Okładka książki Ucz się szybko i skutecznie bez zbędnego zakuwania. Poradnik dla dzieci i młodzieży Alistair McConville, Barbara Oakley, Terrence Sejnowski
Alistair McConvilleBarbara Oakley Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Learning How to Learn: How to Succeed in School Without Spending All Your Time Studying; A Guide for Kids and Teens
Sensus
2023-09-19
2023-09-19
2018-08-07
Leszek Sielicki
uczenie się proces uczenia pamięć prokastynacja

Okładka książki Naucz się nauczania. Praktyczne wykorzystanie osiągnięć neurobiologii Barbara Oakley, Beth Rogowsky, Terrence Sejnowski
Naucz się nauc... Barbara Oakley, Bet...
Okładka książki Mistrzowski samouk. Jak łatwo i skutecznie doskonalić się w dowolnej dziedzinie Barbara Oakley, Olav Schewe
Mistrzowski sa... Barbara Oakley, Ola...

To wartościowa publikacja, która pomoże dzieciom uczyć się skuteczniej. Wiadomo, że są dziedziny nauki, które mogą stanowić wyzwanie dla uczniów, tym bardziej warto sięgać po takie książki. Historyczne daty, matematyczne wzory czy inne reguły świata nauki mogą być naprawdę trudne do zapamiętania. Autorzy książki, naukowcy Dr Barbara Oakley oraz Dr Terrence Sejnowski, przedstawili w tej książce techniki opracowane na bazie osiągnięć naukowych pozwalające wykorzystać naturalne możliwości ludzkiego mózgu. Metody te zostały przetestowane, a osoby, które je sprawdziły, potwierdziły, że uczą się dzięki nim efektywniej. Książka może pomóc dzieciom łatwiej odkryć swoje talenty oraz kreatywność, a także dowiedzieć się, jak mogą wpływać na pracę swojego mózgu. Więcej na blogu: https://ksiazkizabawy.blogspot.com/2023/12/ucz-sie-szybko-i-skutecznie-bez.html

“Ucz się szybko i skutecznie..”, to poradnik stworzony dla dzieci, młodzieży jak i dla studentów, którzy wciąż mają problem z zapamiętywaniem wykładów. I już na wstępie autorzy zalecają, przed rozpoczęciem czytania, wziąć notes i długopis albo ołówek. Będą one potrzebne do rysowania, zapisywania ważnych zagadnień, jak i odpowiedzi na zadawane przez nich pytania. Jeżeli lata nauki są już za tobą, a jesteś rodzicem, albo pracujesz z dziećmi i młodzieżą, ten poradnik jest rownież dla ciebie.

Poradnik podzielony jest na 16 rozdziałów, z których dowiemy się między innymi: jak walczyć ze słowem ‘póżniej’, dlaczego, gdy bardzo czegoś chcemy, to nam się nie udaje, jak uczyć się podczas snu, poznamy sztuczki na szybsze uczenie się, czy słuchanie muzyki podczas nauki jest pomocne, czy też przeszkadza… to tylko kilka przykładów, ale z tej książki wyciągniemy naprawdę wiele dobrego i pożytecznego. W szczególności, że jest napisana w przystępny sposób, z wieloma grafikami i przykładami z życia.

Tu nie da się opisać metody nauki, to samemu trzeba wziąć w dłoń książkę i zatopić się w lekturze, oczywiście z notesem w dłoni! Poradnik naprawdę jest warty tego, aby każdy młody człowiek przeczytał go, chociaż jeden raz.

Uwielbiam zdobywać wiedzę na temat samorozwoju i skutecznych metod uczenia się młodszych czytelników. Jednak ten poradnik to ogromna pomoc również dla dorosłych.

Jeśli chodzi o dzieci - zauważyłam, że w szkołach zdobywają nawyk “rutynowego myślenia”, a ta książka skutecznie doradzi, jak się tego oduczyć i przestać zakuwać.

Z tego wydania wyciągniecie mnóstwo niebanalnych wskazówek na wsparcie pamięci, a pomysły wytłumaczone są klarownie i łatwo wrowadzić je w życie. Na tym polega fenomen tego wydania - zachęca do aktywnego zastosowania przykładowych koncepcji. Znajdziecie tu intrygujące podsumowania, ciekawostki i będziecie mieli okazję sprawdzić, czy wszystko poprawnie zrozumieliście.

Trzeba umiejętnie przeprogramować mózg, poznać bliżej jego tajniki i neuronowe połączenia, a dzięki naturalnym zdolnościom mózgu nauka stanie się dużo łatwiejsza.

Jeśli zmienimy sposoby zarządzania czasem, codzienne nawyki, odbiegniemy od prokrastynacji i dekoncentracji, znajdziemy swoje pasje - to zwiększymy nasz potencjał.

To sprawdzone metody poparte życiowymi przykładami i badaniami naukowymi. Świetna propozycja dla odbiorcy w każdym wieku i inspiracja na wspólnie spędzony rodzinny czas.

