Uprowadzony

Sonia Draga
2023-10-11
2023-10-11
Henryk Hollender

Jest to książka , która inspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami co jest dużym plusem , gdyż takie historie lepiej do nas trafiają , inaczej się później patrzy na świat i to co nas otacza.
W 2016 roku podczas podróży na Ukrainę bez żadnego kontaktu ginie Gustaw, nie ma po nim śladu. Do jego poszukiwań włączają się znajomii i przyjaciele,robią wszystko by mieć pewność że z ich przyjacielem wszystko w porządku czasem narażając swoje życie.
Mimo , że od polityki uciekam jak najdalej ta książka bardzo mnie zaciekawiła , świat który jest przedstawiony w książce zabrania nam wyrażania siebie , mówienia głośno naszych prawd , poprostu jesteśmy ograniczeni, traktowani w bardzo brutalny sposób.
Oprócz politycznych wątków, mamy przedstawioną tutaj dynamiczną fabułę, która toczy się dość szybkim tempem, dzięki czemu autorka dostarcza nam wielu emocji.
Jeśli lubicie książki polityczne z pobocznym wątkiem kryminalnym koniecznie sięgnijcie po tą pozycję.

Mamy tu do czynienia z książką o zabarwieniu politycznym. Historia ta jednak opiera się na faktach, co zdecydowanie działa na jej korzyść.

Jak wygląda sytuacja na Ukrainie, wie już raczej każdy z nas. W ogarniętym wojną państwie zostaje uwięziony nasz rodak. Choć rodzina i przyjaciele stają na głowie, aby go odnaleźć, to sprawa ta nie chce iść naprzód. Czy uda się odkryć, co stało się z Gustawem Boguckim? Czy mężczyzna żyje?

🤎🤎🤎🤎🖤🖤🖤🤎🤎🤎🤎

Nie odebrałam tej książki jak kryminału. Dla mnie była historią przyjaźni, nieznającej granic.
Głównym bohaterem jest James Jensen, amerykański przedsiębiorca. Z zaginionym łączy go nie tylko wieloletnia przyjaźń, ale również wspólne poglądy i idee. Choć niejednokrotnie nie zgadzałam się z tym, co twierdzili na temat Polski, to skłamię, jeżeli powiem, że nie znam nikogo, kto myślały podobnie.
Ich upór w przekonaniach sprawił, że choć byli dwojgiem ludzi, to tworzyli jeden organizm.
Sam James był gotów oddać swoje życie, aby odnaleźć Gustawa.
Książka jest drogą do poznania prawy, akcją poszukiwawczą Gustawa i opowieścią o przyjaźni bez granic.
Szczerze Wam życzę, aby każdy z Was miał za sobą chociaż jedną taką osobę.

Książka, choć zawiera wstawki polityczne, jest dobrą powieścią. Śmiało mogą sięgnąć po nią nawet ci, którzy stronią od takiej tematyki.

Na jej kotrzyść działa również okładka – piękna, delikatna i w twardej oprawie.

Książka jest bardzo polityczna, z pewnością będzie miała zwolenników, jak i przeciwników przedstawionej wersji zdarzeń. Jest dość mocno ukierunkowana politycznie, jednak trudno nie zgodzić się ze pewnymi stwierdzeniami, na przykład dotyczącymi programów pomocowych dla rodzin (500+),jednak z niektórymi można polemizować. Ja jednak nie marnuję czasu na rzeczy, na które nie mam wpływu, więc stronię od polityki. Oczywiście jako Polka spełniam obywatelskie obowiązki i mniej więcej orientuję się w aktualnej sytuacji politycznej.

Jednak wracając do książki i pomijając kwestie polityczne, poszukiwania Gustawa toczą się dobrym tempem, kilka zwrotów akcji dodaje emocji. Dodatkowo przedstawione są obawy i troska bliskich, którzy są zaniepokojeni sytuacją Gustawa. Książkę czyta się szybko, a moje główne przemyślenie jest takie, że w dążeniu do władzy ludzie są w stanie obiecać wszystko i okłamać wszystkich.

Początkowo myślałam, że biorę do recenzji kryminał, może nawet thriller. Tytuł mnie zmylił. Dla mnie to książka polityczna a wątkiem pobocznym był kryminał. Próbowałam odszukać czego o autorce, ale nie znalazłam wiele. Z chęcią dowiedziałabym się o niej więcej.

Już nie pamiętam książki w której byłoby tak mocno upolitycznionej, potępiającej władzę w Polsce. W moim spostrzeżeniu autorka jest źle nastawiona na polskie opcje polityczne. Ja to tak odczułam. Może się mylę, to tylko moja opinia. Zachęcam do przeczytania i wyciągnięcia swoich wniosków.

