Bądź zdrowy jak smok przez cały rok!

Okładka książki Bądź zdrowy jak smok przez cały rok! Štěpánka Sekaninová
Okładka książki Bądź zdrowy jak smok przez cały rok!
Štěpánka Sekaninová Wydawnictwo: JUPI JO! opowiadania, powieści dla dzieci
26 str. 26 min.
opowiadania, powieści dla dzieci
JUPI JO!
2023-01-01
2023-01-01
26 min.

Uwielbiam książki wydawnictwa Jupi Jo! Bowiem oprócz cudownych historii, zawierają one w sobie informacje i zagadnienia, które są niezwykle ważne jeśli chodzi o wychowywanie czy rozwój dziecka. Czy to wyszukiwanki, czy książeczki z okienkami, każda z nich jest niezwykle wartościowa i pozwala naszym małym pociechom uczyć się wielu nowych rzeczy poprzez zabawę. I nie inaczej jest w przypadku serii stworzonej przez Stepanke Sekaninową, w której to dzieci poprzez historię ze smokiem, kopciuszkiem i królem, dowiedzą się bardzo ważnych informacji dotyczących ekologii, dobrych manier oraz tego, jak ważna jest higiena osobista w codziennym życiu. Każda z książek jest przepięknie wydana, oczywiście twarda oprawa i przecudowne ilustracje dodatkowo zachęcaja do sięgnięcia właśnie po te pozycje. Nie dość, że zachwycają to jeszcze uczą wielu przydatnych rzeczy. Czego chcieć więcej?
"Bądź zdrowy jak smok przez cały rok!" czyli uczymy się higieny razem ze smokiem, który niestety takowej nigdy nie przestrzegał. Na jego szczęście pojawiła się w jego życiu królewna, która pewnego dnia usłyszała z lasu jego zawodzenie i postanowiła mu pomóc. Przyczyną cierpień nieszczęsnego smoka okazały się zepsute i czarne zęby! A sami dobrze wiemy, że ból zęba to chyba jeden z najgorszych bóli jaki może być, prawda? Będący pod opieką królewny smok, od teraz będzie musiał zacząć dbać o higienę nie tylko jamy ustnej, ale też zacznie dbać o swoje zdrowie. W książce znajdziemy wiele przydanych rzeczy i informacji, które z pewnością przydadzą się naszym dzieciom w codziennym życiu. Dowiemy się jakie produkty są dobre dla zębów, oraz te, przez które nasze zęby się psują. Poznamy prawidłowy sposób ich szczotkowania oraz prawidłowy sposób mycia rąk, na podstawie załączonych obrazków. Dodatkowo dzieci nauczą się, że porządek w pokoju to bardzo ważna sprawa, a każda rzecz która się w nim znajduje ma swoje miejsce. No i oczywiście, poznamy tajniki zdrowego życia - takie jak ruch, ćwiczenia, odpowiednia ilość snu oraz zdrowe posiłki. Wszystko to dzięki smokowi i królewnie, którzy w fantastyczny sposób prezentują nam te wszystkie zdrowe i codzienne czynności, które nasze dzieci codziennie powinny praktykować, by po czasie stało się to ich dziennym nawykiem.
Każda z książek Stepanki Sekaninovej za pomocą ciekawych i prostych historii, daje całą masę potrzebnych informacji, którymi powinniśmy "zalewać" nasze pociechy, po to aby w przyszłości poprawiła się jakość ich życia. Czy to odpowiednie dbanie o siebie, maniery, a nawet dbanie o środowisko, w którym żyjemy. Wszystko to jest ogromnie ważne, bowiem - nie oszukujmy się - przyszłość naszych pociech w największym stopniu będzie zależała od nich. Jeśli my nie zadbamy o odpowiednie nauczenie ich poprawnych wzorców, to niestety w przyszłości nawarstwi się jeszcze więcej problemów niż mamy teraz. Książki bardzo dobrze ukazują problemy o których mówią, dodatkowo pokazując co trzeba zmienić aby "lepiej żyć". Za pomocą ciekawych ilustracji, nasze dzieci szybciej zrozumią o czym mowa w przedstawionych w książkach historiach. Świetna seria, którą polecam każdemu rodzicowi, który chce wyrobić w swoich dzieciach odpowiednie nawyki "życiowe"!

• ..CZYTANIE Z LIDUSZKĄ
  • Dziecionkowe
  • Dla najmłodszych
  • .2023
  • Współpraca
  • '23
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Bądź zdrowy jak smok przez cały rok!