The Summer We Fell

Okładka książki The Summer We Fell Elizabeth O'Roark
Okładka książki The Summer We Fell
Elizabeth O'Roark Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Pewnego lata (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Pewnego lata (tom 1)
Kindle Edition
2023-04-06
2023-04-06
miłość seks new adult

Współpraca reklamowa wydawnictwo papierowe serca

☀️Opis:

Juliet dziewczyna, która swoją przeszłość chce zostawić daleko za sobą, doświadczyła dużo zła od strony swoich najbliższych i chce o tym zapomnieć. Lecz, czy tragedie da się wymazać?

Kiedy zamieszkała w domu z rodziną pastora, myślał, że jej życie zaczyna wracać na właściwe tory. A kiedy obdarzyła uczuciem ich syna Danny’ego myślała, że świat zaczyna nabierać barw. Nie wzięła jednak pod uwagę, że było to tylko chwilowe i szybko zorientowała się, że każdy dookoła wysługuje się nią i każe jej tym płacić za dach nad głową.

Przytłoczona ciągłymi obowiązkami Juliet zaczęła ukrywać to, co na prawdę czuję i z całych sił stara się być taką osobą, za jaką ma ją Danny i jego rodzice.

Wszystko się zmienia, gdy pewnego lata Danny przyprowadza do domu swojego przyjaciela. Lukę szybko dostrzega co Juliet skrywa w sobie i jak bardzo, to ma wpływ na jej samopoczucie oraz może wpłynąć na dalsze jej życie. To on widzi jej piękno i pcha ją w stronę marzeń. Lecz, czy to wystarczy by w końcu zechciała rozwinąć skrzydła i wzbić się do nieba?

☀️Recenzja:

Myślałam, że ta książka będzie lekkim romansem, jednak okazało się, że ma w sobie coś więcej. Autorka pokazałam nam jak może wyglądać życie osoby, która marzy, ale boi się sięgnąć po te marzenia. Otwiera nam oczy na różne życiowe decyzje i pomaga zrozumieć, że do końca trzeba wierzyć i dbać o siebie, nie tylko o innych.

Główna bohaterka Juliet jest tak miłą i sympatyczną osobą, tyle złego w życiu jej się przytrafiło, zamknęła się na siebie i zaczęła robić to, co inni jej kazali. Nie mogłam znieść zachowania Danny’ego nie wiem, jak można tak przywłaszczyć człowieka i mówić mu co ma robić w danym momencie. Nie polubiłam się z tym bohaterem. Jednak Lukę, który od razu dostrzegł w niej to, co inni dotychczas nie potrafili, troszczył się o nią, mimo że na początku Juliett ego nie widziała.

Wiem, że Lukę i Juliet nie byli święci i mogli inaczej rozwiązać niektóre sytuacje, mimo to polubiłam ich i kibicowałam, aby ułożyli sobie życie, o jakim marzyli.

Tak to była piękna i zarazem bolesna historia, ale cieszę się, że mogłam zapoznać się z piórem autorki i nie mogę się doczekać, aż sięgnę po inne jej książki.

Współpraca reklamowa wydawnictwo papierowe serca

☀️Opis:

Przyznam że z początku miałam problem z tą książką . Ciągnęła mi się , ale z każdym kolejnym rozdziałem powoli się rozkręcała , dopiero gdzieś w połowie stała się naprawdę wciągająca . Daje jej 7/10 w ostatecznym rozrachunku .

Ta autorka zawsze potrafi do mnie trafić… nie mogłam się od niej oderwać. Historia pełna napięcia i chemii. Łapie za serce. Polecam

Elizabeth O'Roark mnie jeszcze nigdy nie zawiodla. Tym razem jednak nie jest to tak oczywista i uroczo zabawna ksiazka jakie ona zwykla tworzyc. Historia jest znacznie bardziej zagmatwana, a frustracja i czas ktorzy bohaterowie musza spedzic na "drodze do siebie" jest niezwykle dlugi. Jednak calosc spina sie w piekna calosc.

O matko! Co to za historia! Co za emocje do samego końca! To moje pierwsze spotkanie z autorką, ale nie ostatnie, bo już czekam na kolejny tom tej serii! Zapowiada się genialnie…♡

Juliet od najmłodszych lat doświadcza w życiu zbyt wiele zła. Jej trudny los odmienia się, gdy za sprawą Danny’ego - syna pastora - zamieszkuje w jego rodzinnym domu. Rodzina Allenów przygarnia ją i otacza opieką, a Danny zostaje jej chłopakiem. Juliet stara się być wdzięczna za wszelką pomoc i życzliwość Allenów, jednak coraz częściej postrzega się jako pomoc domową i kandydatkę na żonę Danny’ego, której najważniejszym celem w życiu ma być opieka nad ukochanym mężem, dziećmi i domem. Dziewczyna nie chcąc wyjść na niewdzięczną rezygnuje ze wszystkich swoich marzeń, by spełnić stawiane jej oczekiwania. Do czasu, aż w ich domu pojawia się przyjaciel Danny’ego - Luke. To on jako pierwszy zaczyna dostrzegać prawdziwą Juliet, zachęca ją w realizacji marzeń i staje w jej obronie za każdym razem, gdy jest atakowana. Gdy dochodzi do tragedii, Juliet chcąc chronić Luke’a pozwala mu siebie znienawidzić i świadomie z niego rezygnuje. Tylko czy można zrezygnować z prawdziwej miłości?

To. Było. Fantastyczne. Już dawno nie emocjonowałam się tak przy żadnej lekturze. Tak bardzo przejęłam się losami Juliet, Luke’a i Danny’ego, że myślałam o nich nawet wtedy, gdy nie czytałam. Gdyby można było wyciągnąć jakąś postać z książki, to chwyciłabym Juliet, mocno ją przytuliła i powiedziała: jesteś wartościowa, zło które Ci się przytrafia NIE jest Twoją winą. Juliet to wspaniała postać, pokochałam ją od początku, współczułam za każdym razem, gdy działa jej się krzywda i wkurzałam, gdy uważała że to jej wina. Jak dobrze, że pojawił się Luke. A Luke, co by tu dużo pisać, jest idealnym kandydatem na książkowego męża. Jeśli jeszcze nie macie swojego egzemplarza, to kupujcie natychmiast! Jestem przekonana, że spodoba wam się ta historia. ♡

Świetna polecam

Świetna polecam

Na półkach: , , , , , , , , ,

Dla fanek ogromnych emocji.

Dla fanek ogromnych emocji.

Niesłychana. Pełna emocjonalnego napięcia.

Niesłychana. Pełna emocjonalnego napięcia.

Szczerze mówiąc to ta książka mnie nie zachwyciła. Było w niej za mało dialogów. Główna bohaterka była bardzo irytująca i nadto słaba. Za mało została opisana jej sytuacja życiowa z sprzed poznania rodziny Allen. Główny bohater trochę ratował sytuację jednak szkoda, że autorka poświęciła mu więcej uwagi.
Książka napisana jest tylko z perspektywy głównej bohaterki. Przeszłość przeplata się z teraźniejszością co powoduje w tym wypadku zamieszanie i trzeba dobrze się skupiać na tym co się przeczytało tak, aby nie zgubić wątku. Jestem trochę zawiedziona..

Książka napisana jest tylko z perspektywy głównej bohaterki....

• Aaa
  • Romans