Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela

Okładka książki Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela John Bradshaw
Okładka książki Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela
John Bradshaw Wydawnictwo: ToTamto literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dogs
ToTamto
2023-01-25
2023-01-25
Adam Pluszka

Bardzo fajna, treściwa książeczka dla każdego dziecka i rodzica dziecka, które chciałoby mieć psa. To takie mini kompendium wiedzy - wszystko, co trzeba wiedzieć, zanim pomyślisz o przygarnięciu psa. Sama dowiedziałam się paru nowych rzeczy, przede wszystkim dlatego, że pewne kwestie nigdy nawet nie przyszły mi do głowy. Dla przyszłych młodocianych właścicieli psów - pozycja wręcz obowiązkowa.

Całkiem sympatyczna książeczka dla dzieci oraz zupełnie zielonych w dziedzinie posiadania psów, dorosłych.
Zabawne krótkie rozdziały i jeszcze lepsze rysunki bardzo ułatwiają przyswajanie informacji.

Polecam.

Polecam.

Ta książka chodziła za mną bardzo długo. Wiem, że nie jest ona w klimacie mojego profilu, jednak pies to mój nieodłączny codzienny towarzysz i dzisiaj inaczej. Delikatnie i naturalnie.

Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela, to książka dla dzieci, wiek 9+. Jest w malutkim formacie i ma zaledwie 128 stron. Nie spodziewałam się jednak tak sprecyzowanej treści w środku. Książkę idealnie zrozumie każdy właściciel psa. Na kartach opisany jest dzień z życia Rusty'ego, wesołego, domowego psa. Towarzyszymy my od wschodu słońca do nocy. Dowiadujemy się dlaczego pies wącha zadki innych zwierzaków, podsikuje każdy słup na spacerze, kręci się w kółko, łapie ogon czy biegnie przez sen. Książka jest napisana tak cudownie ciepłym i opiekuńczym językiem, że aż chce się przy niej przytulać do swojego psiaka. Autor nie jest pisarzem tylko biologiem, co samo w sobie daje bardzo ciekawie przedstawione treści. Jeżeli macie w domu dziecko, które chciało by mieć psa, lub się go boi to to jest książka dla was. Nigdzie indziej nie widziałam takiej sympatycznej pigułki o szczekającym czworonogu. Serdecznie polecam 🐶

Opieka nad psem to poważna sprawa! To zadanie zdecydowanie bardziej odpowiedzialne niż opieka nad kotem, który np.sam dba o swoją higienę, a żyjące na wolności samotnie spacerują, a nawet upolują coś do jedzenia. Psy są zależne od człowieka.
Dzięki tej książeczce dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o psach.

Poznajcie teriera Rusty'ego, zobaczcie, jak wygląda dzień jego oraz jego opiekunów.

Życie psa wypełnione jest zapachami, to one najbardziej go interesują, dostarczają mnóstwa informacji. Za pomocą węchu dowie się np.w którą stronę poszedł jego pan, czy wyczuje kiedy przechodził tamtędy kot.
Równie ważny jest dla psa słuch- rozpoznaje ton głosu, często właśnie emocje w głosie są ważniejsze niż samo słowo, które padło.

"Psy do szczęścia potrzebują ludzi [...] Zwykle wystarczy, że czują zapach opiekunów i słyszą, jak poruszają się po domu".
"Nie da się wytłumaczyć psu, co zrobił źle, o ile nie zostanie przyłapany na gorącym uczynku"

"Psy nie rodzą się z wiedzą, jak zachowywać się w otoczeniu ludzi- trzeba je tego nauczyć"

Dzięki tej książeczce zrozumiesz zachowanie psa oraz jego potrzeby.
Z książeczki dowiesz się np.dlaczego psy niszczą rzeczy, siusiają na podłogę. Ludzie wierzą, że pies umyślnie chce im zrobić na złość, ale czy naprawdę tak jest?

Z tej książeczki dowiesz się jak rozpoznać po zwierzęciu, że np. boi się, czy nie życzy sobie dotykania przez obcych. A także jak możesz trenować swojego psa. To informacje niezwykle ważne dla opiekunów psów, jak i każdego miłośnika tych zwierząt, by nie sprawić krzywdy czy dyskomfortu pieska, oraz nie narazić siebie na atak.

Jeśli kochasz psy, jesteś właścicielem, czy też zastanawiasz się nad przygarnięciem go- przeczytaj tę książkę -będziesz wiedzieć, jak sprawić by piesek czuł się kochany i bezpieczny. Warto dodać, iż są to porady eksperta !

