Cień mroku

Okładka książki Cień mroku Camille O'Naill
Okładka książki Cień mroku
Camille O'Naill Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Danse macabre (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Danse macabre (tom 2)
Wydawnictwo WasPos
2023-03-21
2023-03-21

Okładka książki Szczypta magii Sandra Czoik, Ewelina Domańska, Natalia Hermansa, Katarzyna Jakubowska, Anett Lievre, Katarzyna Muszyńska, Camille O'Naill, Beata Sagan, Daria Smolarek, Paula Uzarek, Magdalena Wojtkiewicz
Szczypta magii Sandra Czoik, Eweli...
Okładka książki Granice wyobraźni Grażyna A. Adamska, Sandra Czoik, Krzysztof T. Dąbrowski, Anna Langner, Kamila Malec, Camille O'Naill, Emilia Szelest, Anna Tuziak, Patrycja Żurek
Granice wyobraźni Grażyna A. Adamska,...

❤️Opinia❤️

Tytuł: Cień mroku
Seria: Danse Macabre
Autor: @camilleonaill
Wydawnictwo: @waspos

❤️Moja ocena❤️
⭐9,5/10

Wiedział, że to był zły pomysł, ale dał się jej omamić. Patrick Morton dał się omamić zabójczyni, dla której, po raz pierwszy od lat, po stracie żony, otworzył swoje serce, a ta z premedytacją wykorzystała i porzuciła go. Shadow ucieka z miasta, zostawiając Ricka i jego przyjaciela, którzy zostali odsunięci od sprawy. Nic już nie jest takie samo, jak dawniej. Choć pewne tajemnice zostały odkryte, to poznanie pewnego sekretu sprawi, że życie mężczyzny wywróci się do góry nogami. Shadow dowiaduje się, że została zdradzona. Jej pragnienie zemsty ułatwiło Koronie wykorzystanie jej do własnych celów, a za tym wszystkim stoi jedna z niewielu osób, którym ufała. Teraz pragnie się odegrać. Sprawy jednak komplikują się, gdy zostaje wystawiony list gończy za zabójczynią, a na jej drodze pojawia się Kat ITA, podążający jej śladem.

„Cienia nie da się złapać, a taniec śmierci jeszcze się nie zakończył.

Upiorna muzyka wciąż gra, a danse macabre wciąż trwa.”

Shadow nie ustaje w swoich działaniach, wciąż pragnie dopaść ludzi z Korony i nic, ani nikt, nie jest w stanie jej zatrzymać. W ślad za nią podąża „ON”, Kat ITA, ale czy uda mu się dopaść cienia, którego dotąd nikomu nie udało się złapać?

Patrick nie daje za wygraną i pomimo że został odsunięty od sprawy Shadow, postanawia kontynuować swoje śledztwo, aby poznać całą prawdę, która stała się jego obsesją. Ale czy to, czego dowie się i odkryje, dostarczy mu odpowiedzi na pytania, które wciąż kołaczą się w jego głowie?

„Cień mroku” to drugi tom serii Danse macabre autorstwa Camille O’Naill. Już na samym początku wracamy do wydarzeń mających miejsce na ostatnich stronach pierwszej części. Autorka ponownie przykuła moją uwagę w takim stopniu, że gdy zaczęłam czytać, nie potrafiłam przestać.
To historia pełna mroku, intryg, skrywanych głęboko tajemnic, sekretów i przelanej krwi tych, którzy stanęli na drodze nieuchwytnego cienia - Shadow - kobiety, która została wyszkolona na zabójczynię. Nie zapomnijmy również o Patricku, agencie, który chce złapać Shadow. Co jednak, gdy zabójczyni, którą próbuje złapać, skruszy mury, które postawił wokół swojego serca?
Co, gdy ulegnie pragnieniom, ale okaże się, że ta, którą miał schwytać, a której zaczął pragnąć, wykorzysta go i porzuci? Czy jego obsesja pomoże mu, czy raczej przeszkodzi w poznaniu prawdy? Czy katowi z ITA uda się złapać nieuchwytny cień? Autorka zdecydowanie wie, jak utrzymać czytelnika w napięciu i w którym momencie zaskoczyć go. Świetnie dopracowana fabuła, jak i bohaterowie, z których każdy na swój sposób jest wyjątkowy. Sceny, które są pełne akcji, nieraz tych niebezpiecznych, kolejne dopasowywane elementy układanki. Odczuwamy te i wszystkie inne emocje na tyle silnie, że towarzyszący nam przy czytaniu dreszczyk emocji sprawia, że mamy wrażenie, jakbyśmy sami osobiście brali w tym wszystkim udział.
Zdecydowanie mogę polecić tę serię. Ja z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.

