Korona cienia

Okładka książki Korona cienia Camille O'Naill
Okładka książki Korona cienia
Camille O'Naill Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos Cykl: Danse macabre (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Danse macabre (tom 1)
Wydawnictwo WasPos
2022-02-01
2022-02-01

Okładka książki Szczypta magii Sandra Czoik, Ewelina Domańska, Natalia Hermansa, Katarzyna Jakubowska, Anett Lievre, Katarzyna Muszyńska, Camille O'Naill, Beata Sagan, Daria Smolarek, Paula Uzarek, Magdalena Wojtkiewicz
Szczypta magii Sandra Czoik, Eweli...
Okładka książki Granice wyobraźni Grażyna A. Adamska, Sandra Czoik, Krzysztof T. Dąbrowski, Anna Langner, Kamila Malec, Camille O'Naill, Emilia Szelest, Anna Tuziak, Patrycja Żurek
Granice wyobraźni Grażyna A. Adamska,...

Korona Cienia
Danse Macabre tom 1

Shadow po kilku latach nieobecności w rodzinnym mieście powraca. Ma nadal żal do ludzi z przeszłości, dlatego postanawia się odegrać. Rozpoczyna polowanie na ludzi, którzy ją skrzywdzili i odebrali jej wszystko, gdy była jeszcze dzieckiem. Teraz nie jest małą i przestraszoną dziewczynką, tylko dorosłą i gotową na zemstę kobietą. Dlaczego chce się zemścić? 🤔
Co takiego się wydarzyło w przeszłości? 🤔
Patrick Morton pewnego dnia stracił to, co kochał najbardziej, więc postanowił odciąć się od uczuć i poświęcić więcej czasu swojej pracy. Próbuje zapomnieć o bólu skrywanym w sercu.
Obiecał sobie, że nigdy nikogo nie pokocha. Kobiety stały się dla niego jedynie przygodami na jedną noc. Co takiego się u niego wydarzyło? 🤔
Czy Patrick i Shadow staną na swojej drodze? 🤔
A może też ich coś połączy? 🤔 Zemsta? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️.

Było to moje pierwsze spotkanie, z twórczością autorki, i na pewno nie ostatnie. Książka mi się podobała. Czytało się ją dobrze i w miarę szybko. Było mi żal bohaterów, bo dużo w życiu przeszli i dużo bólu ich spotkało. Książka z każdą przeczytaną stroną, ciekawiła coraz bardziej.

Polecam Wam 😁

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Korona Cienia
Danse Macabre tom 1

"Mój mentor skupiał się wyłącznie na sile, która nie należała do cech dobrego zabójcy. Zabójca jest dobry tylko wtedy, kiedy po pierwsze: żyje, a po drugie: zamiast mięśni używa umysłu."

"Korona cienia" Camille O'Naill

Kim się staniesz jeśli ktoś zabije Twoją rodzinę? Wpadniesz w wir pracy, w nałóg, staniesz się więźniem własnych wspomnień? Czy będziesz próbował się zemścić, i jak ta zemsta będzie wyglądać?
Bohaterowie "Korony cienia" stracili to co było dla nich najważniejsze. Każdy z nich próbuje sobie z tym poradzić na własny, niebezpieczny sposób. Dokąd ich to doprowadzi?

To nie jest romans. Kryminał to za dużo powiedziane. Przyporządkowałabym tą powieść do książek z dużą ilością akcji, z domieszką sprawy kryminalnej i nieoczywistego romansu.

Jednym z atutów tej powieści jest ciągła zmiana wydarzeń. Lubię czytać książki w których jest dużo akcji, w których jest dynamika. Widać, że autorka głównie na tym się skupiła, aby dużo się działo. Jestem ciekawa, czy każda jej książka jest napisana w podobny sposób. Czy można już sądzić, że to jest cecha charakterystyczna Camille O'Naill.

Jestem fanką konfrontacji pomiędzy głównymi bohaterami. Czytając książkę czułam napięcie i stres jaki doświadczali Shadow i Patrick. Oboje grają w bardzo niebezpieczną grę i wystarczy małe niedociągnięcie, aby wszystko poszło z dymem.

Zabrakło mi "wypełnienia", bardziej rozbudowanych opisów, zarówno przeżyć głównych bohaterów jak i miejsc w których się znajdują.