Piękne czarno-białe ilustracje, opowieść przestawiona w humorystyczny sposób, rozbawi i wiele nauczy.

Dzięki tej książeczce dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o psach.

Poznajcie teriera Rusty'ego, zobaczcie, jak wygląda dzień...

Ta cudowna pozycja trochę czekała na swój czas… jednak jak już się za nią wzięłam to połknęłam ją w godzinkę! I jaka to była przyjemność.

Pozycja jest przeznaczona dla dzieci, ale przyznaję, że ja też miałam wielką frajdę podczas czytania treści i oglądania cudownych obrazków. Ilustracje są czarno białe, bo nasi psi przyjaciele nie za bardzo widzą kolory. Ich świat nie ma barw, ale za to pełen jest fantastycznych zapachów! Węch to dla psa najważniejsze źródło informacji o świecie.

Głównym bohaterem jest Rusty, pies rasy mieszanej najbardziej podobny do teriera. oraz oczywiście jego ludzka rodzinka i mnóstwo zwierzęcych przyjaciół. Poznacie typowy dzień z jego radosnego życia oraz to jak widzi świat dookoła - jak lubi spędzać czas, co sprawia mu frajdę i jak to okazuje!

Jestem tą pozycją zachwycona - przyjemnie napisana, zrozumiałym i niepozbawionym humoru językiem, a do tego pełna uroku. Dodam jeszcze, że jest też bardzo pouczająca! Dziecko, ale też rodzic, dowiedzą się, czego psy potrzebują, jak reagują i dlaczego, a także jak z nimi współpracować i jak się w stosunku do nich zachowywać. Napisana przez antrozoologa, który na codzień zajmuje się badaniem zwierząt domowym w aspekcie komunikacji - czyli jak ludzie i zwierzęta się ze sobą dogadują.

Warto przeczytać, więc polecam z wielkim zapałem.

Od ośmiu lat członkiem naszej rodziny jest pies. I to jest doskonały powód do tego, żeby regularnie sięgać książki o tych zwierzakach, przypominać córce o jego umiejętnościach, zacieśniać więź wspólnymi spacerami i czytaniem o przygodach tych zwierzaków. „Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela” dra Johna Bradshawa.
Opowiadałam już Wam o innej książce tego biologa zajmującego obserwowaniem zwierząt domowych. „Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela” to opowieść o zwyczajnym dniu kotki Libby. Odwiedzenie każdego miejsca stało się pretekstem do wprowadzenia nas w świat kocich umiejętności, a także poruszenia wielu ważnych tematów społecznych. Podobnie jest w opowieści o psach. Po cechach tych czworonogów dowiemy się podglądając Rusty będącego mieszańcem teriera.
Przygodę ze zwierzęcym bohaterem zaczniemy od przedstawienia bohatera, opowieści o tym jak niesamowicie ważne są w jego życiu zapachy, jak dobry węch pozwala mu odnaleźć się w świecie, jak wiele dziwnych zapachów wyczuwa i jak powinny wyglądać media społecznościowe czy rozrywka multimedialna dla psa. Kiedy już wystarczająco uzmysłowiliśmy sobie, że zapach jest dla psa jak dla nas wzrok możemy podążać śladem Rustego i zobaczyć jak wygląda jego codzienność.
Przygodę zaczynamy rano, kiedy po przebudzeniu pies jeszcze nim wstanie kontroluje zapachy obecne w pomieszczeniu. Dzięki nim wie, kiedy domownicy wstają i przemieszczają się. Zobaczymy poranną wizytę w ogrodzie i po raz kolejny temat zapachów powraca. W czasie jedzenia śniadania także dowiemy się jak istotne jest wyczuwanie różnych aromatów i jak pięknie wygląda współpraca dzieci z psem. Scenka jak podejrzana w naszym domu. Pies nawet ma w swoim słowniku słowo „kanapki”, obok którego nie może przejść obojętnie.
Bardzo w tej książce podobało mi się to, że czytelnicy dowiedzieli się, że poza przebieżką po ogrodzie ich pupil potrzebuje też spaceru do parku, interakcji z innymi czworonogami. Poznamy też trudną przeszłość bohatera, dowiemy się czego nie lubił w schronisku. Przyjrzymy się też jego codziennym wyzwaniom, przykrym niespodziankom i wsparciu jakie dostaje od swojej rodziny.
Jeśli sięgniecie po obie książki autora to do niektórych fragmentów będziecie się uśmiechać. Od czasu do czasu pojawia się pies lub kot z sąsiedztwa (w zależności od książki). W poprzedniej lekturze poruszono kwestię dobrej kuwety i wychowania kota, aby sąsiedzie nie mieli przykrych niespodzianek. W tej niestety okazuje się, że mimo tego kotu zdarza się załatwiać potrzeby w sąsiednim ogrodzie.
Interesującą akcję, w którą wpleciono sporą dawkę wiedzy dopełniają piękne i przyciągające uwagę ilustracje Clary Elson świetnie obrazujące to, co znajdziemy w tekście: działanie nosa psa, jego budowę, jak reaguje on na wskazywanie różnych rzeczy innymi częściami ciała niż ręką. Widzimy na tych rysunkach psa w różnych relacjach z człowiekiem, innymi zwierzętami oraz skupionego na wąchaniu.
„Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela” to ciekawa lektura pozwalająca młodym czytelnikom zrozumieć swoje pupile lub przygotować się do obecności zwierzaka. Będziecie mieli okazję przedyskutować i przygotować swoją pociechę do obecności pupila, pokazania dziecku z jak wielką odpowiedzialnością wiąże się posiadanie psa, w jaki sposób budować z nim dobrą więź i zapewnić opiekę.
Miłośnikom kotów zdecydowanie polecam też książkę „Koty. Zrozumieć wąsatego przyjaciela” pozwalającej lepiej poznać te pupile.