#cieńmroku #dansemacabre #camilleonaill #wydawnictwowaspos #ınstabook #instagramczyta #bookstagram #polskiebookstagramy #mojaopinia

❤️Opinia❤️

Tytuł: Cień mroku
Seria: Danse Macabre
Autor: @camilleonaill
Wydawnictwo: @waspos

❤️Moja ocena❤️
⭐9,5/10

W tej części poznajemy dalsze losy Shadow i Ricka, oraz wątki z ich przeszłości.

Patrick Morton tracił zmysły, tracił je pogrążony w obsesji poznania prawdy.  i dopadnięcia zabójczyni. Shadow wymknęła mu się z rąk i nie miał zamiaru jej odpuścić mimo odsunięcia go od jej sprawy przez Maxa. Oprócz tego jeszcze jedna sprawa nie dawała mu spokoju. Co tak naprawdę ukrywa jego zwierzchnik Moreno?

Za zabójczą pięknością podąża jej przeszłość w postaci "Jego". Czy Kat ITA zdoła ją dopaść?
Shadow mimo to kontynuuje swoją krucjatę przeciwko Koronie. Nic i nikt nie może jej powstrzymać zwłaszcza, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo jej najbliższych Alexa i psa Jokera.
Jedyne czego udaje jej się dowiedzieć to fakt, że ktoś ją zdradził. I tym kimś wydaje się być nie kto inny jak Arrak..
Z pomocą starych znajomych udaje jej się go dopaść, ale prawda jaka wychodzi na jaw jest bardziej okrutna niż mogłaby się spodziewać kobieta, która z okrucieństwem jest za pan brat .. upiorna muzyka wciąż gra..

Ciężko było mi się oderwać od tej historii z każdą stroną akcja nabierała zawrotnego tempa, a tajemnice przeszłości wychodziły na jaw. Postać Vide wprowadziła dodatkowy dreszcz emocji i wyjaśniła co nieco z przeszłości Shadow. Autorka zadbała o to żeby do samego końca utrzymać odpowiednie napięcie i zachęcić do sięgnięcia po kolejny tom. Jestem pewna że będzie warto..

Tik.... Tak..... Tik......Tak odliczanie nie ustaje a taniec śmierci Danse Macabre w wykonaniu bohaterów @camilleonaill wciąż trwa. Dzięki współpracy z @waspos mogłam ten spektakl podglądać z bliska.

Kobieta cień której postać tak mnie zafascynowała w pierwszej części wciąż trzyma swój poziom tylko jakby wrogów i tych czyhających na jej potknięcie jakby nagle przybyło.

Akcja po pierwszej części wcale nie zwalnia a wręcz przeciwnie nabiera tempa a przekleństw które wydobywały się z moich ust podczas lektury nie zliczę. Szacun że w tak niepozornej cienkiej formie książki autorce udało się zmieścić tyle zwrotów akcji. Tutaj wciąż do końca nie wiadomo kto jest przyjacielem a kto wrogiem. Więzy rodzinne rwą się jak cienka nić a krew przelewa się falami. Nie można ufać nikomu poza samym sobą a jak zdążyłam się przekonać czytając, własne osądy i to co nam czy bohaterom się wydawało nie było wcale tym na co wyglądało.

Książka krótka to i moja opinia skromna. Tutaj za wiele nie chce mówić żeby nie psuć wrażeń z lektury tym którzy jeszcze nie poznali tej serii. Jestem ciekawa czy moja recenzja skłoni was do sięgnięcia po serię Korona cienia?

Wciąż mam wrażenie że kilka kwestii pozostało bez wyjaśnienia dlatego czekam na tom nr 3. Być może w nim dostanę odpowiedzi a może znów autorka zagra mi na nosie tak dobrze znaną melodię Danse Macabre.

