Kicia Kocia. Wiosna

Okładka książki Kicia Kocia. Wiosna Anita Głowińska
Okładka książki Kicia Kocia. Wiosna
Anita Głowińska Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Kicia Kocia (tom 34) Seria: Kicia Kocia opowieści dla młodszych dzieci
24 str. 24 min.
2023-03-08
2023-03-08
24 min.

Okładka książki Jadzia Pętelka ma gila Agata Łuksza, Barbara Supeł
Jadzia Pętelka... Agata Łuksza, Barba...
Okładka książki Wielkie mycie zębów w zoo Günther Jakobs, Sophie Schoenwald
Wielkie mycie ... Günther Jakobs, Sop...
Okładka książki Pucio na wsi. Ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci Marta Galewska-Kustra, Joanna Kłos
Pucio na wsi. ... Marta Galewska-Kust...
Okładka książki Przytulozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Przytulozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Gekon, który odkrył echo Rachel Bright, Jim Field
Gekon, który o... Rachel Bright, Jim ...

Książeczka z serii Kicia Kocia dla dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolaków. Reasumując krótko dla dzieci w wieku 2-6 lat. Ja już czytałam nawet półtorarocznemu dziecku.
Format kwadratowy, dopasowany do rączek dziecka. Okładka miękka. Papier kredowy. Bogato ilustrowana w sposób zrozumiały i wyrazisty dla najmłodszego czytelnika. Kreska , jakby malowało dziecko pisakiem. Jednocześnie malunki są bardzo ładne, bogata gama kolorystyczna. Seria na równi konkuruje z Puciem Marty Galewskiej - Kustry. Jest to komplet książeczek edukacyjnych.

Kicię Kocię zna każdy przedszkolak. Jest uwielbiana i bardzo popularna tak jak i jej towarzysze kotek Pacek, Julianek, Adelka.
Dzieci utożsamiają się z Kicią Kocią, która jest kotkiem, ale jest ubrana jak dziecko i poza tym zachowuje się tak samo jak ono.
Na tym polega fenomen tej książeczki. W każdej części przeżywa niesamowite przygody ,porusza tematy ważne dla przedszkolaków, zderza się z codziennością, ale bardzo istotną dla maluchów.
Jest to nauka poprzez zabawę i rozrywkę. Napisana prostym , zrozumiałym dla małego czytelnika słownictwem.

Ta część opowiada o pierwszych zwiastunach wiosny, które można dostrzec w parku.
Są to mianowicie pączki liści na drzewach, pierwsze wiosenne kwiatki jak przebiśniegi, zawilce, przylaszczki, sasanki, wierzbowe kwiaty – bazie, żółte długie zwisające kwiaty leszczyny – kotki.
Dzieci dowiedzą się, że jesienią na leszczynie będą dojrzewać orzechy.
Również oznaką wiosny jest to ,że zwierzątka budzą się z zimowego snu. Razem z Kicią Kocią i Packiem oraz ich mamami będziemy ratować chorego jeżyka. Ważny będzie transport w kartoniku pod ciepłym materiałowym okryciem do gabinetu weterynaryjnego. Pan weterynarz udzieli pierwszej pomocy, przeprowadzając diagnozę. Następnym krokiem będzie zgłoszenie telefoniczne o przypadku jeżyka do Straży Miejskiej. Ta ostatnia wysyła Eko-Patrol do punktu weterynaryjnego i odstawiają jeżyka do schroniska dla dzikich zwierząt. Po doprowadzeniu jeżyka do formy , jeż wypuszczany jest na wolność. Dzięki Kici Koci dzieci uczą się procedury jak postępować w momencie znalezienia chorego zwierzaczka. Piękna mądra książeczka.

Polecam całą serię!

Po przeczytaniu tej części historii Kici Koci od razu pobiegliśmy do ogródka sprawdzić czy również u nas rosną takie wspaniałe kolorowe i pachnące kwiaty jak: przebiśniegi, zawilce, przylaszczki czy sasanki. Pierwsze oznaki wiosny to nie tylko rośliny, ale również budzące i spacerujące się zwierzaki. Kicia Kocia spotyka jeża i razem z mamą postanawiają uratować go przy pomocy weterynarza oraz pracowników z Eko patrolu.

Kicia Kocia niejednokrotnie staje przed wyzwaniami bliskimi każdemu dziecku i pomaga dojrzeć dobre rozwiązania sytuacji.

W tej części przygód Kici Koci związanych z wiosną, spaceruje ona z mamą i wypatruje jej oznak. Pojawia się jej przyjaciel, Pacek, z którym odnajdują zwierzę wymagające pomocy medycznej oraz obserwują rośliny specyficzne dla tej pory roku.
Jak potoczy się historia i jakie wnioski wyciągną z tej lekcji mali czytelnicy?

Cała seria jest u nas w domu bardzo lubiana.

Jak potoczy...

O pierwszych oznakach wiosny i... ratowaniu jeża. Mnie się podobało.

O pierwszych oznakach wiosny i... ratowaniu jeża. Mnie się podobało.

• Dla dzieci
  • Nie-komiks