Kobiety, które nie chcą się bać

Okładka książki Kobiety, które nie chcą się bać Marzena Mawricz
Okładka książki Kobiety, które nie chcą się bać
Marzena Mawricz Wydawnictwo: Rebis Seria: Poradniki psychologiczne nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Poradniki psychologiczne
Rebis
2023-05-16
2023-05-16
psychologia

Bardzo rzeczowa, konkretna wiedza. Objaśnia w bardzo przystępnym języku informacje z czego wynikają poszczególne cechy w dorosłym człowieku.
Bez zbędnego pitu pitu, daje wskazówki jak radzić sobie z lękiem. Bardzo, bardzo polecam, nie tylko kobietom.

KOBIETY, KTÓRE NIE CHCĄ SIĘ BAĆ od Marzeny Mawricz prosto, logicznie i szczerze traktują o tym, co gdzieś w środku mierzwi nie jedną przedstawicielkę płci pięknej. I choć sam opis na początku nie przekonał mnie do tej pozycji, to treść zdecydowanie już tak.

Autorka całą książkę oparła na leku, na tym skąd się bierze, dlaczego go odczuwamy, jak go odczuwamy, czy umiemy sobie z nim radzić, czy w ogóle można się nie bać. Choć nie jest to wielka objętościowo pozycja to zawarte w niej informacje są bardzo obszerne. Mamy tu nie tylko traci psychologiczne, ale i objaśnienia medyczne i naukowe, a to wszystko przedstawione w sposób przystępny dla czytelnika.
Jestem dosyć zaskoczona, ponieważ zazwyczaj nie przepadam za tego typu książkami, a KOBIETY, KTÓRE NIE CHCĄ SIĘ BAĆ jednak przypadły mi do gustu.
Jeśli lubicie takie tematy, to myślę że możecie się skusić i samemu przekonać jak wiele jesteście w stanie wynieść z treści tej pozycji.

Okładka jest utrzymana w stylu poprzednich poradników, jakie miałam okazję przeczytać z tego wydawnictwa. Białe tło, a na samym środku szminka. Ciemno czerwona, a więc moim zdaniem jest to symbol odwagi, pokazania się, jako kobieta. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich jest kilka słów o autorce, a na drugim trzy tytuły poradników, o których wspomniałam, że są podobne okładkowo. Posiada kremowe stronice, czcionkę wystarczającą dla oka. Odstępy między wersami i marginesy zostały zachowane, literówek brak. Podzielona została na rozdziały, a na samym początku mamy spis treści. Wiemy więc, czego się spodziewać.

Nie robiłam sobie nadziei, że książka mnie jakoś zaskoczy. Zafascynuje. Z takich poradników nigdy nie wiadomo, co nas zaskoczy, a co nie. Często jest tak, że pewne treści są powielane, dlatego nie warto zakładać z góry, że pozycja musi nam przypaść do gustu. Tutaj dostaniecie wiele przydatnych uwag, które śmiało zastosować możecie w codziennym życiu. Mamy przedstawione na przykładach w różnych środowiskach, w pracy, na randce, byciu mamą czy partnerką. Pokazuje nam jak oswoić lęk, strach, pokazuje również jak z tym walczyć. Na samym początku mamy objaśnienie, bardzo dokładne co to w ogóle jest ten lęk, skąd się bierze.

Może nie zachwyciła mnie totalnie, ale wyciągnęłam z niej wiele ważnych rzeczy, fragmenty zostały również zaznaczone, by o nich nie zapomnieć i kiedyś powrócić. Mamy wnikliwie omówione, co może być przyczyną lęku, lub również KTO. Ma to duże znaczenie, wierzcie mi. Tak samo mamy sposoby na redukcję stresu i lęku i nie jest to jeden przykład, a ich wiele, każdy umówiony. Warto pochylić nad tą pozycją głowę, bo uważam, że na tym skorzystacie i będziecie zadowoleni.