#johnBradshaw #psy #pies #zrozumiećnajlepszegoprzyjaciela #totamto #wydawnictwoczarnaowca #echa #czarnaowca #książka #książki #zwierzętadomowe #clareelsom #recenzja #górowianka #annasikorska #pożyczprzeczytajpoleć #dziecko #dom #rodzina #adopcja #ciekawostki

Opowiadałam już Wam o innej książce tego biologa...

Czy mamy tu właścicieli psów? Jeśli tak to ta książka jest dla Was! I nie sugerujcie się tym, że jest ona skierowana do czytelnika 9+ ( z resztą jakby nie patrzeć to każdy z nas jest 9+🤭),owszem lektura ma większy, prostszy druk, ma też zabawne ilustracje, ale dzięki temu my dorośli jak i młodsi czytelnicy łatwiej i szybciej przyswoimy sobie te cenne wskazówki bądź informacje zawarte w środku.

Jak Wam się wydaje? Dobrze znacie swoje psy? Ja jestem właścicielką dwóch piesełów i nim przeczytałam tę lekturę myślałam, że mimo ich trudnej przeszłości ja zdążyłam już ich poznać, wyczuć. O ja naiwna. Jak ja żyłam w błędzie! To dzięki tej bardzo wartościowej książce ja dopiero zaczęłam poznawać swoich czworonożnych przyjaciół...

Czy wiedzieliście, że psy wcale nie mają dobrego wzroku? Wiedzieliście dlaczego psy wyją lub węszą? Czemu lubią śmierdzące zapachy i czemu obwąchują sobie zadki? Wiecie, że one wcale dobrze nie znoszą rozłąki ze swoim panem? Ale też, że zapominają więc nie należy ich karcić po fakcie? Odpowiedzi na te i wiele wiele innych pytań znajdziecie w środku.

Jak dla mnie - świetna! Świetna! I jeszcze raz ŚWIETNA!!! Jak macie psy, bądź planujecie, bądź po prostu chcecie lepiej poznać a przede wszystkim zrozumieć te zwierzęta to ja Was gorąco namawiam na ten tytuł. Nie przegapcie go!

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, jest wierny, oddany i kocha nas bezinteresownie.
Ja jestem mamą psiaka o imieniu Fafik już ponad 7 lat i szczerzę nie wyobrażam sobie teraz życia bez niego. Gdy wpadła w moje ręce książka dla dzieci pod tytułem "Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela" byłam bardzo ciekawa czy odkryje jeszcze coś ciekawego o czym nie wiem o tych stworzeniach. Bo wiadomo 😊 po takim stażu z psiakiem wydaje się, że wie się już wszystko, albo prawie wszystko 😁 Jednak książka mnie pozytywnie zaskoczyła i dowiedziałam się o kilku nowych rzeczach o których nie miałam pojęcia i wcześniej się na nie, nie natknęłam.
Książeczka dedykowana jest dla dzieci powyżej 9 roku życia, ale myślę, że można przeczytać ją również młodszym czytelnikom zainteresowanym pieskami. Książeczka wzbogacona jest oryginalnymi czarno-bialymi ilustracjami. Jest to idealna pozycja dla dzieci, które marzą o czworonożnym przyjacielu, dla rodziców którzy planują powiększyć rodzinę o takiego przyjaciela, a także dla tych którzy już w domu posiadają psiaka, z pewnością dzięki tej pozycji bardziej zrozumiemy te kochane stworzenia.
🐕🦮🐕‍🦺🐩🐶🐕🦮🐕‍🦺🐩🐶🐕🦮🐕‍🦺

