#Mama i tata dadzą radę

Okładka książki #Mama i tata dadzą radę Lucyna Mirzyńska
Okładka książki #Mama i tata dadzą radę
Lucyna Mirzyńska Wydawnictwo: eSPe poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
eSPe
2023-02-13
2023-02-13
9788382011876
dziecko mma tata rodzicielstwo poród położna noworodek niemowlak

#Mama i tata dadzą radę" to taka książka, która jest jak solidny kompas dla przyszłych rodziców - prowadzi przez mroczne labirynty ciąży, porodu i pierwszych miesięcy z maluszkiem. Autorka trafia w sedno, co jest istotne dla tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w rodzicielstwie.

Co mi się podoba w tej książce? Otóż to, że autorka nie tylko dostarcza praktycznych porad, ale też robi to z humorem i empatią. Czytając ją z moją żoną, nie tylko zdobyliśmy sporo przydatnej wiedzy, ale też trochę się pośmialiśmy i poczuliśmy, że nie jesteśmy sami w tych wszystkich nowych, czasem niezręcznych sytuacjach.

Krótka, zwięzła recenzja? Polecam tę książkę każdemu, kto spodziewa się dziecka i potrzebuje solidnej dawki wiedzy, podaną w przystępny sposób.

Ta książka to obowiązkowa pozycja i kompendium wiedzy dla przyszłych rodziców. Mój mąż przeczytał ją szybciej niż ja i został jednym z wielu fanów autorki:)
Oprócz posiadanej wiedzy i profesjonalizmu Pani Lucynka to prywatnie osoba bardzo ciepła i empatyczna, dla której nie ma tematów nie do rozwiązania, a jej książka to niesamowite wsparcie dla ludzi, co dopiero raczkujących w roli rodziców.
Polecamy! ;)

Bez dwóch zdań jest to kopalnia wiedzy i porad dla przyszłych rodziców! Dzięki rozdziałom poświęconym osobemu etapowi, w łatwy sposób odnajdziemy odpowiedni dla siebie temat.

Zdecydowanie jest to książka, która pozwoli się przygotować do cudownego wydarzenia jakim są narodziny dziecka, masa wskazówek oparta na doświadczeniu oraz wiedzy medycznej i pedagogicznej. Dzięki niej opracujemy plan porodu, przygotujemy odpowiednią wyprawkę czy poznamy wskazówki odnośnie karmienia piersią. A to tylko malutka część tej cudownej wiedzy!

Wspaniała, wartościowa książka pełna przykładów z naszego rodzimego podwórka. Warto czytać książki polskich położnych / lekarzy, bo znają realia naszego kraju.

Książkę polecam z czystym sumieniem. Dla mnie jako osoby bez doświadczenia w macierzyństwie stanowi ona zbiór potrzebnej wiedzy. Wszystkie informacje w niej zawarte zostały spisane w przejrzysty i prosty sposób, który z łatwością można przyswoić. Po jej przeczytaniu wiem, że Mama i Tata Dadzą Radę 🙂

Ksiązka napisana w taki sposob ze nie mozna sie od niej oderwac, same konkrety. Czytalam tez inne ksiazki ale bylo duzo oczywistosci i uwaga sie sama wylaczala po kilku stronach, przez to czytanie rozciagniete na kilka miesiecy.
"Mama i tata dadza rade" przeczytane w 3 dni, potem jeszcze raz zeby pozaznaczac tacie najwazniejsze fragmenty;)
Ogromna ilosc wiedzy, latwo przygotowac sobie liste rzeczy o ktorych trzeba pamietac, co spakowac do szpitala, jak skompletowac wyprawke, jak wyglada porod, laktacja, pozycje do karmienia, kapanie, zjawiska adaptacyjne itd.
Dodatkowo szare strony z zadaniami dla taty.
W srodku ksiazki fotografie podsumowujace (np. z pozycjami do karmienia).
Mozna czytac inne ksiazki, ale od tej na pewno warto zaczac zeby ulozyc sobie wszystko w glowie i poczuc sie pewniej, a potem mozna dobudowywac na tej solidnej podstawie;)

Ogromna ilosc wiedzy, latwo...

Hej kochani,
mam dla Was dzisiaj bardzo ciekawą pozycję nie tylko dla przyszłych mam, ale także to idealna książka dla tatusiów. W tym poradniku znajdziecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania, nie będziecie już musieli szukać ich na forach internetowych czy pytać znajomych. Autorka książki, a zarazem cudowna kobieta i położna przeprowadza nas poprzez poród, dowiemy się jak przygotować się do tego wyjątkowego dnia, co warto mieć ze sobą w szpitalu, opisane są dokładnie wszystkie fazy porodu. Autorka nie zostawiła bez echa tematu połogu, poruszyła też temat karmienia piersią - między innymi wszystkie jego zalety, co robić żeby karmienie było efektywne, a także jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej. Bardzo fajnie też opisana jest opieka nad noworodkiem- zjawiska adaptacyjne, kąpiel noworodka czy też jak poradzić sobie gdy maluszek płacze. Znajdziemy tu też odpowiedzi na pytania dotyczące pierwszego wyjścia na spacer.

Bardzo podoba mi się ta książka to takie kompendium wiedzy w pigułce dla młodych często przerażonych rodziców. Na forach różne rzeczy ludzie piszą, tu znajdziemy nawet wskazówki co nam się należy, o czym powiennien poinformować nas lekarz ale niestety nie każdy to robi.
Jest to idealny prezent dla każdej mamy i taty. Bardzo się cieszę, że mam tą książkę w swojej biblioteczce.

Hej kochani,

Szczerze polecam ten tytuł wszystkim spodziewającym się dziecka. Jestem mamą od paru tygodni, książkę przeczytałam będąc jeszcze w ciąży ale do tej pory ciągle zaglądam do niej w poszukiwaniu rad i podpowiedzi. Zdecydowanie jedna z najlepszych pozycji przygotowujących do rodzicielstwa, pełna rzetelnych i przydatnych informacji.

Książka godna polecenia wszystkim przyszłym mamom i tatom. Zawiera mnóstwo przydatnych wskazówek i informacji, przekazanych w prostej formie. Po jej przeczytaniu czuję się dużo pewniej w roli przyszłej mamy. :)

Książka jest napisana w prosty i przystępny sposób. Merytorycznie, pokazuje wszystkie ważne aspekty wczesnego macierzyństwa - niekoniecznie w taki sposób, jak przyzwyczaiły nas media i marketing firm. Bardzo mi się podoba w niej to, że nie zawsze więcej znaczy lepiej - czy chodzi o pielęgnację dziecka, czy też np. o wiele niepotrzebnych w praktyce gadżetów. Książka zawiera dużo doświadczeń zawodowych autorki - co też lepiej przedstawia realia tego jak jest, a nie pokazuje wyobrażeń odnośnie macierzyństwa. Przy okazji - pozwala się spokojniej przygotować na macierzyństwo, bez poczucia niedostatecznego przygotowania.
Finalnie dziecku potrzeba jednego - bliskości matki "tylko" i "aż" tyle - co wydaje mi się najlepszym przekazem tej książki.

Nie jest to suchy poradnik krok po kroku, instrukcja obsługi dziecka - to bardziej wskazówki dla mamy i taty, że dadzą radę w tej nowej drodze :)

• RODZICIELSTWO
  • .2023

Dodaj cytat z książki #Mama i tata dadzą radę