Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa. Sprawdzone rady położnej rodzinnej.

Okładka książki Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa. Sprawdzone rady położnej rodzinnej. Lucyna Mirzyńska
Lucyna Mirzyńska Wydawnictwo: eSPe poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
eSPe
2018-01-01
2018-01-01
macierzyństwo rodzicielstwo dziecko

Dzień dobry, Kochani 😘

Chcę Wam dziś nieco więcej opowiedzieć o poradniku, który powinna mieć i przeczytać każda przyszła mama, czy świeżo upieczeni rodzice.

Jak wiecie, niedawno po raz pierwszy zostałam mamą, dlatego tematyka macierzyństwa jest mi bardzo bliska. Część z Was zapewne wie, że borykałam się z różnymi trudnościami w okresie okołoporodowym, a teraz wiem, że odpowiednia Położna potrafi poprowadzić przez trudniejsze meandry rodzicielstwa.

W ciąży czytałam wiele publikacji na temat rozwoju dziecka, przebiegu ciąży, opieki nad noworodkiem, porodu naturalnego i żadna, dosłownie żadna z tych książek nie była tak pomocna, jak „Pierwsza pomoc w nauce macierzyństwa autorstwa pani @lucynamirzynskapolozna, Wydawnictwa Espe @wydawnictwo.espe
Co więcej, niektóre z tych publikacji wzmagały we mnie strach i wzbudzały lęk przed ciążą, porodem.

Bardzo żałuję, że wcześniej nie trafiłam na tę książkę, bo z kilkoma ważnymi sprawami poradziłabym sobie znacznie lepiej, nie przepłaciłabym tych pierwszych pięknych chwil stresem, nerwami i niepokojem, np. w kwestii laktacji czy płaczu Dziecka.

Pani Lucyna prostym językiem, krok po kroku prowadzi nas przez ten wyjątkowy czas, łagodząc obawy niekiedy zdezorientowanego rodzica. W poradniku jest zawartych wiele naprawdę cennych rad i wskazówek. Nie wiedziałam nawet, że mleko mamy sprawdza się przy odparzeniach.

Moim zdaniem jest to niezwykle merytoryczna, rzetelna i pomocna publikacja, dzięki której można przygotować się do tej najważniejszej życiowej roli, roli rodzica. Mając tę wiedzę, łatwiej będzie uczyć się opieki nad niemowlęciem w praktyce.

Od niektórych z Was wiem, że czujecie się zagubione, a wiem, że ta lektura Wam pomoże uporać się z tymi pierwszymi obawami. To must have każdej przyszłej mamusi 💖💖

Pięknego dnia 🌺

Dzień dobry, Kochani 😘

Poradnik napisany jest praktycznym, zrozumiałym językiem, z jasnym podziałem rozdziałów i wytłuszczeniem najważniejszych kwestii. W ten sposób można łatwo wrócić do nurtujących nas pytań po czasie. Położna ma natomiast poza ogromną wiedzą kilka kontrowersyjnych poglądów m.in. w kwestii użycia mleka matki czy rodziców niebędących małżeństwem. Dodatkiem do książki jest lista rzeczy do wykonania dla taty oraz przykładowy plan porodu.

🌼RECENZJA🌼

Przychodzę dzisiaj z recenzją książki krakowskiej położnej @lucynamirzynskapolozna pt. "PIERWSZA POMOC W NAUCE MACIERZYŃSTWA".

Pierwszą moją reakcją, zaraz po otwarciu książki, było zdziwione pytanie do samej siebie MATKO, CZEMU TU NIE MA OBRAZKÓW???

Długi czas zbierałam się do tej recenzji przez brak OBRAZKÓW ;)
I bardzo żałuję bo pomimo braku obrazków i ogromu zdjęć książka jest bogata w wiedzę! Naprawdę!
Nie jest gruba przez ogromne obrazki, jest gruba bo jest napisane dużo mądrych rzeczy:)

Ja jestem strasznym wzrokowcem, ale też nie przepadam za nadmiarem koloru ;) jednakże jak zaczęłam wczytywać się w treści zmieniłam zdanie 💚

Książka jest naprawdę dobra! Wypełniona treściami, które są naprawdę potrzebne przyszłym rodzicom.

Z książki dowiesz się m.in.:
❓Czy da się przygotować do porodu?

❓Jakie są najbardziej popularne mity dotyczące karmienia piersią?

❓No i bardzo ważne pytanie ;) czy i kiedy iść z mężem na randkę po porodzie? ;)

Ale to tylko kropla w morzu!

W większości przypadków to kobiety czytają i przygotowywują się teoretycznie z książek do porodu i macierzyństwa, a mężczyźni poprostu wyczekują porodu pełni gotowości:)
Książka jest wyjątkowa także pod tym względem, że znajdują się tutaj zadania dla taty ;) Panowie, coś tylko dla Was :) naprawdę:)

Książka naprawdę warta uwagi ❤

Dziękuję @wydawnictwo.espe za kolejną super pozycję do recenzji!