Patrick, po raz pierwszy od śmierci żony, otworzył swoje serce na uczucia, zrobił to jednak dla kobiety, która z premedytacją go wykorzystała i porzuciła. Mimo iż wiedział jak bardzo to zły pomysł, dał się omamić zabójczyni. Jego moralne rozterki nie miały jednak znaczenie, bo on i jego przyjaciel zostali odsunięci od sprawy, a Shadow uciekła. Mężczyzna próbuje na nowo postawić wokół siebie mur, jednak nic już nie będzie takie samo, jak było. Tajemnice i sekrety, które zaczynają wychodzić na jaw wywracają jego życie do góry nogami.
Ratując przyjaciela Shadow zostaje zdradzona. Okazało się, że przez lata była wykorzystywana, a także okłamywana przez ludzi, którym ufała. Teraz pragnie się odegrać. Sprawy komplikują się jednak, gdy zostaje za nią wystawiony list gończy, a na jej drodze ponownie staje kat ITA, który podąża jej śladem.
Jest to drugi tom genialnej serii "Dance Macabre". Po przeczytaniu "Korony cienia", czyli pierwszej części, byłam zachwycona i z niecierpliwością wyczekiwałem tej książki. Teraz, gdy już ją przeczytałam, czekam na 3 część.
Naprawdę polubiłam bohaterów. Silni, nieustraszeni, charakterni. Szczególnie do gustu przypadła mi Shadow, jej siła i odwaga były naprawdę imponujące.
"Cień mroku" to pełna tajemnic, intryg i mroku historia, która zaskakuje, ciekawi i trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Książka, która funduje nam prawdziwy rollercoaster emocji. Dodatkowo narracja prowadzona przez kilku bohaterów, co pozwala spojrzeć na tę historię z różnych perspektyw.
Czyta się ją naprawdę szybko. Autorka ma fajny styl, dzięki czemu książkę dosłownie się pochłania i ciężko jest się od niej oderwać.
Gorąco polecam poznać tę serię. Niech pochłonie Was Dance Macabre! 🖤
Dziękuję Wydawnictwu WasPos oraz Camille O'Naill za egzemplarz ❤️

"Z nimi po prostu trzeba było nauczyć się żyć i pamiętać o jednej zasadzie: życie to danse macabre, a w każdym tańcu kiedyś następują ostatni krok i ostatnie brzmienie wygrywającego utworu. Należało tylko pilnować, aby ciągle prowadzić, w przeciwnym razie koniec danse macabre mógł nadejść wcześniej, niż człowiek zakładał."

"Cień mroku" to 2 tom serii Danse Macabre. Główna bohaterka Shadow postanawia pomóc swojemu przyjacielowi i przy okazji dokończyć zemstę na ludziach, którzy zabili jej rodziców, gdy była dzieckiem. Korona ją wykorzystywała, do tego ITA wypuściła za nią kata, a policja wystawiła list gończy. Wszyscy chcą ją zabić.

"Upiorna muzyka gra, a Danse Macabre trwa…"

Historia przedstawiona jest z perspektywy paru osób, dzięki czemu poznajemy różne aspekty wydarzeń.
Autorka znowu przykuła moją uwagę na tyle, że nie mogłam się oderwać. Poznajemy przeszłość Shadow, sekrety aż wysypują się z worka tajemnic, a na koniec znowu dostałam taką wiadomość, że nie mogę się doczekać kolejnego tomu!
Camille O'Naill wie jak prowadzić fabułę, by chcieć się zagłębiać w napisaną przez nią historię. Bardzo intrygował mnie tajemniczy kat i dziewczyna podobna do Shadow. Gdy dowiedziałam się kim są, to szczęka opadła.
Znowu zostałam zostawiona z pytaniami w głowie, ponownie dostałam sporą dawkę akcji i silnych postaci i wiem, że muszę wiedzieć co będzie dalej.
A wy, jeśli nie chcecie się nudzić przy książce to koniecznie sięgnijcie po tę pozycję.

"Cień mroku" to 2 tom serii Danse Macabre. Główna...

Recenzja 💔

"Cień mroku" jest kontynuacją pierwszej części "Korona Cienia".
Shadow chce aby osoby które przyczyniły się do śmierci jej rodziców zapłacili za to.
Postanawia opuścić McAllen aby dorwać swojego mentora Arraka za to że dopuścił się zdrady wobec niej.
Zostaj wysłany za nią kat aby to on mógł zakończyć jej życie które do niego zależy.
Patrick Morton wraz z swoim przyjacielem zostają odsunięci od śledztwa dotyczącego Shadow.
Patrickowi nie daje spokoju to że został odsunięty od sprawy i cały czas się nad tym wszystkim zastanawia.
Postanawia przed spotkaniem wejść do gabinetu szefa i ukraść jego laptopa gdzie odkryje prawdę na dręczące go pytania.
Ale to czego się tam dowiaduje jest w szoku i wpada w furię.

