Pies, kot, akcja! Animacja!

Okładka książki Pies, kot, akcja! Animacja! Monika Hanulak, Grażka Lange
Okładka książki Pies, kot, akcja! Animacja!
Monika HanulakGrażka Lange Wydawnictwo: Dwie Siostry literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dwie Siostry
2023-03-01
2023-03-01

Okładka książki Książka dla kota Monika Hanulak, Grażka Lange
Książka dla kota Monika Hanulak, Gra...
Okładka książki Książka dla psa Monika Hanulak, Grażka Lange
Książka dla psa Monika Hanulak, Gra...
Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jona Jung, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Katarzyna Kołodziej, Barbara Kosmowska, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Adam Pękalski, Andrzej Pilichowski-Ragno, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...

Wydawać by się mogło, że w książkach było już wszystko. Nic bardziej mylnego. Udaje nam się trafić na książki, które zachwycają. Tym razem nie chodzi ani o treść, ani o ilustracje. W tej książce dzieje się magia, ale taka prawdziwa magia. Aby ją zobaczyć, wystarczą nożyczki, odrobina wyobraźni, chęci i smartfon ;) Tak, tak. Bez telefonu się nie obejdzie.

"Pies, kot, akcja! Animacja!" to książka, z którą wasze pociechy stworzą swoje własne filmy animowane. Zaczynając od prostych dwuklatkowych, aż po te bardziej skomplikowane, dające super efekty. Rozbrykane, zabawne psy i koty czekają na pomysły przyszłych reżyserów. Możecie sprawić by biegały, skakały, chowały się, uciekały, a nawet siusiały. Tutaj ogranicza was jedynie wasza wyobraźnia.

Autorki zadbały o różnorodność scenek i możliwości, jakie dają. Dokładne opisy, przykładowe filmiki stają się zachętą do tworzenia własnych filmików. Na końcu zostały dodane także kolorowe papiery do wycinania poszczególnych elementów. Wszystko macie pod ręką.

Podoba mi się bardzo pomysł nie tylko na tworzenie własnych animacji, ale także na pokazanie dzieciom, że telefony można wykorzystać w bardzo ciekawy sposób. I wcale nie trzeba mieć drogiego sprzętu i najnowszy programów, by zrobić film animowany.

Muszę przyznać, że ta książka nas zachwyciła. Mamy całe mnóstwo pomysłów na kolejne animacje i na pewno niedługo podzielimy się nimi z wami. Ta książka znalazła u nas szczególne miejsce i na pewno będzie nam często towarzyszyła.

Teraz także i wasza pociecha może zostać psio-kocim reżyserem.

"Pies, kot, akcja!...

Nie oceniaj książki po okładce! Niby wiem, ale dałam się złapać jak głupia gąska 🙈 Przyznaję bez bicia, że kiedy zobaczyłam okładkę tej książki i jej krzykliwe kolory - pomyślałam, że raczej się nie polubimy. A potem, po kilku dniach wzięłam ją do ręki, otworzyłam i stała się magia!

"Pies, kot, akcja! Animacja!" to nie jest zwykła książka z historyjkami, w której poczytacie o przygodach tytułowych bohaterów. To naprawdę w ogóle nie jest to książka! To co w takim razie, zapytacie?

Otóż jest to film! W dodatku taki, który nakręcicie sami. Na kolejnych stronach znajdziecie proste instrukcje jak za pomocą tej książki, nożyczek i smartfona wykonać proste animacje i postawić pierwsze kroki w kinematografii.

Dowiecie się jak bawić się obrazem i jego elementami, by uzyskać wrażenie ruchu. Tu naciąć, tam przesunąć, stworzyć iluzję, emocje i całą historię.

Jeśli podejmiecie wyzwanie będziecie mieli okazję stworzyć filmy np:
👉 o suczce karmiącej swoje niesforne szczeniaczki,
👉 o kocie, który wszedł do wazonu i próbuje się w nim umościć,
👉 o spacerujących lub biegających po lesie psach,
👉 o buldogu podsikującym drzewo,
👉 o bardzo wąsiastych kotach.

To kreatywna do granic możliwości książka, która zapewni Wam godziny zabawy i pokaże jak stworzyć coś niesamowitego ze zwykłej kartki papieru. Jeśli bliskie jest Wam pojęcie zabawy ze sztuką i edukacji artystycznej, z pewnością chętnie zaprosicie do swoich domów tę magiczną instrukcję. Polecam ❤️

Gdy świat dookoła zdecydowanie nie przyzywa nas na zakosztowanie zimnego powietrza, są publikacje, które rozgrzeją nasze chęci do czerwoności!

W zeszłym tygodniu zaskoczyła mnie cudowna przesyłka od Wydawnictwa @dwiesiostry , która wyciągnęła nas z chorobowego letargu i zachęciła do wspólnego eksplorowania!
"Pies, kot, akcja! Animacja!" Moniki Hanulak i Grażki Lange to genialna książka będąca jednocześnie obszerną kartą pracy stworzoną aby rozwijać dziecięcą wyobraźnię przy pomocy papieru, nożyczek i... smartfona!
Dokładnie tak!

Gdy inne sposoby zawodzą wystarczy wykorzystać aparat by tworzyć własne animacje poklatkowe i jednocześnie zachęcić dzieci do poznawania nowych, twórczych rozwiązań.

Forma książki jest świetna, głównie z uwagi na skupienie wszystkiego co jest potrzebne w obrębie książki, znajdziesz więc wewnątrz szczegółową instrukcje, gotowe do wyrwania karty z zadaniami a nawet kolorowe kartki papieru do tworzenia konkretnych elementów.
Jedyne czego Ci potrzeba to nożyczki i telefon!
Gotowi uczestniczyć w minimalistycznym pieskim i kocim świecie?

"Pies, kot, akcja! Animacja!" Moniki Hanulak i Grażki Lange to...

• Zakupy
  • Dziecięcy świat
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Jak

Dodaj cytat z książki Pies, kot, akcja! Animacja!