Tik-tak

Tłumaczenie: Jan kabat
TickTock
83-7227-177-1
horror, thiller, Koontz

Tommy Phan, młody pisarz amerykański pochodzenia wietnamskiego, znajduje na schodach swojego domu dziwną szmacianą lalkę. Zaintrygowany, zabiera ją do domu. Wkrótce z wnętrza lalki wyłania się tajemnicza istota przejawiająca wobec niego mordercze zamiary. Rozpoczyna się dramatyczna ucieczka przed siejącym śmierć prześladowcą, który wydaje się niezniszczalny

teri | 2013-01-23
Na półkach: 2013, Ho prestato, Przeczytane
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Bylam przekonana,ze bedzie to jakis kiepski horrorek.Tymczasem pan Koontz zaskoczyl mnie.Napewno nie jest to mistrzostwo literatury,ale tez nie jest to totalny gniot.Poniewaz niespodziewanie ten horrorek,rozbawil mnie niesamowicie.Zasmiewalam sie,jak przy dobrej komedii.Dlatego dodaje jedna gwiazdke wiecej,za dobra zabawe.Mam cos tam jeszcze tego autora do przeczytania,a wiec jestem ciekawa....
Orrore,ma molto divertente...

Immortalon | 2014-03-16
Przeczytana: 08 marca 2014

Każdy z nas uzależniony jest od czasu w mniejszym bądź większym stopniu, ale dla młodego, rozpoczynającego pisarską karierę Wietnamczyka, Tommy Phana, upływające godziny wieczoru nieznośnie przypominają o nadchodzącym terminie jego końca.

Wszystko zaczyna się w momencie, gdy Tommy wnosi do domu szmacianą lalkę, którą ktoś pozostawił na jego werandzie. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że właśnie uwikłał się w poważne tarapaty, albowiem ze zwykłej szmacianki wychodzi nieludzki stwór, który usiłuje pozbawić naszego bohatera życia. Co gorsze, mimo usilnych prób zgładzenia istoty, ta wydaje się być niezniszczalna.

Tik - Tak jest jedną z bardziej nietypowych książek w dorobku Koontz'a. Mimo, iż większość fanów twórczości tego amerykańskiego pisarza wie, iż Dean lubi wstawiać do swych powieści śmieszne dialogi, żarty sytuacyjne, etc., które w groteskowy sposób łączą się z przerażającymi wizjami horroru, to tutaj jednak Koontz zaszalał po całości i książka, która miała być...

Kasia | 2015-02-14
Na półkach: 2015, Przeczytane, Wbph-filia 16
Przeczytana: 14 lutego 2015

Pierwszy raz sięgnęłam po książkę tego autora. I nie ukrywam, że książka jest dla mnie zdecydowanie przygłupawa. Ja rozumiem, że horror i że mogą się pojawić elementy nadprzyrodzone, ale sorry - postać Del jest po prostu śmieszna. Wszechwiedząca, błyskotliwa, inteligentna, bogata kobieta zjawia się nie wiadomo skąd. Co prawda wzbogaca to odrobinę lekturę, bo bez niej byłoby kiepsko i nudno. Ale jej pochodzenie jest wytłumaczone beznadziejnie. Tak naprawdę to każdy z odrobiną fantazji mógłby napisać takie coś.

Veronica | 2014-07-13
Przeczytana: 12 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka baaaardzo pozytywnie mnie zaskoczyła! Nie spodziewałam się czegoś takiego. Najpierw była nudna, nie wciągała mnie. Akcja zaczęła się robić ciekawsza, gdy doszła Del. Zakończenie było dla mnie szokujące, nie przyszło mi do głowy, że stwora zrobiła przyjaciółka matki Tommi'ego! Jest to pierwsza książka tego autora jaką przeczytałam i myślę, że kiedyś jeszcze po jakąś siegnę.

Tum-Tum | 2014-01-23

Jest to moja pierwsza książka Koontza, autor bardzo mnie zawiódł, opis całkiem mnię zachęcił, lecz już kilka stron już mnie całkiem zniechęciło. Przedstawienie niektórych konfrontacji Phan'a i "stworka z laleczki" wydawały mi się jakby wyjęte z jakiegoś słabego japońskiego horroru o gościu ze schizą, niedość tego pojawiąją się żenujące dialogi. W niektórych momentach momentach po prostu myślałem że to komedia, a nie horror. Cztery gwiazdki pojawiły się w mojej ocenie tylko za postać Del która czasami sprawiała że na chwilę zapominam o zniechęcających do dalszego czytania żenujących wad tej książki (przepraszam jeśli uraziłem jakiegoś fana Koontza tą opinią).

Shino11 | 2014-09-16
Przeczytana: 02 stycznia 2011

Coś nowego, choć to nie jest apogeum jego kreatywności.
Zaciekawia i nie pozwala się odłożyć.
Jak każda z jego książek, ma to do siebie, że chce się wiedzieć, co jest dalej.
Mieszanie gatunków thrillera z fantasy jest zawsze ryzykowne- zła kompozycja wychodzi na parodię i kompromitację lub czasem może być odbierane jako pójście na łatwiznę.
Ale w tym przypadku książka trzyma poziom. Gra na emocjach i napawa powagą autentyczności.
To pierwsza książka autora, jaką przeczytałam i po której pomyślałam o autorze, że wyróżnia się pomysłowością, niepowtarzalnością i zdolnością wciągającego pisania. Książka ta na pewno nie należy do jego nr 1, ale zaostrzyła apetyt na następne.

JonR | 2016-03-19
Przeczytana: 19 marca 2016

Książka popada ze skrajności w skrajność. Z jednej strony, do pewnego momentu, naprawdę przyzwoity horror pokazujący bezsilność w starciu z tajemniczą istotą, ale po jakimś czasie historia idzie w takim kierunku, że ciężko jest to brać w stu procentach na poważnie, nawet biorąc pod uwagę styl Koontza, który po prostu lubi wplatać różne żarty. Plusem na pewno może być fakt, że zakończenia książki się raczej w trakcie czytania nie domyślicie, Koontz nie odkrywa też kart zbyt szybko i to trochę ratuje "Tik-Tak". W moim mniemaniu można to było poprowadzić nieco inaczej, zrobić to lepiej, ale cóż - taką drogę wybrał autor i taką dosyć krótką (nieco ponad 200 stron) powieść przychodzi mi oceniać.

Skandynawska | 2016-08-04
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2016

Słabiutka. Zamęczyć się można. Nie polecam na pierwszy kontakt z Koontzem, grozi nieodwracalną awersją do autora.

Moridin | 2013-11-03
Przeczytana: 15 października 2016

Fajna książka Jak dla mnie powinna być zdecydowanie dłuższa

Isil | 2011-11-30

nie najgorsza i nie najlepsza