Nakarm, naucz i puść wolno

Okładka książki Nakarm, naucz i puść wolno Izabela Antosiewicz
Okładka książki Nakarm, naucz i puść wolno
Izabela Antosiewicz Wydawnictwo: przytulam.pl poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Nakarm, naucz i puść wolno. Jak wychować dzieci na szczęśliwych dorosłych.
przytulam.pl
2020-07-14
2020-07-14
poradnik rodzina nastolatkowie wychowanie rodzicielstwo życie z nastolatkiem miłość w rodzinie talenty rodzicielstwo oparte na mocnych stronach metoda zielonego ołówka izabela antosieiwcz przytulam.pl

Prezentowana treść książki wynika z głębokiej wiary autorki w Boga i to jest wprost napisane na początku. To nie jest pozycja naukowa, to pozycja katolicka na temat wychowania.

Jakie dzieci wyrastają na tytułowych szczęśliwych dorosłych? Po lekturze ma się przeświadczenie, że te dzieci, które wyrastały ucząc się świetnie ukrywać problemy przed wychowawcą byleby ten nie wtykał nosa i nie "rozwiązywał" konfliktu po swojemu

Pozycja jest o tym jak wychować dzieci tak, żeby TO RODZICE nie mieli z nimi problemów i żeby dzieci nie przychodziły ze swoimi problemami... Dzieci będą ukrywać swoje spory i problemy przed rodzicami żeby uniknąć konsekwencji prezentowanego przez autorkę podejścia wychowania. I to jest w książce idealnie ukazane: jak dzieci zaczynają unikać udziału rodziców w rozwiązywaniu konfliktów, bo wiadomo, że konflikt wtedy będzie rozwiązany tak, żeby rodzice nie odczuwali skutków konfliktu i nie mieli problemów choćby ze słuchaniem awantur.

Autorka uważa za swój sukces wychowawczy to, że po absurdalnie długich rozmowach i negocjacjach z dziećmi dzieci te drugi raz nie będą chciały angażować rodziców w ich problemy, właśnie dlatego żeby uniknąć tych absurdalnie długich rozmów... Po przemaglowaniu syna kilka godzin ten wolał drugi raz na oczach rodziców awantur nie robić.
Czyli jak wychować dzieci, żeby rozwiązywały problemy same lub po prostu je ukrywały, bo rozwiazywanie ich z rodzicami jest zbyt irytujące, męczące i niezadowalające z punktu widzenia dzieci i to jest wtedy SUKCES autorki!
Autorka wprost napisała, że w innej rodzinie w której również pomagała rozwiązać problem z dzieckiem też osiągnęła swój SUKCES, tylko że to dziecko już nie chce żeby ta ciocia była zapraszana do ich domu...

Jeśli kogoś przekonałam do lektury to polecam, pozycja jest krótka i gdyby nie regularne dysonanse poznawcze w jakie wprawia wystarczyłaby na jeden wieczór

Bardzo mądra książka o relacjach z dziećmi. Na pewno jeszcze do niej wrócę.

Bardzo mądra książka o relacjach z dziećmi. Na pewno jeszcze do niej wrócę.

Książka napisana lekkim przystępnym językiem, czyta się bardzo szybko. Każdy z niej coś może wziąć dla siebie. Warto polecić ją każdemu, nawet jeżeli dzieci są już duże i nie potrzebują od nas tyle uwagi.

Inspirująca!

Inspirująca!

Cudowna, ciepła i do ciągłego zaglądania. Jakże otworzyło mi oczy historia o belce w oku. Autorka jest mamą trójki już dorosłych dzieci. Oboje z mężem mieli rytuał wspólnych sobotnich poranków i gdy rozmowa zeszła co nas denerwuje w naszym synu? Okazało się, że on nie jest wdzięczny. Mama Michała podjęła próbę dziękowania domownikom za pomoc i wniesione zaangażowanie w obowiązki. Wystarczyło zaledwie kilka dni, aby usłyszeć "Wielkie dzięki mamo, że chce Ci się robić dla mnie tak dobre kanapki do szkoły".

Warto czytać i ciągle sobie to przypominać. Wartości po brzegi.

Warto czytać i ciągle sobie to przypominać. Wartości po brzegi.

Cóż, może to książka dla młodych rodziców malutkich dzieci?

Cóż, może to książka dla młodych rodziców malutkich dzieci?

Wspaniała

Wspaniała

"Światem rządzą tylko dwie siły: Miłość i strach.
Tam, gdzie się boimy, rządzi ciemność.
Mrok jest rozświetlany przez Miłość. (...)
Tylko Miłość zwycięża strach."

Książka lekka w formule, pełna jest zagadnień, nad którymi warto się pochylić. Dla rodziców i nie tylko. Polecam.

"Światem rządzą tylko dwie siły: Miłość i strach.
Tam, gdzie się boimy, rządzi ciemność.
Mrok jest rozświetlany przez Miłość. (...)
Tylko Miłość zwycięża strach."

Każdy rodzic nastolatka powinien ją przeczytać, a najlepiej już 9latka:)
Polecam każdemu rodzicowi chcącemu usłyszeć swoje dziecko.

Każdy rodzic nastolatka powinien ją przeczytać, a najlepiej już 9latka:)
Polecam każdemu rodzicowi chcącemu usłyszeć swoje dziecko.

• Poradniki
  • Dzieci