Siedem dni z życia Hrabiny Grabiny

Bosz
2023-02-01
2023-02-01
36 min.

Okładka książki Słowa na miedzy przysiadły. Antologia poetów wsi Ewa Bawolska, Joanna Bieleń, Justyna Brejnak, Judyta Ciszewska, Natalia Dębosz, Celina Depa, Katarzyna Enerlich, Piotr Fałczyński, Mirosław Goździewski, Beata Gruszecka-Małek, Agnieszka Grych, Jacek Hadam, Krzysztof Łyduch, Regina Nachacz, Damian Noszkowicz, Mariola Platte, Antonina Radzięda, Marek Sass, Waldemar Seferyński, Jacek Świerk, Sylwia Zabor-Żakowska
Słowa na miedz... Ewa Bawolska, Joann...

Przedstawiam Wam postać absolutnie niezwykłą - Hrabinę Grabinę.

Hrabina nosi koronkowe rękawiczki, kapelusz i dziurawe pończoszki. Codziennie bardzo się spieszy, bo zawsze ma do załatwienia dużo, ważnych spraw. Splatanie pajęczej nici, szukanie muszelki, pomaganie trębaczowi, który zatruł się muchomorem lub wielorybowi, którego boli głowa.

Siedem dni, które będziecie mogli spędzić z Hrabiną minie niezwykle szybko. Każdego z tych dni będziecie nie tylko towarzyszyć Grabinie ale przede wszystkim będziecie jej pomagać w wykonywaniu różnych zadań.

Będziecie malować, rysować, kolorować, wyklejać i wycinać. Przed Wami ozdabianie poduszki, rysowanie bałaganu zaplątanych włóczek i wyklejanie skrzydeł.

"Siedem dni z życia Hrabiny Grabiny" to książka, która rozwija twórczość plastyczną dzieci i nastolatków. Zachęca do działania i pobudza wyobraźnię.

Pisząc ten post trzymam na kolanach nasz egzemplarz Hrabiny, który Marysia wypełniła już swoimi rysunkami. Myślę o tym jaką cudowną pamiątką będzie ta książka dla dorosłej Marii. Może będzie do niej wracać, może kiedyś przeczyta ją swoim dzieciom?

Zachęcam Was do sięgnięcia po tę lekturę. Warto.

Przedstawiam Wam postać absolutnie niezwykłą - Hrabinę Grabinę.

Siedem dni, które będziecie...

"Siedem dni z życia Hrabiny Grabiny" to książka, która zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie - już sam tytuł brzmi zabawnie. I taka jest cała treść. Mysz Akysz rozsuwa kurtynę i zaprasza nas do prześledzenia przewrotnych losów tytułowej Hrabiny Grabiny, której to przygody chwilami wydają się wręcz absurdalne, ale jednocześnie niezwykłe. Każdego dnia Hrabina ma coś ważnego do załatwienia. Prócz rymowanej treści opisującej przygody głównej bohaterki, mały czytelnik zostaje zaktywizowany dzięki zadaniom do wykonania na każdej stronie. Nie bez powodu kartki książki są dość grube, bo służą również jako rysownik, kolorowanka, wyklejanka, malowanka, wycinanka... Tak, tak, to wszystko w jednej książce! Na samym początku zawarto informację o tym, co może przydać się do wypełnienia różnymi technikami plastycznymi zadań, których wykonanie można interpretować i realizować dość swobodnie. Na wspomnianych grubych kartkach m. in. ozdabiamy pastelami kołderkę Hrabiny, tworzymy zakładkę do książki, dowolną techniką tworzymy Hrabinie skrzydła, kolorujemy łąkę pełną kwiatów... Można rzec, że mały czytelnik staje się ilustratorem i ma możliwość samodzielnego wykończenia książki.

• Nowości 2023
  • Do biblioteki