Demonofil. Początek

Ridero
2023-05-01
2023-05-01
horror groza akcja

Bruno Siak to autor, którego twórczość odkryłem dzięki jego obecności na platformie YouTube. To tam, na jego kanale, można znaleźć nagrania, na których autor oddaje głos swoim opowieściom.

Demonofil jest jednym z cykli prezentowanych przez Siaka, który zdobywa przychylność odbiorców regularnością publikacji i formatem przypominającym creepypasty.

W książkowej formie "Demonofil" zabiera nas w podróż do początku cyklu, gdzie czytelnik może poznać genezę tytułowego bohatera, Karola Fila, i dowiedzieć się, jak zaczęła się jego droga jako osoby zajmującej się rozwiązywaniem problemów związanych z nadprzyrodzonymi siłami.

Styl książki może wydawać się nieco "surowy" – termin, który być może najlepiej oddaje bezpośredniość i oszczędność środków wyrazu autora. Mimo to, lektura ta wciąga nie mniej niż odsłuchiwane opowieści. Książka może pozostawić pewien niedosyt, gdyż zawartość to jedynie ułamek szerszej historii, która rozgrywa się dalej na łamach kanału autora na YouTube. Z niecierpliwością czekam na dalszą część w formie drukowanej.

W książkowej formie...

Ciekawy pomysł, dobra lektura. Opowiadania trochę nierówne, jedne lepsze, inne gorsze. Czasami zachowania bohaterów czy rozwiązania akcji trochę naiwne, ale muszę oddać autorowi, że wciągnął mnie świat, który wykreował.

Ksiąxżka naprawdę super , bohajatera da się lubić ,

Ksiąxżka naprawdę super , bohajatera da się lubić ,

Świetna super siẹ czytało ,czekam na nastẹpne od tego autora

Świetna super siẹ czytało ,czekam na nastẹpne od tego autora

Opowiadań z serii Demonowil nie da się nie lubić - przyjemna rozrywka na wieczory, a bohater to fajny facet, co tydzień czekam na to co mu się przydarzy.

Długo zastanawiałam się nad opinią tego tytułu. Zacznę tak: Bruno Siak to moim zdaniem nieoszlifowany diament. Diament - ponieważ jego wyobraźnia jest niepowtarzalna, wyjątkowa, niosąca w sobie niespotykany nigdzie indziej klimat na tle polskiej scenerii. Nieoszlifowany - bo szczególnie kiedy się czyta to dostrzega się niedociągnięcia w formie, błędy stylistystyczne. Ale to wada i zaleta jednocześnie - jak się już jest pisarzem przemielonym przez formę - trudniej przychodzi oryginalność, wolność w wyrażaniu.
Początek serii Demonofil jest bardzo interesujący, przyciągający uwagę do tego autora. Pokazują się w nim pewne schematy, używane w kolejnych opowiadaniach, bardziej dojrzałych i przemyślanych. Bohaterzy też są młodzi, sprytniejsi niż wiele postaci z horrorów klasy B - a mimo to sprowadzają sobie na głowę siły nieczyste, często śmierć. Warto posłuchać - warto przeczytać, by wgłębić się w siakowe uniwersum. Daję 9 gwiazdek na zachętę by pracować nad formą, a za wyobraźnię i całokształt twórczości daję 11/10.

Bardzo wciągający zbiór opowiadań. Uwielbiam Opowieści Siaka. Każda opowieść jest indywidualna, a zarazem wszystkie idealnie się łączą. Autor ma ciekawe pomysły. Opisy są precyzyjne i działają na wyobraźnię. Bardzo przyjemnie się czyta, choć jeszcze przyjemniej się słucha :) Fajna książka na spędzenie wolnego czasu!

Opowiadania zaslugujace na uwage milosnikow gadunku, swietne jako towarzysz podrozy albo zwyklego relaksu, wyobraznia i pomyslowosc autora wyjatkowa i to dopiero Poczatek!

Zbiór opowiadań z dla fanów horroru. Warto nabyć i przeczytać albo posłuchać. Idealne na relaks po pracy ;) seria z dużym potencjałem na następną część

Fantastyczny zbiór opowiadań dla miłośników horroru.Jesli macie ochotę na trochę grozy i strachu to polecam.Akcja każdego opowiadania wciąga, interesuje i ciekawi.Warto przeczytac

• Chcę kupić
  • Legimi - Fantastyka
  • Groza
  • Horror i fantastyka które chcę przeczytać
  • HORROR
  • Chcę