Serdecznie polecam ⭐️

Z tego wydania wyciągniecie mnóstwo...

📚UCZ SIĘ SZYBKO I SKUTECZNIE BEZ ZBĘDNEGO ZAKUWANIA. Poradnik dla dzieci i młodzieży. 🖋 Alistair McConville, Barbara Oakley, Terrence Sejnowski @wydawnictwo_sensus
🔸🔹🔸🔹🔸🔹
📚 „Ucz się szybko i skutecznie” to prawdziwa perełka w dziedzinie samorozwoju i nauki. Autorzy nie tylko przekonują, że nauka może być fascynująca, ale dostarczają konkretne narzędzia, które pomagają w przyswajaniu wiedzy w sposób efektywny i przyjemny. Jest to niezwykła podróż w świat nauki, wypełniona naukowymi tajemnicami skutecznego uczenia się co jest kierunkiem dla młodych ludzi jak się szybko i skutecznie uczyć bez zbędnego zakuwania.

🧠 Książka skupia się na naukowych metodach, które pozwalały wielu osobom radzić sobie z trudnymi zagadnieniami. Wartość tego poradnika polega nie tylko na praktycznych wskazówkach, ale również na zrozumieniu, jak działa nasz mózg podczas procesu uczenia się.

💡 Opierając się na solidnych podstawach naukowych, książka prezentuje sprawdzone metody, dzięki którym przyswajanie wiedzy staje się prostsze i bardziej przyjemne. Niezależnie od tego, czy stoisz przed wyzwaniem z matematyką, czy też połączeniem dat historycznych, ta lektura pokaże Ci, jak skorzystać z naturalnych zdolności swojego mózgu.

🌟 „Ucz się szybko i skutecznie” to prawdziwy skarb dla każdego poszukującego skutecznych metod nauki. Zmiana nastawienia do edukacji, właściwe formułowanie celów, zarządzanie czasem, walka z prokrastynacją - to tylko kilka z obszarów, które poruszane są w książce.
📖 Jeśli jesteś rodzicem, nauczycielem, studentem, czy po prostu pasjonatem nauki, ta książka jest dla Ciebie! Przeczytaj ją, aby odkryć, jak ucz się szybciej, skuteczniej i przede wszystkim - z większą radością. Warto podkreślić, że nawet dzieci i młodzież znajdą tu cenne wskazówki. Warto zaznaczyć, że informacje urozmaicone są boskimi grafikami, co sprawia, że lektura staje się nie tylko pouczająca, ale również atrakcyjna wizualnie.

🌈 „Ucz się szybko i skutecznie" to nie tylko poradnik, to prawdziwa podróż do wnętrza procesu nauki, ułatwiająca odkrywanie potencjału naszego umysłu. Polecamy ją z całego serca, bo jest fajną skarbnicą odkrywania nowej wierzy i umiejętności! Ta książka to po prostu klucz do odkrywania własnego potencjału intelektualnego.💡Za egzemplarz dziękujemy wydawnictwu @wydawnictwo_sensus

🔸🔹🔸🔹🔸🔹

Umiejętność uczenia sie - wydaje się to czasem bardzo trudne! Ile razy sama studiując czy przygotowując się do ważnych testów twierdziłam że coś jest zbyt trudne, zarywałam noce i patrząc z perspektywy czasu - mało z tego pamiętam. W poradniku znajdziecie masę wiedzy i porad dotyczących efektywnego przyswajania wiedzy, które od razu możecie wprowadzić w swoje codzienne nawyki. Książka jest świetnie napisana, dzięki czemu czyta się ją bardzo przyjemnie. Musicie jednak pamiętać, aby przed lektura przygotować ołówek I coś do notowania! W książce czekają na Was także ćwiczenia, podsumowania i pytania pomagające uporządkować wiedzę 🥰 Dzięki tej książce zrozumiecie m.in.: ➡️ jak unikać szkodliwej prokrastynacji; ➡️ że metafora świetnie sprawdza się przy nauce; ➡️ jak tworza się nowe połączenia neuronowe w mózgu i co im sprzyja; ➡️ co ma sen i wysiłek fizyczny do naszego mózgu; ➡️ dlaczego warto "zjadać żabę"; ➡️ że rozproszenie bywa pomocne; ➡️ co ma pomidor do efektywnej nauki.. .. I zdecydowanie więcej! Niezależnie od tego czy chcecie wybrać tą książkę dla Waszych dzieci czy dla Was samych - zdecydowanie warto! 🥰 Wszystkie przedstawione w książce metody są podparte wynikami badań i przetestowane przez wiele osób, które potwierdzają ich efektywność. Bo czy z najbardziej zapominalskiej osoby można stać się np. Mistrzem Pamięci? Oczywiście, że tak!