⭐Ma 283 strony i jest wydana dużą czcionką, więc bardzo szybko się czyta.
⭐Korona cienia to pierwszy tom serii "Danse Macabre".
⭐W mojej opinii to książka 18+.

"Korona cienia" to dobra książka. Ma potencjał na mini serial lub polski film kryminalny. Finał powieści otwiera kolejną zagadkę, którą oczywiście poznamy w drugim tomie. Jestem bardzo ciekawa kim okaże się wspominany "ON" i kto tak naprawdę jest wrogiem głównych bohaterów.

"Korona cienia" Camille O'Naill

❤️#btkoronacienia ❤️
❤️Opinia❤️

Tytuł: Korona cienia
Seria: Danse macabre
Autor: @camilleonaill
Wydawnictwo: @waspos
📖

Shadow wraca do rodzinnego miasta po kilku latach nieobecności, aby pomimo pogrążenia w bólu rozpocząć polowanie na tych, którzy skrzywdzili ją i odebrali jej wszystko, gdy była dzieckiem. Wtedy była małą, przestraszoną dziewczynką, lecz teraz jest dorosła i gotowa. Jedynym co zobaczą jej wrogowie przed śmiercią, będzie cień.
Rick Morton odciął się od uczuć po tym, gdy stracił to, co kochał. Praca, której poświęca coraz więcej czasu, staje się swego rodzaju formą zapomnienia o bólu, który skrywa w swoim sercu. Kobiety to dla niego przygody na jedną noc, a on obiecał sobie, że już nigdy nie przywiąże się ani nie pokocha żadnej kobiety.
Wszystko zmienia się, gdy do miasta wraca ścigany zabójca, a Rick widzi w tym nie tylko szansę na rozwinięcie kariery, ale również na to, aby rozwiązać zagadkę najgorszej nocy w jego życiu.
Oboje są więźniami wspomnień.
Zabójczyni i detektyw.
Dzieli ich wszystko.
Czy połączy ich coś więcej?

❤️Moja opinia❤️

Shadow jako dziecko jest świadkiem wydarzeń, które doprowadziły nie tylko do tego, że teraz jest taka, jaka jest. Mała, bezbronna dziewczynka, choć udało się jej przetrwać, została sama. Po tamtych wydarzeniach była szkolona na zabójczynię i teraz jest najlepsza w tym, co robi, bezwzględna i przede wszystkim nieuchwytna. No bo przecież: „Cienia nie da się złapać”. Teraz gdy jest już gotowa, zamierza dokonać zemsty i nie zamierza cofnąć się przed niczym.

Rick jest oddanym swojej pracy agentem, którego celem staje się schwytanie nieuchwytnej Shadow.
Jego pierwsze spotkanie z zabójczynią powoduje u niego nie mały szok, ale również jego mury, którymi otoczył się po stracie tego, co kochał, zaczynają kruszeć.

„Korona cienia” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Camille O’Naill.
Ta historia wciąga już od samego początku, w którym rozgrywa się ważne wydarzenie w życiu głównej bohaterki.
A skoro o bohaterach mowa. Główni bohaterowie tej powieści mają silne charaktery. Oboje pomimo niebezpiecznego życia, jakie wiodą, mają również skrywane demony z przeszłości, z którymi muszą się mierzyć każdego dnia.
Rick jest tajemniczym mężczyzną i nie dzieli się tym, co czuje. Próbuje on znaleźć upragniony spokój, który odszedł wraz z najgorszą nocą jego życia.
Shadow to kobieta, którą się podziwia. Nigdy nie wiadomo, jaki będzie jej kolejny ruch, potrafi ona zaskoczyć.
Ta dwójka, choć pochodzi z dwóch różnych światów, ich drogi przecinają się i pomimo nienawiści, która jest częścią ich relacji czuć również przyciąganie, które raczej nie jest im na rękę.
Skorumpowana policja, zabójcy, intrygi, tajemnice, niebezpieczne organizacje, nieoczekiwane i nagłe zwroty akcji, nieprzewidywalność – to wszystko znajdziemy w tej historii.
Czytelnik odnosi wrażenie, że razem z bohaterami uczestniczy we wszystkich akcjach, że jest tam razem z nimi, a wrażenie to jeszcze bardziej potęgują emocje, które z bohaterów przenoszą się na czytelnika.
Czy Shadow uda się dokonać zemsty?
Czy ją i Ricka może połączyć coś więcej?
Aby się tego dowiedzieć, sięgnijcie po książkę, naprawdę warto. A ja czekam na kolejną część z serii Danse macabre.

