Okładka książki Spellbreaker. Tom 1 Charlie N. Holmberg
Okładka książki Spellbreaker. Tom 1
Charlie N. Holmberg Wydawnictwo: HARDE Wydawnictwo Cykl: Spellbreaker (tom 1) fantasy, science fiction
Spellbreaker (tom 1)
Spellbreaker
HARDE Wydawnictwo
2023-07-26
2023-07-26
2020-11-01

Bardzo ciekawe połączenie wiktoriańskiej powieści z kryminałem oraz elementami fantasy

DNF - nie dałam rady po dwóch rozdziałach. Fatalne tłumaczenie, toporne zdania, kilka literówek na zaledwie 30 stronach? Niewiarygodne, że coś takiego zostało dopuszczone do druku.
Pomysł wydawał mi się obiecujący, lubię klimaty wiktoriańskiej Anglii, był tu potencjał, no ale niestety... Może historia daje się czytać w oryginale, ale tłumacz chyba wrzucił ten tekst w Google Translate a redaktor nie spojrzał nawet drugi raz. Lektura w ogóle nie pobudzała mojej wyobraźni, nie byłam w stanie przebić się przez warstwę tekstową.
Infodump goniący infodump i niestety nic nie zachęcało do dalszej lektury po dwóch pierwszych rozdziałach. Bardzo się rozczarowałam.

Całkiem przyjemna pozycja, dobrze się czytało, głównych bohaterów można było od razu polubić i chiało się czytać dalej o ich losach. Akcja nie usypiała, wątki nie dłużyły się w nieskończoność i zakażdym razem wnosiły coś do głównej historii.

Lekko zawiodłem się na tej książce. Lubię fantastykę i muszę oddać, że świat przedstawiony jest bardzo, ale to bardzo ciekawy. Czuć klimat wiktoriańskiej Anglii, a system magiczny jest ciekawy. Choć da się poczuć, że Autorka planowała dłuższy cykl i powstrzymała się z jego pełnym wykorzystaniem. Trochę gorzej jest z językiem. Jest prosty i nie daje jakiejś szczególnej przyjemności. Wydaje mi się, że autorka nie używa języka, żeby stworzyć klimat. Jeżeli chodzi o postacie, to te raczej nie mają za dużo do zaoferowania. Wszyscy wpisują się w taki typowe postaci książek dla nastolatków. Książka chyba kierowana dla osób około 15 roku może trochę młodszych.

Kolejna propozycja z jaką do Was przychodzę do książka przepełniona intrygami, magią, morderstwami i powoli rozwijającą się miłością.
Dzięki współpracy reklamowej z wydawnictwem @hardewydawnictwo moge Wam zdradzić conieco tajemnic.

Spellbreaker. Tom 1

Poznajemy młodą dziewczynę która od samego początku doświadczyło życie. Była w przeróżnych miejscach i podejmowała się każdej pracy by móc sie utrzymać.
Największym jednak jej wyzwaniem była magia, starała się pomagać w miarę swoich możliwości. Pewnego dnia ściągając kolejne zaklęcie została przyłapana.. By nie ponieść konsekwencji jako nie zarejestrowana magiczna musiala zawrzeć układ.
Z biegiem czasu sprawy sie coraz bardziej komplikują, Elsie ma coraz wiecej pracy i coraz wiecej wyzwań. Dodatkowo zaczyna pałać uczuciem do pewnego mlodego mężczyzny co komplikuje solidnie jej pracę. W międzyczasie giną czarodzieje a ich księgi znikają. Dziewczyna w międzyczasie odkrywa tajemnice o swojej rodzinie co jeszcze bardziej komplikuje jej dotychczasowe życie. Nikt nie mówił ze wszystko bedzie łatwe zwłaszcza jak bliskie jej osoby beda pod wplywem zaklęcia co będzie stanowiło niebezpieczeństwo dla nich i dla niej samej.
Czy Elsie poradzi sobie z nadmiarem obowiązków? Czy bedzie w końcu potrafila w pelni wykorzystać swoje umiejętności? Kto jest jej przyjacielem a kto wrogiem. Odkryje ze była ze swoją moca wykorzystywana do złych celów jak sobie z tym poradzi i co będzie musiała zrobić by uniknąć wiezienia i kary? Główna bohaterka przypomina mi troche Enole Holmes i Hermione Granger czyli dość niezłe połączenie charakteru i zdolności.
Milo mnie zaskoczyła ta książka do tego stopnia że od razu przeczytalam po niej drugi tom 🙌 ale o nim to juz jutro Wam opowiem 🤩

Spellbreaker. Tom 1

Uwielbiam książki fantastyczne osadzone w czasach wiktoriańskich, a jeśli jest jeszcze motyw kryminalny to już w ogóle jestem kupiona.

1943

Tragicznie napisane, infalntyle, ledwie zmęczyłam. Autorka chyba cofnęła się w rozwoju od czasu papierowego maga.

Ciekawy system magiczny, trochę takie YA, ale przyjemnie się czytało. Jest zagadka, jest tajemnica i są nierówności społeczne, przekładające się na dostęp do magii. Ogólnie polecam, od razu biorę się za drugą część.

Ciężko było mi się wkręcić w fabułę. Bohaterowie byli bardzo prosto opisani, zabrakło mi jakiejś większej refleksji na ich temat. Do tego mimo iż byli po dwudziestce to nie odczułam tego, miałam wrażenie jakby w sumie mogli mieć i po piętnaście lat. Bardzo podobał mi się świat i to w jaki sposób został nam przedstawiony. Przygody same w sobie nie mają nic specjalnego, dopiero pod koniec się to zmieniło. Wtedy też się zdążyłam wkręcić natomiast wtedy historia szybko się skończyła.
Czytanie też utrudniał mi fakt że rozdziały były pod sobą, zamiast zaczynać się na stronie następnej.

Nie wiem jak to powiedzieć, ale postacie w tej książce były zbyt... proste? Nie były rozbudowane psychologicznie, ani socjalnie. Były nijakie. Przeczytać przeczytałem. Ciekawa fabuła, ale postacie były zbyt płaskie.
Mam również wrażenie, że książka ta jest kierowana do młodszych czytelników - i to mocno widać.

• Serie

Dodaj cytat z książki Spellbreaker. Tom 1