Akcja książki kończy się na momencie kiedy Shadow spotyka się ze swoim stryjem i strzela do niego a jej kuzynostwo wymierza w nią swoją bronią. Dowiaduje się że ma siostrę.
Shadow czuje się oszukana 💔...

Czytając narzuciło mi się wiele pytań 🤔...
Mianowicie co się stanie z Shadow?
Czy Patrick odejdzie z agencji która jest przykrywką dla złoczyńców?
Czy Patrick znajdzie szczęście u boku jakieś kobiety?
Czy będziemy mogli liczyć na happy end tej historii?

Recenzja 💔

"Cień mroku" jest kontynuacją pierwszej części "Korona Cienia".
Patrick Morton wraz z swoim...

Shadow nie ma wielu zaufanych ludzi wokół siebie, ale kiedy decyduje się pomóc przyjacielowi, na jaw wychodzi również, że Korona wykorzystywała ją do własnych celów. Shadow zostaje sama ze swoim pragnieniem zemsty, a w dodatku w ślad za nią podąża kat ITA i odrzucony przez nią Patrick Morton.
Shadow będzie musiała zmierzyć się ze zdradą i tajemnicami, które namieszają w jej życiu.

Shadow nie poprzestaje i wciąż planuje zemstę. Niestety, zemstę musi planować sama, ponieważ osoby, którym podlegała, które kontrolowały jej działania, odcinają się od niej. Z jednej strony Shadow traci sojuszników, ale z drugiej strony odzyskuje swobodę działania, której dawno nie miała. Wciąż jednak ktoś depcze jej po piętach i utrudnia jej działania.

Akcja jest dynamiczna i nie wiadomo, czego można się spodziewać po Shadow. Bohaterka jest zdolna do wszystkiego, skupia się głównie na planowaniu i poszukiwaniu obiektów swojej zemsty. Jest zdeterminowana i mimo że pali za sobą mosty, to zemsta jest dla niej najważniejsza i dąży do niej wszystkimi środkami.

Równolegle toczy się wątek Patricka Mortona. Kiedy Patrick decyduje się dopuścić do siebie Shadow, sprawy mocno się komplikują. Odtrącony mężczyzna pragnie naprawić swój błąd, ale sprawa okazuje się przegrana. Shadow we wszystkim widzi swój środek do celu i Patrick nie mógł z tym wygrać. Po tym, jak mężczyzna zostaje odsunięty od sprawy Shadow, odkrywa, że miała ona drugie dno, a jego przełożony chciał przez to coś ukryć. Mężczyzna postanawia odkryć co to takiego i co łączy jego przełożonego z Shadow. Prawda okazuje się niewygodna dla agenta, a dla kobiety szokująca.

Zakończenie wiele wyjaśnia, ale wiele kwestii autorka pozostawia też nierozwiązanych. Kolejny tom przygód Shadow nie zawodzi i ponownie wraz z bohaterką czytelnik może uczestniczyć w pełnych akcji scenach. Bohaterka zapewni rozrywkę na wysokim poziomie, a wątek z tajemniczą przeszłością Shadow i jej rodzinnymi powiązaniami sprawia, że ciężko od książki się oderwać. W tle pojawia się wiele tajemnic, dziwnych powiązań między bohaterami, ale Shadow ze swoją chęcią zemsty wciąż pozostaje w grze.

Intrygująca, zabawna, pełna tajemnic i namiętności. Na deser cięty język i głębokie przesłanie. Camille O’Naill powraca w wielkim stylu! Kontynuacja Korony cienia to istna mieszanka wybuchowa.
Jestem wdzięczna autorce za pokazanie w tej powieści siły kobiet. Nadeszła rewolucja, w której bohaterki romansów mają coś do powiedzenia i przekazania. Brawo!
Pozwólcie sobie zatonąć w tej historii i z zapartym tchem śledzić losy Shadow, która w pierwszej części podbiła nasze serca, a w drugiej nie zwalnia tempa!
Nie mogłam się oderwać!

Pozwólcie sobie zatonąć...

Mrok, cała gama emocji i szaleństwo, które skłania do najczarniejszych myśli. A w tym wszystkim dawne uczucia, nadal tlące się w sercach bohaterów...