❤️Moja ocena❤️
⭐4,5/5

Autorce @camilleonaill oraz @siedzewksiazkach dziękuję bardzo za możliwość wzięcia udziału w #btkoronacienia ❤️❤️

Książkę przeczytałam w maratonie u @relax_with_a_book

❤️Cytaty❤️

🍷Trudno było jednak myśleć racjonalnie, gdy przez skorupę bezwzględnego zabójcy próbowały przedostać się przez lata skrywane emocje zmieszane z mieszkającym w sercu bólem.

🍷To była moja decyzja, moja walka i byłam gotowa zapłacić za to każdą cenę, nawet poświęcając własne życie.

🍷Niestety świat był brutalny, a przeżyć będą mogli jedynie ci, którzy mają wystarczająco dużo sprytu oraz twardą dupę.

🍷Teraz coś się zmieniło.
Pierwszy raz poczułem ekscytację na myśl, że uda mi się złapać nieuchwytnego Shadow.

🍷- […] Strach jest naszą częścią, tak jak miłość, radość czy płacz. To właśnie one określają naszą ludzkość.

🍷- […] wiesz kiedy tak naprawdę przezwyciężamy swoje lęki? Nie kiedy próbujemy je pokonać, a kiedy stawiamy im czoła i w pełni je akceptujemy.

🍷Coraz częściej zastanawiałem się, jak mam złapać cień. Przecież to niemożliwe […]

🍷- Stary. nie powinieneś był tego mówić.
[…]
- Bo co? Skujesz mi buźkę w obronie swojej laluni?
[…]
- Nie. Ona nie potrzebuje rycerza w lśniącej zbroi. Sama z chęcią skuje ci buźkę.

🍷Tak jakby wwierciła się w mój umysł i żadnymi znanymi siłami nie mogłem się jej pozbyć.

🍷Czas oraz sytuacje, które przeżyłam, wzmocniły mnie i tak jak ogień oraz lód hartują broń, tak mnie zahartowały wszystkie doświadczenia. Byłam silniejsza, mądrzejsza, a także sprytniejsza niż wtedy.
Stałam się nieugięta i niebezpieczna.

🍷Wieczność jest wystarczająco długa, szczególnie gdy czas przestaje mieć znaczenie dla duszy.

🍷Nie wiedziałem jakim cudem, ale ta kobieta doprowadzała mnie do szału nawet wtedy, gdy się nie odzywała.

🍷Zatrzasnęła za sobą drzwi, pozostawiając mnie pogrążonego w walce z demonami przeszłości, przepełnionego nienawiścią i chęcią zemsty.

🍷Śmierć jest jedynie końcem. To nie w niej jest urok, a w samym tańcu, który jest drogą. Wszyscy po niej zmierzamy w towarzystwie mrocznych dźwięków danse macabre.

#koronacienia #dansemacabre #camilleonaill #waspos #książka #book #bookphoto #instabook #instagramczyta #polskiebookstagramy #bookstagram #ksiazka_i_dobre_wino #czytamzrelaxwithabook #mojaopinia #btkoronacienia @siedzewksiazkach

❤️#btkoronacienia ❤️
❤️Opinia❤️

Tytuł: Korona cienia
Seria: Danse macabre
Autor: @camilleonaill
Wydawnictwo: @waspos
📖

"Korona cienia" to moje pierwsze zetknięcie z twórczością tej autorki ☺️ Choć na swoim koncie Camille O'Naill ma już dwie solowe książki i kilka antologii (wszystkie bardzo wysoko oceniane na lubimyczytać).
I.....
I jestem wrażeniem!!! ☺️
Po pierwsze bardzo cenię sobie autorów, którzy tak zgrabne lawirują perspektywą, szczególnie jeśli naprzemiennie mamy prowadzoną narrację przez kobietę i mężczyznę. W tym przypadku czytelnik towarzyszy szalonej Shadow i ordynarnemu (niekiedy) Rickowi.

"Trudno było jednak myśleć racjonalnie, gdy przez skorupę bezwzględnego zabójcy próbowały przedostać się przez lata skrywane emocje zmieszane z mieszkającym w sercu bólem."