Post nie jest sponsorowany, mimo to polecam zajrzeć na stronę wydawnictwa www.boskieksiazki.pl ❤❤❤

🌼RECENZJA🌼

Długi czas zbierałam się do tej recenzji przez brak OBRAZKÓW ;)
I bardzo żałuję bo pomimo braku obrazków i...

Zakupiłam tę książkę, ponieważ nigdy nie miałam styczności z noworodkiem, a w niedługiej przyszłości będę opiekować się taką małą istotką.
Książka składa się z 4 głównych rozdziałów i większej ilości podrozdziałów. Napisana jest przez położna z ponad 30letnim doświadczeniem. Każdy temat dotyczący porodu, połogu, opieki jest opisany w przystępny sposób. Nie jest napisane że wszystko jest piękne i kolorowe począwszy od porodu do opieki nad dzieckiem. Również autorka nie straszy bólem porodowym tylko wymienia alternatywy jak go zminimalizować.
W książce znajduje się dużo przydatnych rad dla początkujących rodziców, niektóre wydają się dosyć dziwne a inne są przekazywany z pokolenia na pokolenie.
Polecam książkę, ponieważ jest napisana przystępnym językiema, przede wszystkim ujęte są w niej warunki panujące w Polsce a nie za granicą.

Idealna pozycja dla przyszłych rodziców, ale również studentek położnictwa. Skarbnica wiedzy poparta wieloletnim doświadczeniem i wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka może tylko doprowadzić do sukcesu jakim jest ta książka

Dobry poradnik dla rodziców. Dużo cennych wskazówek.

Dobry poradnik dla rodziców. Dużo cennych wskazówek.

Będąc w ciązy przeczytałam masę różnych książek na ten temat. Ta, to dla mnie absolutny must have, ponieważ nie tylko omawia Polskie standardy okołoporodowe, ale także udziela praktycznych wskazówek i informacji jak ogarnąć dziecko i na co należy się przygotować. Same konkrety, bez lania wody, jak to jest w przypadku wszystkich amerykańskich autorów, których książki kompletnie mi nie podchodzą. Książka bardzo dobra dla przyszłych tatusiów, bo każdy rodział zawiera podsumowanie skierowane właśnie do nich. Serdecznie polecam. Jedynym minusem tej książki jest w zasadzie brak jakichkolwiek informacji o porodzie drogą cesarskiego cięcia, w tym zakresie polecam książkę wydawnictwa Natuli.

Czy do macierzyństwa można się przygotować? Czy można się go nauczyć z książek? Chyba jeszcze nie wydano takiej książki, która nauczyłaby nas rodzicielstwa i pozwoliła w pełni przygotować się do nowej roli. Natomiast są coraz częściej wydawane książki godne uwagi, które poruszają temat porodu, karmienia, właściwej pielęgnacji, czy chociażby prawidłowego podnoszenia i noszenia dziecka.

Należy zadać sobie podstawowe pytanie: czy możemy polegać wyłącznie na własnym instynkcie w zakresie opieki nad dzieckiem? Owszem, instynkt jest tu podstawą, na bazie której funkcjonujemy chociażby w pierwszych miesiącach z maluchem. Jednakże jak bardzo cennych informacji możemy się dowiedzieć w zakresie niemowląt, doceni ten kto choć raz sięgnął po nieco więcej wiedzy, niż ta, którą "sprzedają" nam nasze czy inne mamy, babcie.
Położna rodzinna Lucyna Mirzyńska, zawodowo związana z Krakowem, przedstawia mamom w ciąży, jak i świeżo po porodzie kompendium podstawowej wiedzy nt. porodu, połogu, karmienia piersią, adaptacji noworodka. Fachowa, a przede wszystkim - co zasługuje na podkreślenie - aktualna wiedza z zakresu położnictwa, ginekologii, laktacji, prawidłowej pielęgnacji noworodka stanowi clou tej książki.
Rodzice znajdą tutaj takie informacje jak:
- prawa przysługujące kobiecie w ciąży i podczas porodu;
- przygotowanie do porodu, jego pierwsze oznaki, minimalizowanie bólu i medykalizacja;
- zagadnienia związane z połogiem;
- obszerna dawka wiedzy nt. karmienia piersią;
- kąpiel noworodka, zabiegi higieniczne, a nawet temat pieluszek wielorazowych i chusty;
- wyprawka dla mamy i malucha i wiele innych.
Pani Lucyna nie bała się wspomnieć nawet o kontrowersyjnym temacie szczepień oraz zabiegu Creed'ego.

Aktualne wytyczne, najnowsza wiedza potwierdzona badaniami, jak i wieloletnim doświadczeniem autorki czynią tą książkę bardzo profesjonalną.
Mimo formy poradnika książkę czyta się lekko i przyjemnie.
Dla niejednego czytelnika wiele informacji będzie usystematyzowaniem dotychczas pozyskanej wiedzy w tytułowym zakresie, natomiast dla niejednego rodzica (tak, rodzica, bo macierzyństwo to też współudział ojców) będzie to potężna dawka przydatnej wiedzy na starcie z noworodkiem. Polecam.

• Wyzwanie 2019