Nina i Józef. Sceny z życia, które minęło.

Okładka książki Nina i Józef. Sceny z życia, które minęło. Liliana Śnieg-Czaplewska
Okładka książki Nina i Józef. Sceny z życia, które minęło.
Liliana Śnieg-Czaplewska Wydawnictwo: Rebis biografia, autobiografia, pamiętnik
Rebis
2023-01-01
2023-01-01
biografia Nina Andrycz Józef Cyrankiewicz

Nina Andrycz i Józef Cyrankiewicz – burzliwe życia

Zmęczyła mnie ta książka, mimo że lubię biografie. Przypuszczam, że autorka chciała napisać o wszystkim, ale czasem mniej, znaczy lepiej. Wprawdzie wzbogaciła moją wiedzę na temat tych dwóch postaci, ale ilość opinii (a te zawsze są różno-skrajne),przytaczanych wypowiedzi, uczyniła książkę może i "monumentalną", lecz nie lekką w odbiorze. Widać za to sympatie i antypatie autorki nie tylko w kwestii dwojga bohaterów - a to uważam za totalnie niepotrzebne. Konkludując: doceniam wkład pracy, lecz chyba nieco traciłam czas podczas lektury...

Na półkach: , , , , , , , , ,

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Rebis💝😊
Książki biograficzne szczególnie lubię, bo można dowiedzieć się wielu cennych ciekawostek z życia ludzi, zwłaszcza tych stojących na "świeczniku".
Autorka Liliana Śnieg-Czaplewska swoim piórem zilustrowała, dwie znane postaci z życia artystycznego i politycznego Polski.
Pani Nina Andrycz piękna kobieta, inteligentna, aktorka teatralna i telewizyjna.
Bardzo lubiłam słuchać wypowiedzi Pani Niny, bo zawsze elegancka, miła, pięknie władająca polszczyzną. Prawdziwa Dama.
Jej mąż Józef Cyrankiewicz, to najdłużej sprawujący swoje rządy premier w historii Polski.
Ich miłość, wspólne życie na dobre i złe, pochodzenie z jakże różnych "światów", było niejednokrotnie tematem nr 1.
Wówczas wiele faktów było zatajonych, informacji prywatnych nie można było "wystawiać" na światło dzienne.
Autorka w swej bardzo dobrze napisanej książce, ujawnia jak naprawdę było i żyło się tej parze w czasach niełatwych, bo wojennych i powojennych.
Ich małżeństwo trwało od 1947 do 1968, ale było "barwne".
Nie obywało się bez kłótni, odmienności zdań, burzliwych emocji.
Pani Nina stawiała pewne warunki, tj: oddzielne sypialnie, zero dzieci, chce pracować w zawodzie.
Zaś Pan Józef "potulnie" się zgadzał, a swoje myślał.
W książce mamy wiele ładnych czarno-białych fotografii.
Polecam📙📖🧡

Za egzemplarz recenzencki dziękuję Wydawnictwu Rebis💝😊
Pani Nina Andrycz piękna kobieta, inteligentna,...

• Otrzymałam w prezencie, posiadam w domowej biblioteczce
  • Polska polityka i religia
  • MBiblio
  • Kobieta w roli głównej
  • - Sandomierz
  • Brak Legimi A

Dodaj cytat z książki Nina i Józef. Sceny z życia, które minęło.