Ten cytat to akurat myśli Shadow! Ha! Mam was. Myśleliście, że zabójcą może być tylko mężczyzna? 😎 Postać głównej bohaterki przełamuje wszelkie stereotypy. Shadow jako mała dziewczynka ukryta w szafie za maminymi sukniami była świadkiem egzekucji wykonanej na swoich rodzicach. Po latach wraca do rodzinnego miasta i rozpoczyna polowanie na oprawców, którzy przysporzyli jej tak ogromnego bólu.
Równocześnie Rick prowadzi śledztwo w sprawie długo nieuchwytnego seryjnego mordercy, który swoje ofiary pozbawia życia, stosując wyjątkowo okrutne metody.

Zdecydowanie zgadzam się z tym, co napisała Adelina Tulińska w polecajce, która widnieje na skrzydełku tej książki.
Camille O'Naill NAPRAWDĘ potrafi czarować słowem. Wszystko, co pisze, staję się wręcz namacalne, a obrazy automatycznie przesuwają się przed oczami czytelnika.
Rozdziały są krótkie, co dodatkowo sprawia, że powieść czyta się bardzo szybko.
Akcja dzieje się błyskawicznie i momentami zastanawiałam się nawet czy to tempo nie powinno odrobinę zwolnić. Zastanawiałam się, co wydarzy się dalej skoro na setnej stronie (mogłoby się wydawać) zdarzyło się już wszystko.
Wtedy zrozumiałam, że główny temat tej książki wcale nie jest taki, jak zakładałam. To nie jest opowieść o próbie schwytania przestępcy przez wymiar sprawiedliwości - jak w typowych kryminałach. To historia o walce z samym sobą. Próba zemsty, która może zakończyć się śmiercią obu stron lub przebaczeniem. Naprawdę zżyłam się z Shadow i kibicowałam jej, ale nie w planach, którymi żyła od dzieciństwa. Trzymałam kciuki za to, że poradzi sobie z własnymi emocjami, za to, że uzyska niezbędną pomoc i przede wszystkim za to, że zdoła przebaczyć samej sobie, bo jakże mogła się winić!? Była tylko dzieckiem. Bezbronnym dzieckiem...
"Zostałam siłą wrzucona do brutalnego świata dorosłych, w którym nie było miejsca na zabawę oraz śmiechy".Co więcej, czytając, bardzo wyraźnie widać ogrom pracy, jaki autorka włożyła w Research i merytoryczne przygotowanie do tworzenia tej książki.
Jedyne, do czego mogłabym się przyczepić to motyw, którego osobiście nie lubię, czyli w dużym skrócie "kiedy kobieta zmienia włosy, to już nie da się jej rozpoznać" 😅 Rozumiem, że ten kamuflaż był w tym przypadku bardziej skomplikowany i obejmował nawet próbę zmiany barwy głosu, być może miało to na celu pokazanie czytelnikowi jak przebodźcowany i zamglony stał się umysł naszego policjanta Ricka. Bardzo się cieszę, że miałam okazję poznać twórczość Camille i z niecierpliwością oczekuję na drugi tom!
"Strach jest naszą częścią, tak jak miłość, radość czy płacz."
Książkę oczywiście POLECAM

I.....
I jestem wrażeniem!!! ☺️

Dzisiaj przedstawiam Wam książkę pt. "Korona cienia" autorstwa @camilleonaill.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Waspos

Książka jest tomem I serii Danse Macabre

Shadow jako dziecko jest świadkiem zbrodni dokonanej na jej bliskich. Po latach powraca do rodzinnego miasta, aby pomścić ich śmierć. Już nie jest tą samą, małą, przestraszoną dziewczynką sprzed lat, stała się wyćwiczoną maszyną do zabijania ludzi oraz swoich wrogów.

Patrick Morton po stracie ukochanej żony, odciął się od uczuć. Rzuca się w wir pracy, której czuję się jak ryba w wodzie. Kobiety stały się dla niego jedynie przygodą na jedną noc. Jednak, gdy w mieście pojawia się śledziony przez agentów morderca, Rick zaczyna się zmieniać po to, by móc wyjaśnić zagadkę z najgorszej nocy swojego życia.

Zarówno Shadow jak i Rick są więźniami bolesnych oraz mrocznych wspomnień. Czy mimo to, tych dwoje może połączyć coś więcej? Kto z tej walki wyjdzie inny? Jak bezlitośni okażą się członkowie "korony"Jaką cenę poniesie Alex, przyjaciel Shadow oraz jej była miłość? Odpowiedzi zawarte są w lekturze 😉❤️.

