Inka i Filip i fałszywe tropy

Okładka książki Inka i Filip i fałszywe tropy Joanna Jagiełło, Tomek Kozłowski
Okładka książki Inka i Filip i fałszywe tropy
Joanna JagiełłoTomek Kozłowski Wydawnictwo: Świetlik Cykl: Biuro Śledcze Trop Sekret. (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Biuro Śledcze Trop Sekret. (tom 3)
Świetlik
2023-09-27
2023-09-27

o świąteczno-noworocznej przerwie warto nieco rozruszać zwoje mózgowe. Jeśli nie macie pomysłu, czym się wesprzeć to przychodzę z genialną propozycją. To jedna z najlepszych serii detektywistycznych dla młodszych czytelników, której walorami niewątpliwie są: niebanalne zagadki, dziecięcy bohaterowie, barwne postaci drugoplanowe, płynna i lekka narracja przetykana dowcipem oraz rola pełnoprawnego członka ekipy detektywistycznej oferowana czytelnikowi.

"Biuro Śledcze Trop Sekret" Joanny Jagiełło to świetny pomysł na wciągające i zaskakujące spędzenie czasu przy nieprzeciętnie dobrej lekturze. Żadna z rozwiązywanych przez młodych detektywów zagadek nie trąci myszką, nie jest oklepana czy powielana. Każda z nich Was zaskoczy. Śledząc poczynania Inki i Filipa można, a nawet trzeba wysnuwać własne wnioski, wskazywać podejrzanych i poszukiwać motywów, aby móc weryfikować swój sposób dedukcji z efektami śledztwa prowadzonego przez literackich asów detektywistycznych.

"Inka i Filip i fałszywe tropy" tym razem rozwiązując 5 spraw udowodnią, że praca śledcza nie jest prosta, a przesłanki, ślady i założenia łatwo mogą sprowadzić najbystrzejszych detektywów na manowce. Tym razem mierzą się ze sprawą złodzieja czekoladowych figurek, porwania niemowlaka w zoo, wywołania alarmu bombowego w szkole, włamania do siłowni i szantażu. Każda z tych historii poza wysokiej jakości rozrywką niesie też inne wartości, które mogą się stać drogowskazami dla młodszych czytelników. Podejmują tematy bliskie uczniom, przez co stają się jeszcze bardziej atrakcyjne.

Sama czytam te książki z ogromną przyjemnością. Mam nadzieję, że wkrótce z synem będziemy mogli odkrywać kolejne przygody Inki i Filipa. Polecamy!

Z tym duetem miałyśmy styczność po raz pierwszy, a jest to już trzeci tom wspaniałych przygód Inki i Filipa.

Na ich drodze stają niesamowite wyzwania. Muszą rozwiązać sprawę znikających figurek z czekolady, niemowlęcia, które zaginęło w zoo, okropnego szantażu i alarmu bombowego w szkole a także włamania do siłowni. Podczas każdej sprawy nasuwa się cały masa pytań. Czy uda im się rozwiązać te wszystkie sprawy?

Inka i Filip są pomocnikami w biurze detektywistycznym, które prowadzą ich ojcowie. Są ciekawscy i bystrzy, więc mieszkańcy Milutek liczą na pomoc Biura.

Autorka pokazuje nam jak wygląda praca podczas śledztwa. Po kolei poznajemy jego etapy, postępy i wszelkie informacje, jakie go dotyczą. Możemy tu dowiedzieć się co oznacza alibi, motyw czy w jaki sposób możemy wyciągać wnioski.

Książka przypadnie do gustu każdemu zainteresowanemu zagadkami i ciekawymi sprawami ale także każdemu kto jest ciekaw nowego.

Nie miałyśmy przyjemności czytać zarówno 1 jak i 2 części, ale nie przeszkadza to w poznawaniu tej części przygód. Jedno jest pewne, z przyjemnością poznamy wcześniejsze dokonania tej dwójki.

W trzecim tomie iście tajemniczej detektywistycznej serii czeka na was pięć kolejnych śledztw. Będzie mnóstwo zagadek, mnóstwo podejrzanych. Na detektywów czeka bardzo ważne zadanie. Zatem lupy w dłoń i ruszamy.

Przed Inką i Filipem nie lada wyzwanie. Będą musieli rozwikłać sprawę znikających czekoladowych figurek, zaginionego w zoo niemowlęcia, alarmu bombowego w szkole, włamania do siłowni i szantażu w szkole. Nie będzie łatwo. Mnoży się wiele pytań, a odpowiedź wydaje się być daleka. Mieszkańcy Milutek liczą na pomoc Biura Śledczego Trop Sekret.