„– Jesteś nikim w porównaniu z nim, Moreno – dokończył po chwili, wpatrując się we mnie
– Może i tak. Może ja jestem nikim, a on może i trzęsie całym półświatkiem tego miasta. Nie wiem, jak daleko sięgają jego wpływy, ale wiem jedno, Trevoy. W trakcie trwania danse macabre stajemy się równi."

Uwielbiam, uwielbiam i jeszcze raz uwielbiam! Camille O'Naill po raz kolejny pokazuje, że wie jak przyciągnąć do siebie czytelnika i całkowicie zatracić go w wykreowanym przez siebie świecie.

CIEŃ MROKU zabiera nas do dalszego ciągu historii, która rozpoczęła się w KORONIE CIENIA.

Shadow ucieka z miasta, aby dalej realizować swój plan zemsty. Patrick, porzucony przez nią nie może uwierzyć, że gdy pierwszy raz po śmierci żony otworzył się na inną kobietę, ta po prostu go wykorzystała i zostawiła. Z czasem zbiera się w sobie i rozpoczyna pracę, ale właśnie wtedy, na jaw wychodzi skrywany od dawna sekret, który zmienia wszystko...
Do gry wkracza Kat ITA, który nie cofnie się przed niczym byleby tylko dostać się do Shadow. Jednak ona dowiaduje się, że znowu została zdradzona...

Fenomenalna fabuła, drobiazgowo wykreowani bohaterowie i ciąg zdarzeń, który nie pozwala się oderwać od treści. Camille O'Naill do perfekcji opracowała zwroty akcji i wie jak zgrabnie wpleść je w całość książki. Ja jestem totalnie kupiona. CIEŃ MROKU to etap pomiędzy początkiem, a końcem historii Shadow. Możemy tutaj wczuć się w uczucia bohaterów i wraz z nimi przeżywać wszystko co ich spotyka.
Zdecydowanie mogę Wam polecić ten tytuł. Ja już z niecierpliwością czekam na trzeci tom, który jak mam nadzieję dokładnie wyjaśni wszystkie powstałe zawiłości i tajemnice 😏

"Cienia nie da się złapać, a taniec śmierci jeszcze się nie zakończył."

Gdy Patrick po śmierci żony postanowił, ponownie otworzyć się na miłość, okazało się że kobieta której zaufał, wykorzystała go do własnych celów, a później zniknęła.
Shadow nadal pała rządzą zemsty. Jednak tym razem zostaje sama a stowarzyszenie które miało jej pomóc, wykorzystało ją, na dodatek wysłali za nią zabójcę. Jednak dzięki wieloletnim przygotowaniom udaje się jej być krok przed nimi.
Ale czy na pewno?
Sprawy się komplikują gdy za kobietą zostaje, wystawiony list gończy a ITA depcze jej po piętach.

,,Upiorna muzyka gra, a danse macabre wciąż trwa…"

" Cień Mroku" to drugi tom serii ,,Dance Macabre" i chodź nie ukrywam że długo kazano nam czekać na tę część to opłacało się i to bardzo.
Na początku dodam że aby zacząć druga część, koniecznie trzeba zapoznać się z pierwszą, bo ta historia zaczyna się tam gdzie skończyła się w pierwszym tomie.
Kto czytał ten na pewno wie że historia Shadow jest niebanalna i pełna zaskakujących zwrotów akcji.
Co do fabuły to chyba jest jeszcze lepsza niż pierwsza część. Chodź zakończenie nie poszło po mojej myśli 🙈 i chcę więcej!!! Książkę czyta się szybko i z zapartym tchem. Autorka tak poprowadziła całą akcję, że nawet nie wiem kiedy książka mi się skończyła. Historia dosłownie wciąga w swoje objęcia, czuje się wtedy wszystko to co odczuwają bohaterowie, a kto ma dobrą wyobraźnię może nawet zobaczyć to co widzą i czują.
"Cień Mroku" zaliczam do bardzo udanych książek i jestem pod jej ogromnym wrażeniem. Jeżeli lubicie książki w których to główna bohaterka jest silnym charakterem a akcja mknie i zaskakuje to polecam.❣️

"Cienia nie da się złapać, a taniec śmierci jeszcze się nie zakończył."

• Wattpad
  • Romans
  • Rezygnacja
  • Wojskowi/Policjanci/Strażak
  • Kryminał/sensacja/thriller

Dodaj cytat z książki Cień mroku