Książkę czytało się z ogromnym zainteresowaniem oraz ciekawością. Cała historia jest przesiąknięta mrocznymi tajemnicami oraz bólem. Główna bohaterka jest przesiąknięta chęcią zemsty, żądzą krwi, bezlitosna dla swoich wrogów. Autorka @camilleonaill książki doskonale dopasowała do bohaterki owczarka, który był jej bardzo posłuszny, widać, że kocha zwierzęta, za co należą się jej wielkie 👏 oraz z za wykreowanie tak dobrych kreacji bohaterów książki. Polecam 🔥.

P. S czekam na więcej w drugim tomie ❤️😉

Dzisiaj przedstawiam Wam książkę pt. "Korona cienia" autorstwa @camilleonaill.

Za egzemplarz dziękuję Wydawnictwu Waspos

Książka jest tomem I serii Danse Macabre

Shadow będąc dzieckiem, widziała, jak giną jej rodzice. Po latach wraca do rodzinnego miasta, by dopaść osoby odpowiedzialne za ich śmierć i za jej zniszczone dzieciństwo. Wraca jako kobieta wyszkolona do zabijania, która nie cofnie się przed niczym.
Na jej drodze staje agent Morton, który obrał sobie za cel schwytanie niedostępnej zabójczyni. Jednak ich drogi nie krzyżują się bezcelowo. Rick po śmierci żony nie widział u swojego boku innej kobiety, ale Shadow zaczyna go fascynować, bardziej niż mógłby się spodziewać.

Shadow wydaje się zwykłą dziewczyną, jednak jest maszyną do zabijania. Jest pomysłowa, niezawodna i nieuchwytna. Jest doskonała w swoim fachu. Szuka zemsty na mordercach swoich rodziców i nie cofnie się przed niczym. Uważa, że strach i okazywanie emocji to oznaka jej słabości. Skrywa też tajemnice, tak samo, jak Rick, który nosi w sobie ból, ale nie dzieli się nim z czytelnikiem.
Mężczyzna jest oddanym służbie agentem, a jego celem staje się Shadow. Jednak jedno spotkanie z zabójczynią sprawi, że mur, jaki budował wokół siebie mężczyzna, zacznie chwiać się w posadach, a dodatkowo Shadow zachwieje fundamenty jego życia.
Oboje są skryci i tajemnice na długi czas zachowują jedynie dla siebie.

Długie opisy wprowadzą nas do świata bohaterów i chociaż mogłoby się wydawać, że Shadow i Rick żyją w dwóch różnych, to jednak ich drogi się łączą. Autorka tak kieruje narracją, że miałam wrażenie, jakbym uczestniczyła w tych wszystkich wydarzeniach razem z bohaterami.
Intryga goni intrygę, policja jest skorumpowana, a Shadow im cały czas umyka. Jest na tyle sprytna czy może ktoś jej pomaga? Przez cały czas będziemy obracać się w niebezpiecznych kręgach, a każdy z bohaterów ma swoje za uszami.

Bohaterowie mają mocne charaktery i mimo że Shadow jest bezwzględna i niejednokrotnie da popis swoich umiejętności, to przyciąga uwagę i sprawia, że ciężko jest się od książki oderwać, bo nie chce się stracić jej "z oczu". Nigdy nie wiadomo co bohaterka wywinie. W duecie z agentem Mortonem stanowią duet idealny. Wiele w tej relacji jest nienawiści, jednak nie da się zaprzeczyć, że czuć między nimi przyciąganie.
Autorka wielokrotnie zaskakuje nagłym zwrotami akcji. Nie każdy gra czysto, a czasami bohaterowie grają do własnej bramki. Książka cały czas trzyma w napięciu, fabuła jest pomysłowa, autorka skupia się na najdrobniejszych detalach, a działania Shadow sprawiają, że historia ma swój mroczny klimat.

Shadow jest zabójczynią która porusza się jak "cień" która jest nieuchwytna, wraca do swojego rodzinnego miasta aby móc zabić ludzi z "Korony" przez których straciła swoich rodziców. Odebrali jej możliwość dorastania w kochającej rodzinie.
Zabijając jednego z członków korony, musi się zgodzić na współpracę z policją, gdzie pracuje Patrick (Rick) który nienawidzi jej.
Gdy poznaje zabójczynie uważa że to ona zabiła jego żonę..