Jak już wiecie, Ince i Filipowi oficjalnie nadano status pomocników biura, więc to oni rozwiązują z chęcią najbardziej zawikłane zagadki. Ale to nie koniec zmian w Milutkach. Mama Filipa postanawia na stałe pozostać w Polsce, co oczywiście bardzo cieszy chłopca. Pora jednak zabrać się do pracy. Tajemnicze zniknięcia i zagadki czekają na rozwiązanie.

Autorka w bardzo ciekawy sposób przybliża czytelnikom informacje o śledztwie, o jego postępach i przebiegu. Dzieci mają okazję poznać takie pojęcia, jak: motyw, alibi, poszlaki, a także wyciągać wnioski. Każdy z rozdziałów to nowe śledztwo. Zanim do niego przejdziecie, czeka na was garść informacji o tym, czego dotyczy oraz kto jest w śledztwo zamieszany. Na początku książki jest także mapa miasteczka i okolic.

Książka spodoba się miłośnikom zagadek, detektywistycznych śledztw, a także tym, którzy lubią być zaangażowani w przebieg akcji. Tutaj czytelnik w każdym śledztwie znajdzie zadania, które może wykonywać. To doskonałe połączenie zabawy z fanatyczną czytelnicza przygodą.

W zeszłym tygodniu skończyliśmy czytać trzeci tom serii detektywistycznej Joanny Jagiełło „ Biuro śledcze Trop Sekret – Inka i fałszywe tropy”.

Koniecznie muszę kupić dwa poprzednie tomy, bo po kilku niewypałach książkowych, w końcu trafiliśmy na serię, która wciągnęła całą naszą trójkę (to niesamowite, że mój 3-latek także słucha jej z zainteresowaniem).

Co w nie jest takiego ciekawego? O tym przeczytacie w poście:

Co w nie jest...

„Biuro Śledcze Trop Sekret” to propozycja dla wszystkich, którzy lubią zagadki detektywistyczne, a przy okazji chcą aktywnie uczestniczyć w prowadzonym śledztwie.

Tytułowi bohaterowie, Inka i Filip, zostali pomocnikami w biurze detektywistycznym, które prowadzą ich ojcowie. Mieszkają w miejscowości Milutki i już niebawem będą mieli do rozwiązania pięć nowych zagadek.
Kto ukradł czekoladowe figurki z fabryki?
Czy niemowlę w zoo zostało porwane czy może doszło do niefortunnej pomyłki?
Kto ogłosił alarm bombowy w szkole, w której akurat ma się odbyć egzamin?
Czy włamywacz do siłowni może być kobietą z tipsami?
Dlaczego koledzy i koleżanki z klasy Inki i Filipa są szantażowani?

Każdy rozdział to oddzielne śledztwo. Historia jest ciekawie opisana, a autorka angażuje czytelnika do udziału w śledztwie. Czytelnik musi podążać za tokiem rozumowania Inki i Filipa. Wyjaśnione są także różne detektywistyczne pojęcia.

Inka i Filip tworzą zgraną parę detektywów. I chodź czasem ze sobą rywalizują, to ich działania są motywujące do rozwoju i kreatywności w kolejnych śledztwach. Mają cechy, które powinien posiadać dobry śledczy – są dociekliwi, bystrzy i ciekawscy.

Jest to trzeci tom serii, ale jeśli nie znacie dwóch poprzednich, to spokojnie możecie czytać nie po kolei. Ja z pewnością sięgnę po dwa poprzednie tomy.

Kto...

Inka i Filip mieszkają wraz z rodzicami w miejscowości Milutki.Uwielbiają rozwiązywać zagadki i często pomagają w biurze detektywistycznym u swoich ojców.
Tym razem będą próbowali się dowiedzieć kto ukradł figurki z fabryki czekolady,co się stało z niemowlęciem w zoo,kto wszczął alarm w szkole,kto szantażuje ucznów i kto się włamał do siłowni.
Książka o przygodach Inki i Filipa to bardzo ciekawa,zabawna,wciągająca I pełna fantastycznych przygód i zagadek książka.Książka przy której dzieci ale też dorośli będą się świetnie bawić. Polecam

Książka o przygodach Inki i...

Tytułowi nastolatkowie, pod szyldem biura detektywistycznego swoich ojców, rozwiązują pięć krótkich, ale intrygujących śledztw. Sprawy dotyczą ukradzionych czekoladowych figurek, zaginionego w zoo niemowlęcia, alarmu bombowego w szkole, włamania do siłowni oraz listów z szantażem.
Pomimo tego, że jest to tom 3 serii - w prologu dokładnie opisane zostaje miejsce wydarzeń oraz bohaterowie książki.
W książce raz po raz zadawane są dodatkowe pytania, zachęcające czytelnika do udziału w śledztwie, bądź wyjaśnione zostają pojęcia detektywistyczne (np. Alibi, profil psychologiczny przestępcy). Książka jest więc interaktywna oraz daje możliwość fantastycznej przygody.

• Audiobooki 2024
  • Dzieci