postanawiają zrobić wszystko, by nie dopuścić do tego, aby wymarło więcej gatunków zwierząt.

Ta książka rozbudzi wyobraźnię małego czytelnika. Pokaże, że w naszej głowie mogą tworzyć się niesamowite historie pozwalające na poznawanie świata i przełamywanie własnych słabości. Zachęci do odkrywania własnych talentów i odnajdywania wsparcia wśród osób o podobnych zainteresowaniach. Przy okazji przeniesie w czasie i przemyci nieco historycznych ciekawostek o zwierzętach, których nigdy już nie poznamy, zahaczając przy tym o tematykę wymierania gatunków.

Ze wszystkich...

Mansi przeżywa niezapomniane chwile a wszystko uwiecznia na ilustracjach.

To piękna książka o przyjaźni, rozbudzająca wyobraźnię, zachęcająca do odkrywania własnych pasji i przełamywania słabości.
Przenosząc się w czasie poznamy nieco ciekawostek o pradawnym życiu i zwierzętach, które dawno temu wymarły, a przepiękne ilustracje porwą Was w ten prehistoryczny świat.

Dzięki przyjaciołom wszystko jest możliwe, a najlepszy sposób na zdobywanie nowych przyjaciół to dzielenie się tym, co się kocha ❤️

Bardzo polecamy Wam tą lekturę 👌

Mansi wraz z mamutem przenosi się do epoki lodowcowej....

Tym razem znajdziemy w niej nutkę magicznego, pradawnego świata oraz ogrom wsparcia, zrozumienia i przyjaźni.

Wartości, które w czytaliskowych książkach pojawiają się nader często.

Poznajcie Mansi, dziewczynkę, która kocha rysować a także odwiedzać lokalne muzeum. Żałuje, że nie ma z kimś dzielić się swoimi pasjami. W muzeum uwielbia przebywać przy eksponacie mamuta włochatego. Twierdząc, że czuje się tak samotny jak i ona, postanawia mu narysować przyjaciela. I wtedy zaczyna się jej magiczna podróż w czasie do epoki lodowcowej. Dzięki niej Mansi odkrywa dawno wymarłe zwierzęta a także poznaje dziewczynkę podzielającą jej pasję, choć w innej formie. Mansi odkrywa przyjaźń, radość ale także zdobywa więcej śmiałości, co pozwala jej na zawarcie kolejnej znajomości po powrocie do teraźniejszości.

Spójrzcie sami na te piękne ilustracje, dajcie się porwać tej historii!

Wartości, które w czytaliskowych książkach pojawiają...

Nieśmiała dziewczynka o imieniu Mansi uwielbia odwiedzać muzeum a tam równie samotny jak ona stoi ogromny Mamut który najbardziej się jej podoba! Tutaj zaczyna się magia wyobraźni! Razem z rysunkami dziewczynki przeniesiemy się do epoki lodowcowej gdzie dzieje się magia 💙 Koniecznie przekonajcie się sami kogo w swojej podróży spotka Mansi i jakie przygody ją czekają! Książeczka niesie za sobą bardzo ważny przekaz. Opowieść porusza temat troski o środowisko naturalne i ochrony zwierząt przed wymarciem oraz jest to wspaniała historia o przyjaźni, trosce, pasji i dziecięcych emocjach. Na ostatnich rozkładówkach poznamy zwierzęta które żyły w epoce lodowcowej. Książka zrobiła na nas ogromne wrażenie a cudowne ilustracje tylko dopełniają całość 🥰 Gorąco polecamy i oby jak najwięcej takich książek dla dzieci!

"Mój przyjaciel mamut" to przepiękna książeczka nie tylko dla dzieci ponieważ niesie ona ważny przekaz. Bohaterką tej historii jest mała dziewczynka Mansi, która uwielbia chodzić do muzeum. Dziewczynka jest bardzo nieśmiała i chodzi tam sama. Jej ulubionym eksponatem jest Mamut Włochaty. Mansi postanowiła, że narysuje mu przyjaciela aby nie czuł się on tak samotny jak ona. Nagle dziewczynka przeniosła się do epoki lodowcowej...
Nie zdradzę Wam więcej.
Książeczka zachęca przepięknymi ilustracjami a na ostatnich stronach możemy poznać kilka gatunków zwierząt, które kiedyś żyły i wyginęły. Jest w niej poruszony bardzo ważny temat a mianowicie temat ochrony zwierząt i środowiska.

"Moi przyjaciel Mamut" to cudowna książeczka dla dzieci w każdym wieku, z ważnym przekazem, poruszającą treścią i pobudzająca wyobraźnię

"Mój przyjaciel Mamut" autorstwa Anny Terreros-Martin to podróż w świat dziecięcej wyobraźni, magii i przyjaźni.