Czytając tą książkę można było odczuć to jaki jest odczuwalny ból w sercu po stracie najbliższej nam osoby.
Autorka ukazała nam że aby Shadow mogła "przezwyciężyć" ból straty swoich rodziców wstępuje do świata zabójców gdzie dostaje z góry polecenia kogo ma zabić.
Mając książkę w ręku pojawia się dużo pytań które może zostaną wyjaśnione w drugiej części ☺️!
Czy oskarżenia Ricka są słuszne?
Czy Shadow odpowie za swoje czyny?
Kto poszukuje Shadow w jej miejscu rodzinnym?

Koniecznie polecam aby zajrzeć do tej książki, którą obowiązkowo musicie przeczytać i się sami przekonać co przygotowała @camilleonaill ☺️!

Gdy...

„Korona cienia” już swoim opisem bardzo mnie zaintrygowała. Przeczuwałam, że może to być coś zaskakującego i odmiennego od czytanych przeze mnie w ostatnim czasie książek. Jak myślicie, moje przeczucie było słuszne? Zapraszam na krótką recenzję.

Autorka wprowadziła nas w mroczne i bezwzględne życie legendarnego Shadow — człowieka cienia, który po dłuższej nieobecności wraca do swojego rodzinnego miasta. Lata temu właśnie tu Shadow stała się sierotą i straciła wszystko, co kochała. Brutalnie odebrano jej zwyczajne dorastanie i spokojne życie w gronie najbliższych. Jedynym jej przyjacielem stała się broń, a najbliższą rodziną — zemsta, to właśnie ona daje jej siłę i ochotę do życia. Z niewinnego dziecka przeistoczyła się najlepszego zabójcę na świecie. W końcu nadszedł czas, aby jej wendetta nareszcie się dopełniła i wszyscy winni śmierci jej rodziców zginą. Jednak na jej drodze staje ON.

Rick Morton — detektyw, który za wszelką cenę chce dorwać bezwzględnego Shadow. Początkowo wszyscy myślą, że tym tajemniczym mordercą jest mężczyzna i nigdy nie przypuszcza, że za tymi wszystkimi zabójstwami może stać kobieta. On sam jakiś czas temu również stracił najbliższą osobę i otoczył się szerokim murem i nikogo do siebie nie dopuszcza. Aż pewnego dnia pewne zielone oczy zwróciły mu w głowie. Czy detektyw Morton złapie i wyda Shadow? Czy Shadow uda się dotrzymać złożonej sobie obietnicy i uśmierci wszystkich członków Korony zamieszanych w morderstwo jej rodziców? Na te i inne pytanie, odpowiedzi znajdziecie oczywiście, sięgając po lekturę.

Zdecydowanie pierwszy tom z serii Danse macabre nie należy do ckliwych i delikatnych romansideł z niewielką domieszką sensacji. W tym przypadku to kiełkujący romans i niesamowita chemia między głównymi bohaterami są wyśmienitym dodatkiem, który idealnie dopełnia całość. Sami wykreowani bohaterowie są bardzo ciekawi i co najważniejsze nie są idealni. Ona — silna i niezależna dziewczyna, która w gruncie rzeczy niesamowicie cierpi i nie udało jej się przez te wszystkie lata uporać ze stratą bliskich. On — policjant, który chce za wszelką cenę złapać najniebezpieczniejszego złoczyńcę, który również kogoś stracił. Na uwagę zasługuje również fakt, że w całej tej historii ciągle coś się dzieje, akcja, sensacja, intrygi — nie ma tu miejsca nawet na odrobinę nudy. Dodatkowo Pani Camilla ma lekkie pióro, dzięki czemu książkę po prostu się pochłania. Podsumowując, stworzona historia jest nietuzinkowa, mroczna i niesamowicie wciągająca. Szczerze mówiąc, już nie mogę się doczekać kolejnej części. Z przyjemnością zachęcam Was do sięgnięcia właśnie po tę książkę, ja szczerze ją polecam.

Za egzemplarz do recenzji bardzo dziękuję Wydawnictwu WasPos.

