Okładka książki Spellmaker. Tom 2 Charlie N. Holmberg
Okładka książki Spellmaker. Tom 2
Charlie N. Holmberg Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo Cykl: Spellbreaker (tom 2) fantasy, science fiction
Spellbreaker (tom 2)
Spellmaker
HARDE Wydawnictwo
2023-09-27
2023-09-27
2021-03-09
Marta Piątkowska

Zaskakujące zwroty akcji, udana kontynuacja i zakończenie historii wszystkie wątki znalazły rozwiązanie. Czytało się szybko i przyjemnie a tego oczekuję od książek.

I tak jak Wam obiecalam dzis przychodzę z drugim tomem niezwykłych intryg i przygód mlodej Elsie. Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @hardewydawnictwo mogę Wam zdradzić co nieco magii.

Spellmaker. Tom 2

Jeśli nie czytaliście 1 części fo zdecydowanie Wam ja polecam. Zachwyciła mnie postać młodej upartej i bardzo dociekliwej dziewczyny. Udało sie ją w końcu wydostać z aresztu ale wszystko jest oparte pewną umową z mlodym mężczyzna który chcąc nie chcąc namieszał im obu w życiu.
Elsie odkryła kto stoi za morderstwami magów ale nie bedzie to kończyło niestety ich problemów wręcz przeciwnie wszystko narasta szybciej niż sa w stanie ogarnąć chaos.
Oprócz przygotowań do ślubu Elsie udaje sie nawiązać kontakt z bratem co bardzo podniesie ją na duchu, w końcu nie jest do końca sama ze sobą i ma dodatkowe wsparcie.
Jej narzeczony odkrywa tajemnicę klątwy którą został obłożony, nie spodziewał się że bliska rodzina sprawi mu taki zawód i ból.
Czy uda im sie pokonać podstępna osobę którą tworząc zamęt chce wszystko zrzucić na niewinne osoby.
Ile osób jeszcze straci życie? Czy Elsie i jej narzeczony pozbędą się w końcu pecha i problemów by móc na spokojnie wziąć ślub i cieszyć sie sobą nawzajem?
Czy morderca odpowie za swoje czyny?
Książka przepełniona zagadkami, intrygami, co raz więcej tajemnic i zaklęć do zdjęcia ✨
Swietna przygoda w miłym towarzystwie tak mogę w skrócie Wam o niej napisać ✨

Spellmaker. Tom 2

!! Możliwe spojlery do pierwszej części!!

,,Spellmaker" to kontynuacja historii bohaterów z książki ,,Spellbreaker" dlatego też już od pierwszych stron dostajemy naprawdę ciekawą i wciągającą akcje.
Pojawia się tu kilka nowych postaci i poznajemy zdecydowanie więcej szczegółów z życia bohaterów, a to wiąże się też z tym, że zagłębiały się w relacje między nimi.

Relacja Elsie i Bachusa przez pewną sytuację niespodziewanie przechodzi na wyższy poziom przez co jeszcze bardziej się do siebie zbliżają. Przy niektórych scenach z udziałem ich dwojga uśmiech sam pojawiał mi się na twarzy, a w niektórych momentach zdecydowanie mocniej było czuć między nimi tą chemię.

Co do głównego wątku, czyli morderstw magików, kradzieży opusów, ukrywania się że swoją magia i ogólnie całej tej magicznej zagadki to byłam w nią naprawdę wciągnięta. Akcja była poprowadzona ciekawie, co jakiś czas coś odciągało uwagę od głównych podejrzeń i tak naprawdę do ostatnich stron czytałam z niecierpliwością i chęcią poznania końcówki.

Książka ma naprawdę cudny klimat i czułam się jakbym była tam z bohaterami.

Jak na fantastykę język, którym była napisana ta książka był serio przyjemny i wydaje mi się, że każdy bez problemu wszystko zrozumie i ogarnie o co chodzi.

Naprawdę mogę wam polecić tą dylogie i jeżeli na przykład zaczynacie z fantastyka albo szukacie po prostu czegoś przyjemnego i niewymagającego to wydaje mi się, że ta historia może wam się spodobać💕

⭐8/10

[Współpraca reklamowa @hardewydawnictwo]

!! Możliwe spojlery do pierwszej części!!

Relacja...

Czy są tu fani magii i książek w stylu Harry’ego Potter’a? Jeśli tak, to ta książka powinna być na Waszej liście „do przeczytania” ✨

Elsie Camden to dwudziestojednoletnia łamaczka zaklęć pracująca u Cuthberta Ogdena w zakładzie kamieniarskim. Co to znaczy? Dziewczyna wyczuwa magię w zależności od rodzaju użytego zaklęcia. Zaklęcie fizyczne może dojrzeć, umysłu – wyczuć, duchowe – usłyszeć, a tymczasowe – czuje. To dość rzadka umiejętność.

W pierwszej części Elsie tropiła mordercę użytkowników magii, a teraz już wie kto jest temu winny. Musi jednak bardzo uważać i chronić swój sekret, gdyż nie jest zarejestrowaną łamaczką zaklęć, co znaczy że używa magii nielegalnie. Niestety zostaje przyłapana i zaciągnięta do więzienia, co może się dla niej źle skończyć. W nocy w areszcie nawiedza ją projekcja mordercy, który chce zwerbować dziewczynę na swoją stronę. Elsie jednak broni się przed tym na wszelkie sposoby. I tu z pomocą przychodzi Bachus Kelsey, który chce pomóc, więc udaje przed sędzią, że kobieta jest z nim… zaręczona.

Jak skończy się ta historia? Ile osób będzie musiało jeszcze zginąć, aby ktoś mógł wprowadzić w życie swój niecny plan?

„Spellmaker” to drugi tom dylogii Charlie N. Holmberg. To fajna, młodzieżowa książka, którą dosłownie pochłonęłam w jeden wieczór. Elsie to tak sympatyczna bohaterka, że nie sposób jej nie lubić. Autorka doskonale budowała napięcie, po prostu nie dało się odłożyć książki, nie poznając zakończenia. Polecam, nie tylko młodzieży.

Ciekawy motyw, ale za bardzo ugrzeczniona książka. Zdecydowanie skierowana do młodszego odbiorcy, aniżeli nastolatek. Pomysł na magię ciekawy.

Stanowią jedną całość z Spellbreaker. Obie oceniam jako dobre książki młodzieżowe. Ale nie utkwiły mi w pamięci. Takie lekkie czytadło.

Dodaj cytat z książki Spellmaker. Tom 2