👨‍👩‍👧 Edukacja domowa to jedna z największych przygód w życiu naszej rodziny.
🏫 Po dwóch miesiącach, które córka spędziła w szkolnej ławie, przekonaliśmy się, że współczesna szkoła (przynajmniej ta, którą poznaliśmy 😉) nie daje tego, czego potrzebujemy.
🏠 Idealnym rozwiązaniem dla nas okazało się nauczanie domowe.
😶 Nie obywa się jednak bez popełniania błędów czy zaczynania od technik, które nie okazują się skuteczne. Ważną kwestią jest więc u nas uważna obserwacja i wysoki poziom komunikacji.
👍 Ta forma nauki pozwala córce zdobywać wiedzę, ale też otworzyła przestrzeń do poszukiwania najbardziej odpowiadających jej dróg i narzędzi do zdobycia wiedzy i jej zapamiętania.
📙 W efektywniej nauce od niedawna wspiera nas również książka "Ucz się szybko i skutecznie bez zbędnego zakuwania. Poradnik dla dzieci i młodzieży" - ja dodałabym, że również dla rodziców i wszelkich edukatorów.
💡 Co ciekawe, choć moja 9latka ze sporą porcją dystansu podchodzi do poradników, gdyż preferuje inne rodzaje literatury, to jednak tą publikacją szczerze się zainteresowała i sama się w nią mocno wciągnęła.
💝 I wydaje mi się, że to jest już najlepsza rekomendacja.
🎯 Książka jest tak skonstruowana, że posiada moc trafienia do tych osób, do których jest skierowana.
👉 Mnie również szybko do siebie przekonała oraz uświadomiła wiele istotnych aspektów związanych z pracą mózgu, percepcją, zapamiętywaniem, nieszablonowością.
⚛️ Treść książki oparta jest na badaniach naukowych, co w mojej ocenie świadczy o jej wartości merytorycznej. Przekonują do niej również biografie oraz osiągnięcia autorów, którym postanowiłam zaufać.

👨‍👩‍👧 Edukacja domowa to jedna z największych przygód w życiu naszej rodziny.
🏠 Idealnym rozwiązaniem dla nas okazało się nauczanie domowe.
😶 Nie obywa się jednak bez popełniania błędów czy zaczynania...

Efektywne przyswajanie wiedzy to umiejętność, której wartości nie można ocenić.

Dzięki tej lekturze odkryjesz tajemnice skutecznego uczenia się. Dowiesz się, jak radzić sobie z dekoncentracją i prokrastynacją, które często towarzyszą procesowi nauki, i przekuć je na swoją korzyść.

Autor nie tylko dostarczy Ci wiedzy na temat procesów neuronalnych zachodzących w Twoim mózgu podczas nauki, ale również pokaże, jak wykorzystać tę wiedzę w praktyce. Poznasz więc w niej praktyczne metody, które pomogą Ci osiągnąć sukces w nauce, nawet jeśli Twoja pamięć pozostawia wiele do życzenia.

Książka oparta jest na solidnych podstawach naukowych i faktach, sporo w niej neuronaukowych ciekawostek. I przy całej swojej naukowości została napisana w przystępny sposób, za co duży plus.
Naprawdę cenna pozycja, którą gorąco polecam, szczególnie dla nauczycieli, którzy mogą znaleźć w niej wiele cennych narzędzi do skutecznej edukacji swoich uczniów, ale także dla rodziców, którzy mogą pomóc swoim dzieciom w nauce. Ponadto, jest to również książka, którą z powodzeniem mogą przeczytać uczniowie czy studenci, aby lepiej zrozumieć proces nauki i wykorzystać go w praktyce.

Efektywne przyswajanie wiedzy to umiejętność, której wartości nie można ocenić.

to mega fajna i wartościowa pozycja 😀, którą jestem pozytywnie zaskoczona 😉

jej forma, poruszane kwestie i sposób ich opisania zdecydowanie na plus 👌🏼
naprawdę nie spodziewałam się, że we wnętrzu tej książki znajdą się takie ciekawe i przydatne informacje 😀

omawiana tu teoria przełożona jest również na praktykę 👌🏼

a te skondensowane informacje urozmaicają boskie grafiki uatrakcyjniające całą lekturę 😁

jeżeli jesteście rodzicem, czy tak jak ja pracujecie na co dzień z młodzieżą > to szczególnie zachęcam Was do sięgnięcia po tę książkę 📖
gorąco poleciałbym ją również studentom 🔥

pst... zabierając się za lekturę tej książki koniecznie zaopatrzcie się w notes! 😉

to mega fajna i wartościowa pozycja 😀, którą jestem pozytywnie zaskoczona 😉

jej forma, poruszane kwestie i sposób ich opisania zdecydowanie na plus 👌🏼

omawiana tu teoria przełożona jest również na praktykę 👌🏼

a te skondensowane informacje urozmaicają boskie grafiki...

• Zakupy 2023
  • !Priorytet