Ta historia zaskoczyła mnie pozytywnie. Nie spodziewałam się tak bardzo dobrej wręcz idealnej fabuły i akcji. Uwierzcie mi na słowo w tej powieści dzieje się dużo. Myślałam, że to będzie romans taki jak każdy , ale myliłam się. Znajdziemy tutaj motyw sensacyjny. To było dla mnie zaskoczenie. Było mrocznie i intrygująco. Tajemnice, seryjni mordercy, niebezpieczne organizacje a w tym wszystkim kobieta która za śmierć rodziców dążyła do zemsty.
Shadow wraca do rodzinnego miasta po długiej nieobecności. W dzieciństwie niebezpieczni ludzie odebrali jej wszystko to co kochała. Odebrali jej dorastanie w pełnej rodzinie. Pozbawili ją dzieciństwa. Wraca jako dorosła kobieta pragnąca zemsty. Z małej niewinnej istotki stała się niebezpieczną bronią, którą nikt nie powstrzyma przed dążeniem do celu.

Patrick Morton (Rick) jest detektywem, który chcę schwytać Shadow. Myśli że jest to mężczyzna. Nie wie, że pod tym pseudonimem kryje się silna, niebezpieczna kobieta,ktora pragnie zemsty. Nasz przystojny detektyw stracił w przeszłości bliską mu osobę. Zamknął się na uczucia. Boi się ponownie cierpieć. Nie chcę czuć znów tego bólu. Myśli, że ma jakiekolwiek szanse na schwytanie zabójcy,lecz jego organizacja ma inne plany wobec Shadow.

Uwielbiam takie historie. Bohaterka to twarda kobieta pewna siebie i silna, która ma w sobie pełno bólu. Nie uporała się do końca ze śmiercią swoich rodziców. Tą historię czyta się bardzo szybko. Autorka ma lekkie pióro dzięki temu nawet nie wiedziałam, kiedy dotarłam do końca historii Shadow. W powieści oczywiście nie zabraknie brutalnych scen. Nie znajdziemy również zbyt dużo wątków miłosnych są one w tle całej tej historii. Wszytsko się kręci wokół zemsty i schwyatniu pewnej organizacji i zlikwidowanie ludzi, którzy pozbawili życia rodziców Shadow, ale także rodzi się uczucie, do którego oboje nie są gotowi. Nie uporali się ze swoimi demonami.

Czy dziewczynie uda się dokonać zemsty?
Czy między detektywem i Shadow narodzi się uczucie?

Czekam na dalsze losy Shadow i Ricka .Nie mogę się już doczekać kontynuacji. Z mojej strony mogę wam powiedzieć,że przy tej pozycji nie będziecie się nudzić nawet przez moment.

"Korona cienia"
Nikt mnie nie uprzedzał, że już prolog tej historii przeprowadzi szturm na moje uczucia, a tak właśnie było!

Myślałam, że to pełna akcji, zabójstw i szybkiej jazdy historia, nic więcej, ale nic bardziej mylnego! Owszem Shadow to zabójcza piękność, która nie waha się, by pociągnąć za spust. Jest niczym kameleon. Bezwzględna i skuteczna, do tego niesamowicie pewna siebie. Rick to agent, nie żadna ciepła klucha chowająca się za odznaką.
Oboje, chociaż wiodą niebezpieczne życie, które im odpowiada mają też swoje demony.
Schadow za wszelką cenę pragnie zemsty na oprawcach jej rodziców, nic ani nikt nie jest jej w stanie przeszkodzić, ale czy na pewno?
Rick, nadal nie pogodził się ze stratą ukochanej. Żałoba pcha go ręce hazardu i alkoholu, podsycając żądze zemsty.
Oboje są tak różni. A tak do siebie podobni. Teraz przyjdzie im zjednoczyć siły. Czy oprócz zemsty i prawdy połączy ich coś jeszcze? Czy dadzą radę stawić czoła Koronie?

"Korona cienia" to pierwszy tom serii Dance makabre. Historia ciekawa, wciągająca i intrygująca. Przez prawie całą opowieść nie jest nam dane odkryć co stało się z "nim" i "nią" zagadkowo nazwanymi przez autorkę, ukochanymi naszych bohaterów.
Polubiłam postać Ricka. Nie jest typowym gburem, który w żałobie krzywdzi wszystkich dookoła, wyładowując się na nich. Jest zwyczajnie zraniony i podświadomie próbuje odnaleźć utracony spokój.
Shadow to niepokorny duch. Ma tyle pewności siebie co i umiejętności. Cenię kobiety, które są silne i nie dają sobie w kaszę dmuchać. Shadow taka jest chociaż czasem brakuje jej pokory.
Seria ta zapowiada się ciekawie i co tu dużo pisać, zapraszam do lektury 😉

"Korona cienia"

• NMTZ :(