Co do fabuły to oparta na faktach opowieść o Polaku, zaginionym na wschodzie Ukrainy. W pogoni za nim przyjeżdża ze Stanów jego wieloletniego współpracownik i przyjaciel. Naraża życie żeby znaleźć przyjaciela. Autorka nie pozwala się nudzić. Akcja toczy się szybko, jest napięta. Sama książka na duży plus. Gdyby trochę mniej polityki byłoby genialnie 😱

Bardzo ładne wydanie, okładka sztywna.
Polecam i z przyjemnością przeczytam kolejne recenzje i opinie na temat książki.

Książka jest przeznaczona dla wielbicieli wątków i opowieści historycznych. Autorka postanowiła przedstawić nam najnowszą wersję wydarzeń historii świata i przyznaję, że zrobiła to z prawdziwą klasą i smakiem. Ja osobiście na tą chwilę mam przesyt historii, wojny i bitew. Przeczytałam ją tylko z ciekawości i powiem, że jestem pod wrażeniem. Przede wszystkim opowieść ukazana jest bardzo prawdopodobnie. W najmniejszych drobiazgach mamy ukazane przygotowania do wyjazdu postaci, oraz reakcję jego małżonki. Co ciekawe, przed jakimkolwiek wydarzeniem, mamy tu sytuację, która przedstawiona jest nieco niepokojąco. Są to obawy różnych postaci, jakieś podejrzenia, przypomnienie o chorobach i wiele innych rzeczy. Wydaje mi się, że są ukazane w ten sposób dlatego, by zobaczyć, że przed każdym złym zdarzeniem ktoś może mieć niepokojące myśli i to już jest sygnałem, by czegoś tam nie robił lub gdzieś nie jechał, albo kogoś nie słuchał. Wtedy też mamy większy nacisk na uczucia, osoby robią się sentymentalne, wspominają przeszłość z obawą przyszłości, jakby już ich ciało podświadomie żegnało się z osobami dla nich ważnymi. Reszta różni się lekką sztywnością przekazu, jakby ważne były jedynie fakty, a nie dokładne zdarzenie. Spodobały mi się tutaj reakcje postaci na krzywdę innych. Dla przyjaciela byli w stanie poświęcić własne dobro. Autorka podkreślała te dobre wartości, które od razu rzucają się w oczy podczas czytania. W ten sposób powtarzane dość często wpływają na nasz sposób myślenia. Mimo tego iż mamy tu wątki mocno historyczne w których są zaginięcia, przemoc, ale także i walka o swoje prawa i wolność słowa. Myślę, że właśnie dlatego warto ją przeczytać. Wydana w nieco większym druku i sztywną okładką. Pisana z perspektywy postaci, gdzie nie zawsze jest zachowana chronologiczność wydarzeń. Bywa, że inna osoba wraca do wydarzeń, które już się wydarzyły, tylko w innym miejscu. Jest pięknie wydana, kartki się lekko rozkładają przez co bardzo dobrze się ją trzyma i czyta. Historycy, przeczytajcie:-)

Christina M.Murray
" Uprowadzony "

W trakcie podróży do Ukrainy w 2016 roku Gustaw Bogucki znika bez śladu. Zaginięcie wydawcy stawia w stan gotowości całą sieć znajomych i przyjaciół, na czele z Jamesem Jensenem, amerykańskim przedsiębiorcą i bliskim współpracownikiem Boguckiego.

Jensen postanawia zrobić co w jego mocy by dowiedzieć się co stało się jego przyjacielowi .

Europa pomału upada miażdżone przez przemoc ogromnych mocarstw co nie ułatwia dociekania prawdy .

Co stało się z Boguckim ? Czy uda się dojść do prawdy ?

Tego dowiecie się czytając tę pozycję .

"Uprowadzony " ukazuje nam alternatywną wersję świata i naszych losów , gdybyśmy dawali sobą pomiatać i poddali byśmy się terrorowi .

Postacie w książce oddają to odzwierciedlenie samej prawdy . Mamy tu dobrych ludzi ale i zdradzieckich .

Świat przedstawiony w tej historii jest brutalny , destrukcyjny i nie ma w nim miejsca na wyrażanie siebie .
Jednym słowem mamy tu Reżim !

Polecam jeśli lubicie lektury oparte na dużej dawce polityki .
Książkę traktować można jako przestrogę , gdyż każdy zły wybór niesie za sobą konsekwencje.

Christina M.Murray
" Uprowadzony "

Jensen postanawia zrobić co w jego mocy by dowiedzieć się co stało się jego przyjacielowi...

• Ebook do kupienia
  • Książka recenzencka