Oczywiście polecam wszystkim, którzy lubią czytać poradniki, ale również i wszystkim ciekawym lekturą, polecam. Może i Wy znajdziecie w niej coś, co pozwoli Wam pewne rzeczy z życia zrozumieć. Ja co nieco wyciągnęłam i polecam również Wam.

Skąd bierze się lęk? Czego boją się kobiety? Jak pokonać strach i żyć odważnie?

Jeśli nie chcesz się bać, jest to książka dla ciebie

Daj sobie prawo do życia bez leku u strachu.

Jak wiele odbiera nam strach? Jak bardzo może on nas ograniczać? Każdy, kto doświadcza leku wie że bardzo. Podcina skrzydła, odbiera radość, wiarę w siebie , a nawet zaufanie do innych. Bardzo ciężko sobie z tym radzić.

Skąd bierze się lęk, zaburzenie lękowa, a przede wszystkim Jak sobie z tym radzić? Na te pytania odpowiedź znajdziemy właśnie podczas czytanie tej książki

Autorka opowiada nam o lęku, jego źródłach, błędnym myśleniu i nastawieniu oraz zmianach, które można wprowadzić do życia, by nauczyć się radzić sobie z lękiem.

Mamy tu dużo wiedzy, do tego przedstawiona jest ona w przystępny, lekki i interesujący sposób. Książkę czyta się z przyjemnością, dodaje ona motywacji i narzędzi do radzenia sobie z strachem.

Skąd bierze się lęk? Czego boją się kobiety? Jak pokonać strach i żyć odważnie?

Jeśli nie chcesz się bać, jest to książka dla ciebie

Daj sobie prawo do życia bez leku u strachu.

Na półkach: , , , , , , , , ,

Za możliwość przeczytania książki, pt." Kobiety, które nie chcą się bać", dziękuję Wydawnictwu Rebis📙📖💝
Autorka Marzena Mawricz bardzo dobrze opracowała tematykę strachu, stresu, lęku kobiecego.
Podzieliła książkę na 4 części oraz rozdziały.
Każdy z nich dokładnie "wnika" i analizuje psychikę kobiety, z jej słabościami.

"Banie się jest naturalnym stanem, którego oswojenie przez poznanie i zrozumienie może dawać nowe możliwości'.

O tym, że lęk jest ważną i potrzebną nam, reakcją stresową
wiedzieli już nasi przodkowie.
A, to dzięki uwolnionym hormonom organizm jest szybko gotowy do działania, co w sytuacji zagrożenia jest niezbędne.
Na przykładach z życia i na podstawie badań naukowych, mamy tutaj obrazowo przedstawione zagadnienie bólu.
Skąd się bierze w nas kobietach ból, jak sobie pomagać i jak go unikać na przyszłość?
Jakie są metody leczenia zaburzeń lękowych?
Do czego odnosi się skrót "chemicznych posłańców"?
Autorka radzi, na podstawie ćwiczeń desensytyzacyjnych, jak małymi kroczkami pomagać sobie z lękiem.
A kiedy udać się po pomoc do specjalisty.
Przytacza także czas pandemii, szczególnie "obciążający" nasz organizm w całości, w kwestii fizycznej, jak i psychicznej.
To idealna lektura dla mnie, bo wiele wyczytanych w niej mądrości muszę sobie przyswoić.
Na koniec mądra sentencja:

"ZAMIEŃ SWÓJ CODZIENNY TRUD W TWÓJ NIEZWYKŁY ŻYCIA CUD".

Polecam przeczytać, nie tylko Paniom, tę bardzo wartościową propozycję książkową🤗💚🍀

Podzieliła książkę na 4 części oraz rozdziały.
Każdy z nich dokładnie "wnika" i analizuje psychikę kobiety, z jej słabościami.

"Banie się jest naturalnym stanem, którego...

• Poradniki
  • Psychologia
  • Ebook do kupienia
  • Nauka 📚
  • Kobieta w roli głównej
  • Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Może przeczytam