Mansi, mała dziewczynka z wielkim sercem odwiedza muzeum, aby zanurzyć się w historii i odnaleźć swoje miejsce w świecie. Mansi czuje się czasem samotna, ale w muzeum odkrywa swoją pasję - Mamuty! Te wielkie, wymarłe stworzenia stają się źródłem jej inspiracji, których efektem są rysunki pełne piękna i wyobraźni.

Dzięki fantazji dziewczynka w magiczny sposób przenosi się prosto do czasów epoki lodowcowej, gdzie staje oko w oko z Mamutem Włochatym i innymi prehistorycznymi stworzeniami. To spotkanie daje początek wyjątkowej przyjaźni.

"Mój przyjaciel Mamut" nie jest tylko opowieścią o wyjątkowej relacji między ludźmi a zwierzętami, ale także niesie ze sobą ważne ekologiczne przesłanie. Autorka zachęca nas do dbania o zwierzęta i nieingerowania w ich życie, aby nie doprowadzić do wyginięcia kolejnych gatunków. To piękne przesłanie warto przekazać najmłodszym czytelnikom.

Piękna kolorystyka, szczegółowe grafiki i okładka z zorzą polarną tworzą niesamowity klimat. Czytelnik zostaje dosłownie wciągnięty w świat Mansi, gdzie granica między magią, a dziecięcą wyobraźnią zaczyna się zacierać.

"Mój przyjaciel Mamut" to książka, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. To opowieść o przyjaźni, pasji, trosce o środowisko naturalne i magii, która może tkwić w najmniej oczekiwanych miejscach.

On potężny, dziki i z zupełnie innej epoki. Ona mała, drobna, z sercem otwartym na przyjaźń i wyobraźnią dającą nieskończone możliwości. Taka właśnie jest Mansi, bohaterka niezwykłej książki "Mój przyjaciel mamut" Anny Terreros-Martin.
Lubi odwiedzać muzeum w swoim mieście. W towarzystwie mamuta włochatego czuje się trochę mniej samotna, a i może w spokoju oddać się swojej pasji. Rysuje skrupulatnie, z najwyższą starannością. Widzi oczyma wyobraźni to, czego nie widzą inni.
To właśnie przedziwna moc wyobraźni sprawia, że dziewczynka wyrusza w podróż na grzbiecie prehistorycznego przyjaciela. I nie straszna jej śnieżyca wprost z epoki lodowcowej. Ciepła sierść chroni ją przed zimnem. Mansi poznaje wiele zwierząt, które dawno temu wyginęły. W głębi serca pragnie, by takiego losu nie dzieliło już żadne inne zwierzę.
Czy wielka wyprawa okaże się początkiem czegoś zupełnie nowego? Czy zwykła wizyta w muzeum stanie się zalążkiem pięknej przyjaźni? Sprawdźcie koniecznie.
"Mój przyjaciel mamut" to taka perełka wśród dziecięcej literatury. Historia Mansi zwraca uwagę na kwestię ochrony zwierząt przed wymarciem oraz pokazuje młodym czytelnikom, że dla prawdziwej przyjaźni nie istnieją żadne bariery.
Książka jest doskonale dopracowana. Tekst idealnie wtapia się w zachwycające ilustracje, pełne ciepła i koloru.
Jestem nią zachwycona i szczerze polecam!

"Mój przyjaciel Mamut" to historia Mansi, nieśmiałej dziewczynki, która uwielbiała odwiedzać muzeum, a w nim mamuta włochatego. Czasem miała wrażenie, że może czuć się tu samotny - tak jak i ona.

To piękna, niespieszna, budująca opowieść. Dzieci przekonają się, że nawiązując nowe znajomości można wiele zyskać, choć czasem pierwszy krok jest bardzo trudny. Warto być po prostu sobą, pokazać innym to, co jest dla nas ważne, co lubimy, a dalej będzie już z górki. Jest to też tytuł, który porusza tematykę ochrony zwierząt - walki o to, aby żyjące dziś na Ziemi gatunki czekała lepsza przyszłość - żeby nie podzieliły losu mamutów. Dla mnie duży plus za subtelność, z jaką została ona poruszona.

Córkę po obejrzeniu książki zafascynował prehistoryczny zwierz. Chodziła i powtarzała w kółko: mamut, mamut! Pokazywała jaki on duży i robiła: tutuu! Bo przecież trąbą tak właśnie się robi. Choć to tytuł dla nieco większych dzieci - jak widzicie już roczniaki mogą być zachwycone.

Przepiękna książka o przyjaźni, która niesie ważny przekaz. Zachwyca nie tylko treścią, ale także ilustracjami. Jest magiczna! ✨

Mała dziewczynka Mansi uwielbia chodzić do muzeum. Niestety chodzi tam sama.... Ze wszystkich eksponatów największą sympatią obdarza Mamuta, dlatego też postanawia narysować mu przyjaciela. I wtedy nagle przenoszą się do epoki lodowcowej... Co ich tam spotka? Jak zmieni się ich życie?

Nas bardzo urzekła ta książka ♥️

• Dla dzieci
  • Piękna okładka <3