Książka „Pies. Zrozumieć najlepszego przyjaciela” napisana przez Dr Johna Brad Shawa jest napisana na tej samej zasadzie co o Kotach (recenzję można przeczytać we wcześniejszym poście).

Książeczka zawiera piękne i przyciągające ilustracje, które również tłumaczą, jak np. funkcjonuje nos psa. Czyta się ją szybko i przyjemnie.

Rusty to pies, który pokaże nam świat swoimi oczami. Spędzimy z nim jeden wspaniały dzień, w którym pokaże nam, jak On radzi sobie w świecie pełnym ludzi, innych zwierząt oraz bardzo różnorodnych zapachów. Rodzina, z którą mieszka, również musiała się nauczyć jego mowy, i to nam przekaże.

Podsumowanie książki przez 10-latka: Książka jest bardzo ciekawa i zabawna. Można się wiele z niej się dowiedzieć. Gdy czytasz, stajesz się głównym bohaterem. Najbardziej zaintrygowała mnie ilość wiadomości zawarta w lekko napisanym dniu z perspektywy Pasa. Dzięki tej książce zrozumiałem, co pies chce przekazać swoim zachowaniem. Myślę, że moja relacja z mym psem będzie dużo lepsza.

Od siebie dodam tylko, że Dodatkowym plusem są pytania do autora, które trochę mogą przybliżyć jego pasję do zwierząt i antrozoologię (badanie interakcji między ludźmi i zwierzętami). Można dowiedzieć się, skąd tak naprawdę wziął się Rusty.

Rusty to pies, który pokaże nam świat swoimi...

“Psy. Zrozumieć najlepszego przyjaciela” to pełna ciekawostek o psiakach książka dla dzieci. Napisana została przez dr Johna Bradshawa, eksperta od zwierząt domowych. W formie opowieści o jednym dniu z życia teriera Rusty’ego, przedstawia on najmłodszym sekrety z życia psiaków oraz zdradza, jak najlepiej się nimi zajmować.

No właśnie… najlepiej? Kurczę, sięgając po tego typu książki liczę na merytoryczną wiedzę i faktyczne wskazówki. Tym bardziej, że jest to książka dla dzieci - także tych, które dopiero będą miały psiaka. Ale niestety zauważyłam tutaj kilka bardzo szkodliwych przykładów.

Szczególnie nie spodobała mi się scena, w której chłopiec (chowając się przed wzrokiem rodziców i bez żadnych konsekwencji) karmi psiaka starą kanapką, którą znalazł w plecaku. Obawiam się, że po przeczytaniu tej książki dzieci mogą wpaść na podobny pomysł. A przecież psiaki nie powinny jeść pieczywa ani większości ludzkich pokarmów! A co, jeśli następnym razem będzie to czekolada czy garść rodzynek, albo jeszcze inny toksyczny dla psów smakołyk?

Kontrowersyjna także wydała mi się scena, w której tata - spacerując z psem po parku - spuszcza go ze smyczy i pozwala biegać gdzie chce, a nawet traci go na moment z oczu. Jasne, ja też czasem pozwalam Milce biegać po parku bez smyczy w czasie zabawy, ale tylko w bezpiecznych miejscach, w których nie ma nieznajomych zwierząt - nigdy nie wiem, jak zachowa się mój albo (tym bardziej!) obcy pies w przypadku takiego kontaktu. Myślę, że w książce dla dzieci mogło się obyć bez takiej sceny…

Podobała mi się jednak scena, która zachęcała do adopcji psiaczków ze schroniska oraz ta, która pokazywała, jak ogromna jest psia miłość ♥️

Nie odradzam nikomu tej książki, bo znajduje się w niej dużo ciekawostek oraz objaśnień psich zachowań czy emocji - generalnie jest bardzo sympatyczna i dość merytoryczna. Zdecydowanie jednak wraz z dzieckiem powinien czytać ją rodzic, który wyjaśni, dlaczego niektóre sceny nie są okej.

No właśnie… najlepiej? Kurczę, sięgając po tego...

• Współpraca
  • Dla dzieci